Setari Cookie-uri

comportament ciudat

ma simteam minuant cu el, el vedea asta,facea totul sa imi faca pe plac si sa imi dea explicatii pentru tot ce facea in fiecare moment .el la randul lui era foarte fericit ..pana intr-o seara cand i-am zis eu nu te iubesc (avuseesm o relatie care ma facut sa sufar si el stia asta)el atunci s-a schimbat la fata dar nu a zis nimic,.cum toate ca in sufletul meu simteam asta si ii aratam ca imi pasa de el si ca fac tot ce imi sta in putinta sa ii fac pe plac.dupa ce i-am zis ca nu il iubesc a devenit un pic mai rece .ne vedeam mai rar dar in schimb vorbeam la telefon si imi datea explicatii pentru tot ce facea ,vorbeam in fiecare seara pana noaptea tarziu la telefon.cand am inceput sa ne vedem mai rar ne vedem de 2-3 ori pe sapatamana.intr-o zii vine imi aduce un cadou pentru ca fusese plecat si stai ca imi place sa imi aduca cadouri cad se intoarce de unde avea el treaba, ne petrecem seara minuatat , am dormit impreuna.....a 2 zii totul a fost normal ma sunat , l-am intrebat daca are timp sa ne vedem ca imi este dor de el si ne-am intalnit . se purtase normal toata ziua,dar suprizator vine si imi spune ca el vrea sa ne despartim .am ramas socata .mi-a zis ca el simte ca relatia noastra nu ne apropie , ca pt el este dificil sa faca efortul sa e vedem, ca el nu simte ca iubeste.apoi am continuat sa vorbim la telefon ca de fiecare data dar de data asta mai mult eu il sunam el suna foarte rar , si se comporta normal imi datea explicatii pentru ce vrea sa faca .cand imi zicea ceva de fiecare data se tinea de promisine.ne-am despartit de 3 zile si am vorbit in fiecare zii la telefon. a vazut ca am suferit enorm pentru ca mi-a zis sa ne despartim.imi doresc sa fiu cu el imi pare rau ca i-am zis atunci ca nu il iubesc cu toate ca in sufletul meu era altceva si el vedea acest lucru .imi doresc sa fiu din nou cu el sa ne vedem nu doar sa vorbim la telefon cand incerc sa discut cu el despre noi imi zice ca ne-am despartit ..el are 34 ani si eu 26 de ani.

Postat pe 9 Martie 2009 02:31
De la: kudika001657, la data 2009-03-09 02:31:51ma simteam minuant cu el, el vedea asta,facea totul sa imi faca pe plac si sa imi dea explicatii pentru tot ce facea in fiecare moment .el la randul lui era foarte fericit ..pana intr-o seara cand i-am zis eu nu te iubesc (avuseesm o relatie care ma facut sa sufar si el stia asta)el atunci s-a schimbat la fata dar nu a zis nimic,.cum toate ca in sufletul meu simteam asta si ii aratam ca imi pasa de el si ca fac tot ce imi sta in putinta sa ii fac pe plac.dupa ce i-am zis ca nu il iubesc a devenit un pic mai rece .ne vedeam mai rar dar in schimb vorbeam la telefon si imi datea explicatii pentru tot ce facea ,vorbeam in fiecare seara pana noaptea tarziu la telefon.cand am inceput sa ne vedem mai rar ne vedem de 2-3 ori pe sapatamana.intr-o zii vine imi aduce un cadou pentru ca fusese plecat si stai ca imi place sa imi aduca cadouri cad se intoarce de unde avea el treaba, ne petrecem seara minuatat , am dormit impreuna.....a 2 zii totul a fost normal ma sunat , l-am intrebat daca are timp sa ne vedem ca imi este dor de el si ne-am intalnit . se purtase normal toata ziua,dar suprizator vine si imi spune ca el vrea sa ne despartim .am ramas socata .mi-a zis ca el simte ca relatia noastra nu ne apropie , ca pt el este dificil sa faca efortul sa e vedem, ca el nu simte ca iubeste.apoi am continuat sa vorbim la telefon ca de fiecare data dar de data asta mai mult eu il sunam el suna foarte rar , si se comporta normal imi datea explicatii pentru ce vrea sa faca .cand imi zicea ceva de fiecare data se tinea de promisine.ne-am despartit de 3 zile si am vorbit in fiecare zii la telefon. a vazut ca am suferit enorm pentru ca mi-a zis sa ne despartim.imi doresc sa fiu cu el imi pare rau ca i-am zis atunci ca nu il iubesc cu toate ca in sufletul meu era altceva si el vedea acest lucru .imi doresc sa fiu din nou cu el sa ne vedem nu doar sa vorbim la telefon cand incerc sa discut cu el despre noi imi zice ca ne-am despartit ..el are 34 ani si eu 26 de ani.



