Setari Cookie-uri

CUM POTI FACE UN BARBAT FERICIT?????

De la: cristi_nne, la data 2009-04-10 10:13:30
De la: _dulcik_, la data 2009-04-10 09:08:00nu il cicalesti, ii oferi tot ce vrea, .... dra oricum cel mai fericit il faci cand nu il bati la cap

dulcik, tzie itzi place sa fii cicalita? mie nu si de aceea nici eu nu-l cicalesc.


de obicei il cicalesc cand vreau sa faca un lucru...dar in rest nu il bat la cap ca si pe mn m-ar stresa sa faca asa ceva ...
_dulcik_
Postat pe 2 Mai 2009 00:25
ii dai cu o bata'n cap si'l faci fericitt.. da' cel mai fericit
Diavolyta_
Postat pe 2 Mai 2009 00:29
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-02 00:29:41ii dai cu o bata'n cap si'l faci fericitt.. da' cel mai fericit


da sa sti... asa viseaza mai mult la fericire
_dulcik_
Postat pe 3 Mai 2009 01:22
nu e nevoie tot timpul de lucrurile astea.eu zic ca daca are o persoana langa el care sa il iubeasca, sa fie disponibila la nevoi, si sa fie intr-o armonie placuta cu ea, este fericit.toate lucrurile acelea mancare, telecomanda, vin zilnic.Dar din momentul cand in sufletul lui e sigur de iubirea femeii, atunci e cu adevarat fericit.

Postat pe 8 Mai 2009 10:24
De la: r_girl, la data 2009-05-08 10:24:14nu e nevoie tot timpul de lucrurile astea.eu zic ca daca are o persoana langa el care sa il iubeasca, sa fie disponibila la nevoi, si sa fie intr-o armonie placuta cu ea, este fericit.toate lucrurile acelea mancare, telecomanda, vin zilnic.Dar din momentul cand in sufletul lui e sigur de iubirea femeii, atunci e cu adevarat fericit.


pai daca ii dau vin zilnic imi e ca ajunge alcolic
_dulcik_
Postat pe 9 Mai 2009 11:39
Ha! De ce numai pe noi, femeile, trebuie sa ne preocupe astfel de probleme? N-am vazut nici un astfel de topic deschis de vreun barbat, care sa se intrebe cum poate sa isi fericeasca partenera. Sau poate nu am stiut eu unde sa ma uit.
Jasmine10
Postat pe 9 Mai 2009 16:27
Du tu tot greul pe umeri! Vezi, ai grija sa nu-i lipseasca nimic! Ofera si nu cere inapoi! O vreme o sa-l faci foaaaaarte fericit, dupa care o sa treaca la tipa urmatoare.

Acum iata sfatul meu serios: Fii tu insati! Daca asta nu il face indeajuns de fericit atunci e o problema.... Nici prea-prea, ca lipseste, nici foarte-foarte, ca e in plus!
Jasmine10
Postat pe 9 Mai 2009 16:37
De la: _dulcik_, la data 2009-05-09 11:39:42
De la: r_girl, la data 2009-05-08 10:24:14nu e nevoie tot timpul de lucrurile astea.eu zic ca daca are o persoana langa el care sa il iubeasca, sa fie disponibila la nevoi, si sa fie intr-o armonie placuta cu ea, este fericit.toate lucrurile acelea mancare, telecomanda, vin zilnic.Dar din momentul cand in sufletul lui e sigur de iubirea femeii, atunci e cu adevarat fericit.


pai daca ii dau vin zilnic imi e ca ajunge alcolic



daca vrei sa stii este recomandat sa bei un pahar de vin rosu zilnic....
daca bei mai mult atunci este riscu' sa devii alcoolic... nu daca bei doar un pahar
Diavolyta_
Postat pe 9 Mai 2009 16:42
De la: r_girl, la data 2009-05-08 10:24:14nu e nevoie tot timpul de lucrurile astea.eu zic ca daca are o persoana langa el care sa il iubeasca, sa fie disponibila la nevoi, si sa fie intr-o armonie placuta cu ea, este fericit.toate lucrurile acelea mancare, telecomanda, vin zilnic.Dar din momentul cand in sufletul lui e sigur de iubirea femeii, atunci e cu adevarat fericit.

Barbat fericit .? L-anceput -2,3,4,ani-fericirea lui esti tu ,apoi...... SA NU DAI MARGARITARE PORCILOR ! in traducere libera incep fitele: vreau aia,nu e buna ailalta,mai vreau o schimbare, nu te porti ca nevasta lui cutare...
nocturnalia
Postat pe 14 Mai 2009 15:47
De la: nocturnalia, la data 2009-05-14 15:47:56
De la: r_girl, la data 2009-05-08 10:24:14nu e nevoie tot timpul de lucrurile astea.eu zic ca daca are o persoana langa el care sa il iubeasca, sa fie disponibila la nevoi, si sa fie intr-o armonie placuta cu ea, este fericit.toate lucrurile acelea mancare, telecomanda, vin zilnic.Dar din momentul cand in sufletul lui e sigur de iubirea femeii, atunci e cu adevarat fericit.

