Setari Cookie-uri

ce mai poate face o femeie cand ofera totul si primeste in schimb...nimic?

Fetelor, ma magulesc aprecierile voastre... multumesc.
Ella_c, hai cu clubul, cine stie ce iese !

PS. Roco a iesit de pe forum.
(revine mai tarziu un pic)

Postat pe 9 Martie 2009 19:13
De la: Roco, la data 2009-03-09 19:13:45Fetelor, ma magulesc aprecierile voastre... multumesc.
Ella_c, hai cu clubul, cine stie ce iese !

PS. Roco a iesit de pe forum.
(revine mai tarziu un pic)


Facem Roco...dar trebuie sa am mai multe informatii despre tine.Ce am eu nu e suficient ...Verifica-ti agenda si zi-mi cand esti mai liber sa discutam
Fetelor nu va suparati ,dar eu fiind initiatoarea ,am prioritate!
ella_c
Postat pe 9 Martie 2009 19:23
De la: ella_c, la data 2009-03-09 11:14:02
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-09 11:08:08
Ella, nu-i bai mami, unii fac afaceri, altii fac dragoste , altii fac prostii , sunt cazuri si cazuri, eu sunt de parere ca trebuie sa te gandesti mai mult si mai mult cand ajungi lla casatorie ca ''o investitie pe termen lung''...nu neaparat materiala....dar investesti sentimente, iti faci planuri, credite, parinti, catzel, purcel ...akolo se ingroasa gluma ...si intr- o relatie poti fi serios, sa nu inseli, sa respecti sa fii demn ..dar parca daca ti-ai pus pirostriile tre sa te cam gandesti inainte daca o sa ''tina ploile ''...parerea mea...''proprie si personala'':


Buna LL

Cineva a raspuns dupa comentaruiul meu si mi-am dat seama ca Roco are dreptate.El este un tip inteligent,cam dur cateodata ,dar le spune bine!
Suntem diferiti si vedem lucrurile diferit...noi oamenii

Roco..tot iti fac fan club!Ai la sustinatori...




...Pentru doritoare lasa-ti PM :D ...!!!


Ella..fa-i tu fan clubul ca eu ii aduc membre :)))) o sa fiu scouter ..ca sa aiba cel mai POTENT fan club...
__LL__
Postat pe 9 Martie 2009 20:53
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-09 20:53:23
Ella..fa-i tu fan clubul ca eu ii aduc membre :)))) o sa fiu scouter ..ca sa aiba cel mai POTENT fan club...


iata Roco...
ti-am spus ca astept un mesaj .
Intuitia nu m-a inselat....o sa ai fane "la greu"

LL,stai sa apara si Roco,vedeta noastra...

Bine ai revenit!

ella_c
Postat pe 9 Martie 2009 20:59
si eu trec(,)cam prin aceasi experienta,cu exceptia inselatului(inca nu am descoperit daca ma inseala)nu sunt sigura.Dar am aceeasi dezamagire a faptului ca ofer totul si el a devenit indiferent.Am ajuns la concluzia ca a face lucrul asta e o greseala,se ajunge la sentimentul(daca sa poate spune asa)de satietate,cand probabil neiubind cu aceeasi intensitate devine plictisitor si nu mai apreciaza.Trist,prt ca viata e asa de scurta si uneori urata,iar noi ne pierdem timpul punand intrebari si cautam raspunsuri ,raspunsuri ce poate avem sansa sa le avem langa noi...
BusuMary
Postat pe 9 Martie 2009 21:44
lasa-l
daca te iubreste cu adevarat,te va cauta si la capatul lumi...

daniela_mdr
Postat pe 9 Martie 2009 23:04
De la: ralucaubita, la data 2009-03-09 23:04:09daca te iubreste cu adevarat,te va cauta si la capatul lumi...

Nu numai acolo, ci chiar mai departe!

