Setari Cookie-uri

foarte trista

Va rog sa ma ajutati cu un sfat sau u o parere.Sunt intr-o relatie de 5 ani cu un baiat.Relatie care din punctul meu de vedere a mers doar datorita mie pt ca m-am incapatantat sa raman in ea.El a fot casatorit la o varsta destul de frageda(22 ani) iar cand ne-am cunoscut el divortase cam de 1 an dar inca o mai iubea.Il iubeam atat de mult incat am sperat ca intr-o buna zi ma va iubii si el.Ii ofeream toata iubirea mea iar in schimb primeam numai indiferenta.Intalnirile noastre intoteauna s-au petrecut la el acasa, el ne se oboseste sa vina sa ma ia de acasa vreodata doamne fereste si cam in primii 2 ani de zile statea numai pe calc ignorandu-ma total,mai venea pe la mine faceam o parida de sex dupa care se punea iar la calc si cam asa se desfasurau intalnirile noastre pana cand i-am zis ca eu asa nu mai pot si ca mai bine terminam relatia.Atunci cica a avut o sclipire si si-a dat seama ca defapt ma iubeste si mi-a mai cerut o sansa pe care de proasta i-am dato.Vreu sa precizez ca in primii 3 ani de relatie el nu a venit nici macar o data sa ma vada de ziua mea.Dup impacare a mai rarit treaba cu clculatorul si cam atat.Mi- cerut vreo 2000 de lei cu imprumut acum doi ani,bani pe care nici acum nu mi i-a inapoiat.La un moment dat am facut doua abonamente de tel pe numele meu, unul pt mine unul pt el cu conditia ca fiecare sa-si platesca factura.Nici vorba...eu le-am platit pe amandoua pana s-a terminat contractul.Ma face sa ma simt folosita si neatractiva desii sunt contienta ca sunt o femeie chiar draguta.Am incercat sa-l atrag in fel si chip...mi-am cumparat lenjerie sexy pt el...nici o reactie ba din contra mi-a zis ca e urta.insa acum un an am cunoscut un baiat si fiind vulnerabila si dornica de atentie m-am abandonat in bratele lui.Baiatul asta ma face sa ma simt in al noualea cer, e atent cu mine la orice detaliu din complimente nu ma scoate si spre deosebire de celalalt are cuvant, se tine mereu de promisiuni, ma conduce acasa,de 14 feb a fost prezent, de ziua mea la fel, sunt lucruri pe care cu celalat nu le-am trait iar acum cand vreau sa pun capat vechii reltii nu pot din mila.Imi plange si im cerseste o noua sansa.De lni de zile o tin tot asa.Simt ca nu pot sa-mi cladesc fericirea pe suferinta altuia desii stiu ca el nu ma va iubii niciodata asa cum vreau eu iar eu nu mai simt nimic pt el decat aafectiune si respect. Toata iubirea mea este indreptaa spe noul partener.De cand l-am cunoscut pe el nu pot sa mai fiu cu celaltalt, sa ma atinga sa ma sarute...nu mai pot. Ma simt ca intr-o inchisoare din care vreau sa evadez cu toata fiinta mea dar constiinta nu ma lasa.
alina23ro
Postat pe 4 August 2014 13:41
am uitat sa precizez ca de multe ori s-a jucat cu sentimentele mele. De vreo 3 ori m-a cerut de nevasta iar a doua zi se facea ca ploua. Nu e corect sa te joci cu iubirea cuiva in asa hal. Iar dupa toti anii asta de tristete si frustrare el are pretentia sa mai simt pt el ce simteam inainte..acum zice ca intradevar vrea sa ne casatorim si chiar daca nu e iar o gluma proasta ci este adevarat, acum e mult prea tarziu...
alina23ro
Postat pe 4 August 2014 13:45
De la: kudika_971943, la data 2014-08-04 13:41:38Va rog sa ma ajutati cu un sfat sau u o parere.Sunt intr-o relatie de 5 ani cu un baiat.Relatie care din punctul meu de vedere a mers doar datorita mie pt ca m-am incapatantat sa raman in ea.El a fot casatorit la o varsta destul de frageda(22 ani) iar cand ne-am cunoscut el divortase cam de 1 an dar inca o mai iubea.Il iubeam atat de mult incat am sperat ca intr-o buna zi ma va iubii si el.Ii ofeream toata iubirea mea iar in schimb primeam numai indiferenta.Intalnirile noastre intoteauna s-au petrecut la el acasa, el ne se oboseste sa vina sa ma ia de acasa vreodata doamne fereste si cam in primii 2 ani de zile statea numai pe calc ignorandu-ma total,mai venea pe la mine faceam o parida de sex dupa care se punea iar la calc si cam asa se desfasurau intalnirile noastre pana cand i-am zis ca eu asa nu mai pot si ca mai bine terminam relatia.Atunci cica a avut o sclipire si si-a dat seama ca defapt ma iubeste si mi-a mai cerut o sansa pe care de proasta i-am dato.Vreu sa precizez ca in primii 3 ani de relatie el nu a venit nici macar o data sa ma vada de ziua mea.Dup impacare a mai rarit treaba cu clculatorul si cam atat.Mi- cerut vreo 2000 de lei cu imprumut acum doi ani,bani pe care nici acum nu mi i-a inapoiat.La un moment dat am facut doua abonamente de tel pe numele meu, unul pt mine unul pt el cu conditia ca fiecare sa-si platesca factura.Nici vorba...eu le-am platit pe amandoua pana s-a terminat contractul.Ma face sa ma simt folosita si neatractiva desii sunt contienta ca sunt o femeie chiar draguta.Am incercat sa-l atrag in fel si chip...mi-am cumparat lenjerie sexy pt el...nici o reactie ba din contra mi-a zis ca e urta.insa acum un an am cunoscut un baiat si fiind vulnerabila si dornica de atentie m-am abandonat in bratele lui.Baiatul asta ma face sa ma simt in al noualea cer, e atent cu mine la orice detaliu din complimente nu ma scoate si spre deosebire de celalalt are cuvant, se tine mereu de promisiuni, ma conduce acasa,de 14 feb a fost prezent, de ziua mea la fel, sunt lucruri pe care cu celalat nu le-am trait iar acum cand vreau sa pun capat vechii reltii nu pot din mila.Imi plange si im cerseste o noua sansa.De lni de zile o tin tot asa.Simt ca nu pot sa-mi cladesc fericirea pe suferinta altuia desii stiu ca el nu ma va iubii niciodata asa cum vreau eu iar eu nu mai simt nimic pt el decat aafectiune si respect. Toata iubirea mea este indreptaa spe noul partener.De cand l-am cunoscut pe el nu pot sa mai fiu cu celaltalt, sa ma atinga sa ma sarute...nu mai pot. Ma simt ca intr-o inchisoare din care vreau sa evadez cu toata fiinta mea dar constiinta nu ma lasa.



