Setari Cookie-uri

homosexualitatea

Ce parere aveti ? Sunteti de acord cu asta sau nu ?
De curand am citit un articol despre homosexuali si sincer nu prea mi-a cazut atat de bine, pentru ca se dadea de inteles ca ei ar fi oamenii normali, iar restul anormali....oare chiar asa sa fie ?
lylee
Postat pe 19 Martie 2009 19:07
De la: lylee, la data 2009-03-19 19:07:28Ce parere aveti ? Sunteti de acord cu asta sau nu ?
De curand am citit un articol despre homosexuali si sincer nu prea mi-a cazut atat de bine, pentru ca se dadea de inteles ca ei ar fi oamenii normali, iar restul anormali....oare chiar asa sa fie ?
draguta e fumat demult subiectul...........mai citeste ca eu zic ca nu intelesesi bine!
FRANNNCE
Postat pe 19 Martie 2009 19:14
ªi dacã vei hotãrî cã nu eºti de acord ?

O sã vrei sã te duci peste ei/ele ºi sã-i desparþi ? O sã le interzici sã existe ?

Este treaba lor ºi viaþa lor, nu trebuie sã fii sau sã nu fii tu de acord.

Chiar dacã poate nu a reuºit încã, totuºi societatea va evolua spre acceptarea homosexualilor.
Afiºarea lor în public sau la îndemâna copiilor constituie totuºi un caz separat pe care poate-ai vrut tu de fapt sã-l deschizi.
toughy
Postat pe 19 Martie 2009 19:27
De la: toughy, la data 2009-03-19 19:27:41ªi dacã vei hotãrî cã nu eºti de acord ?

O sã vrei sã te duci peste ei/ele ºi sã-i desparþi ? O sã le interzici sã existe ?

Este treaba lor ºi viaþa lor, nu trebuie sã fii sau sã nu fii tu de acord.

Chiar dacã poate nu a reuºit încã, totuºi societatea va evolua spre acceptarea homosexualilor.
Afiºarea lor în public sau la îndemâna copiilor constituie totuºi un caz separat pe care poate-ai vrut tu de fapt sã-l deschizi.