Postat pe 11 Martie 2009 08:01
In 1 rand te-as intreba daca aduci bani in casa sau ceva de genu..ii oferi ceva material.. asta fiind un motiv pt care sta cu tine.. In al 2-lea rand, incarca si sa te porti indiferent cu el..iesi in orash..fereste-te de el chiar daca nu ai cu ce,macar da-i impresia..arata-i ca nu-ti mai pasa..poarta-te mai urat decat se poarta el cu tine..si fa-l sa inteleaga ca el e motivu pentru care te-ai schimbat.. Si daca te iubeste,o sa se schimbe el pentru tine..daca nu, chiar nu are rost. Sa imi zici ce s-a mai intamplat.. Ai grija >:D
gyu
Postat pe 14 Martie 2009 14:02
referitor la partea materiala...ce sa spun...aduc bani in casa normal,impartim cheltuielile atat cat se poate,doar locuim in aceeasi casa...nu cred k e un motiv asta,deoarece de multe ori el dispune de sume mai mari decat mine,dar de care eu nu profit,sa ne intelgem,niciodata n-am stat cu cineva din considerente materiale.Ca sa mai adaug noutati de ultima ora, s-au intamplat multe de cand am scris ultima oara.Inainte sa incep sa povstesc vreau sa intreb fetele de p forum dak au avut vreodata incredere in ceea ce se numeste instinct,presimtire,acel al-6-lea simt atat de vehiculat?eu din pacate si atunci cand n-am vrut sa ascult de instinct,s-a adeverit.Acum 3 zile ne-am certat rau de tot,am fost la o petrecere unde pur si simplu am fost ignorata si am "avut tupeul" sa ii zic ca ma deranjeazza k nu ma baga si p mine in seama macar 2 minute...s-a enervat ,mi-a reprosat multe si a plecat...ulterior am stat de vb cu el si el nu avut decat reprosuri sa imi aduca...a zis k el s-a saturat de comportamentul meu , de intrebarile mele,k n-are incredere in mine,ca nu intelege cum imi permit eu sa pun intrebari si sa cer atentie din mom ce atunci cand iese in oras ma ia si pe mine?"pai dak te iau dupa mine,ce mai vrei?nu e de ajuns k te vreau acolo langa mine?ce vrei sa-ti fac?"in fine asta e ideea...
alta chestie care m=a lasat cu gura cascata a fost sa zica cum k regreta k m-a lasat sa am grija de el, sa am grija de casa,k el se descurca si singur,k dak ii fac de mancare sau spal si tinn casa curata nu e o dovada de iubire,k eu nu-l iubesc decat din vorbe .A mai zis k singurul lucru p care il regreta este k nu a putut sa se impuna in fata familiei sa ma accepte,dar a zis k nu are ce face k nu el de[pinde...in rest el nu considera k a gresit cu nimk,k eu ca femeie trebe sa tac ,sa fac si sa-i demonstrez lui k il iubesc si indiferent ce ar face sa am incredere in el...bine sunt multe de spus.dar...nu are rost sa lungesc povestea,cred k ati prins ideea...acum stau si ma tot gandesc oare chiar atat de mult gresesc cand ii pun o intrebare sau 2?nu stiu ce sa fac,ink nu am raspunsul....uitasem...a zis k atunci cand eu ies singura undeva,poate ma duc la o prietena sau am pur si simplu treaba prin oras,de unde stie el k nu ma duc sa ma intalnesc cu altcineva?k poate eu il mint knd ii zis nu stiu ce...
va multumesc tuturor pentru pareri pupici
karma_wanda
Postat pe 14 Martie 2009 19:32
daca oferi si tu nu primesti nimic in schimb...renunti.inseamna ca nu se merita.intr-o relatie trebuie sa daruiasca ambii parteneri.
dana_mv
Postat pe 14 Martie 2009 19:45
Raspunde la: ce mai poate face o femeie, cand ofera totul si primeste in schimb...nimic?

Simplu de tot... Sa ofere totul despre care vorbeste, NECONDITZIONAT !!!
Si 2. Daca se crede la piatza, sa negocieze intre ceea ce ofera si ce doreste in schimb.
3. Sa despacheteze nimicul pe care l-a primit in schimb la ceea ce a oferit, si sa invetze din aceasta lectzie ...

Cand iubim, rasplata ne este tocmai fericirea , extazul pe care-l simtim in timp ce iubim... de asemeni si cel ce uraste, indiferent pe cine uraste, in primul rand propriul suflet si-l otraveste... Stitzi cum e cu Ura? asteptzi sa moara dusmanul in timp ce tu bei otrava...

Iubind, sintem rasplatitzi cu fericire si urand santem rasplatitzi cu dureri...
Cel ce uraste, moare de ciuda cand isi vede dusmanul zambind :) iar cel ce zambeste si iubeste traieste mai departe fara sa-l vada pe cel ce-l uraste :))

Sa nu-i intzelegi niciodata pe cei din ura sau din suferintza, cauta sa-i intzelegi doar pe cei fericitzi
denis_3d25
Postat pe 15 Martie 2009 16:30
De la: denis_3d25, la data 2009-03-15 16:30:20Raspunde la: ce mai poate face o femeie, cand ofera totul si primeste in schimb...nimic?

Simplu de tot... Sa ofere totul despre care vorbeste, NECONDITZIONAT !!!
Si 2. Daca se crede la piatza, sa negocieze intre ceea ce ofera si ce doreste in schimb.
3. Sa despacheteze nimicul pe care l-a primit in schimb la ceea ce a oferit, si sa invetze din aceasta lectzie ...

Cand iubim, rasplata ne este tocmai fericirea , extazul pe care-l simtim in timp ce iubim... de asemeni si cel ce uraste, indiferent pe cine uraste, in primul rand propriul suflet si-l otraveste... Stitzi cum e cu Ura? asteptzi sa moara dusmanul in timp ce tu bei otrava...

Iubind, sintem rasplatitzi cu fericire si urand santem rasplatitzi cu dureri...
Cel ce uraste, moare de ciuda cand isi vede dusmanul zambind :) iar cel ce zambeste si iubeste traieste mai departe fara sa-l vada pe cel ce-l uraste :))

Sa nu-i intzelegi niciodata pe cei din ura sau din suferintza, cauta sa-i intzelegi doar pe cei fericitzi


Simplu??Nimeni nu iubeste neconditionat!Numai o mama isi iubeste copilul neconditionat...
Intotdeauna exista un minim de conditie...Sa fie intr-un fel sau altul(blond,inalt...etc,)La fel si cu oferitul...daca nu primesti ceva in schimb ..rar, oferi(sufleteste vorbind).
Cand iubim ,NU intotdeauna rasplata este fericirea ...De cele mai multe ori rasplata e ...altceva.
Dar exista si cazuri fericite...asa ca ai si tu dreptatea ta...

In rest ce ai mai scris pe acolo ...nu vreau sa comentez..parca sunt luate din oracolul lui fiica-mea...




ella_c
Postat pe 16 Martie 2009 19:09
De la: ella_c, la data 2009-03-16 19:09:571. Nimeni nu iubeste neconditionat!
2. Numai o mama isi iubeste copilul neconditionat

la 1. I-auzi !!!!!!!!!!!!!!!????? Ia spune tu niste conditii.
la 2. Tu acolo vorbesti de instinct, ceea ce e alta coscolie...

