Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa fac...

Am 45 de ani si am o relatie cu un barbat de 3 ani. A fost o relatie la distanta, dificila... ade cateva luni locuim impreuna. Credeam ca este perechea mea... cea la care visam de mult timp... dupa divort... Lucrurile s-au schimbat de cand locuim impreuna, nu-l recunosc... am descoperit ca este un barbat lenes, caruia nu-i place decat sa doarma, sa manance si sa stea la calculator... Nimic altceva nu conteaza... Nu face nimic... daca il rog sa ma ajute cu ceva, imi raspunde "pai nu am femeie acum?" Tot timpul trebuie sa strang si sa curat dupa el... Sex facem foarte rar... Ma plictisesc langa el... Nu mai avem subiecte comune... este atat de limitat... doreste atat de putin de la viata... Am incercat de foarte multe ori sa vorbesc cu el...sa-i spun nemultumirile mele... sa incercam sa salvam relatia... Nu intelege nimic... nu intelege nemultumirile mele... Ma simt singura labga el... si asta ma consuma mult... Ce sa fac, imi vine sa renunt.... ma trezesc intrebandu-ma ce cau langa el... Imi este frica de singuratate... Dar parca este mai rau langa un om ca el.... singuratatea in doi este, cred, mult mai greu de suportat... Nu stiu ce sa fac... Va rog, ajutati-ma, dati-mi un sfat!

carinio10
Postat pe 9 Martie 2009 19:56
Citeste cu atentie tot ce ai scris...De la inceput pana la sfarsit nu ai o vorba buna pentru el sau pentru relatia voastra.Raspunsul e la tine..
Situatia este mai dificila pentru ca e greu sa mai gasesti pe cineva cu care sa fi compatibil ...dupa o varsta .Are personalitatea mai mult decat conturata si nu mai poti schimba ceva ,nu ai ce sa mai faci...
Este o vorba ...nu mai zici vai de mine,acum zici vai de noi!

ella_c
Postat pe 9 Martie 2009 20:15
Multumesc "ella c" pt raspuns! Este perfect adevarat .... mai bine zic "vai de mine"... decat "vai de noi"...
carinio10
Postat pe 10 Martie 2009 22:25
Daca nu ti-e bine nu are rost sa continui. Asha cum ai inceput relatia cu el, asha vei incepe si alta relatie, nu cred ca varsta este o piedica in calea fericirii.
Aladiah
Postat pe 12 Martie 2009 07:48
De la: carinio10, la data 2009-03-09 19:56:56Am 45 de ani si am o relatie cu un barbat de 3 ani. A fost o relatie la distanta, dificila... ade cateva luni locuim impreuna. Credeam ca este perechea mea... cea la care visam de mult timp... dupa divort... Lucrurile s-au schimbat de cand locuim impreuna, nu-l recunosc... am descoperit ca este un barbat lenes, caruia nu-i place decat sa doarma, sa manance si sa stea la calculator... Nimic altceva nu conteaza... Nu face nimic... daca il rog sa ma ajute cu ceva, imi raspunde "pai nu am femeie acum?" Tot timpul trebuie sa strang si sa curat dupa el... Sex facem foarte rar... Ma plictisesc langa el... Nu mai avem subiecte comune... este atat de limitat... doreste atat de putin de la viata... Am incercat de foarte multe ori sa vorbesc cu el...sa-i spun nemultumirile mele... sa incercam sa salvam relatia... Nu intelege nimic... nu intelege nemultumirile mele... Ma simt singura labga el... si asta ma consuma mult... Ce sa fac, imi vine sa renunt.... ma trezesc intrebandu-ma ce cau langa el... Imi este frica de singuratate... Dar parca este mai rau langa un om ca el.... singuratatea in doi este, cred, mult mai greu de suportat... Nu stiu ce sa fac... Va rog, ajutati-ma, dati-mi un sfat!



cred ca ai raspuns singura la intrebare. fa o ecuatzie, trage linie si vezi ce iese.
cristi_nne
Postat pe 12 Martie 2009 09:51
Inca o data, multumesc! Aveam nevoie de parerile voastre... Va pup!
carinio10
Postat pe 16 Martie 2009 20:42
De la: carinio10, la data 2009-03-16 20:42:50Inca o data, multumesc! Aveam nevoie de parerile voastre... Va pup!


