Setari Cookie-uri

After sex: o problema de sanatate (pentru mine)

Buna tuturor. Incerc sa postez un mesaj destinat in special d-soarelor/ doamnelor aflate, poate, intr-o situatie asemanatoare.
Pentru inceput, e si un pic de istorie plictisitoare, dar incerc sa conturez un intreg context pentru a fi cat mai bine inteleasa. Am o reatie stabila de un an si doua luni. Este o relatie bazata pe sentimente si destul de multa iubire fizica, ar fi si mai multa, daca nu as avea o mica problema. Dupa actul sexual, partea exterioara a vaginului dinspre anus se inflameaza si este foarte dureroasa la atingere. Datorita acestei inflamatii, timp de o zi, uneori, doua nu mai pot avea contact sexual. Momentan, nu ma aflu in tara, in schimb mi-am facut aici niste controale ginecologice aici, insa singurul antidot a fost un unguent: Canesten. Totul, in opinia doctorilor, e in regula. Am folosit si lubrifiant, insa la sfarsit aceeasi inflamatie insotita bineinteles de o intensa roseata a pielii si senzatie de usturime. Stie cineva, mai mult sau mai putin din greseala, ceva despre acest efect post sex? Mersi anticipat.

P.S. imi cer scuze ca am deschis acelasi subiect pe doua forum-uri, dar cred ca Relatii e mult mai potrivit subiectului decat Concurs Kudika. scuze.
bamby2309
Postat pe 1 Martie 2009 01:36
Atunci cand un medic iti recomanda un unguent/medicament are probabil un motiv mai intemeiat.
Daca ti-a dat canesten, si nu trece "problema" te-ai gandit ca s-ar putea sa faci de fiecare data aceleasi greseli in unele privinte? Sa te speli prea mult.....sa porti lenjerie nepotrivita...
Ai citit modul de intrebuintare a ungunetului? Acolo scrie cum poti reduce sansele sa-ti produci printr-un comportament fals "probleme"...
http://www.canesten.de/scripts/pages/de/vaginalpilz/vaginalpilz-vorbeugung/index.php

Nu ar strica sa mergi si la un dermatolog, dar exact cand ai problema. Binenteles ca ar fi ideal, sa-l duci si pe iubitul tau la dermatolog (unul care ste specializat pe boli venerice).

Iar daca doresti neaparat un sfat virtual iti recomand forumul dmnei Dr. Evelyn Cristescu, care da recomandari mai bune ca aici

http://forum.anticonceptionale.ro/viewtopic.php?pid=274466

Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Martie 2009 12:58
Mersi pentru raspunsul tau. Am citit de mai multe ori prospectul si fac acest lucru de fiecare data cand iau un medicament. Cu siguranta un (alt) control la doctor va rezolva problema si nu un forum, dar speram ca altcineva s-ar fi putut confrunta cu aceeasi situatie sau, cine stie, poate ar fi fost si un remediu natural. Oricum, mersi, o zi faina tuturor.
bamby2309
Postat pe 1 Martie 2009 13:28
Bamby, esti sigura ca el te nimereste unde trebuie? Nu are ratari....?
Poate atunci cand o faceti pe sacun, puneti scaunul invers ?

Postat pe 1 Martie 2009 13:29
De la: Roco, la data 2009-03-01 13:29:00Bamby, esti sigura ca el te nimereste unde trebuie? Nu are ratari....?
Poate atunci cand o faceti pe sacun, puneti scaunul invers ?


ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 13:32
De la: bamby2309, la data 2009-03-01 13:28:16Mersi pentru raspunsul tau. Am citit de mai multe ori prospectul si fac acest lucru de fiecare data cand iau un medicament. Cu siguranta un (alt) control la doctor va rezolva problema si nu un forum, dar speram ca altcineva s-ar fi putut confrunta cu aceeasi situatie sau, cine stie, poate ar fi fost si un remediu natural. Oricum, mersi, o zi faina tuturor.

Precum am mai precizat, gandestete bine, ce ai putea face fals in igiena si tabieturile tale intime, lenjerie, imbracaminte sau modul in care practicati sexul...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 1 Martie 2009 13:38
Roco, get a life. daca nu ai nimic de spus despre, abtine-te. daca tu ai un astfel de complex/handicap, nu inseamna ca toti barbatii sunt ca tine. multi, dar....vorba lui t.octavian.
o zi faina
bamby2309
Postat pe 1 Martie 2009 13:48
M-ai nimerit! am un complex de scule electrice si unele eu handicap!
Ce ti-o fi facut strainatatea de vorbesti smecherete in limbi straine ?!
Maica, vezi ca eu ti-am pus niste intrebari, care te pot ajuta, dar problema cu nimeritul ramane la tine.

Postat pe 1 Martie 2009 14:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa ierti sa nu? 15 De la: AlexandraDAlly 28 Septembrie 2009 19:10
Ce sa fac? 70 De la: kudika414141 29 Iulie 2011 18:26
sall 10 De la: a_ale 30 Decembrie 2008 16:12
Oare chiar s`a schimbat? 47 De la: tonim69 30 Iulie 2009 10:42
simt ca face presiuni cu privire la sex 5 De la: SweetHappyButterfly 19 Aprilie 2009 22:31