Setari Cookie-uri

Ce sa fac sa-l uit mai repede?

Cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el, ce sa fac sa pot sa-l scot din inima mea mai repede? Am renuntat la tot pentru el, nu mai am nici o prietena, nimic.. Timp de 3 ani am fost doar pentru el, nu m-am gandit deloc la mine, nu am vrut decat sa fie el fericit... Ma rog ca toata suferinta sa se termine cat mai repede...
Diavolyta_
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:05
prietenii te "iarta" trebuie doar sa dai un tel un sms ceva.... nu ai pierdut decat timpul... in rest tot o sa intre in normal daca vrei
ariana25
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:13
De la: DiavolytaTa, la data 2009-01-16 15:05:16Cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el, ce sa fac sa pot sa-l scot din inima mea mai repede? Am renuntat la tot pentru el, nu mai am nici o prietena, nimic.. Timp de 3 ani am fost doar pentru el, nu m-am gandit deloc la mine, nu am vrut decat sa fie el fericit... Ma rog ca toata suferinta sa se termine cat mai repede...

sa scapi de tot ce-ti aminteste de el! sa-ti cauti prietenii sau sa-ti faci altii noi; sa nu te mai gandesti la el si sa nu regreti niciodata ca v-ati despartit! sa ai puterea sa mergi mai departe fara sa privesti inapoi! da te avertizez: DOAR CA NAIBA! mult succes!
missalexandra
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:30
Mda...nu ar fi trebuit sa iti lasi prietenii balta...cauta-i si vb cu ei,explica-le si ...cere-le scuze!
Si apoi.iesi in oras,iesi in lume si fa tot ce nu ai putut,dar ai vrut,in ultimii 3 ani!
Stai de vb,tu cu tine,lamureste-te...ce a insemnat el in viata ta...vezi ce ti-ar placea sa faci in continuare..si,mai ales...ai rabdare!Asta nu trece imediat...si o sa ai momente in care o sa cedezi...dar n-ai sa mori!Si mai tarziu o sa razi de cea care scrie acum...o sa ai zambetul pe buze...si ai sa fii fericita!

Si nu uita...CAPUL SUS!
mary_ct
Postat pe 16 Ianuarie 2009 15:37
va multumesc pentru sfaturi.. Stiu ca intr-o zi o sa fie bine si pentru mine si sa sa gasesc pe cineva care sa ma iubeasca si sa ma respecte asa cum sunt.. Acum e mai greu ca abia ieri ne-am despartit, dar timpul o sa le rezolve pe toate... Important e ca eu sa am puterea sa nu-l mai iert...
Diavolyta_
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:27
nu incerca sa uiti, nu asa functioneaza...treci peste si gata..

Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:50
De la: DiavolytaTa, la data 2009-01-16 15:05:16Cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el, ce sa fac sa pot sa-l scot din inima mea mai repede? Am renuntat la tot pentru el, nu mai am nici o prietena, nimic.. Timp de 3 ani am fost doar pentru el, nu m-am gandit deloc la mine, nu am vrut decat sa fie el fericit... Ma rog ca toata suferinta sa se termine cat mai repede...
cui cu cui se scoate

Postat pe 16 Ianuarie 2009 20:54
mergi innainte capul drept ...deschide-ti noi orizinturi fa-ti prieteni noi iesi distreazate arunca tot ce-ti aduce aminete de el si ai sa scapi incetul cu incetul
sirena22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 21:10
stiim ca la teorie toate stam bine insa cu practica steptam sa ne zici u cum merg lucrurile
sirena22
Postat pe 16 Ianuarie 2009 21:11
pai.. ce-as putea spune :) .. e mai bine acum, nu chiar foarte bine dar e bine.. nu ma mai gandesc asa mult la el, iar cand imi amintesc de el imi amintesc doar acele vorbe urate care mi le-a spus la despartire si stau si ma intreb cu ce i-am gresit de mi-a facut ce mi-a facut... sa ma paraseasca... dar sincer nu am nici un raspuns pentru ca nu i-am gresit cu nimic, nu l-am mintit, nu l-am tradat, nu i-am facut niciodata nici un rau... in fine nu mai vreau sa discut de el ca nu merita...
azi am vorbit cu o prietena de-a mea din italia si nu stiu ce sa fac.. sa plec sau sa nu plec.... pe de o parte as pleca, dar pe de o parte mi-e greu sa renunt la tot si sa plec...
voi ce spuneti sa plec sau sa nu plec?
Diavolyta_
Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:12
De la: DiavolytaTa, la data 2009-01-16 15:05:16Cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el, ce sa fac sa pot sa-l scot din inima mea mai repede? Am renuntat la tot pentru el, nu mai am nici o prietena, nimic.. Timp de 3 ani am fost doar pentru el, nu m-am gandit deloc la mine, nu am vrut decat sa fie el fericit... Ma rog ca toata suferinta sa se termine cat mai repede...



suporti consecintele pana iti trece...ce vrei sa iti zicem noi ? sau cum vrei sa iti zicem ? orice as zice tu faci cum stii mai bine. nu asculti neaparat...sa fim sinceri acum, asa se intampla...si oricum, timpul le rezolva pe toate si macar te-ai invatat minte si altadata sa nu mai oferi totul pe tava