ella_c
Postat pe 16 Martie 2009 20:46
ella_c
Postat pe 16 Martie 2009 20:46
la varsta aste e cam greu sa mai gasesti un barbat .. dar nici sa nu induri nu e bine
_dulcik_
Postat pe 3 Mai 2009 23:58
capul sus,curaj si lasa-l!de ce sa-ti faci zile negre pt unul care nu merita.Gandeste-te la tine,nu ai absolut nici o obligatie fata de acest barbat.
deea_20
Postat pe 4 Mai 2009 00:05
Nu-ti fie frica...o femeie singura are atitea satisfactii si nici o povara...nici un compromis, nimeni care sa cureti dupa...si citi barbati vrei...daca vrei ...asa..nu vezi ca nu mai poti...? Curaj!si inchide usa dupa el....
jermaine168
Postat pe 4 Mai 2009 04:06
De la: carinio10, la data 2009-03-16 20:42:50Inca o data, multumesc! Aveam nevoie de parerile voastre... Va pup!


cristi_nne
Postat pe 4 Mai 2009 13:29
da, intradevar, poti avea mari surprizze in momentul in care te muti cu cineva si il cunosti si din alte pucte de vedere, nu doar ceea ce iti dadea el voie sa cunosti. O relatie la distanta poate ascunde diferite tare, carente de caracter si in clipa in care incepeti sa traiti impreuna ele ies la iveala. Parerea mea, personala, este ca la varsta ta nu mai ai voie sa gresesti, adica vreau sa spun ca ar trebui sa stii EXACT ce pretinzi de la un barbat, care sunt cerintele tale si ar fi trebuit sa iti dai seama ca nu e omul potrivit. Cand esti tanara, si iti mai inseala asteptarile lucrurile se mai pot lega in pat, dar mai incolo, daca ai de gand sa imbatranesti langa unul ca el, ce te faci, esti doar servitoarea lui? Ce inseamna ca am femeie? ca are cine sa-i spele rufele?
Trebuie sa faci iun bilant si sa vezi daca nu cumva singuratatea e preferabila servitutii catre un barbat....care nu e barbat, de fapt....
nefer
Postat pe 4 Mai 2009 14:19
stai si tu linga el .nu face nimic ,cind se va trezi ca nu are ce-i trebuie fie va pune mina alaturi de tine ca sa rezolvati problemele fie va renunta de buna voie la relatie si daca renunta atuni chiar nu merita atentia ta . bafta!
kudika014678
Postat pe 4 Mai 2009 14:28
eu zic ca cel mai bine ar fii sa discuti serios cu el si sa vezi ce are de gand si ce vrea iar dupa poti lua o decizie
_dulcik_
Postat pe 4 Mai 2009 22:31
Inca o data va multumesc pentru parerile voastre! Da, am incercat in ultima perioada de timp sa ma port altfel cu el, sa nu-l mai slugaresc... Care a fost reactia lui? Hmm... nu numai ca a renuntat, dar s-a purtat foarte urat...reprosuri, jigniri... de parca nu facusem niciodata nimic pentru el... Mi-a rupt sufletul... nu-mi venea sa cred... In final, am renuntat si am plecat...A fost greu...dureros... faptul ca am pierdut 4 ani din viata si ca nu am fost in stare sa-mi dau seama mai devreme de realitate ma consuma inca... Frica de singuratate m-a impins prea departe... Dar gata, s-a terminat... trebuie sa-mi revin.
Va pup pe toate, cele care mi-ati scris!
carinio10
Postat pe 5 Mai 2009 22:51
carinio10
Postat pe 5 Mai 2009 22:54
Vai draga sa nu-ti trebuiasca asa ceva!!!o sa-i simti lipsa la inceput dar nu cred ca trebuie sa fii servitoarea lui....pt ca el asta te considera..viata pe o canapea in fata calculatorului si cu lenea in bulan nu cred ca e de tine...am patit si eu jumate din situatia ta si stiu cum e..eu din fericire am luat decizia de a-mi vedea de treaba mea sunt o pers prea activa si gandeste-te :ori ai un barbat la casa ori un paznic care sta tot timpul pe canapea si asteapta numai sa i se aduca totul sub nas...sper sa-ti revii si sa-l lasi deoparte nu cred ca se va schimba vreodata
Lady_Gaga9
Postat pe 5 Mai 2009 22:58
felicitari apropo tu ai rezistat mai mult decat mine 4 ani...eu un an si ceva ma bucur ca ai avut puterea sa spui GATA!!!PANA AICI!O FEMEIE CURAJOASA
Lady_Gaga9
Postat pe 5 Mai 2009 23:02
hey, capul sus! mi se pare ca ai facut exact ceea ce trebuia. mai e o vb: nu fi trista ca s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat

omul asta nu te merita, nu mai avea rost sa stai cu el, pt ca nu esti sluga

ai grija de tine si cine stie de unde sare iepurele

alinushcka
Postat pe 5 Mai 2009 23:04
Multumesc din suflet fetelor!
carinio10
Postat pe 6 Mai 2009 18:07
De la: carinio10, la data 2009-05-06 18:07:58Multumesc din suflet fetelor!