Barbat fericit .? L-anceput -2,3,4,ani-fericirea lui esti tu ,apoi...... SA NU DAI MARGARITARE PORCILOR ! in traducere libera incep fitele: vreau aia,nu e buna ailalta,mai vreau o schimbare, nu te porti ca nevasta lui cutare...

Pai si noi nu facem la fel ? daca in primii doi ani eram in stare sa ma trezesc la 6 odata cu el sa-i pregatesc micul dejun, sa-i pun pachetel, sa...nici nu mai stiu...acum ii zic de cu seara sa faca bine sa nu ma trezeasca cumva...stie unde e frigiderul, e major, vaccinat, asa ca...eu mai vreau sa dorm o ora..
ocs
Postat pe 19 Mai 2009 13:11
De la: ocgiogi, la data 2009-05-19 13:11:54
De la: nocturnalia, la data 2009-05-14 15:47:56
De la: r_girl, la data 2009-05-08 10:24:14nu e nevoie tot timpul de lucrurile astea.eu zic ca daca are o persoana langa el care sa il iubeasca, sa fie disponibila la nevoi, si sa fie intr-o armonie placuta cu ea, este fericit.toate lucrurile acelea mancare, telecomanda, vin zilnic.Dar din momentul cand in sufletul lui e sigur de iubirea femeii, atunci e cu adevarat fericit.

Barbat fericit .? L-anceput -2,3,4,ani-fericirea lui esti tu ,apoi...... SA NU DAI MARGARITARE PORCILOR ! in traducere libera incep fitele: vreau aia,nu e buna ailalta,mai vreau o schimbare, nu te porti ca nevasta lui cutare...

Pai si noi nu facem la fel ? daca in primii doi ani eram in stare sa ma trezesc la 6 odata cu el sa-i pregatesc micul dejun, sa-i pun pachetel, sa...nici nu mai stiu...acum ii zic de cu seara sa faca bine sa nu ma trezeasca cumva...stie unde e frigiderul, e major, vaccinat, asa ca...eu mai vreau sa dorm o ora..



uite o femeie sincera felicitari
gratuit89
Postat pe 19 Mai 2009 22:52
Cum poti face un barbat fericit?

Paraseste-l!
Kathara
Postat pe 19 Mai 2009 22:55
Lasandu-l in pace......... se face singur............
adelheida
Postat pe 21 Octombrie 2009 16:18
De la: gratuit89, la data 2009-03-09 17:39:45.............Este foarte greu sa faci un Barbat fericit.....el are nevoie de mancare....sex....telecomanda....si daca se poate ,cate o bere din cand in cand........iar daca le are pe acestea....o femeie se poate mandri .....ca a reusit sa faca un Barbat fericit........... ...OARE ASA ESTE?????


Acel barbat are nevoie de menajera.;dar cum poate nu isi permite este mai comoda o "prietena" are la dispozitie si sex.
Un barbat este fericit atunci cand te iubeste tu il iubesti si amandoi v-a sunteti suficienti chiar daca nu intotdeauna ai timp sa gatesti si gatiti impreuna sariti peste "telecomanda si sex " si faceti dragoste.
Nu vreau sa te dezamagesc dar inseamna si multa rabdare renuntare si sa fi singura nu singura in doi.
Sa fi fericita.
kudika056836
Postat pe 7 Decembrie 2009 22:20
De la: kudika056836, la data 2009-12-07 22:20:26
De la: gratuit89, la data 2009-03-09 17:39:45.............Este foarte greu sa faci un Barbat fericit.....el are nevoie de mancare....sex....telecomanda....si daca se poate ,cate o bere din cand in cand........iar daca le are pe acestea....o femeie se poate mandri .....ca a reusit sa faca un Barbat fericit........... ...OARE ASA ESTE?????


