Setari Cookie-uri

voi ce credeti?inca se mai gandeste la ea?

deci povestea mea a inceput cu aproximativ 2 ani in urma,am cunoscut un tip pe net si de atunci am inceput sa vorbesc intr-una cu el,dar doar pe mess caci eram la 2000km distanta,eu fiind in italia si el in romania.am descoperit ca era din acelasi oras cu mine,chiar mai mult de atat,fata cu care el a avut o relatie de 3 ani era colega cu mine.am vorbit vrute si nevrute timp de 2 ani,mi-a povestit ca fosta iubita la care tinea enorm l-a inselat si cat a suferit,din vorba in vorba am inceput sa tinem unu la altu dar nu am putut sa ne vedem decat in vacanta de iarna.chiar in prima seara cand m-am intalnit cu el,ne-am intalnit si cu fosta prietena,care a fost foarte surprinsa sa il vada cu mine,iar imediat dupa ce am salutat-o l-a sunat sa ii ceara mai multe detalii la telefon.Pe moment m-am suparat dar apoi mi-a trecut caci saptamana ce am petrecut-o impreuna a fost una dintre cele mai frumoase saptamani din viata mea.A ajuns momentul sa ne despartim cu promisiunea ca ne vom vedea curand,stiu ca tine la mine dar ea il suna des,il invita in oras desi are prieten.Nu stiu ce sa fac,daca as fi langa el probabil nu as fi asa de geloasa pe fosta lui prietena,dar tinand cont ca ei s-au despartit acum 2 ani si de atunci s-au mai impacat de cateva ori,nu vreau sa pun atat sentiment intr-o relatie destinata sa moara,desi cred ca este prea tarziu.voi ce ma sfatuiti?toate prietenele mele imi spun sa il las ca sigur se va intoarce la fosta dar nu reusesc,il iubesc prea mult...
andra89
Postat pe 22 Martie 2009 19:04
cat timp voi vb p mess ei s au mai impacat d cateva ori....am inteles bine?
rocka
Postat pe 24 Martie 2009 16:40
s-au impacat de cateva ori pana ca eu sa ma intalnesc cu el,din iulie de cand am inceput sa vorbesc continuu cu el nu au mai avut nici o relatie...nu stiu nici eu ce sa cred
andra89
Postat pe 24 Martie 2009 19:32
e o situatie cam delicata...relatiile la distanta cred ca sunt menite succesului doar in momentul in care amandoi sunt pe aceasi lungime de unda...cred ca cel mai bine ar fi sa vb cu el si sa ii spui fiecare gand care iti trece prin minte, nu ai decat de castigat asa...poate inca se gandeste la ea, poate nu..oamenii reactioneaza diferit...eu una ma gandesc ca daca termin cu un om care ma face sa sufar...si depasesc momentul, sincer, nu as mai avea chef sa ma sune. sa ma sune pt ce? i+as lasa ft clar faptul ca nu mai are ce cauta in viata mea...dar asta as face eu, nu stiu daca si el ar putea sa gandeasca asa...mult succes!
boomboom
Postat pe 25 Martie 2009 16:16
si el iese in oras cu ea cand il suna?
pt k e este singurul kr poate pune capat acestei situatii...
pana n o pune la punct nu v a scapa d ea...asta daca vrea bineinteles...
rocka
Postat pe 26 Martie 2009 16:09
el imi spune ca nu iese,dar nu am de unde sa stiu daca este asa sau nu,el este in romania,eu in italia.i-am spus ca ma deranjeaza faptul ca il suna mereu,si ca ar putea sa ii spuna cum stau lucrurile,dar mi-a raspuns ca vrea sa fie prieten cu toata lumea...cum vi se pare?
andra89
Postat pe 26 Martie 2009 16:20
mie mi se pare ca intre ei a ramas ceva neterminat, care nu are legatura cu tine..........ceva a ramas intre ei in coada de matura.....si pana nu isi vor incheia socotelile, nu prea o sa fie bine.......