Npc
_dulcik_
Postat pe 6 Mai 2009 23:22
a gata c'est fini?
yumy
Postat pe 7 Mai 2009 08:27
De la: carinio10, la data 2009-05-05 22:51:39Inca o data va multumesc pentru parerile voastre! Da, am incercat in ultima perioada de timp sa ma port altfel cu el, sa nu-l mai slugaresc... Care a fost reactia lui? Hmm... nu numai ca a renuntat, dar s-a purtat foarte urat...reprosuri, jigniri... de parca nu facusem niciodata nimic pentru el... Mi-a rupt sufletul... nu-mi venea sa cred... In final, am renuntat si am plecat...A fost greu...dureros... faptul ca am pierdut 4 ani din viata si ca nu am fost in stare sa-mi dau seama mai devreme de realitate ma consuma inca... Frica de singuratate m-a impins prea departe... Dar gata, s-a terminat... trebuie sa-mi revin.
Va pup pe toate, cele care mi-ati scris!


foarte bine ai facut. iti doresc sa ai parte de toate cele bune. capul sus si ai sa vezi ca o sa fie bine.
cristi_nne
Postat pe 7 Mai 2009 09:07
yumy
Postat pe 7 Mai 2009 09:09
Sunteti niste scumpe!!! Va doresc din suflet si voua sa va fie bine!
carinio10
Postat pe 7 Mai 2009 17:41
De la: carinio10, la data 2009-05-07 17:41:21Sunteti niste scumpe!!! Va doresc din suflet si voua sa va fie bine!


sper si eu ... si eu iti doresc sa iti mearga bine pe viitor
_dulcik_
Postat pe 7 Mai 2009 22:23
De la: _dulcik_, la data 2009-05-03 23:58:52la varsta aste e cam greu sa mai gasesti un barbat .. dar nici sa nu induri nu e bine

de unde stii tu ca e greu sa-ti gasesti pe cineva la varsta asta?Ai doar 19 ani
ralu_zar
Postat pe 9 Mai 2009 00:53
De la: carinio10, la data 2009-03-09 19:56:56Am 45 de ani si am o relatie cu un barbat de 3 ani. A fost o relatie la distanta, dificila... ade cateva luni locuim impreuna. Credeam ca este perechea mea... cea la care visam de mult timp... dupa divort... Lucrurile s-au schimbat de cand locuim impreuna, nu-l recunosc... am descoperit ca este un barbat lenes, caruia nu-i place decat sa doarma, sa manance si sa stea la calculator... Nimic altceva nu conteaza... Nu face nimic... daca il rog sa ma ajute cu ceva, imi raspunde "pai nu am femeie acum?" Tot timpul trebuie sa strang si sa curat dupa el... Sex facem foarte rar... Ma plictisesc langa el... Nu mai avem subiecte comune... este atat de limitat... doreste atat de putin de la viata... Am incercat de foarte multe ori sa vorbesc cu el...sa-i spun nemultumirile mele... sa incercam sa salvam relatia... Nu intelege nimic... nu intelege nemultumirile mele... Ma simt singura labga el... si asta ma consuma mult... Ce sa fac, imi vine sa renunt.... ma trezesc intrebandu-ma ce cau langa el... Imi este frica de singuratate... Dar parca este mai rau langa un om ca el.... singuratatea in doi este, cred, mult mai greu de suportat... Nu stiu ce sa fac... Va rog, ajutati-ma, dati-mi un sfat!



ce barbat e ala la 3 ani???
scorpyoW
Postat pe 9 Mai 2009 00:59
De la: ralu_zar, la data 2009-05-09 00:53:08
De la: _dulcik_, la data 2009-05-03 23:58:52la varsta aste e cam greu sa mai gasesti un barbat .. dar nici sa nu induri nu e bine

de unde stii tu ca e greu sa-ti gasesti pe cineva la varsta asta?Ai doar 19 ani


las' ralu ca ea stie cel mai bine.. noi suntem alea care nu stiu nimic

scumpa mica
Diavolyta_
Postat pe 9 Mai 2009 01:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dati va si voi cu parerea! 49 De la: mandiyngha_yahoo_com 16 Noiembrie 2010 16:47
cum mentii o relatie? 16 De la: _ngelo_nero_ 28 Mai 2010 15:33
durerea din suflet 9 De la: azalis 18 Martie 2009 17:06
Coabitarea 8 De la: scorpio67 22 Ianuarie 2011 20:21
Iubire sau obsesie? 34 De la: mandiyngha_yahoo_com 30 Iulie 2009 11:55