Fii sincera cu barbatul respectiv,primul,si spune-i adevarul!!Fii corecta,in primul rand ,fata de tine ,si,apoi,fata de cei doi barbati!!!Ai gresit ca ai intrat intr-o alta relatie fara a clarifica lucrurilr in prima relatie,gestul tau spune multe despre tine,oricate justificari ai prezenta aici!!

Daca ai fost incapatanata sa ramai intr-o relatie,care nu ti-a adus nimic pozitiv,de ce nu te-ai ambitiona sa aduci lumina in viata ta???? Nu te juca cu viata ta,iesi din prima relatie si continua sa traiesti iubirea in cea de a doua ,daca exista sentimente reciproce!!!Nu vad nimic neclar in povestea ta!!!!Este simplu sa iti faci ordine in viata,numai sa iti doresti acest lucru!!
kudika_15804
Postat pe 4 August 2014 13:49
Ramai cu baiatul langa care te simti fericita
Este prea tarziu sa te mai intorci la fostul. Atunci cand tu l-ai iubit spui ca el era indiferent acum de ce i-ai mai acorda alta sansa? Ca sa te trateze la fel ca inainte? Ma indoiesc ca s-a schimbat. In dragoste mereu va exista cineva care va pierde si altcineva care va castiga totul, insa fii atenta ce alegi sa fi; jucatorul sau piesa care e mutata dintr-o parte in cealalta..pune in balanta bine lucrurile si nu te grabi in decizia pe care o vei lua! Fii atenta si la actualul si nu te mai oferi pe tava asa cum ai facut-o in fosta relatie, da-i ocazia sa te castige!

