Setari Cookie-uri

Oja neagra

nu stiu ce m-a apucat sa deschid un nou topic, dar avand in vedere ca de plictiseala mi-am facut unghiile cu negru , as vrea sa aud parerile voastre?
vi se pare vulgar sa te dai cu oja neagra? se potriveste numai anumirot tipuri de maini/unghii?
eu mi-am facut o manichiura scurta, si am unghiile finute. nu arata rau...dar totusi imi atrag atentia unghiile.
voi ce ziceti? :D
Lexy87
Postat pe 4 Martie 2009 17:51
Eee, tinerete tinerete .. si eu obisnuiam sa mi le fac cu negru prin adolescenta. Imi plac si acum.
Kathara
Postat pe 4 Martie 2009 20:31
acum daca ai unghiile facute cu negru toata lumea iti pune eticheta de rockeritza sau emo ... mie sincer imi place culoarea mai ales daca am o stare de spirit mai "trista"
traiesteclipa007
Postat pe 5 Martie 2009 14:39
tocmai asta-i...ca nu-s nici rockeritza nici emo :D
Lexy87
Postat pe 5 Martie 2009 18:33
De la: Lexy87, la data 2009-03-05 18:33:30tocmai asta-i...ca nu-s nici rockeritza nici emo :D

Atunci vei deveni...in ochii lumii...care pune etichete imediat ce apare cineva care nu-i ca "ei"...
ocs
Postat pe 11 Martie 2009 16:36
Nu-i adevarat...numai niste "batranei" pot crede ca esti emo din cauza culorii unghiilor. Mie una negrul pe unghii mi se pare foarte tare...bine acuma poti incerca nuante foarte inchise de rosu, visiniu sau mov foarte inchis, care arata la fel de bine ca si negrul. Important este ca unghiile sa fie scurte, forma frumoasa, pielea foarte hidratata si oja cat mai lucioasa. Atata timp cat nu e cojita, n-asarit sau nu-ti rozi unghiile, vor arata superb. Pana si angelina jolie la oscaruri avea o super rochie si oja neagra. Este foarte in trend aceasta culoare si imi place.
mrskattousa
Postat pe 11 Martie 2009 17:15
ms pt sfaturi, chiar aveam de gand sa incerc si rosu. :)
Lexy87
Postat pe 12 Martie 2009 17:14
si eu ma dau cu oja neagra si`mi place
imi amintesc ca acum nush` cati ani cand ma dadeam cu oja neagra toti se uitau ciudat la mine.. mai erau care ziceau ca cik am unghiile date cu smoala
in ziua de azi mai toate fetele se dau cu oja neagra.. si cand ma uit la tv majoritatea "vedetelor" au unghiile date cu oja neagra
asta nu inseamna de`acum ca esti emo sau nush` ce altceva
Diavolyta_
Postat pe 26 Martie 2009 20:07
am incercat si eu sa ma dau cu oja neagra. nu-mi sta bine deloc nu prea imi place nici la alte persoane. esti fata, trebuie sa fii feminina si o manichiura neagra mi se pare ... opusul feminitatii. si ma gandesc ca nu merge decat pe unghiile mici. inchipuiti-va niste unghii de 2cm negre
dar in ultimele luni e moda sa te dai cu oja neagra chiar daca nu te reprezinta. cum vedeam si vara trecuta aceeasi oja roz de tiganci la toate fetele. oribila moda! prefer sa fiu anti-fashion si sa-mi fac unghiile verzi, portocalii etc :D

