Setari Cookie-uri

ce as putea face?

Buna, as vrea tare mult sa aud parerile voastre in legatura cu : acum 9 ani am fost implicata intr-o relatie minunata, care din pacate s-a terminat fara nici un motiv, la vremea aceea eram mult prea mica pentru a da importanta acelor sentimente si trairi dar acum dupa atatia ani ne-am reintalnit eu cu el "M", dupa despartirea noastra lucrurile si-au urmat cursul eu am cunoscut pe cineva el pe cineva.
In decembrie am rupt relatia in care am fost implicata pentru ca nu putea merge mai departe eram tot cu gandul la M, chiar si acum dupa atata timp.
De ziua mea el M, mi-a facut cel mai frumos cadou pe care il puteam primi dupa 9 ani si-a amintit de ziua mea a facut rost de numarul meu de la prieteni si m-a sunat a venit la mine si mi-a oferit cea mai dulce imbratisare asa cum erau cele de acum 9 ani cand eram impreuna.
El este inca implicat in relatia cu persoana respectiva dar asa cum mi-a spus gandul lui este tot la mine.
Nu pot spune ca nu imi doresc sa fim impreuna din nou dar nu pot sa il aduc inapoi cu toate ca amandoi ne dorim acest lucru sa fim impreuna ma gandesc la ea.
Ce parere aveti? sa incerc sa vad daca relatia mea cu el ar merge din nou sau sa il las langa ea stiind ca este nefericit?
brunetik_crysa
Postat pe 26 Iulie 2010 10:27
De la: brunetik_crysa, la data 2010-07-26 10:27:05Buna, as vrea tare mult sa aud parerile voastre in legatura cu : acum 9 ani am fost implicata intr-o relatie minunata, care din pacate s-a terminat fara nici un motiv, la vremea aceea eram mult prea mica pentru a da importanta acelor sentimente si trairi dar acum dupa atatia ani ne-am reintalnit eu cu el "M", dupa despartirea noastra lucrurile si-au urmat cursul eu am cunoscut pe cineva el pe cineva.
In decembrie am rupt relatia in care am fost implicata pentru ca nu putea merge mai departe eram tot cu gandul la M, chiar si acum dupa atata timp.
De ziua mea el M, mi-a facut cel mai frumos cadou pe care il puteam primi dupa 9 ani si-a amintit de ziua mea a facut rost de numarul meu de la prieteni si m-a sunat a venit la mine si mi-a oferit cea mai dulce imbratisare asa cum erau cele de acum 9 ani cand eram impreuna.
El este inca implicat in relatia cu persoana respectiva dar asa cum mi-a spus gandul lui este tot la mine.
Nu pot spune ca nu imi doresc sa fim impreuna din nou dar nu pot sa il aduc inapoi cu toate ca amandoi ne dorim acest lucru sa fim impreuna ma gandesc la ea.
Ce parere aveti? sa incerc sa vad daca relatia mea cu el ar merge din nou sau sa il las langa ea stiind ca este nefericit?


Hey,
De unde sti tu atat de sigur ca el este nefericit alaturi de tipa cu care este acum?
In 9 ani de zile, sentimentele s-au schimbat, mai ales ca ambii ati fost implicati in alte relatii.

Trebuia sa depasesti momentul asta si sa nu parasesti barbatul langa care ai fost. Cu vointa si putere schimbai sentimentele. E adevarat, el a fost inaintea celuilalt... dar asta nu schimba cu mult situatia. Ce a fost, a fost. Nu trebuia niciodata sa te intorci in trecut.

Puteai sa ai in el the best friend si sa iti mentii si relatia. Dar din pacate, ai reactionat la primul impuls. Wrong! Acum suporta consecinte.

Daca vroia sa fiti impreuna iar, fi sigura ca pana la momentul actual ii dadea si el ''papuceii'' domnisoarei lui.
Lisssa
Postat pe 26 Iulie 2010 10:35
"sa incerc sa vad daca relatia mea cu el ar merge din nou sau sa il las langa ea stiind ca este nefericit?"

