Setari Cookie-uri

Barbatilor!!!

..cam ce va doriti voi de la femei? ..fac saracele de toate pentru voi(unele)...si voi va saturati si cand e prea bine, si cand facem totul sa va facem pe plac...se pare ca nu prea vb aceeasi limba...astept pareri..ce asteptati voi de la o relatie serioasa?..
alexia_9
Postat pe 11 Martie 2009 15:28
Mai sunt topicuri pe aceeasi tema.Studiaza mai bine subiectele de pe forum
andreea1976
Postat pe 11 Martie 2009 15:34
nivelul asteptarilor e diferit de la o persoana la alta.dar in general dak iubesti cu adevarat pe cineva nu trebuie ca acea persoana sa faca ceva anume.pur si simplu o iubesti si gata.sunt unele femei de ex care nu numai ca nu le fac pe plak unora dar se poarta urat cu ei sau cu indiferenta dar ei tot le iubesc.asa ca daca un barbat te iubeste cu adevarat nu trebuie sa te dai de 3 ori peste cap.el te iubeste exact asa cum esti tu,cu bune,cu rele...dar totodata nici nu trebuie sa il joci pe degete cum fac unele.ci sa ii intorci iubirea si va fi al tau,fara indoiala.
evident barbatii fara caracter se exclud din ecuatie.
razz
Postat pe 11 Martie 2009 17:18
De la: alexia_9, la data 2009-03-11 15:28:53..cam ce va doriti voi de la femei? ..fac saracele de toate pentru voi(unele)...si voi va saturati si cand e prea bine, si cand facem totul sa va facem pe plac...se pare ca nu prea vb aceeasi limba...astept pareri..ce asteptati voi de la o relatie serioasa?..

absolut totul
dar cred ca pe tine te intereseaza cum sa pastrezi un barbatul langa tine , nu ce vrem noi de la o relatie /femeie
SweetDadyD
Postat pe 13 Martie 2009 11:57
De la: alexia_9, la data 2009-03-11 15:28:53..cam ce va doriti voi de la femei? ..fac saracele de toate pentru voi(unele)...si voi va saturati si cand e prea bine, si cand facem totul sa va facem pe plac...se pare ca nu prea vb aceeasi limba...astept pareri..ce asteptati voi de la o relatie serioasa?..


da poate nu tre sa faci totul sa ii fii pe plac....poate ca asta nu le place ca sa fii carpa lor de sters pe jos...uofff copii astia domle
coffeeta
Postat pe 13 Martie 2009 12:08
De la: alexia_9, la data 2009-03-11 15:28:53..cam ce va doriti voi de la femei? ..fac saracele de toate pentru voi(unele)...si voi va saturati si cand e prea bine, si cand facem totul sa va facem pe plac...se pare ca nu prea vb aceeasi limba...astept pareri..ce asteptati voi de la o relatie serioasa?..


ce doresc barbatii?fericire sexuala mancare buna,si o bere de preferinta sigilata
limba nu e aceeasi.......a lor e mai aspra ,a noastra taioasa
just_heaven
Postat pe 13 Martie 2009 12:41
De la: alexia_9, la data 2009-03-11 15:28:53..cam ce va doriti voi de la femei? ..fac saracele de toate pentru voi(unele)...si voi va saturati si cand e prea bine, si cand facem totul sa va facem pe plac...se pare ca nu prea vb aceeasi limba...astept pareri..ce asteptati voi de la o relatie serioasa?..
...pai mie,,, cred eu mi-as dorii in primul rind o femeie pt ca nu am ,iar dupa aceea mi-as dorii sa ma si iubeasca (daca se poate) lool!.....asaaaaa! ia sa mai vedem;-pai sa fie sincera fara ascunzisurisi si prefacatorii,naturala dulce ,feminia si sa lase pretentiile exagerate si fitzele de vedeta pe care le au majoritatea femeilor de azi si sa nu-mi scoata ochii ca am o rabla veche si nu o scula noua ....nu cerem marea cu sarea asta e clar !..ci doar iubire si fidelitate ...cel putin asta doresc eu de la EA
Ned_Kelly
Postat pe 14 Martie 2009 16:54
De la: un_barbat_ca_multi_altii, la data 2009-03-14 16:54:32cred eu mi-as dorii in primul rind o femeie pt ca nu am ,iar dupa aceea mi-as dorii sa ma si iubeasca (daca se poate)



Esti realist, imi place, tine-o tot asa !

