Setari Cookie-uri

a avea sau nu incredere in pers care le intalnesti pe chat

e asa de usor sa spui minciuni, de ce a spune adevarul este greu. sunt de parere ca poti sa-ti deschizi sufletul mult mai usor in fata monitorului decat intr-o discutie cu prieteni ca nu sti cand se poate intoarce impotriva ta acea discutie.
pricalina
Postat pe 17 Martie 2009 11:13
si in virtual este la fel ca in real:exista oameni care mint si oameni care spun adevarul.esentialul este sa ii poti deosebi.eu zic sa nu ai prea multa incredere ,eventual selecteaza mai intai.
dana_mv
Postat pe 17 Martie 2009 11:18
stiu a fi sincer in ziua de azi este foarte greu, poti sa stai langa o persoana o viata si sa-ti dai seama ca in tot acest timp te-a mintit.
pricalina
Postat pe 18 Martie 2009 11:04
Buna! Eu sunt noua! :*
just_me_and_you
Postat pe 18 Martie 2009 11:06
De la: mony_mona4u, la data 2009-03-18 11:06:49Buna! Eu sunt noua! :*


Buna

eu sunt si mai noua ca tine
ella_c
Postat pe 18 Martie 2009 11:10
bine ai venit, moni! succes la comentarii
eu una ma distrez cu ce se scrie pe bloguri si forum -uri, dar nu am incredere in povestile unora
azalis
Postat pe 18 Martie 2009 11:11
De la: pricalina, la data 2009-03-18 11:04:09stiu a fi sincer in ziua de azi este foarte greu, poti sa stai langa o persoana o viata si sa-ti dai seama ca in tot acest timp te-a mintit.
ai dreptate.de mintit poti fi mintita si in realitate si in virtual.ambele lumi sunt formate din aceeasi oameni,buni sau rai.
dana_mv
Postat pe 18 Martie 2009 11:12
:) atunci ma bucur ca nu sunt singura :*:*:*:*:*
just_me_and_you
Postat pe 18 Martie 2009 11:12
De la: numeshte_ma_demon, la data 2009-03-18 11:12:32:) atunci ma bucur ca nu sunt singura :*:*:*:*:*

aici??niciodata!

eu ma refeream la data la care ti-ai facut contul !de aceea am zis ca sunt mai noua


ella_c
Postat pe 18 Martie 2009 11:17
Acum cativa ani,am cunoscut un baiat pe chat,Toate bune si frumoase,el era pelcat in spania,vorbeam zi de zi pe chat si la tel.... dupa cateva luni a venit in bucuresti,ne-am cunoscut,a ramas in bucuresti vreo 3 luni,timp in care am fost aproape zi de zi impreuna,dupa care a plecat la el la Sibiu,pt ca de acolo era.A venit sin nou in bucuresti dupa ceva timps si am asa am tinut-o timp de vreo 3 ani.... dupa care,sa aflu de la fratele lui, ca are un copil cu o alta femeie,ceea ce el nu imi spusese in tot acest timp,si asta m-a facut sa cred ca indiferent cat ai vorbii cu o persoana nu vei ajunge sa o cunosti destul de bine niciodata.nu mai am incredere in nimeni,nici pe chat nici in viatza de zi cu zi :( m-a mintit!
just_me_and_you
Postat pe 18 Martie 2009 11:18
pai si la mine e prima oara cand am intrat pe forum :D
just_me_and_you
Postat pe 18 Martie 2009 11:19
De la: numeshte_ma_demon, la data 2009-03-18 11:18:35Acum cativa ani,am cunoscut un baiat pe chat,Toate bune si frumoase,el era pelcat in spania,vorbeam zi de zi pe chat si la tel.... dupa cateva luni a venit in bucuresti,ne-am cunoscut,a ramas in bucuresti vreo 3 luni,timp in care am fost aproape zi de zi impreuna,dupa care a plecat la el la Sibiu,pt ca de acolo era.A venit sin nou in bucuresti dupa ceva timps si am asa am tinut-o timp de vreo 3 ani.... dupa care,sa aflu de la fratele lui, ca are un copil cu o alta femeie,ceea ce el nu imi spusese in tot acest timp,si asta m-a facut sa cred ca indiferent cat ai vorbii cu o persoana nu vei ajunge sa o cunosti destul de bine niciodata.nu mai am incredere in nimeni,nici pe chat nici in viatza de zi cu zi :( m-a mintit!
asa este:te-a mintit.ar fi trebuit sa-ti spuna de la inceput cum stau lucrurile si sa te lase sa decizi singura daca vrei sa mergi mai departe sau nu.ar fi fost mai corect asa.dar asa sunt unii oameni.
dana_mv
Postat pe 18 Martie 2009 11:22
E mult mai usor sa ascunzi adevarul decat sa-l spui , stiu ce spun pt ca am trait aceasta experienta a preferat sa fac eu pasul decat sa recunoasca el adevarul, el prefera sa traiasca in minciuna pe el era mai comod asa. sunt rari oameni care pot spune adevarul.
pricalina
Postat pe 18 Martie 2009 16:31
De la: ella_c, la data 2009-03-18 11:17:55
De la: numeshte_ma_demon, la data 2009-03-18 11:12:32:) atunci ma bucur ca nu sunt singura :*:*:*:*:*

aici??niciodata!

eu ma refeream la data la care ti-ai facut contul !de aceea am zis ca sunt mai noua


de ce???
dontworibehapi
Postat pe 19 Martie 2009 08:06
De la: dontworibehapi, la data 2009-03-19 08:06:36 de ce???


de ce ,ce??