Postat pe 16 Martie 2009 22:29
De la: Roco, la data 2009-03-16 22:29:51
De la: ella_c, la data 2009-03-16 19:09:571. Nimeni nu iubeste neconditionat!
2. Numai o mama isi iubeste copilul neconditionat

la 1. I-auzi !!!!!!!!!!!!!!!????? Ia spune tu niste conditii.
la 2. Tu acolo vorbesti de instinct, ceea ce e alta coscolie...


1.Sa nu para domn si sa fie ...altceva! De fapt conditia de baza este sa simta si el ceva ptr.mine...
2.S-ar putea sa ai dreptate..dragostea de mama e altfel ca cea pentru un barbat!

ella_c
Postat pe 16 Martie 2009 22:44
De la: ella_c, la data 2009-03-16 22:44:35
De la: Roco, la data 2009-03-16 22:29:51
De la: ella_c, la data 2009-03-16 19:09:571. Nimeni nu iubeste neconditionat!
2. Numai o mama isi iubeste copilul neconditionat

la 1. I-auzi !!!!!!!!!!!!!!!????? Ia spune tu niste conditii.
la 2. Tu acolo vorbesti de instinct, ceea ce e alta coscolie...


1.Sa nu para domn si sa fie ...altceva! De fapt conditia de baza este sa simta si el ceva ptr.mine...
2.S-ar putea sa ai dreptate..dragostea de mama e altfel ca cea pentru un barbat!


1. daca pui "daca" aia nu mai e iubire, e un lucru calculat sa iasa bine pe cat posibil, e ca un business plan. Nu-ti poti planifica " de maine iubesc pe Pastarnac".
2. la fel si dragostea pentru un catel e diferita de dragostea pentru o floricica.

Postat pe 16 Martie 2009 22:58
De la: Roco, la data 2009-03-16 22:58:23
1. daca pui "daca" aia nu mai e iubire, e un lucru calculat sa iasa bine pe cat posibil, e ca un business plan. Nu-ti poti planifica " de maine iubesc pe Pastarnac".
2. la fel si dragostea pentru un catel e diferita de dragostea pentru o floricica.


Cred ca ai ceva cu numerotatul...
1.Ce e rau Roco in a calcula sa fie bine pentru ambii?Dar pot sa-l iubesc pe "Pastarnac" fara sa mai planific ,verific etc...si Pastarnac al meu sa se distreze si cu sfecla si cu varza sau mai stiu eu ce leguma?Se pare ca nu poti gandi decat din punctul de vedere al unui barbat suparat pe...legume si dornic sa "manance" cat mai diversificat!
Poate ca la 17 de ani am gandit ca tine ...si asa mi-a tras soarta o palma de nici acum nu m-am trezit!

2.Aici ti-am dat dreptate ...

ella_c
Postat pe 17 Martie 2009 00:37
De la: ella_c, la data 2009-03-17 00:37:08
De la: Roco, la data 2009-03-16 22:58:23
1. daca pui "daca" aia nu mai e iubire, e un lucru calculat sa iasa bine pe cat posibil, e ca un business plan. Nu-ti poti planifica " de maine iubesc pe Pastarnac".
2. la fel si dragostea pentru un catel e diferita de dragostea pentru o floricica.


Cred ca ai ceva cu numerotatul...
1.Ce e rau Roco in a calcula sa fie bine pentru ambii?Dar pot sa-l iubesc pe "Pastarnac" fara sa mai planific ,verific etc...si Pastarnac al meu sa se distreze si cu sfecla si cu varza sau mai stiu eu ce leguma?Se pare ca nu poti gandi decat din punctul de vedere al unui barbat suparat pe...legume si dornic sa "manance" cat mai diversificat!
Poate ca la 17 de ani am gandit ca tine ...si asa mi-a tras soarta o palma de nici acum nu m-am trezit!

2.Aici ti-am dat dreptate ...


First of all Neatza !!!
Nu stiu voi cum sunteti ,,,da pe mine m-a luat capul de la atatea numerotarii ....''unu si cu una fac intodeauna sex ''daca mai e si oral ..s-a terminat cu jmecheria ..si daca mai are si banane deja e hardcore direct ...sa mai fie si incestuos ...no comment ..!!! .Ella , iti cam dau dreptate ..da nu stiu pe cine intereseaza lucrul asta ...e rau daca tu il Iubesti pe Pastarnac si leguminosul da iama printre multe si nenumarate leguminoase ...ca e mai buna cantitatea decat calitatea ...chipurile ...;)) , zic si eu , nu dau cu ghioaga ... doar ca un ''Pastarnac'' inteligent care stie ce vrea nu face ''excese alimentare vegetariene''...asta daca nu mai are 17 ani cum ai spus tu...sau si-a consumat libidoul cum trebuie, cand trebuie si cu cine trebuie ... !
Eu cam ma arunc cu capul inainte si nu-mi prea iau parashuta cu mine imi plac provocarile si nu-mi premeditez actiunile ..i fly by the wind( daca simt un alizeeu propice si primesc semnalele corespunzatoare) ... nu stiu cat de bine e ...pana akum mi-am luat doar o palma ..o sa mai vina si altele sunt convinsa ....ce al dracu de optimista sunt azi , n-am vazut asa ceva ...;))) ..dar decat sa ma gandesc ca daca si cu parca ...trebuie sa-i acorzi omului (Pastarnacului )un vot de incredere ...de ce sa te gandesti ca ti-o iei, palma, poate ai o surpriza si ''Pastarnacul '' e chiar ce ti-ai dorit si nu-i plac alte legume ( ca doar nu e ''vegecanibal' ')..Concluzia ....Pastarnacul este bun la toate :))) !!!!!Protejati-va numai cu prezervativ ...in dragoste ca si in razboi totul este permis !!! Atat am vb de pastarnac ca zau maine ma duc sa-mi fac si eu rost de unul....pai nu se mai poate ...direct in piatza ma opresc :))))
Gata, stop joc aici, ma bag la somn... va pup dulce si va doresc o zi de marti minunata asa ca voi !!!