Postat pe 17 Ianuarie 2009 21:16
De la: DiavolytaTa, la data 2009-01-17 21:12:19pai.. ce-as putea spune :) .. e mai bine acum, nu chiar foarte bine dar e bine.. nu ma mai gandesc asa mult la el, iar cand imi amintesc de el imi amintesc doar acele vorbe urate care mi le-a spus la despartire si stau si ma intreb cu ce i-am gresit de mi-a facut ce mi-a facut... sa ma paraseasca... dar sincer nu am nici un raspuns pentru ca nu i-am gresit cu nimic, nu l-am mintit, nu l-am tradat, nu i-am facut niciodata nici un rau... in fine nu mai vreau sa discut de el ca nu merita...
azi am vorbit cu o prietena de-a mea din italia si nu stiu ce sa fac.. sa plec sau sa nu plec.... pe de o parte as pleca, dar pe de o parte mi-e greu sa renunt la tot si sa plec...
voi ce spuneti sa plec sau sa nu plec?


Te mai gandesti mult ??? Fuuuuuuuugi!!!! Macar pt scurt timp, doar si pt a-ti acorda un ragaz, sa-ti faci ordine in ganduri si in suflet. Vine o vreme pt fiecare dintre muritori cand trebuie sa-si faca putina curatenie in viata. Si asta incepe cu indepartare celor si de cei care ne fac sa suferim. E ca o datorie de onoare fata de suflet.
veta_13
Postat pe 19 Ianuarie 2009 10:37
dadadaddaaaaaa in februarie imi iau zboruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :D:D:D:D
Diavolyta_
Postat pe 19 Ianuarie 2009 15:29
Fericirea vine din lucrurile mici, nebanuite, si de unde te astepti mai putin. Sa fii iubita de catre cine merita dragostea ta!
veta_13
Postat pe 19 Ianuarie 2009 18:22
multumesc la fel
Diavolyta_
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:45
Hai fata k arati bine si de-as fi in locul u nici nu m-as deranja prea tare.UITA-L,k nu merita!Esti frumoasa,tinara,iti vei gasi u pe altul kre sa iti ofere dragostea pe kre o meriti.Asa k fii puternik,nu esti u nici prima ,dar nici ultima!Succese!
glorya20onna
Postat pe 21 Februarie 2009 09:39
suna-ti prietenii . sigur isi vor aminti de u...distreaza-te , intalneste-te cu alti tipi implicate in alta relatie si sigur il vei uita . eu asa am facut dupa o relatie de 2 ani .. stii cati asteptau sa ma despart de el...au iesit k ciupercile dupa ploaie... si mi-am dat seama k sunt atatia mai buni k el , mult mai buni
pissy8921
Postat pe 22 Februarie 2009 07:59
De la: DiavolytaTa, la data 2009-01-16 15:05:16Cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el, ce sa fac sa pot sa-l scot din inima mea mai repede? Am renuntat la tot pentru el, nu mai am nici o prietena, nimic.. Timp de 3 ani am fost doar pentru el, nu m-am gandit deloc la mine, nu am vrut decat sa fie el fericit... Ma rog ca toata suferinta sa se termine cat mai repede...


O sa-l uiti!Daca deja nu ai facut-o..
daca n-ar fi uitarea ne-am omora intre noi..si asta n-am spus-o eu!

Frumusika..zici ca era coada?si erau multi ..si mult mai buni...hmmm.
unde mama,la mall?
ella_c
Postat pe 22 Februarie 2009 08:05
De la: DiavolytaTa, la data 2009-01-16 15:05:16 Am renuntat la tot pentru el, nu mai am nici o prietena, nimic.. Timp de 3 ani am fost doar pentru el, nu m-am gandit deloc la mine, nu am vrut decat sa fie el fericit... ...

.....si izmenele de pe mine plang ! Chiar ca treci printr-o tragedie care m-a sfarsit la lingurica !
Dar sunt decis, vreau sa te ajut, acu' pe loc!

Postat pe 22 Februarie 2009 10:10
De la: Roco, la data 2009-02-22 10:10:19
De la: DiavolytaTa, la data 2009-01-16 15:05:16 Am renuntat la tot pentru el, nu mai am nici o prietena, nimic.. Timp de 3 ani am fost doar pentru el, nu m-am gandit deloc la mine, nu am vrut decat sa fie el fericit... ...

