Setari Cookie-uri

lipsa de comunicare, o problema serioasa?

Te inteleg multi, insa e greu de raspuns...
Pur si simplu, sunt oameni care nu-si pot traduce sentimentele in cuvinte. Asta nu inseamna ca-s infirmi de sentiment... nu inseamna ca nu te iubeste, sau ca te iubeste prea putin (cum afirma cineva mai sus), ci doar ca nu te iubeste in "limbajul" tau! Sunt barbati care au senzatia ca gesturile tandre, cuvintele duioase, ii fac sa para niste caraghiosi si atunci prefera sa-si arate dragostea prin protectie, prin cadouri, prin timpul petrecut impreuna, etc... Trebuie sa faci tu primul pas: sa-ti exprimi dragostea fata de el prin cuvintele si gesturile pe care le astepti sa ti le intoarca.... si o sa vezi, treptat-treptat, ca nu i se vor mai parea atat de caraghioase!
Multa iubire iti doresc!

Postat pe 22 Iunie 2009 14:58
Mersi 111, ai inteles perfect cum stau treburile. Eu cred ca sunt blocata si nu ma pot exprima nici eu, pentru ca asa m-a obisnuit el de cand eram tineri, m-am adaptat si am rezistat atatia ani fara sa cracnesc. Dar acum copii sunt mari si au plecat, si ziceam ca eu sunt cea care m-am schimbat. Daca panaa cum m-am adaptat stilului impus, acum ma simt nedreptatita si frustrata, sufar si simt ca daca nu primesc tandrete de unde e normal, o sa caut in alta parte... nu stiu cat e de norml sa fii atat de dependenta de prieteni cum sunt eu...
nefer
Postat pe 24 Iunie 2009 08:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poate exista prietenie barbat femeie 173 De la: sylvyzone 10 Decembrie 2012 18:26
Oare am renuntat prea usor? 7 De la: _dulcik_ 9 Martie 2009 22:05
Cum il recastig? 4 De la: Hummingbird 2 August 2009 05:52
Un sfat....va roggggggg!!!!!!!!!! 68 De la: dalilapink 26 Mai 2013 17:15
Barbatul ideal...exista?! 27 De la: SweetDadyD 22 Aprilie 2009 09:07