Cu zmotoceala inclusa in pachet,
LL
__LL__
Postat pe 17 Martie 2009 05:13
Asteptarea la infinit duce si la o incredere oarba in celalalt si orice ti-ar spune vei crede si il vei accepta asa, in plus el va considera ca ii este iertata orice greseala si ca nu te deranjeaza si va continua sa isi faca toate dorintele si capriciile, iar tu vei ramane sa plangi singura in toate zilele in care ar trebui sa fii mai fericita si mai plina de viata.Renunta la a te condamna singura la nefericire, alege sa ai viata ta si alege in primul rand sa fii iubita.Un om nu se schimba, nici de dragul tau si nici de gura ta.Fii mai stapana pe ceea ce iti doresti si nu mai fi increzatoare in aburi!
citystella
Postat pe 17 Martie 2009 05:44
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-17 05:13:04First of all Neatza !!!
Nu stiu voi cum sunteti ,,,da pe mine m-a luat capul de la atatea numerotarii ....''unu si cu una fac intodeauna sex ''daca mai e si oral ..s-a terminat cu jmecheria ..si daca mai are si banane deja e hardcore direct ...sa mai fie si incestuos ...no comment ..!!! .Ella , iti cam dau dreptate ..da nu stiu pe cine intereseaza lucrul asta ...e rau daca tu il Iubesti pe Pastarnac si leguminosul da iama printre multe si nenumarate leguminoase ...ca e mai buna cantitatea decat calitatea ...chipurile ...;)) , zic si eu , nu dau cu ghioaga ... doar ca un ''Pastarnac'' inteligent care stie ce vrea nu face ''excese alimentare vegetariene''...asta daca nu mai are 17 ani cum ai spus tu...sau si-a consumat libidoul cum trebuie, cand trebuie si cu cine trebuie ... !
Eu cam ma arunc cu capul inainte si nu-mi prea iau parashuta cu mine imi plac provocarile si nu-mi premeditez actiunile ..i fly by the wind( daca simt un alizeeu propice si primesc semnalele corespunzatoare) ... nu stiu cat de bine e ...pana akum mi-am luat doar o palma ..o sa mai vina si altele sunt convinsa ....ce al dracu de optimista sunt azi , n-am vazut asa ceva ...;))) ..dar decat sa ma gandesc ca daca si cu parca ...trebuie sa-i acorzi omului (Pastarnacului )un vot de incredere ...de ce sa te gandesti ca ti-o iei, palma, poate ai o surpriza si ''Pastarnacul '' e chiar ce ti-ai dorit si nu-i plac alte legume ( ca doar nu e ''vegecanibal' ')..Concluzia ....Pastarnacul este bun la toate :))) !!!!!Protejati-va numai cu prezervativ ...in dragoste ca si in razboi totul este permis !!! Atat am vb de pastarnac ca zau maine ma duc sa-mi fac si eu rost de unul....pai nu se mai poate ...direct in piatza ma opresc :))))
Gata, stop joc aici, ma bag la somn... va pup dulce si va doresc o zi de marti minunata asa ca voi !!!

Cu zmotoceala inclusa in pachet,
LL


'neata LL!Cat ai scris ...
Eu o sa fiu mai scurta...
Cand te apuca sa dai "totul" te mai gandesti ca sunt altii care depind de tine...Iti garantez ca un dl "Pastarnac" se gandeste intai la ale lui...si nu va da "totul' niciodata!
Cand ceri ceva trebuie sa sti ce esti capabil sa oferi!Aventuri si "aruncat cu capu' inainte" le poti avea zilnic ,daca asta iti doresti...nu-ti trebuie un domn "Pastarnac"...