Sasha_Criss
Postat pe 4 August 2014 13:56
De la: alina23ro, la data 2014-08-04 13:45:52am uitat sa precizez ca de multe ori s-a jucat cu sentimentele mele. De vreo 3 ori m-a cerut de nevasta iar a doua zi se facea ca ploua. Nu e corect sa te joci cu iubirea cuiva in asa hal. Iar dupa toti anii asta de tristete si frustrare el are pretentia sa mai simt pt el ce simteam inainte..acum zice ca intradevar vrea sa ne casatorim si chiar daca nu e iar o gluma proasta ci este adevarat, acum e mult prea tarziu...


Pe cine nu lasi sa moara, nu te lasa sa traiesti.
Vezi de viata ta si lasa-l.
-Iulya
Postat pe 9 August 2014 00:30
Trebuie sa te ghindeºti la tine nu la iel!iel tea folosit! Viata ie scurta meriti sa fii fericita?
Maria_Ihu_1
Postat pe 10 August 2014 07:10
De la: alina23ro, la data 2014-08-04 13:41:38Va rog sa ma ajutati cu un sfat sau u o parere.Sunt intr-o relatie de 5 ani cu un baiat.Relatie care din punctul meu de vedere a mers doar datorita mie pt ca m-am incapatantat sa raman in ea.El a fot casatorit la o varsta destul de frageda(22 ani) iar cand ne-am cunoscut el divortase cam de 1 an dar inca o mai iubea.Il iubeam atat de mult incat am sperat ca intr-o buna zi ma va iubii si el.Ii ofeream toata iubirea mea iar in schimb primeam numai indiferenta.Intalnirile noastre intoteauna s-au petrecut la el acasa, el ne se oboseste sa vina sa ma ia de acasa vreodata doamne fereste si cam in primii 2 ani de zile statea numai pe calc ignorandu-ma total,mai venea pe la mine faceam o parida de sex dupa care se punea iar la calc si cam asa se desfasurau intalnirile noastre pana cand i-am zis ca eu asa nu mai pot si ca mai bine terminam relatia.Atunci cica a avut o sclipire si si-a dat seama ca defapt ma iubeste si mi-a mai cerut o sansa pe care de proasta i-am dato.Vreu sa precizez ca in primii 3 ani de relatie el nu a venit nici macar o data sa ma vada de ziua mea.Dup impacare a mai rarit treaba cu clculatorul si cam atat.Mi- cerut vreo 2000 de lei cu imprumut acum doi ani,bani pe care nici acum nu mi i-a inapoiat.La un moment dat am facut doua abonamente de tel pe numele meu, unul pt mine unul pt el cu conditia ca fiecare sa-si platesca factura.Nici vorba...eu le-am platit pe amandoua pana s-a terminat contractul.Ma face sa ma simt folosita si neatractiva desii sunt contienta ca sunt o femeie chiar draguta.Am incercat sa-l atrag in fel si chip...mi-am cumparat lenjerie sexy pt el...nici o reactie ba din contra mi-a zis ca e urta.insa acum un an am cunoscut un baiat si fiind vulnerabila si dornica de atentie m-am abandonat in bratele lui.Baiatul asta ma face sa ma simt in al noualea cer, e atent cu mine la orice detaliu din complimente nu ma scoate si spre deosebire de celalalt are cuvant, se tine mereu de promisiuni, ma conduce acasa,de 14 feb a fost prezent, de ziua mea la fel, sunt lucruri pe care cu celalat nu le-am trait iar acum cand vreau sa pun capat vechii reltii nu pot din mila.Imi plange si im cerseste o noua sansa.De lni de zile o tin tot asa.Simt ca nu pot sa-mi cladesc fericirea pe suferinta altuia desii stiu ca el nu ma va iubii niciodata asa cum vreau eu iar eu nu mai simt nimic pt el decat aafectiune si respect. Toata iubirea mea este indreptaa spe noul partener.De cand l-am cunoscut pe el nu pot sa mai fiu cu celaltalt, sa ma atinga sa ma sarute...nu mai pot. Ma simt ca intr-o inchisoare din care vreau sa evadez cu toata fiinta mea dar constiinta nu ma lasa.

