Setari Cookie-uri

cum sa renuntam la fumat!

sunt sigura ca multe persoane sunt dispuse sa renunte la acest viciu si nu stiu cum sa faca, desi multi spun ca tine de vointa, eu cred ca mai este nevoie si de altceva.
ce ziceti?
eu incerc sa renunt si nu reusesc.
voi?
flavianna
Postat pe 6 Octombrie 2009 13:51
De la: flavianna, la data 2009-10-06 13:51:39sunt sigura ca multe persoane sunt dispuse sa renunte la acest viciu si nu stiu cum sa faca, desi multi spun ca tine de vointa, eu cred ca mai este nevoie si de altceva.
ce ziceti?
eu incerc sa renunt si nu reusesc.
voi?

eu nu vreau sa renunt...in fine..shame on me....
daca vrei cu adevarat sa te lasi,nu iti mai cumpara,roaga-i pe amici sa nu-ti dea nicio tigara si evita locurile unde se fumeaza.
am avut mom cand nu ma simteam ok si pur si simplu mergeam cu ele in geanta si nu fumam,deci dependenta psihica cred ca e mai activa.Vointa multa si sigur vei reusii.Succes!
luyyzz
Postat pe 10 Octombrie 2009 16:18
eu am reusit sa ma las de fumat. am luat tratament + un pic de vointa si iata am o luna de cand nu am pus tigara in gura. daca vrei poti intradevar
tikky11
Postat pe 13 Octombrie 2009 13:00
De la: flavianna, la data 2009-10-06 13:51:39sunt sigura ca multe persoane sunt dispuse sa renunte la acest viciu si nu stiu cum sa faca, desi multi spun ca tine de vointa, eu cred ca mai este nevoie si de altceva.
ce ziceti?
eu incerc sa renunt si nu reusesc.
voi?[/quote

Si eu sunt fumatoare, dar nu vreau inca sa ma las. am zis ca pragul "'emotional'e cand ajunge pachetul 10 RON. Mai am un pic

Daca esti sigura ca ai depus destul efort sa te lasi si nu ai putut, am inteles ca sutn multe medicamente, plasturi, gume, etc care te ajuta sa scapi de dependenta de tigara. Depinde cum stai cu finantele:)
Sau ai putea merg la spitalul TBC din orasul tau, pentru ca am inteles ca sunt ceva programe pt fumatori prin care te ajuta si cu medicamente si cu consiliere psihologica pentru a renunt ala acest viciu.

Multa bafta si vointa!
andra_ale
Postat pe 13 Octombrie 2009 13:03
De la: tikky11, la data 2009-10-13 13:00:08 eu am reusit sa ma las de fumat. am luat tratament + un pic de vointa si iata am o luna de cand nu am pus tigara in gura. daca vrei poti intradevar


ce tratament ai luat?
adina_black
Postat pe 29 Octombrie 2009 02:59
am intrat intr-un program antifumat numit "stop-fumat" si am primit medicamentele gratuit.
tikky11
Postat pe 29 Octombrie 2009 16:52
intram la un mom dat pe multe site-uri gen "stop fumatului" si erau vreo 30 de "sfaturi" pe zile
cica in prima zi trebuie neaparat sa te lasi de fumat de tot!
a doua zi: sa iti rogi prietenii si familia sa te sustina
si tot asa!