Postat pe 14 Martie 2009 17:07
La New York s-a deschis un magazin unde femeile pot alege si cumpara un sot. La intrare sunt afisate regulile de functionare ale magazinului :
- Poti vizita magazinul O SINGURA DATA!
- Sunt 6 etaje si caracteristicile barbatilor se imbunatatesc pe masura ce urci la etajul superior.
- Poti alege orice barbat de la un etaj, sau poti urca la etajul urmator.
- Nu te poti intoarce la etajul inferior!
O femeie decide sa viziteze magazinul pentru a-si gasi un barbat. La etajul unu pe usa este urmatorul afis: “Acesti barbati au un loc de munca!” Femeia decide sa mearga la etajul urmator. Aici vede pe usa urmatorul afis: “Aceasti barbati au un loc de munca si iubesc copiii!” Femeia hotaraste sa urce la etajul urmator. Pe usa vede urmatorul afis: “Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii si sunt extrem de frumosi!”
-“Wow”, isi spune femeia, insa hotaraste sa mearga la etajul urmator . La etajul al patrulea pe usa este urmatorul afis :”Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt frumosi de innebunesti si ajuta si la treburile din casa!”
-“Incredibil” ! exclama femeia. Cu greu pot rezista! Insa decide sa mearga la etajul urmator.
La etajul cinci pe usa este urmatorul afis :”Aceasti barbati au un loc de munca, iubesc copiii,sunt frumosi de innebunesti si ajuta si la treburile din casa si sunt extrem de romantici!”
Femeia este tentata sa ramana si sa aleaga un barbat, insa pana la urma decide sa urce la ultimul nivel.

La etajul sase se afla urmatorul afis : “Sunteti vizitatoarea cu nr. 31.456.012 a acestui etaj. Aici nu sunt barbati, acest etaj exista numai pentru a demonstra ca este imposibil sa satisfaci o femeie. Multumim pentru ca ati ales sa vizitati magazinul nostru!”

S-a mai deschis intre timp inca un magazin asemanator, de unde barbatii isi pot cumpara o nevasta. La primul etaj sunt femei care sunt innebunite dupa sex. La etajul doi sunt femei care sunt innebunite dupa sex si nu te bat la cap. Etajele de la 3 la 6 nu au fost niciodata vizitate de barbati !

ps :pentru cei ce nu se prind este un banc
SweetDadyD
Postat pe 15 Martie 2009 18:49
E simplu, vreau ca ea sã þinã la mine ºi sã-ºi doreascã sã fie lângã mine ... restul o sã meargã

Nu vreau ca ea sã se dea peste cap ca sã-mi facã mie poftele ... nu aº lãsa-o pentru cã eu vreau ca ea sã fie fericitã nu doar sã tragã pentru mine.

Simplul fapt cã ºtiu c-ar face tot ce poate pentru mine, pentru cã mã iubeºte, mã face fericit.

Nu-ncerca prea mult sã vorbiþi aceeaºi limbã ... e un scop al naturii ca tu ºi el sã fiþi diferiþi, sã aveþi valori diferite pe care le apreciaþi, sã aveþi reguli diferite care vã dicteazã ce sã faceþi. Este suficient sã-i spui ceea ce vrei, dar sã faci ºi ceea ce vrea el.

Când interesele voastre intrã-n conflict, explicã-i situaþia, spune-i ce vrei dar încearcã sã ai încredere-n el ºi sã-l laºi pe el sã hotãrascã ... asta în general, acuma depinde ºi de situaþie ºi de ceea ce vrei.
toughy
Postat pe 18 Martie 2009 01:48
De la: razz, la data 2009-03-11 17:18:22nivelul asteptarilor e diferit de la o persoana la alta.dar in general dak iubesti cu adevarat pe cineva nu trebuie ca acea persoana sa faca ceva anume.pur si simplu o iubesti si gata.sunt unele femei de ex care nu numai ca nu le fac pe plak unora dar se poarta urat cu ei sau cu indiferenta dar ei tot le iubesc.asa ca daca un barbat te iubeste cu adevarat nu trebuie sa te dai de 3 ori peste cap.el te iubeste exact asa cum esti tu,cu bune,cu rele...dar totodata nici nu trebuie sa il joci pe degete cum fac unele.ci sa ii intorci iubirea si va fi al tau,fara indoiala.
evident barbatii fara caracter se exclud din ecuatie.