vrei sa scapi de el,nimic mai simplu,ii spui ca ai o noua relatie si te simti mai bine si implinita din toate punctele de vedere!
Titanika
Postat pe 10 August 2014 09:06
De la: alina23ro, la data 2014-08-04 13:45:52am uitat sa precizez ca de multe ori s-a jucat cu sentimentele mele. De vreo 3 ori m-a cerut de nevasta iar a doua zi se facea ca ploua. Nu e corect sa te joci cu iubirea cuiva in asa hal. Iar dupa toti anii asta de tristete si frustrare el are pretentia sa mai simt pt el ce simteam inainte..acum zice ca intradevar vrea sa ne casatorim si chiar daca nu e iar o gluma proasta ci este adevarat, acum e mult prea tarziu...


Inca una cu curu'in doua luntri!
Si ai sa pici la mijloc!
Chiar nu te poti trezi, sa iti dai seama ca fusesi carpa lui de sters pe jos, ca te foloseste cum vrea el, ca te stoarce de sentimente, de bani si de tot ce vrea el, ca nu te iubeste DELOC,e doar fascinat de jocul puterii cu care te poate manipula cand si cum vrea el.
Chiar nu esti in stare sa spui GATA,NU MAI VREAU!?
Iti dai seama ca iti distruge viata dar nu esti in stare sa fii demna si sa-l trimiti afara din viata ta.
Spune-i lui tot ce scrii aici, nu noua!
Si nu in ultimul rand spune-ti tie lucrurile astea pana cand te convingi de penibilul situatiei in care te lasi tarata cu buna stiinta!
Arno_28
Postat pe 10 August 2014 09:10
te intalnesti cu amandoi de 1 an de zile?tine-o tot asa.vezi care te ia primul de nevasta
krizantema
Postat pe 10 August 2014 09:16
De cinci ani se joaca un barbat cu sentimentele tale, esti indragostita de un alt barbat, care inteleg ca iti este dedicat si nu se sfieste sa arate ca te iubeste...iar tu nu te poti decide sa devii monogama?!?! Norocoaso!
Esti o barbata, ca noi pe barbati ii acuzam de duplicitate afectiva.
Eu zic sa copiezi pana la maiestrie modelul si sa iti construiesti o viata frumoasa cu iubitul cel nou, sa te apropii cu inima, nu numai cu trupul, de el, sa ii raspunzi insutit la tot ce-ti ofera... sa deveniti o pereche ce-si cladeste viata. Zici ca merita si simti ca el este cel potrivit pentru tine. Perfect! Asuma-ti sentimentele si accepta sentimentele iubitului de acuma... Celuilalt da-i frimituri din atentia ta, daca vrei sa il tii in ograda, cum ai facut deja. ..peste cativa ani te vei obisnui cu jumatatile de masura si vor deveni stil de viata. Daca barbatii pot sa iubeasca doua - pe una zilnic, pe cealalta de 10 ori pe an - noi, femeile, de ce sa descurajam o reprezentanta a sexului nostru sa fie asemenea lor, daca poate?!?!?!
Sper ca nu te-am ofensat, pe tine sau vreo cititoare, punand degetul pe rana, mai fara menajamente... caci, dupa mine, asa arata povestea ce ne-ai spus-o.
maybe
Postat pe 10 August 2014 15:21
Buna, eu consider ca atunci cand e vorba de viitorul tau nimeni nu te poate judeca daca esti putin egoista.Nu poti cladi un viitor alaturi de cineva pt care simti doar mila, crede ma eu am facut-o si nu a durat.Traieste ti viata alaturi de cine crezi tu ca merita pt ca te iubeste nu langa un tip lipsit de scrupule care din spusele tale nu da doi bani pe relatia voastra.
roxi1379
Postat pe 11 August 2014 18:40
Si eu sunt foarte trist ca nu pot gasi o fata serioasa cu care sa pot incepe o relatie serioasa! Nu stiu ce se intampla cu fetele din ziua de astazi! Am impresia ca o sa raman burlac pentru tot restul vieti!
Popescu_Lucian_1
Postat pe 17 August 2014 06:56
DUPA CUM POVESTESI E CLAR CA EL A GASIT UNA CU CARE SA FACA CE VREA SI CAND VREA SI SA II CEARA SI BANI.TREZESTE TE.CHIAR DACA NU AI AVEA UN ALT BAIAT ALATURI / NU NUMAI IN PAT /NU ESTE CAZUL SA CONTINUI O RELATIE IN CARE ESTI TRATATA CA O ZDREANTA.
kudika922786
Postat pe 17 August 2014 09:41
De la: Popescu_Lucian_1, la data 2014-08-17 06:56:51Si eu sunt foarte trist ca nu pot gasi o fata serioasa cu care sa pot incepe o relatie serioasa! Nu stiu ce se intampla cu fetele din ziua de astazi! Am impresia ca o sa raman burlac pentru tot restul vieti!