ella_c
Postat pe 17 Martie 2009 06:50
De la: kudika000793, la data 2009-03-14 19:32:20referitor la partea materiala...ce sa spun...aduc bani in casa normal,impartim cheltuielile atat cat se poate,doar locuim in aceeasi casa...nu cred k e un motiv asta,deoarece de multe ori el dispune de sume mai mari decat mine,dar de care eu nu profit,sa ne intelgem,niciodata n-am stat cu cineva din considerente materiale.Ca sa mai adaug noutati de ultima ora, s-au intamplat multe de cand am scris ultima oara.Inainte sa incep sa povstesc vreau sa intreb fetele de p forum dak au avut vreodata incredere in ceea ce se numeste instinct,presimtire,acel al-6-lea simt atat de vehiculat?eu din pacate si atunci cand n-am vrut sa ascult de instinct,s-a adeverit.Acum 3 zile ne-am certat rau de tot,am fost la o petrecere unde pur si simplu am fost ignorata si am "avut tupeul" sa ii zic ca ma deranjeazza k nu ma baga si p mine in seama macar 2 minute...s-a enervat ,mi-a reprosat multe si a plecat...ulterior am stat de vb cu el si el nu avut decat reprosuri sa imi aduca...a zis k el s-a saturat de comportamentul meu , de intrebarile mele,k n-are incredere in mine,ca nu intelege cum imi permit eu sa pun intrebari si sa cer atentie din mom ce atunci cand iese in oras ma ia si pe mine?"pai dak te iau dupa mine,ce mai vrei?nu e de ajuns k te vreau acolo langa mine?ce vrei sa-ti fac?"in fine asta e ideea...
alta chestie care m=a lasat cu gura cascata a fost sa zica cum k regreta k m-a lasat sa am grija de el, sa am grija de casa,k el se descurca si singur,k dak ii fac de mancare sau spal si tinn casa curata nu e o dovada de iubire,k eu nu-l iubesc decat din vorbe .A mai zis k singurul lucru p care il regreta este k nu a putut sa se impuna in fata familiei sa ma accepte,dar a zis k nu are ce face k nu el de[pinde...in rest el nu considera k a gresit cu nimk,k eu ca femeie trebe sa tac ,sa fac si sa-i demonstrez lui k il iubesc si indiferent ce ar face sa am incredere in el...bine sunt multe de spus.dar...nu are rost sa lungesc povestea,cred k ati prins ideea...acum stau si ma tot gandesc oare chiar atat de mult gresesc cand ii pun o intrebare sau 2?nu stiu ce sa fac,ink nu am raspunsul....uitasem...a zis k atunci cand eu ies singura undeva,poate ma duc la o prietena sau am pur si simplu treaba prin oras,de unde stie el k nu ma duc sa ma intalnesc cu altcineva?k poate eu il mint knd ii zis nu stiu ce...
va multumesc tuturor pentru pareri pupici


noi femeile, in general nu stim cand sa punem punctul pe I. ideea este sa te gandesti la tine.
asta itzi doresti? chiar daca te doare, fii constienta ca omul nu te respecta si a mai si inceput sa te jigneasca. stiu ca te doare, dar fii fata desteapta si renuntza acum . el chiar nu te merita si am mai spus, dragostea e a lui, dar mandria este a ta.
cristi_nne
Postat pe 17 Martie 2009 07:57
De la: ella_c, la data 2009-03-17 06:50:10
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-17 05:13:04First of all Neatza !!!
Nu stiu voi cum sunteti ,,,da pe mine m-a luat capul de la atatea numerotarii ....''unu si cu una fac intodeauna sex ''daca mai e si oral ..s-a terminat cu jmecheria ..si daca mai are si banane deja e hardcore direct ...sa mai fie si incestuos ...no comment ..!!! .Ella , iti cam dau dreptate ..da nu stiu pe cine intereseaza lucrul asta ...e rau daca tu il Iubesti pe Pastarnac si leguminosul da iama printre multe si nenumarate leguminoase ...ca e mai buna cantitatea decat calitatea ...chipurile ...;)) , zic si eu , nu dau cu ghioaga ... doar ca un ''Pastarnac'' inteligent care stie ce vrea nu face ''excese alimentare vegetariene''...asta daca nu mai are 17 ani cum ai spus tu...sau si-a consumat libidoul cum trebuie, cand trebuie si cu cine trebuie ... !
Eu cam ma arunc cu capul inainte si nu-mi prea iau parashuta cu mine imi plac provocarile si nu-mi premeditez actiunile ..i fly by the wind( daca simt un alizeeu propice si primesc semnalele corespunzatoare) ... nu stiu cat de bine e ...pana akum mi-am luat doar o palma ..o sa mai vina si altele sunt convinsa ....ce al dracu de optimista sunt azi , n-am vazut asa ceva ...;))) ..dar decat sa ma gandesc ca daca si cu parca ...trebuie sa-i acorzi omului (Pastarnacului )un vot de incredere ...de ce sa te gandesti ca ti-o iei, palma, poate ai o surpriza si ''Pastarnacul '' e chiar ce ti-ai dorit si nu-i plac alte legume ( ca doar nu e ''vegecanibal' ')..Concluzia ....Pastarnacul este bun la toate :))) !!!!!Protejati-va numai cu prezervativ ...in dragoste ca si in razboi totul este permis !!! Atat am vb de pastarnac ca zau maine ma duc sa-mi fac si eu rost de unul....pai nu se mai poate ...direct in piatza ma opresc :))))
Gata, stop joc aici, ma bag la somn... va pup dulce si va doresc o zi de marti minunata asa ca voi !!!

Cu zmotoceala inclusa in pachet,
LL


'neata LL!Cat ai scris ...
Eu o sa fiu mai scurta...
Cand te apuca sa dai "totul" te mai gandesti ca sunt altii care depind de tine...Iti garantez ca un dl "Pastarnac" se gandeste intai la ale lui...si nu va da "totul' niciodata!
Cand ceri ceva trebuie sa sti ce esti capabil sa oferi!Aventuri si "aruncat cu capu' inainte" le poti avea zilnic ,daca asta iti doresti...nu-ti trebuie un domn "Pastarnac"...



Dar-ar naiba in ea dragoste ...nu ma refer la aventuri( tu sti mai bine de ce Ella)...ma refeream ca nu-mi dozez sentimentele si actionez asa cum mi se nazare ...asta pentru ca ma incred prea tare in capacitatea mea de alegere a Pastarnacului :)))) ( ce naiva sunt ) ...plus ca sunt si o varza singura :))
__LL__
Postat pe 17 Martie 2009 11:55
..aaa si n-am pretentia sa spun ca asa e bine asa :))) ...dar asa e modelul meu !
Te tzuc Ella si iti doresc o zi frumoasa !!
__LL__
Postat pe 17 Martie 2009 11:57
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-17 11:57:56..aaa si n-am pretentia sa spun ca asa e bine asa :))) ...dar asa e modelul meu !
Te tzuc Ella si iti doresc o zi frumoasa !!