Da, imi place felul in care o ajutzi sa-si deschida ochii, gandul si sufletul.... insa, evolutzia spre acceptarea homosexualilor ??? Eu credeam ca evolutzia este spre acceptarea Libertatzii, a iubirii , spre dumnezu .... evident , nu vorbesc despre dumnezeii astia creeatzi de cultele si sistemele politice...nu vorbesc despre dumnezeul creeat de oameni , ci despre cel ce exista in toate ipostazele fiintzei... despre dumnezeul care experimenteaza la nesfarsit , atat lumea vazuta prin ochii unei furnici , cat si prin ochii unui elefant; atat prin viatza unei lesbiene cat si prin a unui homosesual, a unui criminal, a unui calugar, si a.m.d. la infinit ...
Evolutzia spre clarviziune si intzelepciune...
Dupa vedere in lumea 3D, urmeaza a patra dimensiune 4D. Universurile paralele... Punctul de vedere, din care se vede ca si cel ce spune da, precum si cel ce spune nu , au dreptate in egala masura ... O lume in care ambi au dreptate si nimeni nu mai condamna pe nimeni... o lume a intzelegerii , a intzelepciunii , in care condamnarile, justitzia, statele si sclavagismul nu mai exista...
In a patra dimensiune, fiintzele se redescopera pe sine ca fiind fiul fiintzei in diversele ipostaze, descopera ca ideea de evolutzie creeaza dumnezei si inchinatori, state si sclavi ....
Descopera ca nu este rau nici sa fi dictator dar nici sclav, nici curajos nu e rau sa fi , si nici fricos... In a patra dimensiune nu mai gandim in aspecte de bine si rau, sus si jos, da si nu, ci ne privim imensa bogatzie de care dispunem.... savuram libertatea de a experimenta diversele lumi , diversele universuri.... nu ne mai impotrivim , nu ne incruntam frumntzile, ci zambim si multzumim pt tot ceea ce sintem si stim..., incepem sa daruim energie vitala ... viatza ...
Gelosii si hotzii, din a doua dimensiune, "(ori eu ori el)" isi vor ascutzii cutzitele ca sa ne ucida , iar dragostea noastra va fi atat de mare, chiar si fatza de ei , incat le vom face voia ... ii vom lasa sa ne ucida ca sa invetze ca exista si o lume paralela din care venim noi, in care nu exista frica....si acum, cei din dimensiunea a treia se vor gandi ... daca fac voia altuia, ce se intampla cu voia mea ? Raspunsul este: In a patra dimensiune, intzelegem ca vointza noastra, nu este doar vointza noastra ci ca vointza noastra inseamna a noastra a tuturor... nu a mea si a ta ca si in a doua dimensiune... Vointza noastra , este concomitent si vointza tuturor celorlalte forme de viatza. Asa cum da si nu sint unul si acelasi raspuns, la aceeasi intrebare ... In a patra dimensiune, ne acceptam toate identitatzile, si sintem mandrii atit de identitatea noastra ca nebun precum si de identitatea noastra ca intzelept... ne acceptam si ne regasim intreaga avutzie... Nu aratam cu degetul spre homosexuali sau lesbiene, ca si cum aceste fiintze nu ar fi identitatzile noastre alternative ... ci vom privii intregul univers si pe cele paralele, vom zambii multzumitzi si vom spune : acesta sint eu... si eu si totul meu , una sintem...
denis_3d25
Postat pe 21 Octombrie 2009 01:13
Eu cred ca fiecare are dreptul de a-si hotara propria viata.Cine suntem noi sa hotaram ce e normal sau nu?Inclinatiile homoxesuale exista decand e lumea asta si nu cred ca avem dreptul de a judeca pe nimeni.Eu sunt bisexuala si ma consider normala nu fac rau nimanui si nu cred sa fii jignit pe nimeni.Credeam ca socetatea romaneasca dupa revolutie a mai evoluat din pacate observ ca au mai ramas vestigii ceausiste.Ce importanta are ce se considera normal?Pana si persoanele cu handicap sau bolii psihiice se considrea normale,nu cred ca cineva are dreptul sa judece,ne-a lasat natura asa trebuie sa ne descurcam cu ce avem.icearca sa te pui in locul lor cum te-ai simtii?Ti-ar place sa fii data la o parte doar din cauza orientarii tale sexuale?
anca_2203
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:37
De la: lylee, la data 2009-03-19 19:07:28Ce parere aveti ? Sunteti de acord cu asta sau nu ?
De curand am citit un articol despre homosexuali si sincer nu prea mi-a cazut atat de bine, pentru ca se dadea de inteles ca ei ar fi oamenii normali, iar restul anormali....oare chiar asa sa fie ?


n-au decat sa fie la ei acasa, cu perdelele trase. atat! fara apucaturi in public, fara gayfesturi!
greierash_is_back
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:53
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-21 10:53:07
De la: lylee, la data 2009-03-19 19:07:28Ce parere aveti ? Sunteti de acord cu asta sau nu ?
De curand am citit un articol despre homosexuali si sincer nu prea mi-a cazut atat de bine, pentru ca se dadea de inteles ca ei ar fi oamenii normali, iar restul anormali....oare chiar asa sa fie ?


n-au decat sa fie la ei acasa, cu perdelele trase. atat! fara apucaturi in public, fara gayfesturi!



...si uite asa se termina si cu omenirea asta...facem copiii in eprubeta....
blue_moonbutterfly
Postat pe 21 Octombrie 2009 10:57
asa o spui ca parca suntem toti gay si lesbi!!!!!!!!
greierash_is_back
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:03
De la: blue_moonbutterfly, la data 2009-10-21 10:57:17
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-21 10:53:07
De la: lylee, la data 2009-03-19 19:07:28Ce parere aveti ? Sunteti de acord cu asta sau nu ?
De curand am citit un articol despre homosexuali si sincer nu prea mi-a cazut atat de bine, pentru ca se dadea de inteles ca ei ar fi oamenii normali, iar restul anormali....oare chiar asa sa fie ?


n-au decat sa fie la ei acasa, cu perdelele trase. atat! fara apucaturi in public, fara gayfesturi!