Dar ce, nu poti sa cauti intr-alta tara? Cauti o fata serioasa intr-o tara mai la est, prin Iran sau Georgia, o aduci in Romania si o inveti romaneste.Un prieten de-al meu (baiat serios/parolist) s-a dus tocmai in Filipine si acum e super OK, cu romancele a avut numai dezamagiri.
Mr_6pack
Postat pe 20 August 2014 00:11
De la: krizantema, la data 2014-08-10 09:16:25te intalnesti cu amandoi de 1 an de zile?tine-o tot asa.vezi care te ia primul de nevasta

Ala io, ala io.. deci niciunu'
Mr_6pack
Postat pe 20 August 2014 00:13
FETELE DE CASA SE GASESC RAR. NU TREBUIE SA ALERGI DUPA A TA . VA VENI SINGURA LA TIMPUL POTRIVIT.DECAT SINGUR IN DOI MAI BINE SINGUR ,SINGUREL.E MAI PUTIN DUREROS.
kudika922786
Postat pe 20 August 2014 18:58
De la: Popescu_Lucian_1, la data 2014-08-17 06:56:51Si eu sunt foarte trist ca nu pot gasi o fata serioasa cu care sa pot incepe o relatie serioasa! Nu stiu ce se intampla cu fetele din ziua de astazi! Am impresia ca o sa raman burlac pentru tot restul vieti!


Ai grija ce-ti doresti, s-ar putea sa se intample mai mult decat ai vrut!
Arno_28
Postat pe 23 August 2014 20:17
Nu vine nimic, nu mai bateti campii, nu iese nimic bun intre un barbat si o femeie, cu cat si le scoate definitiv din cap mai repede cu atat mai bine pentru el.Sa-si stranga banii pentru o batranete linistita fara sa mai alerge dupa cai verzi ca-s stricati toti.
Mr_6pack
Postat pe 25 August 2014 15:39
Nu merita efortul.Sunt atatia baieti care asteapta afectiunea ta.Traieste-ti viata.Pupici
kudika_37063
Postat pe 2 Septembrie 2014 18:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum pot problemele exterioare cuplului sa declanseze o ruptura.... 7 De la: parvati 7 Iunie 2009 00:24
am gresit si nu ma iarta 131 De la: kudika_17016 3 Noiembrie 2012 14:53
cum sa-l recucesresc? 30 De la: kudika095647 19 Decembrie 2009 14:04
buna ziua 20 De la: kudika_973333 9 Septembrie 2014 02:13
Ma iubeste...nu ma iubeste. 6 De la: kudika_930628 13 August 2013 09:37