Setari Cookie-uri

Impreuna,dar separati....o curiozitate...

Ce parere aveti despre aceea casnicie( ce dureaza de mai bine de 20 ani) in care cei doi dorm in acelasi pat dar...culmea cu paturi diferite,,,fiecare cu patura lui( pe motiv ca se supraincalzesc).....sau de cei care dorm in camere diferite...?spune acest lucru ceva despre felul acesta de casnicie...?
onuta81
Postat pe 28 Februarie 2009 13:59
De la: onuta81, la data 2009-02-28 13:59:01Ce parere aveti despre aceea casnicie( ce dureaza de mai bine de 20 ani) in care cei doi dorm in acelasi pat dar...culmea cu paturi diferite,,,fiecare cu patura lui( pe motiv ca se supraincalzesc).....sau de cei care dorm in camere diferite...?spune acest lucru ceva despre felul acesta de casnicie...?



poi aia nu mai e viata!!! eu i as lua patura de pe el
SweetHappyButterfly
Postat pe 28 Februarie 2009 14:00
De la: onuta81, la data 2009-02-28 13:59:01Ce parere aveti despre aceea casnicie( ce dureaza de mai bine de 20 ani) in care cei doi dorm in acelasi pat dar...culmea cu paturi diferite,,,fiecare cu patura lui( pe motiv ca se supraincalzesc).....sau de cei care dorm in camere diferite...?spune acest lucru ceva despre felul acesta de casnicie...?


daca se supraincalzesc...de ce nu incearca sa se si racoreasca...impreuna ?
_oktober_
Postat pe 28 Februarie 2009 14:02
...nu stiu...nici eu nu-mi pot explica...ciudat,nu?credeti ca mai exista ceva sentimente intre acele persoane?
onuta81
Postat pe 28 Februarie 2009 14:03
da....de respingere...ups...azi iar sunt rea...
_oktober_
Postat pe 28 Februarie 2009 14:04
De la: onuta81, la data 2009-02-28 13:59:01Ce parere aveti despre aceea casnicie( ce dureaza de mai bine de 20 ani) in care cei doi dorm in acelasi pat dar...culmea cu paturi diferite,,,fiecare cu patura lui( pe motiv ca se supraincalzesc).....sau de cei care dorm in camere diferite...?spune acest lucru ceva despre felul acesta de casnicie...?


cred k de viata sexuala nu mai are rost sa intreb....
SweetHappyButterfly
Postat pe 28 Februarie 2009 14:07
poate fi intr-adevar vorba de o obisnuinta...sau un fel de intelegere...stam imprauna dar separati?nici eu nu vad normal acest lucru....dar cate bordeie sunt ,tot atatea obiceiuri...
onuta81
Postat pe 28 Februarie 2009 14:09
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-28 14:07:46
De la: onuta81, la data 2009-02-28 13:59:01Ce parere aveti despre aceea casnicie( ce dureaza de mai bine de 20 ani) in care cei doi dorm in acelasi pat dar...culmea cu paturi diferite,,,fiecare cu patura lui( pe motiv ca se supraincalzesc).....sau de cei care dorm in camere diferite...?spune acest lucru ceva despre felul acesta de casnicie...?


cred k de viata sexuala nu mai are rost sa intreb....



asta cred si eu....cu siguranta,orice ar zice ele cum ca nu ar fi adevarat...
onuta81
Postat pe 28 Februarie 2009 14:11
psihologii asa spun , ca cuplurile sa nu se plictiseasca unul de celalalt sa doarma in paturi separate, ca asa s-ar obisnui cu pielea fiecaruia si la atingere nu ar mai simtit nici o atraactiesau vreun fior...e bine si din cand in cand sa dormiti impreuna

Postat pe 20 Mai 2009 16:54
intro relatie in care mai exista sentimente nu incape vorba de aceasta singuratate in doi.viata este facuta sa fie traita in doi cu b ucurii cu necazuri in viata totul se imparte in doi asta in cazul in care nu alegi sa fi lupul singuratic.hmmm si ca sa vezi paradoxul naibii eu trec printro asemenea experienta de ceva ani dorm in pat cu concubinul meu dar fara sex pilote separate si abea ne mai dam buna ziua.si totusi,......inca mai locuim impreuna.....degeaba
amarutza
Postat pe 3 Iunie 2009 17:09
Este secretul casnicei de durata
Aphrodite
Postat pe 3 Iunie 2009 20:39
_oktober_
Postat pe 4 Iunie 2009 20:15
De la: onuta81, la data 2009-02-28 13:59:01Ce parere aveti despre aceea casnicie( ce dureaza de mai bine de 20 ani) in care cei doi dorm in acelasi pat dar...culmea cu paturi diferite,,,fiecare cu patura lui( pe motiv ca se supraincalzesc).....sau de cei care dorm in camere diferite...?spune acest lucru ceva despre felul acesta de casnicie...?