suna asa de cunoscuta povestea ...asta ...sigur nu ai mai postat sun alt nick ??
Si noi ce sa -ti spunem ??? Ce sa faci ??? Tre' sa- i demonstrezi ca il iubesti si ca merita sa mai dati o sansa iubirii voastre ...daca el nu mai vrea ...renunta ...sincer ...akum mai bine decat mai tarziu :(!
__LL__
Postat pe 9 Martie 2009 03:14
nu am mai scris pe alt forum sau sub un alt nick

Postat pe 9 Martie 2009 04:14
Ok, scuze , mi s-a parut ca am mai citit o poveste asemanatoare , daca ii propui sa va vedeti ce spune?
__LL__
Postat pe 9 Martie 2009 04:25
aacctepta o intalnire la o cafea.

Postat pe 9 Martie 2009 04:37
atunci mergeti si stabiliti ce e de facut, nu la telefon, e cel mai bine asa, spune-i ce ai pe suflet si te va intelege daca iti impartaseste sentimentele!
Sa ne tii la curent !
Te pup !
Noapte buna
__LL__
Postat pe 9 Martie 2009 04:45
sincer :-/
nai procedat bine kand iai zis ka nu il iubesti ,,
puteai sa te abtzii ,, ka sa evitzi toate astea
vyctor
Postat pe 9 Martie 2009 04:45
am sa va tin la curent ... te pup . noapte buna

Postat pe 9 Martie 2009 05:15
noapte buna
vyctor
Postat pe 9 Martie 2009 05:18
Mai..daca ti-ai dat seama ca il iubesti e foarte simplu!Spune-i!
Roaga-l sa va intalniti undeva si spune-i lui ce ne-ai "spus" si noua.Explica-i ca ai fost confuza dar ca ti-ai dat seama ca el e barbatul pe care ti-l doresti.
Sfatul meu e sa fi sincera ,in general e bine sa spui cand nutresti un sentiment frumos ptr.o persoana.Exista riscul sa se foloseasca de aceasta informatie si sa nu mai fie la fel de interesat ,dar poate fi si incantat ,mai ales daca sentimentul este reciproc.
Poti pierde clipe frumoase din viata ta,poti pierde chiar omul care te-ar putea face fericita..

Diferenta de varsta e mai putin importanta...
ella_c
Postat pe 9 Martie 2009 07:13
buna dimineatza ella,nu ai somnik sau esti la servici???
luceafaru_iubirii
Postat pe 9 Martie 2009 07:27
De la: luceafaru_iubirii, la data 2009-03-09 07:27:44buna dimineatza ella,nu ai somnik sau esti la servici???


'neata Luceafarule!

sunt la munca.:)))
tu??

aseara m-ai bagat intr-o stare depresiva cu dedicatiile tale si am plecat la culcare!

ella_c
Postat pe 9 Martie 2009 07:29
ella,scuze atunci,te plicti la servici???nu ai vrea sa vb pe messg??
luceafaru_iubirii
Postat pe 9 Martie 2009 07:31
nu ma plictisesc luceafarule


la serviciu muncesc..
ella_c
Postat pe 9 Martie 2009 07:33
Ellaaaa... Help!

