Setari Cookie-uri

ajutati-ma vreau sa ma impac cu iubitul

Suntem de 2 ani impreuna, si am trecut prin atatea obstacole,incat nu as avea loc sa l enumere. El a plecat acum 8 luni intr-o alta tara,sa stea cu o alta femeie ptr bani,iar cand a plecat m-a mintit,si am aflat de la altii. Acolo a avut relatii si cu femeia respectiva si cu o alta femeie. Mi-a recunoscut asta dupa 8 luni,in momentul in care a aflat ca si eu , in perioada in care am fost despartiti (3 luni) am fost cu cineva..grav ar fii ca este prieten cu el (era). si cu inca un baiat. Pentru mine nu a insemnat nimic,poate am facut-o din razbunare,din suferinta. Dar din momentul in care s-a intors la mine,am fost numai cu el si ptr el. Il iubesc enorm. Eu l-am iertat,dar el nu ma iarta..sunt disperata..il vreau inapoi
ralu2323
Postat pe 3 Martie 2009 09:27
parerea mea este sa te calmezi si sa incerci sa-ti canalizezi dorintele pentru viata ta. In fiecare luna poti s-o iei de la inceput! In fiecaresaptamana poate sa plece si sa te schimbe pentru una cu bani! Tu ce-ai sa faci, ai sa-l ierti de fiecare data, doar pentru ca acum il iubesti???
Asa cum il iubesti acum pe el, care te-a dezamagit, asa il vei iubi si pe urmatorul cu care trebuie sa fii mai atenta. Viata merge inainte, trebuie doar sa crezi in puterile tale ca poti s-o iei de la capat cu o persoana cre te merita!
O zi buna!
cezara26
Postat pe 3 Martie 2009 09:32
Nu stiu daca s-a inteles bine. aseara ne-am despartit si inca tremur.. s-a intamplat o data cu un prieten de al lui,si o data cu un alt baiat. ..nu s-ar fii intamplat nimic daca el nu pleca. Regret ce am facut,dar el nu intelege ca nu l-am inselat niciodata.. S-a intamplat doar atunci cand el a plecat. Orie face greseli, si el a facut o mie. cum sa fac sa ma ierte si pe mine? ce sa-i spun?????
ralu2323
Postat pe 3 Martie 2009 09:33
multumesc mult de raspuns.. Am gresit amandoi,dar de fiecare data cand ne impacam,eram ma puternici. I-am iertat multe,dar si eu am gresit. Vreau doar sa ma ierte si ne continuam viata asa cum ne-am planificat-o.
ralu2323
Postat pe 3 Martie 2009 09:37
De la: ralu2323, la data 2009-03-03 09:33:48Nu stiu daca s-a inteles bine. aseara ne-am despartit si inca tremur.. s-a intamplat o data cu un prieten de al lui,si o data cu un alt baiat. ..nu s-ar fii intamplat nimic daca el nu pleca. Regret ce am facut,dar el nu intelege ca nu l-am inselat niciodata.. S-a intamplat doar atunci cand el a plecat. Orie face greseli, si el a facut o mie. cum sa fac sa ma ierte si pe mine? ce sa-i spun?????


se va intampla si cand el nu este plecat pentru ca se pare ca nu-l iubesti suficient asa cum si el te va insela decate ori va putea pentru ca se pare ca nici el nu te iubeste cat ar trebui
cauta un baiat care sa te iubeasca asa cum meritzi iar tu sa-l iubesti fara sa simtzi nevoie sa cautzi fericirea in bratzele altui baiat
donttouch
Postat pe 3 Martie 2009 09:39
poi parca nu stii brbatul daca inseala tre sa-l ierti k de e barbat iar femeia daca inseala e c.....incearca sa-i explici motivele si innainte sa te judece sa te inteeaga
sirena22
Postat pe 3 Martie 2009 09:41
De la: ralu2323, la data 2009-03-03 09:27:56Suntem de 2 ani impreuna, si am trecut prin atatea obstacole,incat nu as avea loc sa l enumere. El a plecat acum 8 luni intr-o alta tara,sa stea cu o alta femeie ptr bani,iar cand a plecat m-a mintit,si am aflat de la altii. Acolo a avut relatii si cu femeia respectiva si cu o alta femeie. Mi-a recunoscut asta dupa 8 luni,in momentul in care a aflat ca si eu , in perioada in care am fost despartiti (3 luni) am fost cu cineva..grav ar fii ca este prieten cu el (era). si cu inca un baiat. Pentru mine nu a insemnat nimic,poate am facut-o din razbunare,din suferinta. Dar din momentul in care s-a intors la mine,am fost numai cu el si ptr el. Il iubesc enorm. Eu l-am iertat,dar el nu ma iarta..sunt disperata..il vreau inapoi