or avea casa mare si-si permit.. dar cine a zis ca daca sunt casatoriti trebuie musai sa doarma impreuna in pat???atata timp cat au activitate sexuala,se inteleg si totul merge ok mai conteaza??
roscatika23
Postat pe 6 Iunie 2009 03:42
De la: onuta81, la data 2009-02-28 13:59:01Ce parere aveti despre aceea casnicie( ce dureaza de mai bine de 20 ani) in care cei doi dorm in acelasi pat dar...culmea cu paturi diferite,,,fiecare cu patura lui( pe motiv ca se supraincalzesc).....sau de cei care dorm in camere diferite...?spune acest lucru ceva despre felul acesta de casnicie...?


stai ca eu procesez mai greu la ora asta...ei mereu dorm asa?sau cateodata??daca se mai intampla cateodata e ok.ca doar nu l-am legat de mine dar mereu... nu prea e ok...dar fiecare cu obiceiurile lor..
roscatika23
Postat pe 6 Iunie 2009 03:45
De la: Rafinata, la data 2009-05-20 16:54:36psihologii asa spun , ca cuplurile sa nu se plictiseasca unul de celalalt sa doarma in paturi separate, ca asa s-ar obisnui cu pielea fiecaruia si la atingere nu ar mai simtit nici o atraactiesau vreun fior...e bine si din cand in cand sa dormiti impreuna
kudika033954
Postat pe 6 Iunie 2009 03:47
kudika033954
Postat pe 6 Iunie 2009 03:49
rafinato...ai dreptate!! asa spun ei....dar pb e...daca dupa o incercare a fiecaruia simte ca e asa!
daca nu simte asta si i se p[are ca e mai bine asa...ca nu mai aude cum sforaie parteneru...sau cum elimina alte cele...s-ar putea sa nu fie tocmai solutia cea mai nimerita!
ionpopescu_ro
Postat pe 6 Iunie 2009 03:51
care e problema ca fiecare are patura lui?
este doar un lucru ce tine de confort, nu de sentimente

In camere diferiteeee e alta treaba... daca sunt peste 60 de ani, as mai putea intelege, dar la un cuplu de 30 in nici un caz.
kitty_krieger
Postat pe 6 Iunie 2009 04:45
De la: onuta81, la data 2009-02-28 13:59:01Ce parere aveti despre aceea casnicie( ce dureaza de mai bine de 20 ani) in care cei doi dorm in acelasi pat dar...culmea cu paturi diferite,,,fiecare cu patura lui( pe motiv ca se supraincalzesc).....sau de cei care dorm in camere diferite...?spune acest lucru ceva despre felul acesta de casnicie...?


Eu cu al meu pe vreme rece dormeam in acelasi pat dar aveam paturi diferite
Asta deoarece atunci cand imparteam aceasi patura nu stiu cum reusea sa se infoasoare tot in patura si sa ma lase pe mine dezvelita asa ca dupa ce am racit de cateva ori din cauza asta am apelat la a doua patura desi e asa de bine sa simti pielea celuilalt lipita de a ta

iris_4_ever
Postat pe 6 Iunie 2009 06:30
De la: onuta81, la data 2009-02-28 13:59:01Ce parere aveti despre aceea casnicie( ce dureaza de mai bine de 20 ani) in care cei doi dorm in acelasi pat dar...culmea cu paturi diferite,,,fiecare cu patura lui( pe motiv ca se supraincalzesc).....sau de cei care dorm in camere diferite...?spune acest lucru ceva despre felul acesta de casnicie...?


in camere diferite este stilul nemtesc..e foarte bine asa.. se doarme linistit fara sforaituri si alte ele. De ce nu. Eu merg la serviciu, ma scol e dimineata si n-am chef sa stau la televizor pana tarziu.. sau
vreau eu sa stau pana mai tarziu si el vrea sa doarma. ne respectam din acest punct de vedere. Dragoste si sex..mai rarut ca-i mai dragut......
just28
Postat pe 2 Iulie 2009 18:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Comportament ciudat 41 De la: evelyne15 25 Octombrie 2010 22:23
diferenta dintre iubire si obsesie 45 De la: Micael 25 Octombrie 2010 11:35
Cica amenda. 10 De la: Ionyssa 12 Aprilie 2011 01:09
nu mai situ ce sa fac.. 15 De la: kudika011800 16 Aprilie 2009 10:20
fetelor 10 De la: Alex_Bodea 5 Ianuarie 2011 08:53