Setari Cookie-uri

Femeile si "aerele"

Risha , te compatimesc fata daca barbatii din preajma ta fac concursuri de vanturi nu generaliza ca nu ne adunam toate cu toti needucatii si nesimtitii
Peony
Postat pe 15 Mai 2009 13:57
Amuzant subiectul....partzzzz!
Acum serios,nu e frumos,politicos etc sa strici atmosfera cand esti cu iubitul,dar dk se intampla,puteti rade impreuna si nu mi se pare nimic deplasat,pt ca uneori corpul reactioneaza brusc,fara sa ne anunte in prealabil si intervine problema....s-a auzit sau nu...pt ca poti sesiza la un mom dat mirosul!Deci...e ceva natural,sigur,ar fi de preferat sa facem asta cand suntem singuri singuri,dar dk se intampla,well....nu e sfarsitul pamantului!
Imi vin in minte f multe situatii de genul...mergeam p strada si s-a auzit de pe trotuarul celalalt o bubuitura,intorc privirea,vad o batranica care se uita stanga dreapata daca a auzit-o cineva-m-a bufnit rasul instantaneu ,sau alta data asteptam liftul,coboara o cucoana....dupa ea..potopul....a trebuit sa urc pe scari..si tot asa..deci exact ...toti facem ,imp e cand si cum !
Ah.....si printesele fac.....deci .....
luyyzz
Postat pe 29 Mai 2009 11:10
al naibii subiect....am ras intruna:)) adevarul e ca sunt chestii fiziologice pe care poti sau nu sa le controlezi...de stranut nu zice nimeni nimic?sau sughit?e practic acelasi lucru chiar daca nu pari penibil knd le faci.in ceea ce priveste relatia cu partenerul...trebuie sa ai o oarecare rusine fata de el dar pana la un punct.eu una am gastrita, deci acidul din stomac este peste limitele normale.beau doar neacidulat si totusi ragai dupa apa plata.m-am abtinut de fata cu el la inceput dar stateam impreuna 25 din 24 d ore...trebuie sa ragai k altfel mor de durere d stomac:))ideea e k trebuie sa fi deschisa cu el k pana la urma vrea un om alaturi nu un robot si totusi sa iti pastrezi finetea.totusi...poate e omul cu kre iti vei petrece restul vietii...o sa te abtii la nesfarsit?poate acuma...dar knd esti gravida ce faci?:P
Dy_Maria
Postat pe 18 Septembrie 2009 01:25
draga mea sa stii ca ai atins un subiect dureros pt persoanele care sufera de colon iritabil sau colita.numai cei ce nu au trecut prin asta nu inteleg problema.e jenant si cumplit sa fii langa cineva si sa nu poti......ma intelegi .eu stiu cum e si din cauza asta nu pot avea o relatzie .am inecercat tratamente dar degeaba si nici nu mi-as permite alaturi de partenere mi se pare urat pt o doamna char daca e o poezie in care se spune ca toata lumea o face de la imparat la omul de rand.deci in plictiseala ta ma bucur ca te-ai gandit si la asta si-ti doresc sa nu ai parte de asa ceva .numai bine
gina3159
Postat pe 5 Octombrie 2009 08:33
De la: gina3159, la data 2009-10-05 08:33:27draga mea sa stii ca ai atins un subiect dureros pt persoanele care sufera de colon iritabil sau colita.numai cei ce nu au trecut prin asta nu inteleg problema.e jenant si cumplit sa fii langa cineva si sa nu poti......ma intelegi .eu stiu cum e si din cauza asta nu pot avea o relatzie .am inecercat tratamente dar degeaba si nici nu mi-as permite alaturi de partenere mi se pare urat pt o doamna char daca e o poezie in care se spune ca toata lumea o face de la imparat la omul de rand.deci in plictiseala ta ma bucur ca te-ai gandit si la asta si-ti doresc sa nu ai parte de asa ceva .numai bine


Hmm... sa fie asta motivul pentru care nu se poate avea o relatie? Ma indoiesc

Adica, de! Colon iritabil-colon iritabil, dar alaturi de tratament se tine si un regim adecvat. O disciplina de viata, adica.
Asa cum cele care nu vor sa ajunga cat casa nu baga in ele prajituri, ciocolate, hamburgeri si cartofi prajiti; la fel cele care sufera de colon iritabil n-ar trebui sa manance... Nu stiu ce nu trebuie (sau trebuie) sa mance cei afectati de asa ceva, dar stai sa dau serci pe gugal.

Gata. Mi-a luat juma' de minut sa gasesc si sa arunc o privire.

http://www.e-sana.ro/index.php?a=900

Si da, TOATA lumea mananca, merge la toaleta si are gaze... asa ca de ce am strica o relatie din cauza asta? Ce fel de barbat e ala care are o relatie buna cu o femeie si o "taie" pe motiv ca ea fuge la toaleta prea des (pentru ca imi place sa cred ca acolo au loc ... "iesirile", nu?)
Se zice ca "imposibil" inseamna ca n-ai gasit inca o solutie... Unii dintre noi prefera sa n-o gaseasca insa... e mai usor sa ai ceva de blamat
Dor_a
Postat pe 5 Octombrie 2009 09:19
De la: __LL__, la data 2009-03-06 17:00:44Ce e mai frate asta ......e ca si sexul oral :))) ''toata lumea o face dar nimeni nu recunoaste '':))) ..chiar ca te plictisesti rau de tot :))))) ..dar de ''voma'' de ce nu vorbeste nimeni ..are ceva daca ''borasti'' pe partener ??? Oare se supara ???