De unde stii tu ca este nefericit?Sa-l iei de langa ea ca sa-l scapi de nefericire? Daca e nefericit,de ce nu pleaca el singurel si trebuie sa-l iei tu?
Barbie30
Postat pe 26 Iulie 2010 10:36
multumesc pentru raspunsuri, fiecare in parte aveti dreptate, dar da el este nefericit(se citeste pe chipul lui acest lucru plus de asta sunt multe lucruri care au adus la aceasta ''nefericire'' sa spun asa ) si nu a plecat de langa ea pana acum pentru ca eu eram implicata intr-o alta relatie si nu putea fii alaturi de mine.El ar vrea sa incercam din nou dar eu cu toate ca tin la el enorm de mult nu pot sa o ranesc pe ea, nu merita .De aceea am cerut parerile voastre.
Poate ca asa a fost sa fie sa ne dam seama de ceea ce simtim unul pentru altul poate prea tarziu.
astept in continuoare parerile voastre.
Multumesc
brunetik_crysa
Postat pe 26 Iulie 2010 12:27
Cand o relatie se rupe..se rupe si gata. In 9 ani se schimba foarte multe si mai ales tu. Ai crescut, te-ai maturizat, ti-ai schimbat modul de gandire, ai trecut prin fel de fel de experiente. Parerea mea: niciodata nu te uita inapoi, s-ar putea sa-ti para rau in viitor.
_Cryssa_
Postat pe 26 Iulie 2010 12:32
Asa este, ne-am maturizat foarte mult amandoi si tocmai de aceea vreau sa fiu pregatita pentru a ii argumenta ca indiferent de ceea ce simtim unul fata de altul poate ca nu va mai fii la fel, poate ca va fii bine poate rau, as vrea sa incerc dar in acelasi timp nu.
Asta e problema , oricum iti mullumesc crysa_tm.
brunetik_crysa
Postat pe 26 Iulie 2010 14:40
"nu a plecat de langa ea pana acum pentru ca eu eram implicata intr-o alta relatie si nu putea fii alaturi de mine"
Bun,atunci inseamna ca nu il mai retine nimic acum si o sa traiti fericiti pana la adanci batraneti!
Barbie30
Postat pe 26 Iulie 2010 18:35
Ce ai putea face tu? Mai nimic. Daca el e sincer, se va desparti de fata cu care este acum. Daca nu, nu.

Dar asa am o impresie ca nu e prea sincer: era nefericit in acea relatie demult, dar nu i-a pus punct.... pentru ca nu avea cine altcineva sa-l primeasca cu bratele deschise???
kitty_krieger
Postat pe 26 Iulie 2010 19:20
foarte interesante parerile voastre, e usor sa critici din exterior toate lucrurile sunt vazute altfel, cu toate ca tin foarte mult la el, pentru mine el este lumina ce imi calauzeste pasii, e aerul pe care il respir si intregul meu univers asta sunt si eu pentru el doar ca timpul ne-a tinut departe unul de altul acum poate ca e prea tarziu sau poate nu.
oare voi nu ati fost niciodata intr-o situatie asemanatoare de ce trebuie sa criticati si nu spuneti ce ati facut voi sau ce ati face?
multumesc
brunetik_crysa
Postat pe 27 Iulie 2010 00:53
hai ca esti amuzanta
tu chiar crezi ca situatia mea, o femeie cu totul diferita si un barbat cu totul diferit, se poate aplica ca litera de lege oricarei situatii? Sau a unei prietene? Ce naiva esti!

Din afara se vad altfel lucrurile, se judeca la rece si de aceea "criticam".