e un pic complicata treaba....in primul rand nu sunteti impreuna de 2 ani din moment ce el a stat plecat 8 luni....in al 2-lea rand tu cum poti trece asa de usor peste faptu k el a plecat sa stea acolo cu alta pt bani?? chiar nu realizezi k banii primeaza in fata lui?? din cate povestesti tu, ink nu esti o prioritate in viata lui...dak il iubeai asa mult te-ai fi simtit tradata k a facut asta poate nu neaparat k te-a inselat ci faptul k te-a mintit...iar acum dupa ce el a gresit primul sa zicem tot tu te umilesti...in plus tu cum ai putut sa-l inseli cu o pers pe care o cunostea...de fapt 2 ? deci ai facut-o in mod constient k sa-i demonstrezi k ce??? k si tu poti....imi pare rau sa-ti spun dar nu cred k asta e iubire...pt k dak te iubea nu facea pe machio sa stea cu alta pt bani iar u dak il iubeai nu te culcai cu alti 2 doar k asa ai u chef...sau sa-i dem k si u poti....parerea mea e k cel mai bine ar fi sa o iei de la capat cu altcineva care va sti care ii sunt prioritatile in viata....el ar fi trebuit sa fie de domeniul trecutului ink din clipa in care ai aflat k sta cu alta pt bani....
bruneagra25
Postat pe 3 Martie 2009 09:42
incercati daca se poate sa lasati totul in urma si sa o luat de la capat
sirena22
Postat pe 3 Martie 2009 09:42
De la: sirena22, la data 2009-03-03 09:42:24incercati daca se poate sa lasati totul in urma si sa o luat de la capat


daca se mai poate
sirena22
Postat pe 3 Martie 2009 09:42
De la: donttouch, la data 2009-03-03 09:39:19
De la: ralu2323, la data 2009-03-03 09:33:48Nu stiu daca s-a inteles bine. aseara ne-am despartit si inca tremur.. s-a intamplat o data cu un prieten de al lui,si o data cu un alt baiat. ..nu s-ar fii intamplat nimic daca el nu pleca. Regret ce am facut,dar el nu intelege ca nu l-am inselat niciodata.. S-a intamplat doar atunci cand el a plecat. Orie face greseli, si el a facut o mie. cum sa fac sa ma ierte si pe mine? ce sa-i spun?????


se va intampla si cand el nu este plecat pentru ca se pare ca nu-l iubesti suficient asa cum si el te va insela decate ori va putea pentru ca se pare ca nici el nu te iubeste cat ar trebui
cauta un baiat care sa te iubeasca asa cum meritzi iar tu sa-l iubesti fara sa simtzi nevoie sa cautzi fericirea in bratzele altui baiat



PERFECT ADEVARAT .......................
cezara26
Postat pe 3 Martie 2009 09:43
Nu l-as fii inselat niciodata,inainte sa plece si dupa ce s-a intors,am avut amandoi multe ocazii,si nici unul nu a facut nimic.. Vreau doar sa ma ierte,dar cum sa fac?? ce sa-i spun?
ralu2323
Postat pe 3 Martie 2009 09:44
De la: ralu2323, la data 2009-03-03 09:44:50Nu l-as fii inselat niciodata,inainte sa plece si dupa ce s-a intors,am avut amandoi multe ocazii,si nici unul nu a facut nimic.. Vreau doar sa ma ierte,dar cum sa fac?? ce sa-i spun?


