Setari Cookie-uri

Cine stie ... ?

Nu stiu de ce , dar sunt absolut cazuta in cap dupa un coleg de clasa, acesta este insa combinat cu o colega , care imi este si prietena. Insa as renunta la absolut tot pentru el. Oricum cred ca si el ma place pentru ca se uita atat de frumos in ochii mei , mi-a spus ca mereu am fost apropiati si atunci cand i-am spus ca il simpatizez mi-a spus ca si el pe mine, apoi dupa o saptamana sau ceva in genul asta cand mergeam spre casa si i-am zs ca eu nu-mi gasesc pe nimeni [pentru ca noi doi vorbim abs orice] mi-a spus ca sunt draguta si crede ca mi-a zs ca sunt simpatica, ma rog, aici am facut si eu putin pe proasta si i-am zs ca nu mai tin mine. Voi ce credeti ca ar trebuii sa fac ? Repet , el deja e combinat. Oricum as vrea sa ii propun sa fim impreuna , sau sa ii dau de inteles . Cel putin stiu sigur ca il ador aproape. Deci ce idei aveti ?
tell_the_truth
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:29
De la: ioa_pcd_girl, la data 2009-11-17 16:29:50Nu stiu de ce , dar sunt absolut cazuta in cap dupa un coleg de clasa, acesta este insa combinat cu o colega , care imi este si prietena. Insa as renunta la absolut tot pentru el. Oricum cred ca si el ma place pentru ca se uita atat de frumos in ochii mei , mi-a spus ca mereu am fost apropiati si atunci cand i-am spus ca il simpatizez mi-a spus ca si el pe mine, apoi dupa o saptamana sau ceva in genul asta cand mergeam spre casa si i-am zs ca eu nu-mi gasesc pe nimeni [pentru ca noi doi vorbim abs orice] mi-a spus ca sunt draguta si crede ca mi-a zs ca sunt simpatica, ma rog, aici am facut si eu putin pe proasta si i-am zs ca nu mai tin mine. Voi ce credeti ca ar trebuii sa fac ? Repet , el deja e combinat. Oricum as vrea sa ii propun sa fim impreuna , sau sa ii dau de inteles . Cel putin stiu sigur ca il ador aproape. Deci ce idei aveti ?


nu ai alteceva de facut decat sa vorbesti cu prietena ta despre el..si sa alegi..ori prietena ta daca e prietena buna dar nici nu e deacord sa fie cu tine ca il iubeste ea ori il alegi pe el daca e nu ti-e decat o amica si nu o prietena foarte buna.
iulia069834
Postat pe 17 Noiembrie 2009 16:33
Il voi alege pe el, dar problema este alta, ce sa fac daca l-am ales pe el? ce sa ii spun? cum sa actionez?
tell_the_truth
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:37
De la: ioa_pcd_girl, la data 2009-11-18 14:37:25Il voi alege pe el, dar problema este alta, ce sa fac daca l-am ales pe el? ce sa ii spun? cum sa actionez?


o solutie in mai multe probleme . sa porti o conversatie..vorbeste cu el despre ce simti tu pentru el..el pentru tine si pentru actuala...daca zice ca nu simte nimic pentru tine .incearca sa-l faci gelos ,iar daca nu merge inseamna ca intradevar nu vrea sa fie cu tine.
iulia069834
Postat pe 19 Noiembrie 2009 16:12
De la: ioa_pcd_girl, la data 2009-11-17 16:29:50. Voi ce credeti ca ar trebuii sa fac ? :


nu stiu!
geo_xx
Postat pe 19 Noiembrie 2009 23:28
I-am spus ce simt pentru el, adica i-am spus ca il simpatizez, apoi el mi-a spus ca sentimentul e reciproc. Deci intr-un fel ar insemna ca simte "ceva ceva" pentru mine. Apoi mi-a spus ca o sa imi gasesc eu pe cineva pana cand se va despartii el de actuala. Iar cam la o saptamana distanta de aceasta discutie mi-a spus din nou ca ma crede foarte simpatica .
Problema ar fi , cum as putea sa il despart de actuala cat mai repede cu putinta, ca sa fie "liber" pentru sentimentele mele ?
tell_the_truth
Postat pe 23 Noiembrie 2009 14:41
De la: ioa_pcd_girl, la data 2009-11-23 14:41:51I-am spus ce simt pentru el, adica i-am spus ca il simpatizez, apoi el mi-a spus ca sentimentul e reciproc. Deci intr-un fel ar insemna ca simte "ceva ceva" pentru mine. Apoi mi-a spus ca o sa imi gasesc eu pe cineva pana cand se va despartii el de actuala. Iar cam la o saptamana distanta de aceasta discutie mi-a spus din nou ca ma crede foarte simpatica .
Problema ar fi , cum as putea sa il despart de actuala cat mai repede cu putinta, ca sa fie "liber" pentru sentimentele mele ?