Te pupa mami !!!*:*:*::
__LL__
Postat pe 18 Martie 2009 02:47
De la: toughy, la data 2009-03-18 01:48:02E simplu, vreau ca ea sã þinã la mine ºi sã-ºi doreascã sã fie lângã mine ... restul o sã meargã

Nu vreau ca ea sã se dea peste cap ca sã-mi facã mie poftele ... nu aº lãsa-o pentru cã eu vreau ca ea sã fie fericitã nu doar sã tragã pentru mine.

Simplul fapt cã ºtiu c-ar face tot ce poate pentru mine, pentru cã mã iubeºte, mã face fericit.

Nu-ncerca prea mult sã vorbiþi aceeaºi limbã ... e un scop al naturii ca tu ºi el sã fiþi diferiþi, sã aveþi valori diferite pe care le apreciaþi, sã aveþi reguli diferite care vã dicteazã ce sã faceþi. Este suficient sã-i spui ceea ce vrei, dar sã faci ºi ceea ce vrea el.

Când interesele voastre intrã-n conflict, explicã-i situaþia, spune-i ce vrei dar încearcã sã ai încredere-n el ºi sã-l laºi pe el sã hotãrascã ... asta în general, acuma depinde ºi de situaþie ºi de ceea ce vrei.


Sunt unii barbati atat de intriganti incat te scot din minti ...si nu ma refer la faptul ca's mitocani sau brute sau afemeiati ..dar sunt un melanj de caracteristici ambiguue ....Barbatii vor ce vor si femeile ..este simplu ...dar totusi atat de complicat ..
__LL__
Postat pe 18 Martie 2009 02:51
De ce sa dam noi o definitie a ceea ce sunt barbatii ori femeile, fiecare din noi este diferit.Cat de mult eram convinsa ca sexul tare are mai putine sentimente,si mai multe asteptari sexuale decat sexul frumos, ajung la concluzia, intretinuta si sustinuta de barbati, colegii nostri de forum, ca sufletul unui barbat poate fi mult mai plin de sentimente si mult mai romantic decat poate fi al unei femei care se straduieste din rasputeri sa faca fata vietii si pierde teren in fata romantismului.As mai dori sa subliniez faptul ca pana la urma facem combinatii proaste, si nimeni sau poate doar foarte putini reusesc sa aiba o relatie frumoasa, perfecta si echilibrata.Multumesc pentru atentie.
citystella
Postat pe 18 Martie 2009 03:24
De la: luckyyyLuke, la data 2009-03-18 02:51:05
De la: toughy, la data 2009-03-18 01:48:02E simplu, vreau ca ea sã þinã la mine ºi sã-ºi doreascã sã fie lângã mine ... restul o sã meargã

Nu vreau ca ea sã se dea peste cap ca sã-mi facã mie poftele ... nu aº lãsa-o pentru cã eu vreau ca ea sã fie fericitã nu doar sã tragã pentru mine.

Simplul fapt cã ºtiu c-ar face tot ce poate pentru mine, pentru cã mã iubeºte, mã face fericit.

Nu-ncerca prea mult sã vorbiþi aceeaºi limbã ... e un scop al naturii ca tu ºi el sã fiþi diferiþi, sã aveþi valori diferite pe care le apreciaþi, sã aveþi reguli diferite care vã dicteazã ce sã faceþi. Este suficient sã-i spui ceea ce vrei, dar sã faci ºi ceea ce vrea el.

Când interesele voastre intrã-n conflict, explicã-i situaþia, spune-i ce vrei dar încearcã sã ai încredere-n el ºi sã-l laºi pe el sã hotãrascã ... asta în general, acuma depinde ºi de situaþie ºi de ceea ce vrei.


Sunt unii barbati atat de intriganti incat te scot din minti ...si nu ma refer la faptul ca's mitocani sau brute sau afemeiati ..dar sunt un melanj de caracteristici ambiguue ....Barbatii vor ce vor si femeile ..este simplu ...dar totusi atat de complicat ..

da, fiecare vrea sa fie fericit impreuna cu partenerul/partenera sa , asa ca in primul rand fi fericit in pielea ta , iar apoi daca gasesti pe cineva cu are sa te simti si mai bine dai inainte daca nu, next....
foarte simplu
SweetDadyD
Postat pe 18 Martie 2009 08:42
Subliniez ceea ce ai mentionat si Dady, partenerul de viata trebuie sa fie o persoana care sa iti fie alaturi sa te sustina, sa te simti bine, sa te distrezi cu el, sa poti sa impartasesti si bune si rele cu el. Un partener nu se castiga prin forta ori prin obligare. Totul trebuie sa vina de la sine intr-o perfecta armonie. Aici intervine si armonia noastra interioara. Nu v-om reusi sa avem o relatie stabila si armonioasa daca noi suntem ravasiti interior.
citystella
Postat pe 13 Iulie 2009 07:09
De la: STELLA_STAR, la data 2009-07-13 07:09:52Subliniez ceea ce ai mentionat si Dady, partenerul de viata trebuie sa fie o persoana care sa iti fie alaturi sa te sustina, sa te simti bine, sa te distrezi cu el, sa poti sa impartasesti si bune si rele cu el. Un partener nu se castiga prin forta ori prin obligare. Totul trebuie sa vina de la sine intr-o perfecta armonie. Aici intervine si armonia noastra interioara. Nu v-om reusi sa avem o relatie stabila si armonioasa daca noi suntem ravasiti interior.