Vad ca te-ai trezit!
Fiecare actionam dupa cum ne duce capul ,cine sunt eu sa spun ce e bine si ce e rau?Stiu doar ca ce ar face sa-mi fie mie bine ,le-ar face altora rau si nu sunt capabila de atata egoism...nici macar pentru ...iubire! Hai ca incep sa folosesc cuvinte mari si nu ma prinde...
O zi frumoasa iti doresc si eu...!!!

ella_c
Postat pe 17 Martie 2009 12:16
lasa-l....cauta fericirea in alta parte,daca intradevar te iubea era linga tine indiferent ce parere avea parintii lui....
miha_973
Postat pe 17 Martie 2009 12:21
parerea mea e ca nu mai poate face absolut nimic e momentul sa isi caute fericirea in alta parte inseamna ca el nu este omul potrivit pentru ea
ilyescorina
Postat pe 17 Martie 2009 16:35
De la: kudika000793, la data 2009-03-14 19:32:20referitor la partea materiala...ce sa spun...aduc bani in casa normal,impartim cheltuielile atat cat se poate,doar locuim in aceeasi casa...nu cred k e un motiv asta,deoarece de multe ori el dispune de sume mai mari decat mine,dar de care eu nu profit,sa ne intelgem,niciodata n-am stat cu cineva din considerente materiale.Ca sa mai adaug noutati de ultima ora, s-au intamplat multe de cand am scris ultima oara.Inainte sa incep sa povstesc vreau sa intreb fetele de p forum dak au avut vreodata incredere in ceea ce se numeste instinct,presimtire,acel al-6-lea simt atat de vehiculat?eu din pacate si atunci cand n-am vrut sa ascult de instinct,s-a adeverit.Acum 3 zile ne-am certat rau de tot,am fost la o petrecere unde pur si simplu am fost ignorata si am "avut tupeul" sa ii zic ca ma deranjeazza k nu ma baga si p mine in seama macar 2 minute...s-a enervat ,mi-a reprosat multe si a plecat...ulterior am stat de vb cu el si el nu avut decat reprosuri sa imi aduca...a zis k el s-a saturat de comportamentul meu , de intrebarile mele,k n-are incredere in mine,ca nu intelege cum imi permit eu sa pun intrebari si sa cer atentie din mom ce atunci cand iese in oras ma ia si pe mine?"pai dak te iau dupa mine,ce mai vrei?nu e de ajuns k te vreau acolo langa mine?ce vrei sa-ti fac?"in fine asta e ideea...
alta chestie care m=a lasat cu gura cascata a fost sa zica cum k regreta k m-a lasat sa am grija de el, sa am grija de casa,k el se descurca si singur,k dak ii fac de mancare sau spal si tinn casa curata nu e o dovada de iubire,k eu nu-l iubesc decat din vorbe .A mai zis k singurul lucru p care il regreta este k nu a putut sa se impuna in fata familiei sa ma accepte,dar a zis k nu are ce face k nu el de[pinde...in rest el nu considera k a gresit cu nimk,k eu ca femeie trebe sa tac ,sa fac si sa-i demonstrez lui k il iubesc si indiferent ce ar face sa am incredere in el...bine sunt multe de spus.dar...nu are rost sa lungesc povestea,cred k ati prins ideea...acum stau si ma tot gandesc oare chiar atat de mult gresesc cand ii pun o intrebare sau 2?nu stiu ce sa fac,ink nu am raspunsul....uitasem...a zis k atunci cand eu ies singura undeva,poate ma duc la o prietena sau am pur si simplu treaba prin oras,de unde stie el k nu ma duc sa ma intalnesc cu altcineva?k poate eu il mint knd ii zis nu stiu ce...
va multumesc tuturor pentru pareri pupici


'kudika000793' pune-þi ºi tu pseudonim ºi completeazã-þi puþin profilul pe site. O sã fie mai uºor sã vorbim aºa...

Povestea ta este aºa de tristã încât m-ar putea indispune pe-o zi întreagã :(
Cum este posibil asta ? Eºti ºi tu un suflet care are dorinþe, speranþe, care iubeºte, suferã ...

Este clar cã trebuie sã-i dai papucii ... problema ta este cã nu ai suflet sã faci asta. Te-ai implicat prea mult iar acum nu accepþi sã mai dai înapoi. Speranþa, despre care vorbeºti tu, nu îºi are locul aici. Specimenul nu doar cã nu te meriã, dar nu meritã sã aibã nici o femeie ! Sã se lecuiascã de umblat cu mai multe ºi de umblat cu minciuna în continuu la tine, cea care-l iubeºti ºi ai grijã de el ! Cu cât accepþi mai mult aceastã situaþie, cu atât o sã-þi fie mai greu dupã aia sã renunþi.

Eºti într-o situaþie clarã în care raþiunea îþi spune un lucru, iar sentimentele þi-l spun pe celãlalt. Trebuie sã reuºeºti sã treci peste visele tale ºi peste ceea ce simþi pentru el, ºi sã faci ceea ce trebuie, ca un robot dacã e nevoie (adicã doar cu partea raþionalã a ta, ºi cu partea afectivã blocatã sau pusã pe pauzã sau amânatã pentru alte ceasuri mai bune), pentru a pleca de-acolo. Chiar dacã þi-e teamã c-o sã plângi dupã el ºi n-o sã reziºti. Pur ºi simplu trebuie, fã-o ca un reflex de auto-apãrare dacã vrei ... !