mai fetelor pentru voi chiar nu mai conteaza prietenia sincera?.......................sa-l despartzi mai repede? atunci fata asta la cat"bine"ii vrei tu nu se poate numi prietena ta............pardon tu nu te potzi numi prietena ei ..............de ce neaparat faptul ca ti-a spus ca esti simpatica si vei gasi pe cineva trebuie sa insemne altceva decat ce a vrut sa spuna?
Dontyyy
Postat pe 23 Noiembrie 2009 15:04
De la: ioa_pcd_girl, la data 2009-11-23 14:41:51I-am spus ce simt pentru el, adica i-am spus ca il simpatizez, apoi el mi-a spus ca sentimentul e reciproc. Deci intr-un fel ar insemna ca simte "ceva ceva" pentru mine. Apoi mi-a spus ca o sa imi gasesc eu pe cineva pana cand se va despartii el de actuala. Iar cam la o saptamana distanta de aceasta discutie mi-a spus din nou ca ma crede foarte simpatica .
Problema ar fi , cum as putea sa il despart de actuala cat mai repede cu putinta, ca sa fie "liber" pentru sentimentele mele ?



Da te-ai gandit CUM O FI ,cand se va ivi o EA, care vrea sa te desparta de un EL cu care iti este foarte bine..........si mai mult ca sigur te crede naiva , nu simpatica ...
valivieru96
Postat pe 23 Noiembrie 2009 15:18
Cred ca am gresit cand am zis prietena, pentru ca EA e doar o simpla colega .
Esential ar fi ce trebuie sa fac pas cu pas ca sa il atrag pe el spre mine .
tell_the_truth
Postat pe 25 Noiembrie 2009 13:52
mai bine ai sta in banca ta!
daca este cu ea probabil ca o place mai mult decat pe tine!simplu!
in plus el trebuie sa vina la tine..nu tu la el!
one_size
Postat pe 25 Noiembrie 2009 14:02
ce te faci daca dupa toate astea el nu te vrea? oricum,eu nu cred ca te vrea....se distreaza pe seama ta vazand cat esti de disperata....sorry
_oktober_
Postat pe 25 Noiembrie 2009 14:02
De la: ioa_pcd_girl, la data 2009-11-23 14:41:51I-am spus ce simt pentru el, adica i-am spus ca il simpatizez, apoi el mi-a spus ca sentimentul e reciproc. Deci intr-un fel ar insemna ca simte "ceva ceva" pentru mine. Apoi mi-a spus ca o sa imi gasesc eu pe cineva pana cand se va despartii el de actuala. Iar cam la o saptamana distanta de aceasta discutie mi-a spus din nou ca ma crede foarte simpatica .
Problema ar fi , cum as putea sa il despart de actuala cat mai repede cu putinta, ca sa fie "liber" pentru sentimentele mele ?


...este clar, nu te doreste pe tine alaturi. Uita-l, treci la urmatorul. Daca vroia el mortis sa fie cu tine, se despartea categoric de prietena lui si nu mai coseai tu planuri de despartire.
Gaseste pe altcineva, liber si care chiar sa te placa, nu...doar "ii esti simpatica" si atat.
tequila_cu_varza
Postat pe 25 Noiembrie 2009 14:20
Deci e clar ca nu mai are rost sa imi bat capul cu el, dar stiti cum e ... "inima nu asculta niciodata ratiunea " , pt ca asa e in viata .
tell_the_truth
Postat pe 25 Noiembrie 2009 16:18
felicitari pentru prostie, crezi ca iubirea ta se poate construi pe nefericirea alteia?
Cred ca este genul de "barbat" care are ceva sigur dar mai vrea ceva la camara, cine stie, o experienta noua sau ceva pt zile mai pustii
Daca te multumesti cu atat - o animozitate in grupul tau si putina atentie din partea lui -asa ca o experienta- continua sa te bagi in seama. poate te trezesti umilita si nefericita.
Katty03
Postat pe 17 Decembrie 2009 00:00
De la: Katty03, la data 2009-12-17 00:00:10 felicitari pentru prostie, crezi ca iubirea ta se poate construi pe nefericirea alteia?
Cred ca este genul de "barbat" care are ceva sigur dar mai vrea ceva la camara, cine stie, o experienta noua sau ceva pt zile mai pustii
Daca te multumesti cu atat - o animozitate in grupul tau si putina atentie din partea lui -asa ca o experienta- continua sa te bagi in seama. poate te trezesti umilita si nefericita.


Normal ca nu vreau sa o fac pe cealalta sa sufere pt ca asta nu imi aduce absolut nimic , dar nimic bun si chiar nu ma incalzeste cu nimic. Chiar daca ei i-a placut sa ma vada nefericita in sinea mea, pentru ca ea imi banuieste sentimentele si a tinut mortis sa ii fie "lui" prietena intr-o perioada in care eu vorbeam cu ea si ii ziceam ca mi-ar trebuii si mie un "el", desii ea avea un alt "el" fata de acesta .
tell_the_truth
Postat pe 18 Decembrie 2009 08:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Te poti casatori cu profesorul tau? 16 De la: slickgirl 11 Mai 2010 23:48
iubesc doi barbati.pe care sa-l aleg? 30 De la: emilia84 12 Ianuarie 2009 18:48
pura telenovela...dar merita? 24 De la: otilia23 10 Ianuarie 2009 23:00
ceva sfaturi? 6 De la: Lucia38 5 Septembrie 2009 12:32
Ma simt singura si lui nu-i pasa! 22 De la: Domina1828 12 Aprilie 2011 17:19