Azi dimineata cand am intrat in curtea companiei erau acolo f'o 3 barbati holbati si o pisicutza lovita de o masina... Am oprit masina, am incercat sa o iau din drum, da' m-a muscat... O durea tare... Si merge in cerc, asa... Nu are urme de sange, de unde deduc ca e ceva intern...
Ma rog, dupa peripetii ca s-a varat sub masina mea si deja mi-era frica sa o mai misc ... A trebuit sa o miste bossul de la IT ca io n-am avut curajul acum pisoiul (e micutza inca, vreo doua luni) e sub o cutie (am pus cutia peste ea, ca nu lasa pe nimeni s-o atinga ... Fraierii aia de barbati incercau sa o faca sa intre in cutie... Saracutza, evident ca nu voia... Atata au speriat-o... Asta a fost cand am urcat eu sa imi spal rana... Ma rog, si ajung la problema mea: Cu siguranta pisoiul nu are rabie, dar sa iau antibiotic impotriva - eventualei - infectii? In mod normal, corpul meu reactioneaza foarte bine la infectii, nu iau antibiotice decat foarte rar... Da' nu am mai fost muscata pana acum de o pisica vagaboanda

(PS Daca supravietuieste pana la pranz, o s-o ducem la veterinar... acum am lasat-o sa se odihneasca sub cutie)
Dor_a
Postat pe 9 Martie 2009 08:20
De la: Dor_a, la data 2009-03-09 08:20:10Ellaaaa... Help!

Azi dimineata cand am intrat in curtea companiei erau acolo f'o 3 barbati holbati si o pisicutza lovita de o masina... Am oprit masina, am incercat sa o iau din drum, da' m-a muscat... O durea tare... Si merge in cerc, asa... Nu are urme de sange, de unde deduc ca e ceva intern...
Ma rog, dupa peripetii ca s-a varat sub masina mea si deja mi-era frica sa o mai misc ... A trebuit sa o miste bossul de la IT ca io n-am avut curajul acum pisoiul (e micutza inca, vreo doua luni) e sub o cutie (am pus cutia peste ea, ca nu lasa pe nimeni s-o atinga ... Fraierii aia de barbati incercau sa o faca sa intre in cutie... Saracutza, evident ca nu voia... Atata au speriat-o... Asta a fost cand am urcat eu sa imi spal rana... Ma rog, si ajung la problema mea: Cu siguranta pisoiul nu are rabie, dar sa iau antibiotic impotriva - eventualei - infectii? In mod normal, corpul meu reactioneaza foarte bine la infectii, nu iau antibiotice decat foarte rar... Da' nu am mai fost muscata pana acum de o pisica vagaboanda

(PS Daca supravietuieste pana la pranz, o s-o ducem la veterinar... acum am lasat-o sa se odihneasca sub cutie)




Nu pot sa cred!In primul rand ,daca pana acum te admiram,acum te ador !!
Ai un suflet...minunat!
Mergi si fa-ti vaccinul !Nu stii daca pisicuta are ceva ,dar preventiv mai bine ti-l faci..Pana ajungi la medic,toarna apa oxigenata,spirt..ceva .Antibiotic nu trebuie sa iei decat daca iti recomanda medicul.
Eu cred totusi ca daca dezinfectezi rana o sa fi ok..

Dora, credeam ca sunt nebuna...numai eu duc cateii la veterinar,ba mai rau am gasit unul in sat care vine la firma si ii "trateaza"..
ella_c
Postat pe 9 Martie 2009 09:03
Saru' manaa! ...
Rana se comporta bine... am pus la inceput spirt, acum o spal doar cu apa... nu cred ca e cazul sa merg sa fac vaccinul (mi-e frica - pe de-o parte - si mai mult lene ) ... Pisicutza nu are spume la gura, deci nu are cum sa aiba rabie... Treaba e ca a scapat de sub cutie.... e in boscheti (plante d-alea care rezista in desert, deci cu spini) si nu stiu cum am putea-o "recupera"... Sper sa ramana acolo pana la pauza de pranz... Altfel, nu stiu, zau.... Cum e si speriata si nu lasa pe nimeni sa o atinga... Si e... pare ca nu vede si ca nu aude... E foarte greu... Ma mai duc din cand in cand jos, sa vad ce e cu ea... Daca ramane acolo, sub boscheti e in siguranta... Totul e sa nu o apuce plimbarea... Asa, oricum, parca-parca e mai bine...
Dor_a
Postat pe 9 Martie 2009 09:11
niciodata nu am inteles cum de se "refac' asa repede animalutele..
Saptamanal avem cate un catel atins de masina ...asa ca si eu am multe cazuri

Cred totusi ca pisicuta are dureri mari daca nu sta intr-un loc..Nu se raneste in boschetele acela?
Daca nu vede si nu aude cred ca e rau...A atins-o la capsor...

