Setari Cookie-uri

divort - mame versus tati cand un copil este bagat la mijloc....

intalnesc in ultimul timp oameni cu aceeasi problema, dupa divort copilul este bagat la mijloc intre tata si mama, multe femei nu mai lasa taticul sa vada copilul sau le baga micutzilor in cap foarte multe prostii. oare de ce femeile, in general, uita ca acel copil are si un tata? de ce uita cat s-au iubit si ca acel copil a fost minunea pe care si-au dorit-o amandoi?
cristi_nne
Postat pe 10 Martie 2009 08:58
pt ca asa se razbuna pe ei..si stiu sigur ca ei sufera...pt ca razbunarea este mai presus de orice pt ele
coffeeta
Postat pe 10 Martie 2009 19:00
nu are rost sa generalizati.exista oameni si oameni.si sunt f diferiti.
dana_mv
Postat pe 10 Martie 2009 19:03
De la: dana_mv, la data 2009-03-10 19:03:50nu are rost sa generalizati.exista oameni si oameni.si sunt f diferiti.

nu este vb de generalizare....doar ca sunt foarte multe femei care fac asta
coffeeta
Postat pe 10 Martie 2009 19:04
De la: coffeeta, la data 2009-03-10 19:04:53
De la: dana_mv, la data 2009-03-10 19:03:50nu are rost sa generalizati.exista oameni si oameni.si sunt f diferiti.

nu este vb de generalizare....doar ca sunt foarte multe femei care fac asta
probabil ca da,dar mai exista si femei care n-o fac.
dana_mv
Postat pe 10 Martie 2009 19:06
De la: dana_mv, la data 2009-03-10 19:06:47
De la: coffeeta, la data 2009-03-10 19:04:53
De la: dana_mv, la data 2009-03-10 19:03:50nu are rost sa generalizati.exista oameni si oameni.si sunt f diferiti.

nu este vb de generalizare....doar ca sunt foarte multe femei care fac asta
probabil ca da,dar mai exista si femei care n-o fac.

sunt de acord cu asta..si cred ca asa cum esti tu sunt si altele...dar...uite iiubitu meu are o asemenea problema...si de asta m-am dat cu parerea...ca nici eu nu as face asa ceva
coffeeta
Postat pe 10 Martie 2009 19:08
mie mi s-a intamplat le fel.... mama incerca sa-mi impuie capul cu tot felul de prostii despre tata
ei bine, femeile care fac asta sunt pentru mine, monument de egoism, se iubesc pe ele si orgoliul lor mai mult decat pe copiii lor
kitty_krieger
Postat pe 10 Martie 2009 19:20
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-10 19:20:13mie mi s-a intamplat le fel.... mama incerca sa-mi impuie capul cu tot felul de prostii despre tata
ei bine, femeile care fac asta sunt pentru mine, monument de egoism, se iubesc pe ele si orgoliul lor mai mult decat pe copiii lor

bine ca nu a reusit pisicuto sa te monteze impotriva lui...indiferent ce s-a intamplat intre ei sa fie sanatosi....dar tu sa ii dai o sansa sa il cunosti macar
coffeeta
Postat pe 10 Martie 2009 19:25
De la: coffeeta, la data 2009-03-10 19:25:50
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-03-10 19:20:13mie mi s-a intamplat le fel.... mama incerca sa-mi impuie capul cu tot felul de prostii despre tata
ei bine, femeile care fac asta sunt pentru mine, monument de egoism, se iubesc pe ele si orgoliul lor mai mult decat pe copiii lor

bine ca nu a reusit pisicuto sa te monteze impotriva lui...indiferent ce s-a intamplat intre ei sa fie sanatosi....dar tu sa ii dai o sansa sa il cunosti macar

n-avea cum, caci eram destul de mare si stiam foarte clar care era situatia dintre ei; in prezent stau cu tata
kitty_krieger
Postat pe 10 Martie 2009 19:27
Eu sunt in situatia asta, sunt inca in proces intr-un proces lung care nu se mai termina.
Am nimerit o dobitoaca de judecatoare careia i-am dus toate probele posibil la dosar in favoarea mea inclusiv ancheta sociala este in favoarea mea si cretina a considerat ca trebuie sa audieze fata care nu are nici 8 ani pentru a hotari ea cum sa pronunte .Ca atare am facut cerere de recuzare la Consiliul Superior al Magistraturii care s-a soldat cu abtinerea IDIOATEI din dosar.
Procesul era si este de fapt unul extrem de simplu el nu are serviciu eu am dar dobitoaca nu a reusit sa ajunga la nici o concluzie.
Nu am vrut sa accept ca fata mea sa ajunga in sala de consiliu si s ase trezeascacu niste intrebari despre care habar nu are, nu am vrut ac ea sa stie ca eu am despart de tatal ei, NU AM VRUT S AII PROVOC O TRAUMA PSIHICA in schimb justitia asta pe care o avem nu tine cont de absolut nimic.