...si uite asa se termina si cu omenirea asta...facem copiii in eprubeta....

nu-i musai ca o partida de sex pentru binele omenirii inseamna un sacrificiu necesar...
Lucia38
Postat pe 21 Octombrie 2009 11:07
De la: anca_2203, la data 2009-10-21 10:37:51Eu cred ca fiecare are dreptul de a-si hotara propria viata.Cine suntem noi sa hotaram ce e normal sau nu?Inclinatiile homoxesuale exista decand e lumea asta si nu cred ca avem dreptul de a judeca pe nimeni.Eu sunt bisexuala si ma consider normala nu fac rau nimanui si nu cred sa fii jignit pe nimeni.Credeam ca socetatea romaneasca dupa revolutie a mai evoluat din pacate observ ca au mai ramas vestigii ceausiste.Ce importanta are ce se considera normal?Pana si persoanele cu handicap sau bolii psihiice se considrea normale,nu cred ca cineva are dreptul sa judece,ne-a lasat natura asa trebuie sa ne descurcam cu ce avem.icearca sa te pui in locul lor cum te-ai simtii?Ti-ar place sa fii data la o parte doar din cauza orientarii tale sexuale?

Anca,in Romania mai e "foarte mult pana departe" si in ceea ce priveste lucrurile de bun simt cum sunt apa si sapunul,spalatul pe dinti si tu vrei ca cetatenii nostrii sa se civilizeze si sa-si vada de vietile lor?Pai nu-i mai bine sa roada seminte si s-o comenteze pe Frusinica si ultimele noutati ,cum si-a pus ea pierce sau ca are bretonul taiat cu ciobul?
Acum putin serios-sincer nu ma intereseza ce face fiecare cu viata lui,nu -i judec pe altii ca-s homo,bi ,roz,negrii sau cu tepi in cap.Nu intorc capul pe strada dupa ce-i imbracati "ciudat" sau sa rad ca prostu-n targ ca unul are blugi rupti si e machiat la ochi.Pur si simplu accept oamenii asa cum sunt,ii tratez ok si incerc sa inteleg omul dincolo de "moda " sau de viata lui intima.
luyyzz
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:10
Aboslut de acord!
Da'ce te faci cu gaura cheii si cu al de-a inventat-o? Ce te faci cu cana sau paharul, lipite de pereti pentru a auzi ce vorbeste vecinu'? Ce naiba te faci cand... nu mai ai ce povesti pe banca din fata blocului??
Nu stiu daca totul se reduce la mentalitate...
Unii chiar sunt facuti ...pentru a fi impotriva tuturor.
rashela
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:18
De la: rashela, la data 2009-10-21 12:18:45Aboslut de acord!
Da'ce te faci cu gaura cheii si cu al de-a inventat-o? Ce te faci cu cana sau paharul, lipite de pereti pentru a auzi ce vorbeste vecinu'? Ce naiba te faci cand... nu mai ai ce povesti pe banca din fata blocului??
Nu stiu daca totul se reduce la mentalitate...
Unii chiar sunt facuti ...pentru a fi impotriva tuturor.

ai dreptate,ar fi plictisitor pt unii sa fie gaura cheii astupata si peretii prea grosi pt a auzi ceva....
Crede-ma ca eu n-am timp sa-mi vad de ale mele si din cauza orarelor diferite abia apuc sa vorbesc cu ai mei de lucruri ce ne privesc pe noi,deci n-am 'energia" sa ma intereseze ca vecina s-a facut mov in cap sau ca fiul vecinilor umbla cu baieti si nu cu fete.
Eu totusi cred ca si mentalitatea contribuie,educatia ..etc.Nu spun ca trebuie sa fie cineva de acord cu homosexualitatea,dar toleranta cred ca e cea mai potrivita.
luyyzz
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:35
@luyyzz
Si eu am crezut in multe situatii conflictuale.. ca educatia, fir-ar mama ei de educatie, e de vina. referindu-ma in primul rand la cei 7 ani de acasa .. si, abia apoi... la restul.
Si totusi, in ordine aleatorie.. cateva exemple care mi-au demonstrat ca nu prea are legatura.
Niciodata in familia mea.. (copiil fiind) subiectul nu a fost atins. Adica nu s-a vorbit despre asta la nivel de "asa da, asa nu".
Sora mea, cu un mai mare ca mine, are conceptii total diferite ... privind x sau y aspect. Nu se pune problema de educatie diferita. am fost o familie unita, iar eu si ea suntem foarte, foarte apropiate.
Fiul meu (13 ani) are reactii complet aiurea cand vine vorba de homosexuali. Cred ca e singurul subiect unde INCA nu-i pot tempera reactiile si a-l invata toleranta si in acest domeniu. Si, pentru numele lui Dumnezeu, are doar 13 ani! de unde stie, ce simte, cat poate el cunoaste despre asa ceva?
Cu siguranta nu-i voi putea impune viitoarea atitudine, pot doar sa sper ca maturizarea psihica si fizica il vor face sa isi reconsidere opiniile.