.....si izmenele de pe mine plang ! Chiar ca treci printr-o tragedie care m-a sfarsit la lingurica !
Dar sunt decis, vreau sa te ajut, acu' pe loc!


porti izmene ?
ella_c
Postat pe 22 Februarie 2009 10:12
Diavolyta_
Postat pe 23 Februarie 2009 16:55
Si eu am suferit dupa un baiat 2 ani de zile...cum am reusit??....prietenii mi'au fost alaturi....am incercat sa uit totul...ma duceam in cluburi...dormeam aksa la prietene...dar tot nu il uitasem...si intr'o zi mi'am spus in gand"DAR PANA KND AM SA SUFAR??"...bucuria mea intr'un fel a fost k a plecat din Romania..si mi'a fost mai usor sa'l uit..nu l'am uitat de tot...a fost prima mea iubire...dar ranile s'au vindecat..si am ramas cu amintiriile frumoase...:)

Postat pe 9 Aprilie 2009 22:40
Cum uitam lucrurile rele le uitam si pe cele bune ...timpul vindeca tot ...apa trece, pietrele raman. @!!!
Diavolytza mica si dulce ....esti bine akum asa-i ????
Te tzuc! .
__LL__
Postat pe 9 Aprilie 2009 23:07
trebuie doar sa ai rabdare.nu poti uita in 3 zile ce ai iubit 3 ani.timpul vindeca totul.
dana_mv
Postat pe 9 Aprilie 2009 23:10
oooooooooo ce`i aici
da e mai bine acum... chiar mult mai bine.. am zis sa lasam trecutul in urma si sa o luam de la inceput.. de mult sunt impacata cu el..... de pe la sfarsitul lui ianuarie.. m`am impacat cu el pentru ca`l iubesc.... si el mi`a demonstrat ca ma iubeste.... suntem fericiti impreuna si ne este bine
de plecat nu mai plec ca acea "prietena" s`o dat lovita
Diavolyta_
Postat pe 9 Aprilie 2009 23:54
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-09 23:54:59oooooooooo ce`i aici
da e mai bine acum... chiar mult mai bine.. am zis sa lasam trecutul in urma si sa o luam de la inceput.. de mult sunt impacata cu el..... de pe la sfarsitul lui ianuarie.. m`am impacat cu el pentru ca`l iubesc.... si el mi`a demonstrat ca ma iubeste.... suntem fericiti impreuna si ne este bine
de plecat nu mai plec ca acea "prietena" s`o dat lovita



oooooooo,ce mi plac impacarile astea ma bucur pentru tineeeeeeee din punctul meu de vedere,o relatie terminata nu mai merita reluata... te as ruga daca poti sa mi explici si mie care sunt avantajele unei impacari din punctul tau de vedere... daca vrei
SweetHappyButterfly
Postat pe 9 Aprilie 2009 23:58
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-09 23:58:57
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-09 23:54:59oooooooooo ce`i aici
da e mai bine acum... chiar mult mai bine.. am zis sa lasam trecutul in urma si sa o luam de la inceput.. de mult sunt impacata cu el..... de pe la sfarsitul lui ianuarie.. m`am impacat cu el pentru ca`l iubesc.... si el mi`a demonstrat ca ma iubeste.... suntem fericiti impreuna si ne este bine
de plecat nu mai plec ca acea "prietena" s`o dat lovita



oooooooo,ce mi plac impacarile astea ma bucur pentru tineeeeeeee din punctul meu de vedere,o relatie terminata nu mai merita reluata... te as ruga daca poti sa mi explici si mie care sunt avantajele unei impacari din punctul tau de vedere... daca vrei


Ne`am impacat si ne iubit mai mult la niciodata si asta ar trebui sa conteze cel mai mult... aceasta despartire ne-a unit mai mult si ne-a facut sa ne dam seama ca nu putem trai unul fara altul.....
nu cred ca sunt singura care s`o despartit de iubitul ei si apoi s`a impacat....
Sunt cu persoana pe care o iubesc si nu mai sufar....
Dragostea invinge orice.. chiar si orgoliul....
Si in viata sa nu spui niciodata.... NICIODATA
Diavolyta_
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:03
si va multumesc mult pentru sfaturi si incurajari... dar ce a fost a fost... acum e bine.. sunt happy
la toata lumea
si nu cred ca mai are rost sa se discute pe tema asta.... deci
Diavolyta_
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:05
pai tocmai ca exact atunci cand te desparti de o persoana iti dai seama cat de mult a insemnat pentru tine ... oricum atunci il apreciezi mai mult....
_dulcik_
Postat pe 10 Aprilie 2009 13:11
De la: DiavolytaTa, la data 2009-01-16 15:05:16Cum sa fac sa nu ma mai gandesc la el, ce sa fac sa pot sa-l scot din inima mea mai repede? Am renuntat la tot pentru el, nu mai am nici o prietena, nimic.. Timp de 3 ani am fost doar pentru el, nu m-am gandit deloc la mine, nu am vrut decat sa fie el fericit... Ma rog ca toata suferinta sa se termine cat mai repede...


De asta e bine sa fii mai egoista si sa te gandesti mai mult la tine...dar...in iubire...nu e chiar asa...
camelusha83
Postat pe 12 Aprilie 2009 17:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cate compromisuri..... 6 De la: Mikky82 19 August 2011 00:11
sa stim sa ne despartim frumos de cei sau cele care le am iubit 10 De la: deea_elena 13 Mai 2009 15:55
Nu mai am resurse sa spun STOP! 54 De la: 1 Februarie 2015 07:25
Iubitul meu este gay?!:O 4 De la: _vio_ 16 August 2011 17:21
Ma iubeste dar vrea sa fie singur... 9 De la: Ciobanu_Ramonela_1 16 Martie 2014 12:37