offf mai fato daca iti place sa te umilesti si sa fi umilita nu ai decat

eu iti urez doar
donttouch
Postat pe 3 Martie 2009 09:48
De la: sirena22, la data 2009-03-03 09:42:24incercati daca se poate sa lasati totul in urma si sa o luat de la capat


3 luni a stat plecat. Cu unul se cunostea,pe celalalt nu. Nu am scuza ptr ce am facut,si regret mult extrem de mult.. nu vreau decat sa trecem si de asta. A fost prima si singura mea greseala,prima minciuna. daca el a plecat,l-am iertat ptr ca s-a intors la mine, am trecut 8 luni de atunci in care am fost extrem de fericiti..s-a terminat cand el a aflat.. cum poate sa ma condamne,cand si el a facut acelasi lucru,si el a fost cel care m-a lasat.
Il vreau pe el,nimeni altcineva. cum sa-l fac sa ma ierte???
ralu2323
Postat pe 3 Martie 2009 09:52
Calmeaza-te in primul rand .

Nu ai inteles ce vor sa zica cei de aici , daca te-a parasit o data pt. bani , o va face de fiecare data . Chiar vrei ca tot restul vietii tale sa il astepti ca el sa ii termine tipei cu care e banii si sa se intarca la tine ?
Chiar crezi ca din 6 miliarde de oameni pe acest glob nu vei gasi o pers care sa nu te paraseasca de fiecare data cand miroase bani ?

Pe el considera-l doar un capitol incheiat din viata ta . Nu il doare gura sa zica "Te iubesc " , dar mai greu e sa o arate . El a aratat ca nu te iubeste . Nu visa cu ochii deschisi la vorbele lui goale !
un1_simplu_baiat
Postat pe 3 Martie 2009 09:56
inteleg ce vreti sa spuneti. Eu v-am povestit doar motivul despartirii. Mi- aratat de multe ori ca ma iubeste. Si ma repet,pana sa afle ce s-a intamplat,au fost 8 luni de vis..nu am fost niciodata atat de fericita. L-am ranit si stiu asta..meritam sa se se poarte asa.. dar si eu am iertat multe,si cred ca am si eu dreptul la iertare, la o sansa..mai ales ca nu i-am mai gresit niciodata.
ralu2323
Postat pe 3 Martie 2009 10:04
De la: un1_simplu_baiat, la data 2009-03-03 09:56:29Calmeaza-te in primul rand .

Nu ai inteles ce vor sa zica cei de aici , daca te-a parasit o data pt. bani , o va face de fiecare data . Chiar vrei ca tot restul vietii tale sa il astepti ca el sa ii termine tipei cu care e banii si sa se intarca la tine ?
Chiar crezi ca din 6 miliarde de oameni pe acest glob nu vei gasi o pers care sa nu te paraseasca de fiecare data cand miroase bani ?

Pe el considera-l doar un capitol incheiat din viata ta . Nu il doare gura sa zica "Te iubesc " , dar mai greu e sa o arate . El a aratat ca nu te iubeste . Nu visa cu ochii deschisi la vorbele lui goale !



ne obosim degetele degeaba se pare ca ea nu vrea decat sa se impace cu el desi el nu o iubeste si nu a putut trece peste faptul ca ea a avut o aventura in timp ce el nu era tocmai usa de biserica
donttouch
Postat pe 3 Martie 2009 10:06
De la: ralu2323, la data 2009-03-03 10:04:56inteleg ce vreti sa spuneti. Eu v-am povestit doar motivul despartirii. Mi- aratat de multe ori ca ma iubeste. Si ma repet,pana sa afle ce s-a intamplat,au fost 8 luni de vis..nu am fost niciodata atat de fericita. L-am ranit si stiu asta..meritam sa se se poarte asa.. dar si eu am iertat multe,si cred ca am si eu dreptul la iertare, la o sansa..mai ales ca nu i-am mai gresit niciodata.