Offffffffffff mi-e sila de tot ce inseamna justitie in tara asta.
alexia30
Postat pe 10 Martie 2009 20:39
De la: alexia30, la data 2009-03-10 20:39:56 nu am vrut ac ea sa stie ca eu am despart de tatal ei, .

sa nu te superi pe mine, dar ce propui sa-i spui? ca taica-su a ales sa plece de acasa??? ca e plecat in strainatate si de-aia nu mai sta cu voi sau cum?
cand va afla adevarul, nu crezi ca va avea o TRAUMA PSIHICA?
nu o minti, este cel mai rau lucru pe care-l poti face pentru ea
stiu ca sunt o nimeni si ca nu-ti pot da sfaturi, dar sunt un copil al carui parinti s-au despartit si divortat si stiu cum e in situatia asta
si nu e corect deloc ce faci tu fata de copilul tau
sper sa realizezi asta
kitty_krieger
Postat pe 10 Martie 2009 21:05
De la: alexia30, la data 2009-03-10 20:39:56Eu sunt in situatia asta, sunt inca in proces intr-un proces lung care nu se mai termina.
Am nimerit o dobitoaca de judecatoare careia i-am dus toate probele posibil la dosar in favoarea mea inclusiv ancheta sociala este in favoarea mea si cretina a considerat ca trebuie sa audieze fata care nu are nici 8 ani pentru a hotari ea cum sa pronunte .Ca atare am facut cerere de recuzare la Consiliul Superior al Magistraturii care s-a soldat cu abtinerea IDIOATEI din dosar.
Procesul era si este de fapt unul extrem de simplu el nu are serviciu eu am dar dobitoaca nu a reusit sa ajunga la nici o concluzie.
Nu am vrut sa accept ca fata mea sa ajunga in sala de consiliu si s ase trezeascacu niste intrebari despre care habar nu are, nu am vrut ac ea sa stie ca eu am despart de tatal ei, NU AM VRUT S AII PROVOC O TRAUMA PSIHICA in schimb justitia asta pe care o avem nu tine cont de absolut nimic.

Offffffffffff mi-e sila de tot ce inseamna justitie in tara asta.

poate fostul sot are vreo legetura cu judecatoarea.Eu stiu k copii nu se audiaza pina in 14 ani k nu au discernamant in privinta cu cine ar vrea sa stea.Se tine cont de ancheta sociala si cine este mai in masura sa -i dea o educatie.Doar dak mama reiese denaturata se acorda tutela tatalui.E absurd cu judecatoarea...
lacrasar
Postat pe 11 Martie 2009 13:51
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-10 08:58:30intalnesc in ultimul timp oameni cu aceeasi problema, dupa divort copilul este bagat la mijloc intre tata si mama, multe femei nu mai lasa taticul sa vada copilul sau le baga micutzilor in cap foarte multe prostii. oare de ce femeile, in general, uita ca acel copil are si un tata? de ce uita cat s-au iubit si ca acel copil a fost minunea pe care si-au dorit-o amandoi?

nu toate fac asa nu generaliza numai alea nebune care-si bat joc de copii lor,k practic ce a fost intre ei nu trebuie sa afecteze copilul are si mama si tata, sau cand tatal e denaturat si chiar nu merita copilul.
lacrasar
Postat pe 11 Martie 2009 13:58
De la: lacrasar, la data 2009-03-11 13:58:40
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-10 08:58:30intalnesc in ultimul timp oameni cu aceeasi problema, dupa divort copilul este bagat la mijloc intre tata si mama, multe femei nu mai lasa taticul sa vada copilul sau le baga micutzilor in cap foarte multe prostii. oare de ce femeile, in general, uita ca acel copil are si un tata? de ce uita cat s-au iubit si ca acel copil a fost minunea pe care si-au dorit-o amandoi?