Mentalitatea... pana la urma, dipare odata cu generatiile. I hope!
rashela
Postat pe 21 Octombrie 2009 13:00
De la: rashela, la data 2009-10-21 13:00:41@luyyzz
Si eu am crezut in multe situatii conflictuale.. ca educatia, fir-ar mama ei de educatie, e de vina. referindu-ma in primul rand la cei 7 ani de acasa .. si, abia apoi... la restul.
Si totusi, in ordine aleatorie.. cateva exemple care mi-au demonstrat ca nu prea are legatura.
Niciodata in familia mea.. (copiil fiind) subiectul nu a fost atins. Adica nu s-a vorbit despre asta la nivel de "asa da, asa nu".
Sora mea, cu un mai mare ca mine, are conceptii total diferite ... privind x sau y aspect. Nu se pune problema de educatie diferita. am fost o familie unita, iar eu si ea suntem foarte, foarte apropiate.
Fiul meu (13 ani) are reactii complet aiurea cand vine vorba de homosexuali. Cred ca e singurul subiect unde INCA nu-i pot tempera reactiile si a-l invata toleranta si in acest domeniu. Si, pentru numele lui Dumnezeu, are doar 13 ani! de unde stie, ce simte, cat poate el cunoaste despre asa ceva?
Cu siguranta nu-i voi putea impune viitoarea atitudine, pot doar sa sper ca maturizarea psihica si fizica il vor face sa isi reconsidere opiniile.

Mentalitatea... pana la urma, dipare odata cu generatiile. I hope!

Inteleg ce-mi spui,pt ca traind intr-o tara "comunista",nici la noi in familie nu s-a vorbit despre asa ceva si am aflat mult mai tarziu despre faptul ca unii oameni sunt "altfel".Cand ma refeream la educatie ,inclusiv cei 7ani:),ma gandeam si la autoeducatie si la felul in care invatam sa gandim lucrurile.Vad in ziua de azi alergand pe strazile Bucurestiului in toate zonele-foarta multa discriminare si nu am inteles de ce.Eu nu's toleranta cu nesimtitii ,cu cei care nu respecta minimul de bun simt cand nu sunt la ei acasa,dar cu cei care nu ma deranjeaza si afecteaza pe mine direct(aici fiind vorba de homosexuali),nu vad de ce i-as blama pt o alegere personala.Ce face cineva la el acasa,in patul lui,in intimitatea lui-nu ma priveste pe mine sau pe altii.
Toleranta.....
luyyzz
Postat pe 21 Octombrie 2009 14:51
Nu prea stiu ce sa spun... cel mai bun prieten al meu este gay, dar tot imi este greu sa inteleg cum ar putea o cineva se indragosteasca de o persoana de acelasi sex. oricum nu cred ca ar trebui discriminati dar nici sa ajungem pana la a le permite sa adopte copii spre exemplu.
Aphrodite
Postat pe 21 Octombrie 2009 19:09
cei mai frumosi barbati sunt homosexuali!
roz5blue6lila7
Postat pe 21 Octombrie 2009 19:16
De la: MaraDonna, la data 2009-10-21 19:09:53Nu prea stiu ce sa spun... cel mai bun prieten al meu este gay, dar tot imi este greu sa inteleg cum ar putea o cineva se indragosteasca de o persoana de acelasi sex. oricum nu cred ca ar trebui discriminati dar nici sa ajungem pana la a le permite sa adopte copii spre exemplu.