Postat pe 30 Aprilie 2009 11:53
nu m-am dat k e la moda, ci voiam sa vad cum imi sta si ce parere mai aveti voi fetele despre asta. atat.
Lexy87
Postat pe 2 Mai 2009 21:45
Nu am folosit niciodata oja neagra. Dar, cred ca, daca unghiile sunt taiate scurt si patrate, atunci ar merge destul de bine. Depinde si de persoana, cum se imbraca, ce atitudine are... As vrea si eu sa incerc o oja mai inchisa, nu neagra de tot.
Iar daca dai pe deasupra cu o alta oja, transparenta si cu ptin sclipici argintiu, cred ca ar arata dragut. Sau cu un model nail art facut cu argintiu...
bestest_girl
Postat pe 16 Iulie 2009 16:42
Culoarea de oja preferata-negru.Ador oja neagra......Chiar daca am o varsta...mi se pare ca negru mi se potriveste si acum.....
kudika056125
Postat pe 7 August 2009 14:29
de aproape 1 an ma dau cu oja neara,imi place la nebunie,si ma face sa ma simt mai diferita:P
dudu1992
Postat pe 22 August 2009 19:31
Vai de mine!
Greenie
Postat pe 2 Septembrie 2009 17:08
De la: kudika056125, la data 2009-08-07 14:29:08Culoarea de oja preferata-negru.Ador oja neagra......Chiar daca am o varsta...mi se pare ca negru mi se potriveste si acum.....
Total de acord!!! Chiar daca sint inca persoane cu idei preconcepute la culoarea negru...consider ca oja neagra este ultrarezistenta..apoi este trendy...si de ce sa nu ne gandim la oja neagra ca la un accesoriu! Traim in 2009...trebuie sa ne simtim bine in pielea noastra indiferent de culoarea unghiilor!(Nu conteaza varsta!)
dyanas2008
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:27
parere personala,mie mi se pare sinistru
stefinica
Postat pe 31 Octombrie 2009 16:17
Mie mi se pare eleganta! Si se potriveste si la unghiile mai mari daca mai pictezi ceva pe ele, sa nu fie negre simple.
kitty4ever
Postat pe 22 Decembrie 2009 23:18
De la: Lexy87, la data 2009-03-04 17:51:51nu stiu ce m-a apucat sa deschid un nou topic, dar avand in vedere ca de plictiseala mi-am facut unghiile cu negru , as vrea sa aud parerile voastre?
vi se pare vulgar sa te dai cu oja neagra? se potriveste numai anumirot tipuri de maini/unghii?
eu mi-am facut o manichiura scurta, si am unghiile finute. nu arata rau...dar totusi imi atrag atentia unghiile.
voi ce ziceti? :D


ROFL
mitura
Postat pe 22 Decembrie 2009 23:21
"se potriveste numai anumirot tipuri de unghii?"

patrate, scurte,pentru un efect cuminte....
si io le mai colorez asa cand vreau sa oripilez ochiu` privitorului
mitura
Postat pe 22 Decembrie 2009 23:26
De la: Lexy87, la data 2009-03-04 17:51:51nu stiu ce m-a apucat sa deschid un nou topic, dar avand in vedere ca de plictiseala mi-am facut unghiile cu negru , as vrea sa aud parerile voastre?
vi se pare vulgar sa te dai cu oja neagra? se potriveste numai anumirot tipuri de maini/unghii?
eu mi-am facut o manichiura scurta, si am unghiile finute. nu arata rau...dar totusi imi atrag atentia unghiile.
voi ce ziceti? :D


DACA e vorba de PITIPOANCE INFECTE DA! e vulgar
blondiewishes
Postat pe 24 Decembrie 2009 01:08
mi-e imi place foarte mult oja neagra si crek mi se potriveste si ma dau cu oja neagra ca sa se intareasca unghile
kudika194441
Postat pe 8 Iunie 2010 21:40
De la: Lexy87, la data 2009-03-04 17:51:51nu stiu ce m-a apucat sa deschid un nou topic, dar avand in vedere ca de plictiseala mi-am facut unghiile cu negru , as vrea sa aud parerile voastre?
vi se pare vulgar sa te dai cu oja neagra? se potriveste numai anumirot tipuri de maini/unghii?
eu mi-am facut o manichiura scurta, si am unghiile finute. nu arata rau...dar totusi imi atrag atentia unghiile.
voi ce ziceti? :D