nu toate fac asa nu generaliza numai alea nebune care-si bat joc de copii lor,k practic ce a fost intre ei nu trebuie sa afecteze copilul are si mama si tata, sau cand tatal e denaturat si chiar nu merita copilul.


crede-ma k sunt mult mai multe decat te gandesti tu, personal numai genul asta am intalnit. eu de ex sunt divortzata si am un baietzel, dar nu am lasat instantza sa-mi spuna cand sa las copilul sa-l vada pe taica-sau si invers.
am chiar langa casa o femeie despartzita, care nu lasa taticul sa vada fata pt k are o gagica si-l vorbeste pe taik-sau f urat, de fatza cu cea mik. imi vine sa o bat.
cristi_nne
Postat pe 11 Martie 2009 14:05
pt ca femeia uita cu cine a facut acel copil ... uita ca s-a iubit candva cu el si ca rodul iubirii lor a fost acel copil care ii va lega pe viata... chiar nu pot intelege dc unele femei fac lucrul asta
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 14:08
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-11 14:05:02
De la: lacrasar, la data 2009-03-11 13:58:40
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-10 08:58:30intalnesc in ultimul timp oameni cu aceeasi problema, dupa divort copilul este bagat la mijloc intre tata si mama, multe femei nu mai lasa taticul sa vada copilul sau le baga micutzilor in cap foarte multe prostii. oare de ce femeile, in general, uita ca acel copil are si un tata? de ce uita cat s-au iubit si ca acel copil a fost minunea pe care si-au dorit-o amandoi?

nu toate fac asa nu generaliza numai alea nebune care-si bat joc de copii lor,k practic ce a fost intre ei nu trebuie sa afecteze copilul are si mama si tata, sau cand tatal e denaturat si chiar nu merita copilul.


crede-ma k sunt mult mai multe decat te gandesti tu, personal numai genul asta am intalnit. eu de ex sunt divortzata si am un baietzel, dar nu am lasat instantza sa-mi spuna cand sa las copilul sa-l vada pe taica-sau si invers.
am chiar langa casa o femeie despartzita, care nu lasa taticul sa vada fata pt k are o gagica si-l vorbeste pe taik-sau f urat, de fatza cu cea mik. imi vine sa o bat.


e clar din razbunare dar probabil e oarba de furie si nu-si da seama cat raneste copilul .i.Femeile care fac asta sant rele cu proprii copii,si sa lasi ura asupra fostului sa-ti distruga copilul e de neconceput.Sant convinsa k sant multe care fac asa si o sa ajunga cand va fi copilul mare sa le reproseze multe inclusiv k de asta au divortat.
lacrasar
Postat pe 11 Martie 2009 14:33
da e o razbunare din partea femeilor asupra barbatului
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 21:15
va aduc un caz concret in care mama copilului nu numai ca nu-l lasa pe tata sa-si vada copilul dar ii face plangeri la politie cu martori mincinosi , inclusiv un certificat de la IML scos de soacra care ia si intentat proces penal, plangeri ca i-ar fi furat acte, multe mizerii. Toate ca razbunare fata de un barbat care nu a lovit-o vreodata si a avut grija de ea si de copil !

Postat pe 6 Iulie 2009 00:57
De la: cristi_nne, la data 2009-03-10 08:58:30intalnesc in ultimul timp oameni cu aceeasi problema, dupa divort copilul este bagat la mijloc intre tata si mama, multe femei nu mai lasa taticul sa vada copilul sau le baga micutzilor in cap foarte multe prostii. oare de ce femeile, in general, uita ca acel copil are si un tata? de ce uita cat s-au iubit si ca acel copil a fost minunea pe care si-au dorit-o amandoi?