erao vorba : ca doua jumatati sa formeze impreuna un intreg, ele trebuie sa fie fiecare la randul lor un intreg
SweetDadyD
Postat pe 15 Iulie 2009 13:35
De la: alexia_9, la data 2009-03-11 15:28:53..cam ce va doriti voi de la femei? ..fac saracele de toate pentru voi(unele)...si voi va saturati si cand e prea bine, si cand facem totul sa va facem pe plac...se pare ca nu prea vb aceeasi limba...astept pareri..ce asteptati voi de la o relatie serioasa?..


femeia care ofera totul la un moment dat devina sufocanta pt barbat.....
sunt femei care stiu doar sa se pisiceasca si sa fie disponibila mereu pt barbatul ei....si asta e o mare greseala.....
nu trebuie oferit totul ,ci treptat......ca asa apare monotonia in relatii si se duce totul la rapa......
iar un barbat vrea exact ce doreste si o femeie de la o relatie serioasa......sex nebun......increderea,comunicare,respect...iubire......un umar unde isi poate spune of-ul........un prieten,un iubit.......un amant............
heaven_2906
Postat pe 15 Iulie 2009 13:42
De la: SweetDadyD, la data 2009-03-15 18:49:00La New York s-a deschis un magazin unde femeile pot alege si cumpara un sot. La intrare sunt afisate regulile de functionare ale magazinului :
- Poti vizita magazinul O SINGURA DATA!
- Sunt 6 etaje si caracteristicile barbatilor se imbunatatesc pe masura ce urci la etajul superior.
- Poti alege orice barbat de la un etaj, sau poti urca la etajul urmator.
- Nu te poti intoarce la etajul inferior!
O femeie decide sa viziteze magazinul pentru a-si gasi un barbat. La etajul unu pe usa este urmatorul afis: “Acesti barbati au un loc de munca!” Femeia decide sa mearga la etajul urmator. Aici vede pe usa urmatorul afis: “Aceasti barbati au un loc de munca si iubesc copiii!” Femeia hotaraste sa urce la etajul urmator. Pe usa vede urmatorul afis: “Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii si sunt extrem de frumosi!”
-“Wow”, isi spune femeia, insa hotaraste sa mearga la etajul urmator . La etajul al patrulea pe usa este urmatorul afis :”Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt frumosi de innebunesti si ajuta si la treburile din casa!”
-“Incredibil” ! exclama femeia. Cu greu pot rezista! Insa decide sa mearga la etajul urmator.
La etajul cinci pe usa este urmatorul afis :”Aceasti barbati au un loc de munca, iubesc copiii,sunt frumosi de innebunesti si ajuta si la treburile din casa si sunt extrem de romantici!”
Femeia este tentata sa ramana si sa aleaga un barbat, insa pana la urma decide sa urce la ultimul nivel.

La etajul sase se afla urmatorul afis : “Sunteti vizitatoarea cu nr. 31.456.012 a acestui etaj. Aici nu sunt barbati, acest etaj exista numai pentru a demonstra ca este imposibil sa satisfaci o femeie. Multumim pentru ca ati ales sa vizitati magazinul nostru!”