Cred ca nu se intampla nimic .Dezinfecteaza rana cu alcool si la primul semn de infectie mergi la medic.

ella_c
Postat pe 9 Martie 2009 09:21
De la: Dor_a, la data 2009-03-09 09:11:08Saru' manaa! ...
Rana se comporta bine... am pus la inceput spirt, acum o spal doar cu apa... nu cred ca e cazul sa merg sa fac vaccinul (mi-e frica - pe de-o parte - si mai mult lene ) ... Pisicutza nu are spume la gura, deci nu are cum sa aiba rabie... Treaba e ca a scapat de sub cutie.... e in boscheti (plante d-alea care rezista in desert, deci cu spini) si nu stiu cum am putea-o "recupera"... Sper sa ramana acolo pana la pauza de pranz... Altfel, nu stiu, zau.... Cum e si speriata si nu lasa pe nimeni sa o atinga... Si e... pare ca nu vede si ca nu aude... E foarte greu... Ma mai duc din cand in cand jos, sa vad ce e cu ea... Daca ramane acolo, sub boscheti e in siguranta... Totul e sa nu o apuce plimbarea... Asa, oricum, parca-parca e mai bine...


vezi sa nu se infecteze rana, nu e bine combinatzia spirt-apa. fatzi vaccinul, dar in perioada cand faci fara coffee, fara pepsi si fara cola, si fara condimente.
cristi_nne
Postat pe 9 Martie 2009 09:40
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-09 09:40:13
De la: Dor_a, la data 2009-03-09 09:11:08Saru' manaa! ...
Rana se comporta bine... am pus la inceput spirt, acum o spal doar cu apa... nu cred ca e cazul sa merg sa fac vaccinul (mi-e frica - pe de-o parte - si mai mult lene ) ... Pisicutza nu are spume la gura, deci nu are cum sa aiba rabie... Treaba e ca a scapat de sub cutie.... e in boscheti (plante d-alea care rezista in desert, deci cu spini) si nu stiu cum am putea-o "recupera"... Sper sa ramana acolo pana la pauza de pranz... Altfel, nu stiu, zau.... Cum e si speriata si nu lasa pe nimeni sa o atinga... Si e... pare ca nu vede si ca nu aude... E foarte greu... Ma mai duc din cand in cand jos, sa vad ce e cu ea... Daca ramane acolo, sub boscheti e in siguranta... Totul e sa nu o apuce plimbarea... Asa, oricum, parca-parca e mai bine...


vezi sa nu se infecteze rana, nu e bine combinatzia spirt-apa. fatzi vaccinul, dar in perioada cand faci fara coffee, fara pepsi si fara cola, si fara condimente.


Oona, da' ce ar trebui sa pun?
(bine, bine, maine, daca am f'un simptom aiurea, fac vaccinu' ... da' maine! pana atunci spune-ti-mi ce ar trebui sa pun? Sulfamida? sau ce?)
Dor_a
Postat pe 9 Martie 2009 09:44
A! On topic: si-a gasit pe alta, ce-i asa de greu?
Dor_a
Postat pe 9 Martie 2009 09:45
De la: Dor_a, la data 2009-03-09 09:44:07
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-09 09:40:13
De la: Dor_a, la data 2009-03-09 09:11:08Saru' manaa! ...
Rana se comporta bine... am pus la inceput spirt, acum o spal doar cu apa... nu cred ca e cazul sa merg sa fac vaccinul (mi-e frica - pe de-o parte - si mai mult lene ) ... Pisicutza nu are spume la gura, deci nu are cum sa aiba rabie... Treaba e ca a scapat de sub cutie.... e in boscheti (plante d-alea care rezista in desert, deci cu spini) si nu stiu cum am putea-o "recupera"... Sper sa ramana acolo pana la pauza de pranz... Altfel, nu stiu, zau.... Cum e si speriata si nu lasa pe nimeni sa o atinga... Si e... pare ca nu vede si ca nu aude... E foarte greu... Ma mai duc din cand in cand jos, sa vad ce e cu ea... Daca ramane acolo, sub boscheti e in siguranta... Totul e sa nu o apuce plimbarea... Asa, oricum, parca-parca e mai bine...


vezi sa nu se infecteze rana, nu e bine combinatzia spirt-apa. fatzi vaccinul, dar in perioada cand faci fara coffee, fara pepsi si fara cola, si fara condimente.