Pai nu stiu,pentru PITIPOANCE si PRINTESE,da!E vulgar!!!
blondiewishes
Postat pe 10 Iunie 2010 02:31
De la: , la data 2009-04-30 11:53:12am incercat si eu sa ma dau cu oja neagra. nu-mi sta bine deloc nu prea imi place nici la alte persoane. esti fata, trebuie sa fii feminina si o manichiura neagra mi se pare ... opusul feminitatii. si ma gandesc ca nu merge decat pe unghiile mici. inchipuiti-va niste unghii de 2cm negre
dar in ultimele luni e moda sa te dai cu oja neagra chiar daca nu te reprezinta. cum vedeam si vara trecuta aceeasi oja roz de tiganci la toate fetele. oribila moda! prefer sa fiu anti-fashion si sa-mi fac unghiile verzi, portocalii etc :D

de ce opusul feminitatii? ce idee de secol 16 :)))
sweetseawhisper
Postat pe 23 Iunie 2010 07:50

Imi place oja neagra. Chiar azi mi-am facut unghiutzele negre:Xcu cateva punctulete albe. pot sa pun si o poza dak vreti sa vedeti .
kudika096355
Postat pe 29 Iunie 2010 15:31
da, pune o poza dak ai
Lexy87
Postat pe 30 Iunie 2010 11:09
kudika275777
Postat pe 20 Iulie 2010 23:33
Deci eu am tot timpul unghiile negre . Nu mi se pare ceva iesit din colun sa ai unghiile negre ..eu pot spune ca sunt dependente de unghiile negre
Stiu cum e sa te catalogheze lumea dupa felul in care aratai.Si nu trebui sa te intereseze ce zice lumea.
Eu sunt o persoana gothica usor emo...mereu m=a durut cand lumea se uita in sictir la mine doar pentru faptul ca sunt diferita de ei....Oricum lacul de unghii negu v-a fi mereu NO.1 asa ca da-te cu el si incet,incet te vei obisnui si te vei invata
kudika275777
Postat pe 20 Iulie 2010 23:37
De la: sweetseawhisper, la data 2010-06-23 07:50:04
De la: , la data 2009-04-30 11:53:12am incercat si eu sa ma dau cu oja neagra. nu-mi sta bine deloc nu prea imi place nici la alte persoane. esti fata, trebuie sa fii feminina si o manichiura neagra mi se pare ... opusul feminitatii. si ma gandesc ca nu merge decat pe unghiile mici. inchipuiti-va niste unghii de 2cm negre
dar in ultimele luni e moda sa te dai cu oja neagra chiar daca nu te reprezinta. cum vedeam si vara trecuta aceeasi oja roz de tiganci la toate fetele. oribila moda! prefer sa fiu anti-fashion si sa-mi fac unghiile verzi, portocalii etc :D

de ce opusul feminitatii? ce idee de secol 16 :)))



Nu este adevarat
Eu cum am mai spus am mereu unghiile negre si de 1 -2 cm si arata extraordinar.....
Si cum sa fie opusul feminitati??asa cum se poarta rochiile,bluzele,pantorii etc negre/negrii dc sa n use poarte si oja?
Paraca pana acum negrul era culoarea elegantei ,feminitatii acm nu mai este???

Neru este cea mai frumoasa cumoare
kudika275777
Postat pe 20 Iulie 2010 23:41
Incearca oja transparenta la interior ,care se face negru la soare.Aici:www.oja-blaze.ro
blazenetwork
Postat pe 5 August 2010 15:14
oja neagra mi se pare depresiva....condamnati-ma daca vreti dar mie personal nu imi place.Daca tot ai unghii scurte poti sa folosesti rosu,visiniu,un mov inchis,un maro inchis dar nu negru.Negru la unghii nu este deloc feminin.Mi se pare ca la o tinuta mai punk.mai rock este ok...dar in timpul zilei nu prea.Bineinteles cui ii place...no comment
crissy89
Postat pe 27 Decembrie 2010 23:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lac de Acoperire/top Coat 2 De la: kudika_974661 7 Decembrie 2016 12:35
Unghii gel/tips 1 De la: bby006 12 Aprilie 2010 21:10
cum sa-mi fac reclama? 2 De la: blazenetwork 5 August 2010 15:46
unghii cu gel bucuresti 1 De la: kudika411321 4 Iulie 2011 20:18
Cursuri Manichiura/Pedichiura Acreditate Bucuresti 1 De la: ferdystyleactive 5 Februarie 2012 15:19