aberant mi s-a parut
adina_black
Postat pe 30 Octombrie 2009 23:37
nu vreau sa ma las....
greierash_is_back
Postat pe 31 Octombrie 2009 14:02
Eu fumez doar virtual oare cum pot renunta?
Delyi
Postat pe 31 Octombrie 2009 14:07
Virtual pot renunta si eu,asa ca sintem o echipa ....!
kudika002015
Postat pe 31 Octombrie 2009 14:12
De la: kudika002015, la data 2009-10-31 14:12:58 Virtual pot renunta si eu,asa ca sintem o echipa ....!
Si cum reusesti? ca eu una ma chinui in zadar
Delyi
Postat pe 31 Octombrie 2009 14:20
nu vorbeam de site-uri ce sa faci daca....
vorbesc de un program national, finantat de ministerul sanatatii unde am fost consiliata sa ma las de fumat
am reusit desi teoretic ar fi trebuit sa mai fumez inca vreo 5 zile
n-a fost sa fie, un fumator mai putin
tikky11
Postat pe 31 Octombrie 2009 17:25
Buna ,eu am lasat tigarile acum 5 ani cu ajutorul unui tratament foarte bun naturist, bineinteles am avut si vointa .Acest tratament a eliminat toata nicotina din corp si toate celelalte substante nocive .
andreidavid11
Postat pe 29 August 2010 20:04
Pentru cei care VOR SA SE LASE DE FUMAT subliniez doar pentru aceia, recomand o cale naturista cu supliment cu noni.Daca va intereseaza va rog sa ma contactati-ID ; lifecare_dorina@yahoo.com
kudika324753
Postat pe 18 Octombrie 2010 15:16
De la: flavianna, la data 2009-10-06 13:51:39sunt sigura ca multe persoane sunt dispuse sa renunte la acest viciu si nu stiu cum sa faca, desi multi spun ca tine de vointa, eu cred ca mai este nevoie si de altceva.
ce ziceti?
eu incerc sa renunt si nu reusesc.
voi?[/quo Daca iti doresti cu adevarat sa te lasi vei reusi si fara medicamente
Valy90
Postat pe 18 Octombrie 2010 15:34
buna!desi a fost o intamplare sa ma las de fumat eu nu mai fumez de un an si ceva dar am fumat 5 ani inainte ajunsese sa fumez cele mai tari tigari si topeam 2 pachete pe zi apoi am incept sa-mi iau tigari putin mai slabe pt k imi dadeam seama k nu o sa-mi fie bine daca mai continui asa dupa cateva luni slims-uri normale,slims-uri aromate sau mentolate ipt k mi se pareau mai feminine iar dupa vreo 3 luni de aromate(mentolate) a inceput sa-mi fie scarba sa le fumez aprindeam o tigara fumam jumate si parca de abia asteptam sa o termin nu mi se mai intampla sa vreau o a doua tigara poate chiar treia.De la 2 pachete pe zi am ajuns la unu pe saptamana pana knd pur si simplu am uitat de ele iar acum mi se face rau doar knd simt miros de tigara de pofta nici nu poate fi vorba. eu asa am reusit si sunt tare mandra de asta sper sa reusesti si tu si cat mai multe persoane e mult mai frumoasa viata fara tigara
sinziana_arghir
Postat pe 4 Noiembrie 2010 14:36
De la: kudika324753, la data 2010-10-18 15:16:06Pentru cei care VOR SA SE LASE DE FUMAT subliniez doar pentru aceia, recomand o cale naturista cu supliment cu noni


eu recomand socurile electrice ... dar nu mai mult de doua sedinte pe zi
battleofwits
Postat pe 4 Noiembrie 2010 14:48
De la: battleofwits, la data 2010-11-04 14:48:26
De la: kudika324753, la data 2010-10-18 15:16:06Pentru cei care VOR SA SE LASE DE FUMAT subliniez doar pentru aceia, recomand o cale naturista cu supliment cu noni


eu recomand socurile electrice ... dar nu mai mult de doua sedinte pe zi

Tigari din foi de piele
The_Exile
Postat pe 4 Noiembrie 2010 15:25
sa renunti de ce? in fine... of of vai vai, poate vei avea cancer. si ce? tin minte cand cancerul era un semn de barbatie si la noi. Marlboro guy, era peste tot in oras pe afise, calare pe cal, cowboy , etc. ... acum, oriunde te uiti e plin de pussies cu curele albe, "coafati" si vopsiti la ochi, si cu jeansi stramti la glezne de ti se ... invers.

Fumatul ia 10 ani din viata. eh da, 10 dintre cei mai rai. Sunt anii de la sfarsit. Sunt anii cu scaunu`cu rotile, dializa la ficat,si probabil un azil de batran in orizontul indepartat. DIn partea mea, poti sa i ai tu. Asa ca, eu, mai aprind o tigara, macar cat timp mai avem nevoie sa fumam in baruri, pe strada si n restaurante ca in alte tari nu mai e voie deloc decat acasa in compania unei sticle de vodka rece ca gheata. si se mai intreaba de ce bea lumea...

eu daca mi as deschide un restaurant, ar fi doua sectiuni de fumatori : ULTRA si Regular. si afara pe undeva, la colt, Pussies pentry nefumatori.
rockk
Postat pe 9 Februarie 2011 06:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa fac sa imi intarzie menstruatia?? 27 De la: SUPER-INTELIGENTUL 27 Iunie 2013 19:38
Vreau sa imi creasca paru mai repede! 1 De la: cozy 2 August 2011 08:40
cand potzi face sex neprotejat dupa ce incepi sa iei anticonceptionale? 60 De la: aryella 18 Aprilie 2015 15:13
help 5 De la: neagu_mario2006 18 Iunie 2009 16:36
Cum e tratata femeia in societate? 37 De la: marco918 4 Iunie 2009 21:27