eu i-am borat in masina de doua ori consecutiv
arhanghel
Postat pe 5 Octombrie 2009 11:26
De la: Risha, la data 2009-03-06 16:52:21Moaaaaaaa...sunt l birou si e o plictisealaaaaaaaaa,pana si cei 999 prieteni ai mei imaginari s-au evaporat de mul...si stateam eu asa dandu-ma cu scaunul prin birou si POC!veni o idee trasnita...
c mi-am zis eu..."tre sa deschid topic cu asta k nu se poate altfel"
asadar...Femeile si "aerele"...dar nu orice fel de aere...ci vanturi...adica basinele...
stau eu asa si ma gandesc...ca majoritatea femeilor nu trag anturi in preajma iubitilo/sotilor si in alte cercuri...in schimb barbatii se mandresc si fac concursuri cu asta...
pe mine personal nu ma apuca...doar sa fi mancat cine stie ceeeeeeee sau sa fiu nervoasa...dar cand ma apuca trebuie neaparat sa fiu langa iubitul meu,sau intr-un cerc in care nu-mi permit...si ma abtin...
intrebarea mea e urmatoarea:
Cate dintre voi trag vanturi in preajma iubitului/sotului,in preajma altor persoane,tine de bun simt sa te abtii in astfel de momente,chiar daca pe omul de langa tine il cunosti si te cunoaste intr-u totul,cu bune si cu rele?
Astept cu nerabdare raspunsuri


io ma partuiesc langa el. ca sunt doar auditive!
greierash_is_back
Postat pe 5 Octombrie 2009 11:28
De la: gina3159, la data 2009-10-05 08:33:27draga mea sa stii ca ai atins un subiect dureros pt persoanele care sufera de colon iritabil sau colita.numai cei ce nu au trecut prin asta nu inteleg problema.e jenant si cumplit sa fii langa cineva si sa nu poti......ma intelegi .eu stiu cum e si din cauza asta nu pot avea o relatzie .am inecercat tratamente dar degeaba si nici nu mi-as permite alaturi de partenere mi se pare urat pt o doamna char daca e o poezie in care se spune ca toata lumea o face de la imparat la omul de rand.deci in plictiseala ta ma bucur ca te-ai gandit si la asta si-ti doresc sa nu ai parte de asa ceva .numai bine


pt o basina nu poti strica un lighean de mate..era un proverb!
incearca espumisan...sau sabsimplex...da rezultate foarte bune!
one_size
Postat pe 5 Octombrie 2009 11:48
De la: one_size, la data 2009-10-05 11:48:12
De la: gina3159, la data 2009-10-05 08:33:27draga mea sa stii ca ai atins un subiect dureros pt persoanele care sufera de colon iritabil sau colita.numai cei ce nu au trecut prin asta nu inteleg problema.e jenant si cumplit sa fii langa cineva si sa nu poti......ma intelegi .eu stiu cum e si din cauza asta nu pot avea o relatzie .am inecercat tratamente dar degeaba si nici nu mi-as permite alaturi de partenere mi se pare urat pt o doamna char daca e o poezie in care se spune ca toata lumea o face de la imparat la omul de rand.deci in plictiseala ta ma bucur ca te-ai gandit si la asta si-ti doresc sa nu ai parte de asa ceva .numai bine


pt o basina nu poti strica un lighean de mate..era un proverb!
incearca espumisan...sau sabsimplex...da rezultate foarte bune!



Nu-l stiam.
E dementza!
Dor_a
Postat pe 5 Octombrie 2009 12:15
De la: Dor_a, la data 2009-10-05 12:15:03
De la: one_size, la data 2009-10-05 11:48:12
De la: gina3159, la data 2009-10-05 08:33:27draga mea sa stii ca ai atins un subiect dureros pt persoanele care sufera de colon iritabil sau colita.numai cei ce nu au trecut prin asta nu inteleg problema.e jenant si cumplit sa fii langa cineva si sa nu poti......ma intelegi .eu stiu cum e si din cauza asta nu pot avea o relatzie .am inecercat tratamente dar degeaba si nici nu mi-as permite alaturi de partenere mi se pare urat pt o doamna char daca e o poezie in care se spune ca toata lumea o face de la imparat la omul de rand.deci in plictiseala ta ma bucur ca te-ai gandit si la asta si-ti doresc sa nu ai parte de asa ceva .numai bine


pt o basina nu poti strica un lighean de mate..era un proverb!
incearca espumisan...sau sabsimplex...da rezultate foarte bune!



Nu-l stiam.
E dementza!


eu l-am auzit la bunica la tara..
one_size
Postat pe 5 Octombrie 2009 12:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa cred.. :sml-indifferent0014: 24 De la: io___ 26 Martie 2010 20:32
relatii 8 De la: Valy90 23 Aprilie 2011 23:42
cum as putea sa-l uit?? 16 De la: Kudika228 2 August 2009 13:01
'D&G LIGHT BLUE -100 ml Sephora TEST original - 170 lei' 1 De la: reluparfumelu 25 Iunie 2010 10:43
Sa fiu inca una pe lista lui,,,,,????? 11 De la: denisebogdan 7 Mai 2009 21:56