imi pare rau de tine dar chiar nu te pretuiesti si-l idolarizezi pe el park...imi pare rau k spun asta!!! l-ai ranit...dar el ce a facut??? el nu te-a ranit de ce te umilesti u cand ar trebuii sa o faca el?? ai mers u la altu pt bani sau el a mers la alta pt bani??? de ce sa-l ierti?? asa ceva nu se iarta!!!! poate tu mai ai dreptu la o sansa dar el sigur nu!!!!
bruneagra25
Postat pe 3 Martie 2009 10:09
De la: ralu2323, la data 2009-03-03 09:27:56Suntem de 2 ani impreuna, si am trecut prin atatea obstacole,incat nu as avea loc sa l enumere. El a plecat acum 8 luni intr-o alta tara,sa stea cu o alta femeie ptr bani,iar cand a plecat m-a mintit,si am aflat de la altii. Acolo a avut relatii si cu femeia respectiva si cu o alta femeie. Mi-a recunoscut asta dupa 8 luni,in momentul in care a aflat ca si eu , in perioada in care am fost despartiti (3 luni) am fost cu cineva..grav ar fii ca este prieten cu el (era). si cu inca un baiat. Pentru mine nu a insemnat nimic,poate am facut-o din razbunare,din suferinta. Dar din momentul in care s-a intors la mine,am fost numai cu el si ptr el. Il iubesc enorm. Eu l-am iertat,dar el nu ma iarta..sunt disperata..il vreau inapoi



O data ce calci 'stramb" poti sa te astepti la orice fel de consecinte.Amandoi sunteti"praf"...el e chiar si in plus,dar nu comentez..inca incerc din rasputeri sa fiu o doamna..
A stat cu o femeie ptr.bani?Si a produs ceva?
Deci sunteti 2 la 2?

Fa curat!!!
Numai alaturi de un altul (al 3-lea..ba nu al 4-lea)o sa poti avea o viata normala..CRED...
ella_c
Postat pe 3 Martie 2009 10:12

va chinuiti dejtele si mintea de pomana
sa nu mai zic de tastatura ca o bruscati

fata este hotarata sa " il faca" sa o iubeasca
deci nu se mai poate face nimic
_fantoma_
Postat pe 3 Martie 2009 10:13
De la: vas25, la data 2009-03-03 10:13:21
va chinuiti dejtele si mintea de pomana
sa nu mai zic de tastatura ca o bruscati

fata este hotarata sa " il faca" sa o iubeasca
deci nu se mai poate face nimic


Daca ar castiga la loto , sa vezi cum s-ar intarce la ea .
un1_simplu_baiat
Postat pe 3 Martie 2009 10:17
De la: un1_simplu_baiat, la data 2009-03-03 10:17:26
De la: vas25, la data 2009-03-03 10:13:21
va chinuiti dejtele si mintea de pomana
sa nu mai zic de tastatura ca o bruscati

fata este hotarata sa " il faca" sa o iubeasca
deci nu se mai poate face nimic


Daca ar castiga la loto , sa vezi cum s-ar intarce la ea .



si ce ar mai iubi-o si de l-ar insela cu 20 odata
donttouch
Postat pe 3 Martie 2009 10:19
bine ca n-a fost plecat mai mult timp , ca lua tot orasu' la rand!!

Postat pe 3 Martie 2009 10:20
De la: geo_sh, la data 2009-03-03 10:20:59bine ca n-a fost plecat mai mult timp , ca lua tot orasu' la rand!!


s-ar putea ca asta sa fie motivul pentru care nu o iarta poate daca lua tot orasul la rand era fericit
donttouch
Postat pe 3 Martie 2009 10:23
io ziceam de ea.
oare cum s-o fi intamplat!?
mergea ea trista pe strazile orasului, capul aplecat cu gandurile la el si la iubirea pentru el . din pacate n-a vazut piatra care ii era in drum si numai o minune a facut sa nu-si rupa ceva.
s-a impiedicat si in drumul trupului ppana pe caldaramul strazii, un ciucurel i-a atenuat caderea!
ups!!