Voi locuiþi deja împreunã ºi trebuie sã te desparþi de el brusc, într-o searã sau într-o zi. Dacã poþi sã pleci fãrã sã vorbeºti cu el înainte ºi dacã tu crezi cã te-ajutã sã nu-þi ei la revedere fã-o fãrã sã eziþi. Individul nu meritã sã-þi iei rãmas bun de la el, nu meritã sã-i spui c-ai hotãrât sã vã despãrþiþi, nu meritã sã vorbeºti cu el, nu meritã sã te mai vadã. Oh, ºi dacã poþi roagã o prietenã sã þinã telefonul tãu, închis, mai multe zile. Trebuie sã te desparþi de el fãrã regrete, hotãrât ºi fãrã sã priveºti înapoi. Dacã-þi permiþi fã o excursie de 2-3 zile undeva, indivizii ca el ar putea avea tupeul sã vinã dupã tine cu regrete profunde false-n braþe. Roagã pe cineva sã te-ajute dacã vrei, sã stea cu tine o zi sau douã dupã ce-i dai papucii. Fã tot ce poþi tu dar nu mai sta aºa. Eºti ca-ntr-un cerc vicios ºi trebuie sã ieºi.

În viaþã trebuie sã fii puternicã, trebuie sã te descurci, sã iei decizii, sã riºti, sã reziºti ºi sã nu renunþi la tine.
Ai mai avut alte relaþii ºi ºtii foarte bine cã poþi sã-þi faci alta. N-o sã fie mai greu sau mai rãu decât eºti acum.

Fã-þi un plan, fã ceva dar nu mai sta aºa ! Ia-þi inima-n dinþi ºi aratã-i indiferenþa pe care o meritã !

Cât n-aº da sã am ºi eu o prietenã exact ca tine !
toughy
Postat pe 18 Martie 2009 03:38
Un post scriptum pe care trebuia sa il treci la inceput, poate cu ocazia asta iti gasesti sufletul pereche
Am ajuns la concluzia ca unii oameni se autocompatimesc in situatia lor, le face placere sa sufere si sa se de-a drept victime.Ea stie ca greseste, stie ca trebuie sa faca ceva, toata lumea este langa ea si o ajuta sa i-a decizia corecta, dar nu, ea se complace in situatia aceasta si eventual asteapta si aplauze sau poate un tort, o sampanie, facem cheta?
citystella
Postat pe 18 Martie 2009 04:18
De la: STELLA_STAR, la data 2009-03-18 04:18:41Un post scriptum pe care trebuia sa il treci la inceput, poate cu ocazia asta iti gasesti sufletul pereche
Am ajuns la concluzia ca unii oameni se autocompatimesc in situatia lor, le face placere sa sufere si sa se de-a drept victime.Ea stie ca greseste, stie ca trebuie sa faca ceva, toata lumea este langa ea si o ajuta sa i-a decizia corecta, dar nu, ea se complace in situatia aceasta si eventual asteapta si aplauze sau poate un tort, o sampanie, facem cheta?



imi pare rau dak am lasat impresia de victima,nu ma autocompatimesc,nu cer mila,am cerut doar niste sfaturi,m-am gandit k poate cineva de aici a trecut prin aceleasi lucruri,am vrut sa ascult pareri,atat din partea fetelor cat si din partea baietilor.Am recunoscut k poate sunt"nebuna" dar care dintre voi nu a fost asa intr-o relatie?cine n-a trait cu speranta in suflet k va fi mai bine?o scuza patetica:il iubesc?da poate sunt patetica ca recurg la aceasta motivatie,dar nu suntem poare toti niste patetici cand e vb de persoana iubita?ne dorim mai mult,facem multe tampenii,multe copilarii poate,toate pentru persoana de langa noi.este foarte greu sa lasi totul in urma fara sa privesti inapoi.Se spune k trebuie intotdeauna sa luam doar ce-i bun si sa pastram amintirile frumoase,nu p cele rele...cu ce ne ajuta oare?eu nu simt ink k as fi facut totul,nu stiu ,asa zic in momentul asta...avem de-a face cu fel si fel de oameni,nu suntem perfecti,toti gresim si ma gandesc k totusi mai lasam si de la noi...am vrut neaparat sa aflu parerea unui barbat,ei vad altfel lucurile.Repet ,este f simplu sa spui ,gata du-te unde vezi cu ochii,puneti-va in locul meu,chiar ati face asta de la o zi la alta?sincer!?am luptat ,am pierdut multe,am daruit ce am putut eu ,asa cum am putut eu,dar am inteles un lucru...nicioadata nu va exista o relatie perfecta,doi parteneri nu se vor iubi la fel,intotdeauna va fi unul sa iubesca un pik mai mult,iubirea trebe daruita fara sa astepti neaparat ceva in schimb,sau nici macar sa primesti la fel,,,suntem diferiti,gandim diferit,iubim diferit,fiecare in felul nostru...sa nu credeti k acum il scuz pe iubitul meu si gata am lasat garda jos,nu deloc...am inceput deja sa imi schimbn comportamentul,voi vedea ce va iesi,dak nu,cu capu sus inainte imi voi continua viata indiferent cat de greu ar fi,n-a murit nimeni din dragoste,dar merita sa luptam cu toate armele.recunosc,am cateodata un orgoliu prostesc si o ambitie tampita,vreau sa cred k pot face mai mult!Ink o data va multumesc mult pentru sfaturi si credeti-ma ,mai devreme sau mai tarziu le voi urma...poate azi ,poate chiar maine...dar nu sunt o victima,sunt doar o femeie indragostita!
karma_wanda
Postat pe 18 Martie 2009 17:01
Draga Warda de esti sau nu esti sti doar tu.Decizia iti apartine daca vrei sa te multumesti cu asta ori vrei cu totul alt lucru.Probabil cu timpul iti vei da sigur seama de greseli, acum doar poti sa motivezi ca ai fi indragostita.Dragoste in mod cert nu e, pentru ca nu te-ai mai plange de asa sus numitul "iubitul tau".Tu ai ales sa il ai, tu ai ales sa il ai asa si in mod cert te satisface situatia.Eu nu te pot declara femeie.Sa il stapanesti cu placere!E al tau si il iubesti, pentru ce, tu stii.