Stiu si eu un caz unde se intampla cumva invers-dupa ce sotia a fugit de acasa in urma unor mari neintelegeri si a faptului ca avea un amant ,tatal a oprit una din fete(7ani),iar mama a ramas cu cealalta(2ani),acum are un alt bebe cu actualul sot ,iar fostul sot s-a cuplat cu fosta sotie a actualului sot.(adica au facut schimb de parteneri).Tatal nu o lasa pe mama sa-si vada fata de 7anisori,ii vrobeste f urat despre ea si impreuna cu actuala sotie traumatizeaza practic acest copil.Fiica cea mica de 2 anisori -ii spune tatalui vitreg-tati si mama ei nu pare dispusa sa faca ceva sa-si ia si celalalt copil sa-l creasca (ar avea 3 fete )si nu doar 2 cum are acum.Copiii sunt mingiutze de ping-pong pt acesti oameni care nu au maturitatea sa-si recunoasca greselile ,sa discute omeneste si sa faca cumva sa nu mai transmita ura in sufletele nevinovate ale copiilor lor.Nu stiu daca ew vorba de educatie aici sau de gradul de inteligenta,dar la viitorul si sufletele copiilor se pare ca nici unul dinte cei 4 parinti nu se gandeste!Ce pacat!
luyyzz
Postat pe 6 Iulie 2009 04:34
De la: kudika048773, la data 2009-07-06 00:57:07va aduc un caz concret in care mama copilului nu numai ca nu-l lasa pe tata sa-si vada copilul dar ii face plangeri la politie cu martori mincinosi , inclusiv un certificat de la IML scos de soacra care ia si intentat proces penal, plangeri ca i-ar fi furat acte, multe mizerii. Toate ca razbunare fata de un barbat care nu a lovit-o vreodata si a avut grija de ea si de copil !


sa nu crezi ca nu-l compatimesc pe acel barbat... dar, ce mor cand vad faze d-astea gen "nu a lovit-o niciodata" de parca ar trebui sa primeasca o medalie pentru asta nici n-ar trebui sa intre in discutie, pentru ca nu e NORMAL sa lovesti sotul/sotia

sigur a facut el ceva nasol de a suparat-o pe femeia aceea atat de tare
kitty_krieger
Postat pe 6 Iulie 2009 10:00
De la: cristi_nne, la data 2009-03-10 08:58:30intalnesc in ultimul timp oameni cu aceeasi problema, dupa divort copilul este bagat la mijloc intre tata si mama, multe femei nu mai lasa taticul sa vada copilul sau le baga micutzilor in cap foarte multe prostii. oare de ce femeile, in general, uita ca acel copil are si un tata? de ce uita cat s-au iubit si ca acel copil a fost minunea pe care si-au dorit-o amandoi?



Am vazut ca doar de femei vorbiti.... Si parintii mei sunt divortati.Situatia la mine e invers. Am ramas cu mama, care nu ne-a indepartat de el niciodata (desi avea tot dreptul). Insa atunci cand il vizitam pe tata, si eram doar noi,copiii, cu el, incerca sa ne convinga, ca de fapt mama e vinovata pt divort, ca ea nu a stiut sa fie "sotie buna". Asta am zis-o pe scurt si foarte frumos. Si in ziua de azi o uraste si vorbeste la fel despre ea. Am ajuns la concluzia ca el de fapt uraste femeile. Si cum noi suntem fetele lui, avem onoarea de a primi "complimente" care, credeti-ma...sunt incantatoare....
Deci, una e sa te legi in continuare de fosta nevasta, si total alta sa iti bati joc de proprii copii.
Ce sa facem...unii sunt mai norocosi...altii nu....