Postat pe 3 Martie 2009 10:27
si eu tot de ea vorbeam geo

sau discoteca dezmatz mare, fustiza scurta dar suparata rau,deh iubirea si dorul pentru el nu-i dau pace,privirea insistenta a unui baiat ii atrage atentzia

un zambet ii apare pe fatza"doamne ce mult seamana cu el, oare el o fi?ca sa fiu sigura ca nu ma insel o sa-l pun sa-mi arate ciucurelul(scuze ca te-am citat geo)
donttouch
Postat pe 3 Martie 2009 10:33


si ca tacamul sa fie complet , un alt ciucurel a conduso acasa, din orgasm in orgasm!!

Postat pe 3 Martie 2009 10:40
De la: geo_sh, la data 2009-03-03 10:40:52

si ca tacamul sa fie complet , un alt ciucurel a conduso acasa, din orgasm in orgasm!!


vai mai da cei rai sunteti! fata poate asa il recunostea ... se uita la ciucurel ......de aproape
Buttefflypink
Postat pe 3 Martie 2009 10:50
va multumesc pentru comentarii.. Nu o sa va raspund impertinent. vreau doar sa va spun, ca pentru baiatul asta am renuntat la ceea ce nu credeam ca voi renunta vreodata. Ce s-a intamplat a fost o greseala si o voi regreta mereu.. nu s-ar fii intamplat daca el nu pleca,nu ma lasa. Am fost puerila. poate razbunatoar..influentabila. Am suferit incredibil de mult. Credeam ca va sta acolo cel putin 2 ani, se casatorea ptr viza. Ce a fost in sufletul meu nu doresc la nimeni. A gresit amandoi,si nu vreau decat sa ma ierte..
ralu2323
Postat pe 3 Martie 2009 10:54
De la: Buttefflypink, la data 2009-03-03 10:50:58
De la: geo_sh, la data 2009-03-03 10:40:52

si ca tacamul sa fie complet , un alt ciucurel a conduso acasa, din orgasm in orgasm!!


vai mai da cei rai sunteti! fata poate asa il recunostea ... se uita la ciucurel ......de aproape


DAP.....................de unde rezulta si dependentza asta de vrea cu orice pretz sa se impace cu el
donttouch
Postat pe 3 Martie 2009 10:54
De la: ralu2323, la data 2009-03-03 10:54:26va multumesc pentru comentarii.. Nu o sa va raspund impertinent. vreau doar sa va spun, ca pentru baiatul asta am renuntat la ceea ce nu credeam ca voi renunta vreodata. Ce s-a intamplat a fost o greseala si o voi regreta mereu.. nu s-ar fii intamplat daca el nu pleca,nu ma lasa. Am fost puerila. poate razbunatoar..influentabila. Am suferit incredibil de mult. Credeam ca va sta acolo cel putin 2 ani, se casatorea ptr viza. Ce a fost in sufletul meu nu doresc la nimeni. A gresit amandoi,si nu vreau decat sa ma ierte..


Ideea era ca daca te iubea nu te punea sa renunti la nimic si nu te insela .
Pt. noi , care nu suntem orbiti de speranta desarta de iubire in care esti , se vede clar ca tipul e doar pt. interes . Dar tot trb sa realizezi si tu asta .

Daca preferi sa traiesti intr-o minciuna , sa te trezesti peste cativa ani ca te-a mai insalat de n ori , iar tu sa il ierti de fiecare data iar u cand clipesti in fata altui barbat el sa aiba scene de furie si sa se desparta ca l-ai inselat ... .

Nu el e victima .
Poate ti se pare el e perfect si nu vei mai intalni pe cineva ca el , dar nu e adevarat . The world is a big place
Acorda-ti timp sa te calmezi si sa incepi sa vezi iar lucrurile clar !
un1_simplu_baiat
Postat pe 3 Martie 2009 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
distanta...dusmanul iubirii :( 58 De la: franziska_eu 12 Ianuarie 2012 11:13
imi este greu 24 De la: kudika_980952 11 Februarie 2015 18:56
confuzie maxima 5 De la: angel_de_la_noche 1 Mai 2010 17:23
castiguri gratuite 5 De la: amanda01 14 August 2009 15:10
plictiseala sau indiferenta? 23 De la: kudika100395 15 Mai 2011 09:35