Oona, da' ce ar trebui sa pun?
(bine, bine, maine, daca am f'un simptom aiurea, fac vaccinu' ... da' maine! pana atunci spune-ti-mi ce ar trebui sa pun? Sulfamida? sau ce?)


in primul rand apa oxigenata si apoi betadina, asta dezinfecteaza rana k? si mergi la spital sa-tzi curetze rana. si pe mine m-a muscat un caine pt ca era o catzea in calduri si eu certam la ea ca sarea pe mine si m-a capsat ala de nu m-am vazut...
cristi_nne
Postat pe 9 Martie 2009 09:49
De la: Dor_a, la data 2009-03-09 09:45:34A! On topic: si-a gasit pe alta, ce-i asa de greu?




Oare de ce am impresia ca nu o sa faci vaccinul???
Dezinfecteaza rana ,Dora.

Ideal ar fi sa faci vaccinul ,dar...doare
stiu...stiu ,sunt
ella_c
Postat pe 9 Martie 2009 09:50
si ia si tu amoxicilina. si gata. sper sa fie ok pisicutza.
cristi_nne
Postat pe 9 Martie 2009 09:52
De la: ella_c, la data 2009-03-09 09:50:49
De la: Dor_a, la data 2009-03-09 09:45:34A! On topic: si-a gasit pe alta, ce-i asa de greu?




Oare de ce am impresia ca nu o sa faci vaccinul???
Dezinfecteaza rana ,Dora.

Ideal ar fi sa faci vaccinul ,dar...doare
stiu...stiu ,sunt


nu doare vaccinul, nu se mai face in burtica de mult timp. in mana stanga si gata.
cristi_nne
Postat pe 9 Martie 2009 09:54
De la: ella_c, la data 2009-03-09 09:50:49
De la: Dor_a, la data 2009-03-09 09:45:34A! On topic: si-a gasit pe alta, ce-i asa de greu?




Oare de ce am impresia ca nu o sa faci vaccinul???
Dezinfecteaza rana ,Dora.

Ideal ar fi sa faci vaccinul ,dar...doare
stiu...stiu ,sunt


Pai ai o impresie buna, Ella... Nu l-as face inca...
Dor_a
Postat pe 9 Martie 2009 10:04
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-09 09:54:00[
nu doare vaccinul, nu se mai face in burtica de mult timp. in mana stanga si gata.


Multumesc, e bine de stiut!
ella_c
Postat pe 9 Martie 2009 10:10
[quote name='oonahabibi_yahoo_com' date='2009-03-09 09:54:00' [/quote]

nu doare vaccinul, nu se mai face in burtica de mult timp. in mana stanga si gata. [/quote]

Multumesc, Oona... Daca maine ma trezesc cu bulbuci la gura, dau fuga la doctor... Da' acu' parca mi-e lene... Si nici nu stiu cum sa conduc pana la spitalul care imi place mie... Desi stiu ca l-am vazut undeva in drumurile mele sofate (pana acum n-am condus eu cand mergeam la doctor) si cartea de vizita a doctorului meu e acas'.... Maine o pun in geanta si bag si numarul lui de tel. in memoria telefonului... Trebuia sa fi facut asta de mai demult...
Dor_a
Postat pe 9 Martie 2009 10:16
Pai daca nu vrea sa fie cu tine, DE CE SA RAMAI SOCATA? Nu pricep!
Nu vrea si gata,doar prieteni.
Nu inteleg persoanele,femei/barbati care stau agatate mult si bine!?

Postat pe 25 Iunie 2009 16:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna... 3 De la: mimi_ca29 14 Aprilie 2011 12:29
buna seara 13 De la: Barbie30_ 21 Noiembrie 2010 03:09
Help.... (inca un subiect banal) 30 De la: _dulcik_ 7 Martie 2009 16:52
cum sa-l recucesresc? 30 De la: kudika095647 19 Decembrie 2009 14:04
Vi s-a mai intamplat? 11 De la: ladya 16 Ianuarie 2009 01:15