ea si-a facut cont pe 7/11/2007 ,iar eu in ianuarie ,anul acesta!ia spune tu,care e mai noua?


glumeam cu ea,
ella_c
Postat pe 19 Martie 2009 08:29
Sa fim serioase, nici fata in fata nu ne dezvaluim tot ce vrem sa ramana ascuns. Iar daca avem complexe, temeri, dorinte irealizabile... daca ne stie tot satul, ce modalitate mai buna de a fi perfecti exista decat netul? Unde pot fi frumos, destept si cu bani.. cu muschi si penis de 27 cm.. (daca cifra a fost folosita pe forumul asta.. e doar o coincidenta, nu ma intereseaza cine a facut-o). Problema apare cand dupa ce torni toate astea.. ai curajul sa iesi la lumina. Dar, cu siguranta cea / cel cu care te intalnesti are si el secretele lui.. Pe care nu ti le-a dezvaluit pe net. Asta inseamna ca nu e demna / demn de incredere?
Ideea este ca indiferent cum pare virtualul. tot realul te va lamuri.
rashela
Postat pe 19 Martie 2009 08:29
De la: ella_c, la data 2009-03-19 08:29:13
De la: dontworibehapi, la data 2009-03-19 08:06:36 de ce???


de ce ,ce??


ea si-a facut cont pe 7/11/2007 ,iar eu in ianuarie ,anul acesta!ia spune tu,care e mai noua?


glumeam cu ea,
apa daca facem o analiza tu esti mai noua cu vreo 2 ani
dontworibehapi
Postat pe 19 Martie 2009 08:34
De la: dontworibehapi, la data 2009-03-19 08:34:03 apa daca facem o analiza tu esti mai noua cu vreo 2 ani


ella_c
Postat pe 19 Martie 2009 08:48
Depinde foarte mult de ce asteptari ai tu de la chat si lumea virtuala.
Kathara
Postat pe 19 Martie 2009 10:03
De la: numeshte_ma_demon, la data 2009-03-18 11:18:35Acum cativa ani,am cunoscut un baiat pe chat,Toate bune si frumoase,el era pelcat in spania,vorbeam zi de zi pe chat si la tel.... dupa cateva luni a venit in bucuresti,ne-am cunoscut,a ramas in bucuresti vreo 3 luni,timp in care am fost aproape zi de zi impreuna,dupa care a plecat la el la Sibiu,pt ca de acolo era.A venit sin nou in bucuresti dupa ceva timps si am asa am tinut-o timp de vreo 3 ani.... dupa care,sa aflu de la fratele lui, ca are un copil cu o alta femeie,ceea ce el nu imi spusese in tot acest timp,si asta m-a facut sa cred ca indiferent cat ai vorbii cu o persoana nu vei ajunge sa o cunosti destul de bine niciodata.nu mai am incredere in nimeni,nici pe chat nici in viatza de zi cu zi :( m-a mintit!


Mda, si daca l-ai fi cunoscut in cafenea, ar fi fost altfel?
Dor_a
Postat pe 19 Martie 2009 10:44
ce ti s-a intamplat tie nu tine de locul in care v-ati cunoscut,se putea intampla la fel in orice alte circumstante v-ati fi cunoscut...am sa-ti raspund strict la intrebarea ta,poti avea incredere zic eu in persoanele de pe chat dar intr-o anumita masura,parerea mea iar ceea ce a facut el,faptul ca ti-a ascuns ca are un copil poate avea multe explicatii la fel si de ce ti-a ascuns lucrul asta...
angel_05
Postat pe 18 Mai 2009 16:01
Buna. Eu sunt de parere ca nu poti avea incredere in oamenii care folosesc chatul. Pentru ca am cunoscut un baiat pe chat. El m-a invitat la un suc, ne-am intalnit. Iar a doua zii il vad din nou pe chat si eu vb cu el, dar el nici nu ma mai baga in seama. Asa ca mai bn sa nu aveti inceredere.
Narcisa_Ana
Postat pe 18 Mai 2009 20:42
intra si tu...meritaaaa!!! http://nyna.kuz.su foloseste opera
kudika_13428
Postat pe 1 August 2012 22:33
De la: pricalina, la data 2009-03-17 11:13:49e asa de usor sa spui minciuni, de ce a spune adevarul este greu. sunt de parere ca poti sa-ti deschizi sufletul mult mai usor in fata monitorului decat intr-o discutie cu prieteni ca nu sti cand se poate intoarce impotriva ta acea discutie.


Parerea mea ca daca vorbesti cu unul de pe chat mai mult timp si apoi reusesiti sa va intalniti in realitate este bine. Insa ceea ce ramane scris pe chat este doar ca a te sfatuiesti si sa porti conversatii care poate in realitte nu esti in stare sa le porti cu cineva.
kudika_nikole
Postat pe 1 August 2012 22:38
online e mai usor sa minti decat fata in fata.limbajul trupului spune multe!daca iti place o persoana online,atunci cauta sa o cunosti si fata in fata cat mai repede,ca sa nu ajungi sa te atasezi intr-un caz nefericit de cine nu trebuie.
kudika_8653
Postat pe 2 Septembrie 2012 21:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Aniversam 7 ani impreuna.Ce cadou sa ii iau? 6 De la: kudika105433 13 Iulie 2014 15:17
un mic ajutor! 33 De la: razz 6 Iunie 2009 00:23
m-am indragostit de cineva,dar am nunta in august 237 De la: kudika179551 5 Mai 2021 23:45
intamplari haioase 11 De la: dulcyka 24 Octombrie 2009 19:04
Caut fata pentru casatorie 27-34 anisori 56 De la: putin_dus 9 Aprilie 2013 22:32