Ce sa spun, iti doresc multa fericire, dar nu mai fii asa credula. Cuvintele sunt extraordinar de usor de aruncat, mai ales de catre barbati. Judeca dupa fapte.
kitty_krieger
Postat pe 27 Iulie 2010 01:39
Dar de ce v-ati despartit prima data pana la urma? Nu stiu cum e situatia ta, dar eu nu m-as vedea pe viitor cu vreunul din fostii mei prieteni. Dupa cum vb se pare ca il iubesti, il cunosti daca ai fost cu el in trecut, ii stii atat defectele si calitatile, dar sa stii ca 9 ani e destul de mult si oamenii se mai schimba, poate va impacati si nu va merge...se poate asta. De unde stii ca e nefericit langa fata/femeia respectiva? Daca e nefericit si ar crede ca langa tine ar fi mai fericit ar face o alegere, te-ar alege pe tine. Cred ca trebuie sa astepti sa decida el acum, tu ai decis, ti-ai parasit iubitul pt el, acum el va trebui sa se hotarasca, dupa parerea mea nu prea poti face nimic tu...
anutzzaa
Postat pe 27 Iulie 2010 18:31
Dar de ce v-ati despartit prima data pana la urma? Nu stiu cum e situatia ta, dar eu nu m-as vedea pe viitor cu vreunul din fostii mei prieteni. Dupa cum vb se pare ca il iubesti, il cunosti daca ai fost cu el in trecut, ii stii atat defectele si calitatile, dar sa stii ca 9 ani e destul de mult si oamenii se mai schimba, poate va impacati si nu va merge...se poate asta. De unde stii ca e nefericit langa fata/femeia respectiva? Daca e nefericit si ar crede ca langa tine ar fi mai fericit ar face o alegere, te-ar alege pe tine. Cred ca trebuie sa astepti sa decida el acum, tu ai decis, ti-ai parasit iubitul pt el, acum el va trebui sa se hotarasca, dupa parerea mea nu prea poti face nimic tu...
anutzzaa
Postat pe 27 Iulie 2010 18:31
Ne-am despartit din cauza distantei, nu ne-am certat nici macar o data, stiu ca 9 ani inseamna enorm de mult si ne-am schimbat amandoi, aseara ne-am intalnit(acei fluturasi din stomac nu isi gaseau locul, ne era teama sa ne atingem de frica sa nu fie un vis, dar era el in carne si oase, el care ma facea sa ma simt cea mai fericita si implinita) mi-a spus ca el fara mine nu poate sta, cand imi aude vocea la telefon inchide ochii si spune ca e langa mine a mai spus si ca se va desparti de ea, si ca nu conteaza cum va fii poate ca ne va fii bine poate rau dar trebuie sa incercam sa reluam ceea ce am lasat in urma penru ca noi reprezenta un intreg iar despartiti nu vom fii fericiti niciodata.
Eu l-am rugat sa se gandeasca foarte bine, il iubesc dar nu vreau sa distrug o relatie a lor, dar el aseara de fata cu mine a sunat-o si i-a spus ca trebuie sa vb serios cu ea .
Nu stiu ce va fii dar stiu ca il iubesc si ma iubeste.Voi lasa timpul sa decida din nou.

brunetik_crysa
Postat pe 28 Iulie 2010 10:39
Se spune ca in dragoste si in razboi totul este permis. Nu sustin aceasta expresie cu tarie dar...daca tu il iubesti si crezi ca si el te iubeste atunci nu lasa sa mai treaca inca 9 ani ca sa fii cu el. Insa el trebuie sa-si regleze conturile cu prietena lui mai intai de toate. Pentru ca daca tu ai fi in pielea tipei in mod sigur nu ti-ar conveni. Poate totusi cei 9 ani au fost benefici atat pentru tine cat si pentru el. Aveti acum o alte experienta de viata. Oricum..daca nu incerci, nu vei sti niciodata cum ar fost daca...

_Cryssa_
Postat pe 28 Iulie 2010 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ESTI SIGURA CA EL E ADEVARATUL 18 De la: diana1981 8 Aprilie 2009 20:47
Ce sa fac???vreau ajutor 81 De la: andreea1976 23 Septembrie 2009 16:47
Un pic mai complicat 12 De la: Eva32 31 Iulie 2011 00:13
Am o dilema uriasa! 22 De la: DayC 31 Ianuarie 2010 22:26
Nu stiu ce sa mai cred 31 De la: Cristina___ 23 Iulie 2009 20:16