S-a mai deschis intre timp inca un magazin asemanator, de unde barbatii isi pot cumpara o nevasta. La primul etaj sunt femei care sunt innebunite dupa sex. La etajul doi sunt femei care sunt innebunite dupa sex si nu te bat la cap. Etajele de la 3 la 6 nu au fost niciodata vizitate de barbati !

ps :pentru cei ce nu se prind este un banc


Ca de obicei Dady, reusesti sa pui exact bancul sau exemplul care trebuie; cine a citit bancul asta cu atentie, a avut ceva de inteles cine nu oricum nu va intelege niciodata, sau poate cand va fi prea tarziu.
_fantoma_
Postat pe 15 Iulie 2009 14:27
De la: STELLA_STAR, la data 2009-03-18 03:24:49De ce sa dam noi o definitie a ceea ce sunt barbatii ori femeile, fiecare din noi este diferit.Cat de mult eram convinsa ca sexul tare are mai putine sentimente,si mai multe asteptari sexuale decat sexul frumos, ajung la concluzia, intretinuta si sustinuta de barbati, colegii nostri de forum, ca sufletul unui barbat poate fi mult mai plin de sentimente si mult mai romantic decat poate fi al unei femei care se straduieste din rasputeri sa faca fata vietii si pierde teren in fata romantismului.As mai dori sa subliniez faptul ca pana la urma facem combinatii proaste, si nimeni sau poate doar foarte putini reusesc sa aiba o relatie frumoasa, perfecta si echilibrata.Multumesc pentru atentie.


Oare mai exista femei care gandesc asa?
_fantoma_
Postat pe 15 Iulie 2009 14:29
De la: alexia_9, la data 2009-03-11 15:28:53..cam ce va doriti voi de la femei? ..fac saracele de toate pentru voi(unele)...si voi va saturati si cand e prea bine, si cand facem totul sa va facem pe plac...se pare ca nu prea vb aceeasi limba...astept pareri..ce asteptati voi de la o relatie serioasa?..

Sincer eu nu as face tot pentru iubitu meu
Pentru ca barbatul vede ca i'ai facut de 2 ori pe plac si dupa prinde cornite.
Nu suntem carpele lor de sters pe jos
Unde scrie ca barbatu e mai presus ca femeia? nu mai suntem pe vremurile biblice.
AndrEEA515
Postat pe 15 Iulie 2009 17:21
De la: alexia_9, la data 2009-03-11 15:28:53..cam ce va doriti voi de la femei?


sa taca!!! sau sa sune un prieten
DieMann
Postat pe 16 Iulie 2009 00:15
Daca femeile nu ar mai vedea in barbat un romantic, un sensibil, un om demn de iubit, atunci nici barbatul nu ar mai avea nici un motiv pentru a o face. Pana la urma femeia este cea care isi determina iubirea barbatului ei, afectiunea cu care acesta o poate inconjura. De multe ori femeile nu stiu cum sa iubeasca un barbat. De multe ori unele dintre ele dupa ce sunt sigure ca l-au cucerit prin farmecul si frumusetea lor, incearca sa il transforme intr-o unealta, sau jucaria preferata, doar pentru momentele cand ea are chef, altfel nici nu se pune problema. Prea mult sau prea putin e relativ. Nu este niciodata prea mult atunci cand iubesti cu adevarat si te daruiesti din tot sufletul persoanei iubite. Prea putin este atunci cand iti convine sa te iubesti mult mai mult pe tine. In finele relatiei suntem asi in a da vina mereu pe celalalt si uitam ca poate cea mai mare vina o purtam chiar noi, pentru ca greseala celuilalt vine din greseala noastra.
citystella
Postat pe 18 Iulie 2009 00:01
Eu unul imi doresc sa spun ce simt fara ca vorbele sa-mi fie luate in ras , poate ca atrag prea multe persoane nepotrivite eu , sau poate ca-i la general , cert este ca voi femeile va plangeti de "vrajeala" noastra dar daca v-am spune pe fata ce simtim cum ar fi ? iubirea ramane iubire , doua persoane se plac , ajung impreuna etc. nu cred ca el ori ea ar trebui sa faca ceva iesit din comun , cred ca ar fi doar gesturi romantice , cred ca ar trebui ca ocazional fiecare sa lase de la el si sa faca ce-i place celuilalt , nu cred ca exista o lista a dorintelor , daca ai asemenea asteptari de la partener/a nu il/o meriti , suntem oameni nu masini sa alegem in functie de dotari , numai bine .
Denver
Postat pe 5 Octombrie 2009 10:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CATI BANI TREUIE SA AIBE UN BARBAT PENTRU A FI SEXY !?? 23 De la: Constantin_Alexandru_2 13 Septembrie 2013 14:07
O relatie la distanta, veche sau una noua, de aproape? 33 De la: kudika029282 12 Septembrie 2010 11:05
Iubiti, iar apoi prieteni! 19 De la: kudika029282 20 Mai 2010 18:39
Dragoste sau plictis?! 15 De la: kudika_nikole 2 Februarie 2012 18:54
mam indragostit 46 De la: roz5blue6lila7 16 Ianuarie 2011 17:55