daca parintii au acelasi sex NU => ca nu vor fi parinti buni
de ex: un copil poate fi crescut de mama si de bunica lui (consideram ca tatal a iesit din ecuatie), asta inseamna ca acel copil ar trebui dat la un centru de plasament? NU

stiu ca te referi la modul de gandire pe care il va avea copilul respectiv, dar nu ai de unde sa stii ce educatie va primi.... poate va fi mai educat decat un copil crescut intr-o familie traditionala...sau nu.

si totusi de ce atatea tari dezvoltate (nu in curs de dezvoltare, ca noi) au dat acceptul pt aceste adoptii? cu mult timp in urma chiar
adina_black
Postat pe 21 Octombrie 2009 21:56
toti facem sex...felul in care ne satisfacem aceste placeri este subiectiv. "educatie" este un termen usor ambiguu, la fel ca "normal" si "anormal". atunci knd nu ne place ceea ce vedem (si este inofensiv), cel mai bine ar fi sa intoarcem capul si sa privim in alta directie.

pupici
cocco
Postat pe 21 Octombrie 2009 23:17
homosexualitatea nu e ceva normal din multe puncte de vedere (si nu vb de religie).
baiat_anonim
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:32
De la: baiat_anonim, la data 2009-10-23 17:32:22homosexualitatea nu e ceva normal din multe puncte de vedere (si nu vb de religie).

Poti sa explici concret la care puncte de vedere te referi si care este definitia anormalitatii pe care o folosesti???
Te referi la infirmitati fizice, psihice sau normele de valoare a societatii in care traiesti inclusiv normele bazate pe educatia primita de acasa????
Full_Metal_Jacket
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:54
nu e nimic ambigu intre norml si anormal cand e vorba de sex. omul nu e hermafrodit. daca homosexualitatea ar fi ceva normal, de ce nu ne putem reproduce in felul asta ? pentru ca nu este cazul speciei noastre. in schimb melcii au tot dreptu sa fie gay( la ei e un singur sex deci nu exista sex opus) .
iar despre efectul asupra societatii.. ce sa zic, nu dau doi bani pe societatea din zilele noastre.
baiat_anonim
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:03
De la: adina_black, la data 2009-10-21 21:56:09
De la: MaraDonna, la data 2009-10-21 19:09:53Nu prea stiu ce sa spun... cel mai bun prieten al meu este gay, dar tot imi este greu sa inteleg cum ar putea o cineva se indragosteasca de o persoana de acelasi sex. oricum nu cred ca ar trebui discriminati dar nici sa ajungem pana la a le permite sa adopte copii spre exemplu.


daca parintii au acelasi sex NU => ca nu vor fi parinti buni
de ex: un copil poate fi crescut de mama si de bunica lui (consideram ca tatal a iesit din ecuatie), asta inseamna ca acel copil ar trebui dat la un centru de plasament? NU

stiu ca te referi la modul de gandire pe care il va avea copilul respectiv, dar nu ai de unde sa stii ce educatie va primi.... poate va fi mai educat decat un copil crescut intr-o familie traditionala...sau nu.

si totusi de ce atatea tari dezvoltate (nu in curs de dezvoltare, ca noi) au dat acceptul pt aceste adoptii? cu mult timp in urma chiar


in tarile dezvoltate in care homosexualitatea e acceptata de lege si casatoriile intre homosexuali sunt legale, totul s-a facut din motive politice si interese.
baiat_anonim
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:07
parerea mea:
nu i consider normali..nici anormali nici nimic..si atata timp cat "vizual" nu ma deranjeaza..ce treaba sa am cu ei...
fiecare face ce vrea cu corpul lui...in patul lui...nu s de acord cu saruturile sau alte gesturi "romantice" pe strada ...atat
anot
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:39
De la: anot, la data 2009-10-23 18:39:37parerea mea:
nu i consider normali..nici anormali nici nimic..si atata timp cat "vizual" nu ma deranjeaza..ce treaba sa am cu ei...
fiecare face ce vrea cu corpul lui...in patul lui...nu s de acord cu saruturile sau alte gesturi "romantice" pe strada ...atat


spui ca n-ai nimic cu ei si totusi intimitatea lor te deranjeaza. cred ca esti putin superficiala, ti-e frica sau rusine sa recunosti ca nu esti de acord cu homosexualitatea. sau esti egoista ori introvertita si nu iti pasa de nimic decat de ce te implica pe tine personal..