Acel barbat are nevoie de menajera.;dar cum poate nu isi permite este mai comoda o "prietena" are la dispozitie si sex.
Un barbat este fericit atunci cand te iubeste tu il iubesti si amandoi v-a sunteti suficienti chiar daca nu intotdeauna ai timp sa gatesti si gatiti impreuna sariti peste "telecomanda si sex " si faceti dragoste.
Nu vreau sa te dezamagesc dar inseamna si multa rabdare renuntare si sa fi singura nu singura in doi.
Sa fi fericita.


sa fii...FERICIT-A....GRATULEEEEEEEEEE !!!!.........
etta
Postat pe 10 Ianuarie 2010 00:25
..SI ACUM....ON TOPIC......sa-l conduci...din umbra....si sa mearga toate struna.....astfel incat ....SA FIE FERICIT.....ca el a facut totul !!!.....
etta
Postat pe 10 Ianuarie 2010 00:27
De la: etta, la data 2010-01-10 00:27:53..SI ACUM....ON TOPIC......sa-l conduci...din umbra....si sa mearga toate struna.....astfel incat ....SA FIE FERICIT.....ca el a facut totul !!!.....


fara ON TOPIIC
Tazmanian
Postat pe 10 Ianuarie 2010 00:31
pe ei nu prea ii intereseaza sa faca o femeie fericita...si daca ar vrea ,nu ar sti....si daca ar stii,nu ar avea cu ce :))
anca4ever
Postat pe 10 Ianuarie 2010 09:21
De la: gratuit89, la data 2009-03-09 17:39:45.............Este foarte greu sa faci un Barbat fericit.....el are nevoie de mancare....sex....telecomanda....si daca se poate ,cate o bere din cand in cand........iar daca le are pe acestea....o femeie se poate mandri .....ca a reusit sa faca un Barbat fericit........... ...OARE ASA ESTE?????

macare =sunt o gramada de restaurante care livreaza la domiciliu , dupa pofta inimii ( sau a tomacului )
sex = o femeie gonflabila si , daca ai pretentia sa mai si vorbeasca , da drumul la magetofon
telecomanda = sunt in orice supermarket , chiar si la oferta
bere = nici macar nu tre sa mergi pana la supermarket , doar pana la chioscul din colt
daca doar atat iti trebuie sa fii fericit , nu esti barbat si nu esti de mine
perce_neige
Postat pe 10 Ianuarie 2010 10:37
un barbat nu e niciodata fericit,niciodata nu se multumeste cu ce are.....
lary90
Postat pe 10 Ianuarie 2010 11:17
De la: _dulcik_, la data 2009-05-09 11:39:42
De la: r_girl, la data 2009-05-08 10:24:14nu e nevoie tot timpul de lucrurile astea.eu zic ca daca are o persoana langa el care sa il iubeasca, sa fie disponibila la nevoi, si sa fie intr-o armonie placuta cu ea, este fericit.toate lucrurile acelea mancare, telecomanda, vin zilnic.Dar din momentul cand in sufletul lui e sigur de iubirea femeii, atunci e cu adevarat fericit.


pai daca ii dau vin zilnic imi e ca ajunge alcolic


ete`te...la ce iti merge mintea ...la vin (alcool, adica)
nu te`a dus mintea ca ar putea fi vorba despre verbu` "a veni" ?
ia citeste ca si cum ar fi vorba de un verb...sa vezi ca are alt inteles
muad_dib
Postat pe 10 Ianuarie 2010 11:31
De la: muad_dib, la data 2010-01-10 11:31:17
De la: _dulcik_, la data 2009-05-09 11:39:42
De la: r_girl, la data 2009-05-08 10:24:14nu e nevoie tot timpul de lucrurile astea.eu zic ca daca are o persoana langa el care sa il iubeasca, sa fie disponibila la nevoi, si sa fie intr-o armonie placuta cu ea, este fericit.toate lucrurile acelea mancare, telecomanda, vin zilnic.Dar din momentul cand in sufletul lui e sigur de iubirea femeii, atunci e cu adevarat fericit.


pai daca ii dau vin zilnic imi e ca ajunge alcolic


ete`te...la ce iti merge mintea ...la vin (alcool, adica)
nu te`a dus mintea ca ar putea fi vorba despre verbu` "a veni" ?
ia citeste ca si cum ar fi vorba de un verb...sa vezi ca are alt inteles

in vino veritas
miss_darine
Postat pe 10 Ianuarie 2010 11:36
De la: Tazmanian, la data 2010-01-10 00:31:42
De la: etta, la data 2010-01-10 00:27:53..SI ACUM....ON TOPIC......sa-l conduci...din umbra....si sa mearga toate struna.....astfel incat ....SA FIE FERICIT.....ca el a facut totul !!!.....