cris_b_
Postat pe 6 Iulie 2009 11:38
Buna! Sunt o mama despartita, cu o fetita in grija. Este tot ce-a putut iesi mai bun din relatia mea cu tatal ei. Poate ca sunt si femei care isi monteaza copiii impotriva tatilor...Situatia mea e alta: n-am tinut cont de hotararea judecatorului de a-si vedea copilul un weekend pe luna, o vede...cand cere fata (cam de trei ori pe luna, cate doua -trei zile). Problema este ca dupa fiecare vizita la el, vine cu anumite "idei". O invata definitia "familiei". Dupa ce el m-a lovit, jignit (si de fata cu ea) ne-a gonit de-acasa, EL stie ce e aia familie, iar eu nu vreau ca noi sa fim o familie, sunt o egoista. Nu am divortat din egoism, am facut-o pentru ca am un copil de educat, si vreau s-o fac cum trebuie, nu printre certuri si batai, nu umbland pe drumuri, cu bagajele dupa noi. Am facut-o si pentru mine, pentru a-mi recastiga respectul de sine, dar cel mai mult pentru ea...sunt egoista?
Sunt de parere ca timpul o s-o ajute sa-si faca singura idee despre cum stau lucrurile. Dar pana atunci....nu stiti cat de tare imi sunt pusi nervii la incercare. Copilul meu trebuie sa stie de copilaria lui, nu de problemele noastre. Daca n-am fost noi in stare sa le rezolvam, o sa reuseasca ea?
Mame si tati divortati, rezolvati-va problemele de la adult la adult, lasati copiii sa-si traiasca varsta! E asa scurta copilaria...E pacat sa-i impovaram cu griji care uneori sunt prea mari si pentru noi...
anna_bia77
Postat pe 3 Septembrie 2009 22:53
De regula, daca barbatul este cel care doreste (intenteaza) divortul. va intampina dificultati (in ciuda drepturilor legale pe care le are) de a-si vedea copilul / copiii, de la fosta sotie mult timp. Tocmai pentru ca femeia considera despartirea un abandon si atunci, doreste sa-l pedepseasca, pedepsindu-si indirect si copilul.
Daca divortul este dorit de femeie, fostul sot, pentru a se razbuna.. fie "uita" de existenta copilului, fie incearca s-o discrediteze pe mama in fata copilului, fie incearca sa-l "cumpere" facand cu el in doua zile ceea ce nu facea niciodata cand locuiau impreuna.
In orice legislatie din lumea civilizata a da copilul tatalui in urma unui divort... este o raritate. Si in cazul unei prostituate este extrem de dificil sa demonstrezi ca acel copil primeste o educatie neadecvata, in conditiile in care are, fizic si psihic, tot ceea ce-i trebuie, urmeaza o scoala, este ferit de lumea in care se invarte mama si asa mai departe.
Situatii de genul mama vs tata bagand un copil la mijloc... apar in urma unor relatii care au agonizat mult timp, unde s-au acumulat multe frustrari, de regula cu violenta (cel putin verbala), in situatiile in care a existat adulter, cu alte cuvinte in toate acele cazuri cand cutitul a ajuns la os. Si, din pacate, exista foarte rar asa numitul "divort de comun acord"...
Am avut un asemenea divort pe rol, terminat la prima infatisare in 10 minute.. cand amandoi venisera cu lectia invatata, cu cei doi martori si cand orice spunea unul.. celalalt zicea: de acord! Mai ca-mi venea sa-i intreb: Totusi, de ce divortati daca va intelegeti asa de bine?
rashela
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:55
Tare faza asta Rashela... Dar probabil au realizat ca mariajul lor nu mai are nici un sens si au ajuns la asa numitul divort de comun acord....
Si ai mei sunt despartiti de cand aveam 12 ani si pana la 17 am crescut cu tata apoi am venit la mama... si de fiecare data cum am ocazia, vin in tara sa-l vizitez pe tata... mama e chiar multumita de faptul ca eu tin la amandoi in mod egal si nu fac diferente intre ei ca "unul imi da mai mult si altu' mai putin" ... II iubesc in mod egal caci pana la urma eu sunt "bucata" din ei ... chiar daca tata mai incerca sa o scoata pe mama vinovata de despartirea lor, intotdeauna i-am intors vorba si i-am explicat ca nu are dreptate... nu o facea din razbunare, ci din durere...ca nu mai stateam cu el si ramasese singur... acum ca are pe cineva, o vede pe mama ca o pe amica... si ce bine e cu raportul asta de prietenie intre ei .... cred ca asa ar trebui sa faca mai toti cei ce se despart... sa mentina un raport amical , inspre binele copiilor....
lusha_ubitik
Postat pe 4 Septembrie 2009 04:13
eu as spune k nu toate femeile sunt la fel ....probabil ele gandesc asa doarece in general ele au mai multa grija de copii decat barbatii...
kudika065941
Postat pe 4 Septembrie 2009 09:04
este destul de greu pentru un copil sa nu isi vada tatal..pentru ca are nevoie si de tata nu doar de mama..dar de noi femeile dorim sa ne razbunam pe ei si de aceia le interezicem ...oricum cel mai bine e sa isi stabileasca un program...dar oricum nu in toate cazurile se intampla asta
_dulcik_
Postat pe 4 Septembrie 2009 09:35
De la: _dulcik_, la data 2009-09-04 09:35:34este destul de greu pentru un copil sa nu isi vada tatal..pentru ca are nevoie si de tata nu doar de mama..dar de noi femeile dorim sa ne razbunam pe ei si de aceia le interezicem ...oricum cel mai bine e sa isi stabileasca un program...dar oricum nu in toate cazurile se intampla asta


