Setari Cookie-uri

dezamagita

Draga Dyana ,
Nimeni nu este in masura sa iti dea sfaturi pentru ca nu mereu sunt cele mai intelepte ...sau nu sunt cele mai bune in situatia ta.
Abuzul...tot abuz ramane ...ca e fizic...ca e psihic.
Ce faci tu ...ce simti tu cu adevarat...noi nu avem de unde sa stim. Putem sa iti dam sugestii sau sa ne spunem parerea in functie de ce postezi.
Parerea mea este ca ar trebui sa te uiti putin in sufletul tau si sa iti analizezi situatia.
Il iubesti? Ok...
Te iubeste? ...ok.
Esti fericita? esti multumita? ai echilibrul de care ai nevoie pentru a trai? ...ok.
Copilul tau cum e? si nu te uita la el ca si mama. Incearca sa te detasezi si sa il privesti din exterior. Crezi ca toate framantarile si lacrimile tale nu il afecteaza? Crezi ca el nu le simte? Crezi ca e un copil fericit?
Si dupa ce vei face toate astea...trage linie...analizeaza si ia decizia.
INSA FA-O. Nimeni nu te va putea ajuta decat cu sfaturi si vorbe bune.
Dar in final tu esti cea care va lua decizia ...si TU esti cea care va trai mai departe.
E greu sa iti desparti copilul de tata..si e greu sa o iei de la inceput singura si cu un copil.
O vorba cat se poate de comuna...spune ca ce nu te omoara te intareste.
Fii o luptatoare ce naiba. Esti femeie!!! Poti mult.
Uita-te la femeile care ti-au scris...au trecut si ele prin experienta asemanatoare. Deciziile care le-au luat ...le-a dus la mai bine.
Tu ce vrei sa faci?
Daca astepti aprobare sau dezaprobare din partea cuiva...ohoooo...le primesti gratuit. Insa nu cu acesti oameni iti vei reface viata. Nimeni nu iti va da bani sa iti intretii copilul si pe tine. Nimeni nu te va strange noaptea in brate ...si nimeni nu te va mangaia cand iti va veni sa dai cu capul de pereti. O vor face scriptic. faptic...o va face cel care te merita.
DA IA DECIZIA and get on with your life :). Copilul tau are nevoie de tine. TU ai nevoie de tine :).
Si noi avem nevoie de o prietena fericita.
Nu de un suflet trist.
Suflete triste gasim la fiecare pas.
Infloreste draga mea. Zambeste...ai de ce :).

Numai bine.

A.
angelofsorrow
Postat pe 19 Martie 2009 11:27
De la: dyana, la data 2009-03-11 14:42:35Povestea mea a inceput frumos m-am casatorit din dragoste, dupa 3 luni de prietenie ne-am hotarat sa ne casatorim. Dar parintii si fratelui si sotia lui s-au bagat intre noi. De cate ori noi ne certam el se ducea la parintii lui si le spunea air parintii lui amplificau totul. Eu eram cea vinovata intotdeuna niciodata nu recunosteau adevarul, ca nu puteau sa ma suporte ca nu vrusesem sa stau in casa cu ei si sa fac asa cum vruiau ei. Din aceasta relatie care la inceput a fost foarte frumoasa a aparut un baietel lumina ochilor mei, care este totul pentru mine pentru el suport totul. Ultima cearta cu el a fost foarte urata nu pot sa descriu in cuvinte dar am ramas cu un gust amar. Ne-am impacat dar sunt foarte , foarte dezamagita nu pot sa uit ce s-a intamplat. Pe el il mai iubesc dar el iubeste pe mama si tata , fratele, cumnata, apoi eu si copilul. Nu stiu cat voi mai rezista, nu stiu ce sa fac. Am nevoie de sfaturi sunt foarte dezamagita.


sfatul meu e asa. pune-l sa puna in balantza.tu sau familia lui. daca nu intzelege ca fiecare trebuie sa fie cu familia lui, atunci e agravanta. pleaca si lasa-l o perioada si spune-i sa se gandeasca bine. si ar cam trebuii sa vina si ai tai parintzi sa discute cu ei. sa nu creada ca nu numai el are familie si num ai ai lui tzin la el. avetzi cu totzii o discutzie matura si fara sa aruncatzi cu reprosuri unul in altul.
cristi_nne
Postat pe 19 Martie 2009 14:52
ia-ti viata in dinti, si stai la parintii tai, divorteaza si creste-ti singura copilul.asta as face eu daca as avea un sot ca al tau si neamurile din partea lui ar fi contra mea......as divorta, as pleca cu copilul ori in chirie in garsoniera, parintii te pot ajuta.si mi-as gasi de munca ....copilul sa aibe grija de el mama si tu cand vi de la servici.....inceputul e greu...

Postat pe 5 Mai 2009 13:00
Dezamagire cu iubire ? Sau invers ma rog.... Nu da bine deloc . S-a dus iubirea imi pare rau dar eu asta cred. Se va mai intimpla si-o s-ajungi singura sa vrei sa te descatusezi. Si vei reusi.
nocturnalia
Postat pe 13 Mai 2009 14:24
Diana are dreptate . Dezamagirile tale nu vor trece timpul insa da. Chiar daca-ti rupi sufletul in doua
nu ai voie sa-ti bati joc de viata ta si a copilului tau.
nocturnalia
Postat pe 13 Mai 2009 14:58
si eu am avut aceasi situatie,solutia sti care este divortul,eu l am bagat si ma simt bine incearca si u
txce
Postat pe 13 Iunie 2009 16:21
Dezamagita e putin spun, as vrea sa mor sa numai stiu nimic, dar nu pot din cauza copilului. Am si un examen de dat si numai pot. Spuneti-mi voi mai merita sa mai traiesc?
dyana
Postat pe 15 Iunie 2009 18:50
dyana,
Nu pot sa zic ca te inteleg fiindca nu am trecut prin nimic similar. Din punctul meu de vedere, nu cred ca acum e momentul sa iei o decizie. pari foarte afectata de ce ti se intampla, si nu poti gandi limpede. Totusi daca incepi sa ai ganduri ca vrei sa dispari, sau ca nu mai merita sa traiesti, incearca sa cauti un ajutor real, un consilier de familie, sau un psiholog. Nu e o solutie sa apelezi si tu la parintii tai fiindca va ajunge razboi civil in familia ta.
Daca totusi nu accepti despartirea ca si solutie...propune-o sa va mutati in alt oras, departe de influente.
zgombilici
Postat pe 21 Iunie 2009 08:00
cum am slabit 16 kg in 4 luni ! detalii pe slabesteurgent ro
wellness_coach
Postat pe 15 Iulie 2009 19:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
? 4 De la: cidutza 16 Iunie 2009 18:04
Montignac sau Weight Watchers? 15 De la: kudika_972249 23 Octombrie 2014 15:40
HELP ! 4 De la: pissy 26 Aprilie 2010 18:12
mai tine cineva dieta disociata? 16 De la: kudika002001 15 Iulie 2009 19:23
Vreau o parere de la iubitorii de animale 15 De la: koph 11 Noiembrie 2009 23:33