n-am vrut sa te jignesc cu afirmatiile de mai sus, e doar o parere.
baiat_anonim
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:45
Daca tarile dezvoltate si civilizate... au permis (ca un drept si nu ca o recunoastere a .. firescului) homosexualitatea si casatoria intre persoanele de acelasi sex, tot ele ne-au demonstart ca o asemenea decizie nu le-a tras inapoi, nu au devenit subdezvoltate si necivilizate, nu s-au creat mutanti,.
In schimb, tarile precum RO.. au atacuri in plina strada asupra unor oameni care nu alta vina decat ca isi gasesc placerea sexuala altfel..(culmea, tot cu un om.. nu cu un copil, nu cu un animal... cu un alt adult care consimte la acel act)... in timp ce multumiea de tzatze si manelisti ranjesc si atita .. aplaundand, au manifestatii anti.. cu urlete si comportamente de jungla, au polemici interminabile si fara argumente viabile si demonstrate in timp, parinti care isi reneaga copiii.... s.a.m.d.

Ce ar mai fi de comentat?!
rashela
Postat pe 23 Octombrie 2009 20:17
De la: rashela, la data 2009-10-23 20:17:53Daca tarile dezvoltate si civilizate... au permis (ca un drept si nu ca o recunoastere a .. firescului) homosexualitatea si casatoria intre persoanele de acelasi sex, tot ele ne-au demonstart ca o asemenea decizie nu le-a tras inapoi, nu au devenit subdezvoltate si necivilizate, nu s-au creat mutanti,.
In schimb, tarile precum RO.. au atacuri in plina strada asupra unor oameni care nu alta vina decat ca isi gasesc placerea sexuala altfel..(culmea, tot cu un om.. nu cu un copil, nu cu un animal... cu un alt adult care consimte la acel act)... in timp ce multumiea de tzatze si manelisti ranjesc si atita .. aplaundand, au manifestatii anti.. cu urlete si comportamente de jungla, au polemici interminabile si fara argumente viabile si demonstrate in timp, parinti care isi reneaga copiii.... s.a.m.d.

Ce ar mai fi de comentat?!



zici ca suntem mai civilizati daca acceptam homosexualitatea ca parte a normalului? legile la care faci tu referire sunt scrise tot de oameni,.. singura lor atributie este bunul mers al societatii.
baiat_anonim
Postat pe 23 Octombrie 2009 20:44
Exact asta NU am spus.. sa accepti homosexualitatea ca pe ceva firesc.. Am spus sa o accepti ca pe un drept.
rashela
Postat pe 23 Octombrie 2009 20:52
De la: baiat_anonim, la data 2009-10-23 20:44:02
De la: rashela, la data 2009-10-23 20:17:53Daca tarile dezvoltate si civilizate... au permis (ca un drept si nu ca o recunoastere a .. firescului) homosexualitatea si casatoria intre persoanele de acelasi sex, tot ele ne-au demonstart ca o asemenea decizie nu le-a tras inapoi, nu au devenit subdezvoltate si necivilizate, nu s-au creat mutanti,.
In schimb, tarile precum RO.. au atacuri in plina strada asupra unor oameni care nu alta vina decat ca isi gasesc placerea sexuala altfel..(culmea, tot cu un om.. nu cu un copil, nu cu un animal... cu un alt adult care consimte la acel act)... in timp ce multumiea de tzatze si manelisti ranjesc si atita .. aplaundand, au manifestatii anti.. cu urlete si comportamente de jungla, au polemici interminabile si fara argumente viabile si demonstrate in timp, parinti care isi reneaga copiii.... s.a.m.d.

Ce ar mai fi de comentat?!



zici ca suntem mai civilizati daca acceptam homosexualitatea ca parte a normalului? legile la care faci tu referire sunt scrise tot de oameni,.. singura lor atributie este bunul mers al societatii.