Exista numeroase cazuri cand divortul se pronunta in lipsa tatalui. Fie nu vine, fie nu e de gasit, fie nu-i pasa. Doar pensia alimentara se stabileste obligatoriu, dreptul de vizita trebuie cerut. Ori daca nu-l cere nimeni, nici nu-l fixeaza nimeni. Si, de regula, acesti tati nu platesc nici acea pensie... amarata.
In asemenea situatii e de inteles de ce femeia ii tranteste individului usa in nas, cand apare dupa luni de zile (ani)... pretinzand ca-si iubeste copilul si ca doreste sa participe la cresterea si educarea lui.
rashela
Postat pe 4 Septembrie 2009 15:10
Da, este adevarat, orice copil are nevoie si de mama si de tata. Dar cand tatal este iresponsabil, cand fuge cand afla ca va fi tata,care spunea tuturor ca abia asteapta sa fie tata, cand ii abandoneaza pe amandoi ( cazul meu , la 2 luni jumate sarcina) si nu vrea sa isi asume nimic nici macar sa vina la divort, atunci ce program sa isi vada copilul ii poti face unui astfel de barbat? Si de ce? Cine ar suferi cel mai mult? Copilul bineinteles. Ori pentru ca tatal din certificat nu vine la el , ori pentru ca tatal nu accepta sa ii semneze la notariat diverse acte in momentul in care ar avea nevoie ( pana la 18 ani). Femeia nu se razbuna intotdeauna, poate ca la inceput gandeste asta cand e ranita. Dar incet incet, analizeaza situatia si decide cum ii va fi mai bine copilului. Si mai usor si ei. Barbati sunt putini care tin si se gandesc la copi, la ce va simti copilul ca nu are tatal langa el si multe alte stari si sentimente ce si se nasc in sufletul unui copil fara tata. Si atunci nu merita sa il scoti definitiv din viata ta si a copilului tau?
lenca_dana
Postat pe 4 Septembrie 2009 15:34
De la: lenca_dana, la data 2009-09-04 15:34:23 Si atunci nu merita sa il scoti definitiv din viata ta si a copilului tau?

CATEGORIC DA!!!
Insa, intr-o societate in care femeia este educata chiar de propria-i familie, de cutuma, de exemplele din jurul ei, de nevoi.. si asa mai departe ca "bine, rau, stai cu el sa aiba tata si mama".. nu poti pretinde scaderea statistica a unor asemenea cazuri. Curios e ca nimeni nu s-a gandit pana acum ca, un copil crescut intr-un mediu nociv.. va invata EXACT acelasi lucru si va proceda aidoma.
In salile de tribunal... se reflecta cel mai bine aceste simptome... Cand ea jeleste de mama focului si REFUZA sa acorde divortul unui barbat care o bate, o inseala, care nu mai da pe acasa cu lunile... invocand.... "copilul are nevoie de mama si de tata"... sau, cu atat mai degradant.. "nu-i acord divortul pentru ca eu il mai iubesc si mai sper"...Haida-de!!!
rashela
Postat pe 4 Septembrie 2009 15:44
De la: cristi_nne, la data 2009-03-10 08:58:30intalnesc in ultimul timp oameni cu aceeasi problema, dupa divort copilul este bagat la mijloc intre tata si mama, multe femei nu mai lasa taticul sa vada copilul sau le baga micutzilor in cap foarte multe prostii. oare de ce femeile, in general, uita ca acel copil are si un tata? de ce uita cat s-au iubit si ca acel copil a fost minunea pe care si-au dorit-o amandoi?
kudika182583
Postat pe 14 Mai 2010 12:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dati-va cu parerea ... mai pot face eu ceva... 25 De la: luminita_dy 11 Septembrie 2009 16:22
VIOLENTA? AGRESAT/A??? 25 De la: kudika017596 30 August 2009 15:08
nu as fi crezut.. 8 De la: Cassey_ 24 Mai 2009 14:13
Nu-mi mai inteleg sentimentele! 5 De la: Eu_love 14 Aprilie 2009 13:26
Am nevoie de ajutorul vostru..... 10 De la: AlexaGeea 22 Iunie 2011 18:59