fara ON TOPIIC

etta
Postat pe 10 Ianuarie 2010 11:36
oferindu-i ceea ce si tu ai vrea ca femeie s aqprimesti, tandrete, eleganta in tot ceea ce faci, zimbete si iubire. Nu totul se reduce la sex, la telecomanda si la mincare ct incape. Fericirea isi afla salsul in suflet in creieri si nu neaparat in prohab (fie el masculin sau femninin...)!~
Aproape_eu
Postat pe 10 Ianuarie 2010 11:54
depinde cti ani ai tu citi are barbatul ,daca este pina in 50 de ani si tu lafel .fii doamna pe strada,bucatareasa in bucatarie si deosebita in pat ,cit mai des =daca, se poate .si fericirea vine dela sine duapa 50 de ani ..est mai greu sa faci un barbat fericit pt ca este mult mai pretentios ,ca de altfel si partenera lui .Noul trebuie neaprat sa intre in viata lor diversitatea ..
kudika043826
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:51
"doamna pe strada" adica sa nu ma scobesc in nas, sa nu ma sterg la gura cu maneca de la bluza, sa nu scuip semintze in statia de tramvai, chestii din astea?
miss_darine
Postat pe 10 Ianuarie 2010 13:55
De la: __LL__, la data 2009-03-10 16:21:22 schimba-ti sexul si iesiti impreuna la bere , agatat si fotbal:)))


Corect! (daca asta este stilul tau de barbat pe care il placi ...)

Stiti, noi femeile avem acel simt prin care stim foarte bine ce si cum ar trebui sa facem, doar sa si vrem (sa ii dam ascultare acestui simt)

Eu una stiu foarte bine cand si unde am ''gresit'' :((
Si intradevar, nu a mers pentru ca nu am vrut eu sa ''dau'' ceea ce simteam instinctiv/empatic ca are nevoie celalalt!

Pentru un anumit barbat, sa fii o buna companie atat la bere, la glume, la agatat, la fotbal, etc. ar fi un ideal - cel putin pentru o perioada, caci nu va mai vad OK in asemenea imprejurari atunci cand este vorba sa aduceti pe lume un nou nascut
Pentru un alt tip de barbat, care nu este in ale fotbalului si in ale bauturii, ai face mai bine sa fii un personaj misterios (si asta merge cu ''aproape oricine''). Barbatii au nevoie de mister, de motivatie pentru a se indragosti, pentru a se ''impauna'' si a se ''duela''. Oricand ei ar trebui sa se simta victoriosi pentru marile lor realizari, inclusiv aceea de a fi reusit sa te cucereasca pe tine
Pentru un alt tip de barbat ai face bine sa ai fel de fel de aptitudini - dar sa nu pari niciodata ''pedagogica'', ci doar ca atunci le-ai descoperit (ar fi ideal), datorita si prin intermediul sau - ti-ai descoperit acele aptitudini ...
Pentru un alt barbat ...
Sau poate sa fii toate acestea la un loc: si o buna gospodina, si o buna amanta, si inocenta si inflacarata, si isteata si frumoasa, si neajutorat de nestiutoare si ceva mai ciufulita ... totul - TOTUL prin si numai datorita lui, sa realizezi ... Dar

dar ce sunt toate acestea DACA nu exista SI
acel respect, acea iubire sfanta si de dreptate, de corectitudine, dorinta de coalitie familiala, de transmitere mai departe a unei bucurii a vietii, a unui nume, a unor traditii ... prin copii vostri, prin tainicul legamant al dragostei crestine prin familie, prin prieteni si frati?

Un OM nu va fi niciodata FERICIT printr-o AFACERE, ci va fi fericit prin realizarile sale personale, prin munca sa, prin descoperirile sale ... in conditii mai mult vitrege ...
Iata OMul, fii alaturea, munceste alaturea de el, si lasa-l pe el sa culeaga roadele !!! Asa cum si noi, femeile avem roadele noastre prin copii nostri :)

agoldfish
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:45
atunci cind ii intri in situatie si ii zici ca il intelegi sau chiar il intelegi e bine...le place intelegerea dupa parerea mea...si mult sex....si sa fie ingrijiti,ocrotiti ca de propria mama...deseori ei vad in noi o mama.
Kattyy
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:49
Ceti ofera el, oferai si tu.
kudika098645
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:54
De la: lary90, la data 2010-01-10 11:17:51un barbat nu e niciodata fericit,niciodata nu se multumeste cu ce are.....


Exact asa este!
agoldfish
Postat pe 10 Ianuarie 2010 16:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
COMUNITATEA FETELOR SUPER TARI...ORICE SUBIECT!!! 81 De la: kudika484489 11 Decembrie 2011 23:15
Ajutor 4 De la: SweetHappyButterfly 20 Februarie 2009 03:44
Care dintre voi s-ar culca cu seful pt avantaje? 10 De la: kudika226898 11 Iulie 2010 17:34
Jobul dorit o iluzie ???? 5 De la: Marryzza 18 Martie 2012 12:41
bolnav psihic neindreptatit, chinuit si umilit :( 22 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 12:09