citystella
Postat pe 19 Martie 2009 04:38
De la: karma_wanda, la data 2009-03-18 17:01:34
De la: STELLA_STAR, la data 2009-03-18 04:18:41Un post scriptum pe care trebuia sa il treci la inceput, poate cu ocazia asta iti gasesti sufletul pereche
Am ajuns la concluzia ca unii oameni se autocompatimesc in situatia lor, le face placere sa sufere si sa se de-a drept victime.Ea stie ca greseste, stie ca trebuie sa faca ceva, toata lumea este langa ea si o ajuta sa i-a decizia corecta, dar nu, ea se complace in situatia aceasta si eventual asteapta si aplauze sau poate un tort, o sampanie, facem cheta?



imi pare rau dak am lasat impresia de victima,nu ma autocompatimesc,nu cer mila,am cerut doar niste sfaturi,m-am gandit k poate cineva de aici a trecut prin aceleasi lucruri,am vrut sa ascult pareri,atat din partea fetelor cat si din partea baietilor.Am recunoscut k poate sunt"nebuna" dar care dintre voi nu a fost asa intr-o relatie?cine n-a trait cu speranta in suflet k va fi mai bine?o scuza patetica:il iubesc?da poate sunt patetica ca recurg la aceasta motivatie,dar nu suntem poare toti niste patetici cand e vb de persoana iubita?ne dorim mai mult,facem multe tampenii,multe copilarii poate,toate pentru persoana de langa noi.este foarte greu sa lasi totul in urma fara sa privesti inapoi.Se spune k trebuie intotdeauna sa luam doar ce-i bun si sa pastram amintirile frumoase,nu p cele rele...cu ce ne ajuta oare?eu nu simt ink k as fi facut totul,nu stiu ,asa zic in momentul asta...avem de-a face cu fel si fel de oameni,nu suntem perfecti,toti gresim si ma gandesc k totusi mai lasam si de la noi...am vrut neaparat sa aflu parerea unui barbat,ei vad altfel lucurile.Repet ,este f simplu sa spui ,gata du-te unde vezi cu ochii,puneti-va in locul meu,chiar ati face asta de la o zi la alta?sincer!?am luptat ,am pierdut multe,am daruit ce am putut eu ,asa cum am putut eu,dar am inteles un lucru...nicioadata nu va exista o relatie perfecta,doi parteneri nu se vor iubi la fel,intotdeauna va fi unul sa iubesca un pik mai mult,iubirea trebe daruita fara sa astepti neaparat ceva in schimb,sau nici macar sa primesti la fel,,,suntem diferiti,gandim diferit,iubim diferit,fiecare in felul nostru...sa nu credeti k acum il scuz pe iubitul meu si gata am lasat garda jos,nu deloc...am inceput deja sa imi schimbn comportamentul,voi vedea ce va iesi,dak nu,cu capu sus inainte imi voi continua viata indiferent cat de greu ar fi,n-a murit nimeni din dragoste,dar merita sa luptam cu toate armele.recunosc,am cateodata un orgoliu prostesc si o ambitie tampita,vreau sa cred k pot face mai mult!Ink o data va multumesc mult pentru sfaturi si credeti-ma ,mai devreme sau mai tarziu le voi urma...poate azi ,poate chiar maine...dar nu sunt o victima,sunt doar o femeie indragostita!


Aproape ca imi este imposibil sa-ti raspund ...
Spui ca dragostea te impinge la "nebunie".. De acord... Daca sunt acele nebunii care iti fac iubirea perfecta.. toti am fost nebuni. Altfel NU. Spui ca dragostea te-a transformat intr-o persoana patetica... NU, nu suntem TOTI patetici cand e vorba de persoana iubita. Si NU, nu stam toti intr-o relatie de mizerie doar pentru ca avem niscai amintiri frumoase de la inceputul ei. Si NU, nu ne umilim pana la scarba de sine.. in fata "iubirii".. doar pentru ca toate sunt la fel si pentru ca oricum unul va trebui sa iubeasca mai mult si altul mai putin. Si NU, nu imi schimb comportamentul cand este INUTIL s-o mai fac. Imi schimb iubitul... atat. Serios daca inteleg pentru cine lupti??? Ca nu vad niciun BARBAT care sa merite CEVA in povestea ta..
rashela
Postat pe 19 Martie 2009 05:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Altercatie cu o minora 38 De la: alexo88 21 Ianuarie 2011 08:35
nu inceteaza sa nu mai vorbeasca cu ala cu care m.a inselat.... 12 De la: kudika052198 12 Octombrie 2009 11:18
diferenta de varsta 285 De la: kudika226898 15 Noiembrie 2010 18:33
infidelitatea cand cealalta stie 103 De la: miha3dana 6 Septembrie 2009 18:51
Oare pt mine este prea tarziu?... 97 De la: kudika161238 30 Iulie 2010 09:37