Hai, sa nu vorbim de civilizatie in cazul asta! Ce ti se pare mai civilizat (nu mai normal ci doar mai civilizat): presupunand ca vezi o parada a homosexualilor ... sa arunci cu oua clocite sau sa zambesti si sa treci mai departe?
rashela
Postat pe 23 Octombrie 2009 21:03
De la: rashela, la data 2009-10-23 21:03:32
De la: baiat_anonim, la data 2009-10-23 20:44:02
De la: rashela, la data 2009-10-23 20:17:53Daca tarile dezvoltate si civilizate... au permis (ca un drept si nu ca o recunoastere a .. firescului) homosexualitatea si casatoria intre persoanele de acelasi sex, tot ele ne-au demonstart ca o asemenea decizie nu le-a tras inapoi, nu au devenit subdezvoltate si necivilizate, nu s-au creat mutanti,.
In schimb, tarile precum RO.. au atacuri in plina strada asupra unor oameni care nu alta vina decat ca isi gasesc placerea sexuala altfel..(culmea, tot cu un om.. nu cu un copil, nu cu un animal... cu un alt adult care consimte la acel act)... in timp ce multumiea de tzatze si manelisti ranjesc si atita .. aplaundand, au manifestatii anti.. cu urlete si comportamente de jungla, au polemici interminabile si fara argumente viabile si demonstrate in timp, parinti care isi reneaga copiii.... s.a.m.d.

Ce ar mai fi de comentat?!



zici ca suntem mai civilizati daca acceptam homosexualitatea ca parte a normalului? legile la care faci tu referire sunt scrise tot de oameni,.. singura lor atributie este bunul mers al societatii.


Hai, sa nu vorbim de civilizatie in cazul asta! Ce ti se pare mai civilizat (nu mai normal ci doar mai civilizat): presupunand ca vezi o parada a homosexualilor ... sa arunci cu oua clocite sau sa zambesti si sa treci mai departe?


tinand cont de variantele de raspuns, as spune, sa zambesc si sa plec. am impresia ca m-ai inteles putin gresit, eu nu sunt ala de arunca cu oua stricate la parada, ci ala care ar prefera ca parada respectiva sa nu fi avut loc. nu sunt chiar un homofob,doar ca nu mi se pare normal.
baiat_anonim
Postat pe 23 Octombrie 2009 21:10
De la: baiat_anonim, la data 2009-10-23 18:45:25
De la: anot, la data 2009-10-23 18:39:37parerea mea:
nu i consider normali..nici anormali nici nimic..si atata timp cat "vizual" nu ma deranjeaza..ce treaba sa am cu ei...
fiecare face ce vrea cu corpul lui...in patul lui...nu s de acord cu saruturile sau alte gesturi "romantice" pe strada ...atat


spui ca n-ai nimic cu ei si totusi intimitatea lor te deranjeaza. cred ca esti putin superficiala, ti-e frica sau rusine sa recunosti ca nu esti de acord cu homosexualitatea. sau esti egoista ori introvertita si nu iti pasa de nimic decat de ce te implica pe tine personal..

n-am vrut sa te jignesc cu afirmatiile de mai sus, e doar o parere.


de ce mi ar fi frica sa recunosc?e ilegal sa ti exprimi parerea?nu sunt nici superficiala nici egiosta..repet nu am nimic cu nimeni dar nici nu imi doresc ca atunci cand ies cu copilul la plimbare sa fiu nevoita sa i d au explicatii(prea adulte pentru varsta lui) de ce doi barbati se saruta pe strada..serios.
anot
Postat pe 24 Octombrie 2009 12:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cea mai mare gafa pe care am facut-o! Intentionata... 11 De la: lumimari 6 Iulie 2009 18:50
prejudecati 42 De la: dancer 11 Ianuarie 2009 17:25
sa intelegeti 8 De la: Tazmanian 7 Septembrie 2010 21:54
Femeia moderna 3 De la: cuddles 24 August 2009 00:23
profesorul de fizica-albert andrei 37 De la: cel_cu_barba_sura 7 Noiembrie 2010 13:58