si spun asta pentru ca e ok sa te desparti de cineva, sa iti dai seama ca ai gresit, sa reiei relatia, si sa fi fericit.........dar nu e ok sa te desparti de cineva si sa te impaci de 5 ori cate o luna de zile, apoi iara 5 pauza.........mie imi da de gandit.......asta e genul de relatie cu 'nu mi-e bine cu tine, dar fara tine nu pot trai'
si cel mai important raspuns este daca el iese cu ea cand il suna, sau intr-adevar nu se mai intalnesc . adica daca s-a schimbat ceva in raportul dintre ei de cand e cu tine...........
_diana_
Postat pe 26 Martie 2009 16:41
prieten cu toata lumea...asa ceva nu s poate....trebuie sa si stabileasca prioritatile
daca voi sunteti impreuna,si tine la tine, tu ar trebui sa fii p primul loc....chiar daca asta deranjeaza p altii...lui d tine ar trebui sa i pese...
mai vb cu el...poate intelege k e f important pt u sa termine orice legatura cu respectiva...
rocka
Postat pe 2 Aprilie 2009 20:28
O relatie la distanta nu va merge. nu generalizez ,dar in cele mai multe cazuri nu merge.unul din ele este si al meu.nu as mai incerca asa ceva niciodata.Incredere in nici un caz,nu exista..dar daca doriti sa incercati go ahead:))
katitza
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:35
pfff am trecut si eu prin asta... e greu cu distanta..si daca tine asa de mult la tine sa-i ceara fostei sa nu-l mai caute asa insitent din moment ce nu mai vrea nimik cu ea,explicai ca trebuie sa existe linistea ta sufleteasca ptr ca relatia sa mearga
sper ca nu dau vreun sfat rau.. noroc in continuare:*
elenarthemiss
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:43
De la: rocka, la data 2009-04-02 20:28:02prieten cu toata lumea...asa ceva nu s poate....trebuie sa si stabileasca prioritatile
daca voi sunteti impreuna,si tine la tine, tu ar trebui sa fii p primul loc....chiar daca asta deranjeaza p altii...lui d tine ar trebui sa i pese...
portant pt u sa termine orice legatura cu respNici o relatie nu poate fi sigura.Natura relatiilor nu e sa fie sigure,si daca o relatie este sigura,isi pierde tot farmecul,voi stiti deja asta...Asa ca asta este o problema pentru minte.Ca sa te bucuri de o relatie,acesta trebuie sa fie nesigura.Daca e absolut singura,nu iti place,nu are farmec,nu e atragatoare.Mintea nu e multumita,oricum ai da-o,asa ca e vesnic in conflict si haos.Ea vrea o relatie vie si sigura,dar acest lucru e imposibil,pentru ca o persoana vie,sau o relatie vie,sau orice e viu,e imprevizibil.Nu se poate prezice ce o sa se intample in clipa urmatoare.Si,fiindca momentul urmator este imprevizibil,momentul acesta devine intens.
Trebuie sa traiesti cat mai total acest moment,pentru ca s-ar putea ca momentul urmator sa nu mai vina niciodata...eu am o relatie la distant si este super ok...merge dac aexista maturitate in relatie si f f multa incredere...
dezamgire
Postat pe 15 Aprilie 2009 22:48
dar nu ti s-a int niciodata sa te gandesti noaptea cand pui capul pe perna ce face?sunt de acord cu tine ca trebuie sa existe maturitate si incredere dar nu cred ca nu ti-ai facut niciodata ganduri..adica din punctul meu de vedere exista un gram de neincredere in orice relatie.bv voua oricum
katitza
Postat pe 16 Aprilie 2009 19:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
gelozie la patrat 18 De la: sysylysy 13 Octombrie 2014 00:31
nu mai vreau sa sufar....dar il iubesc prea mult... 68 De la: bestiuitza 20 Octombrie 2013 11:52
orice inceput are si un sfarsit... 14 De la: claussytta 7 Septembrie 2009 19:11
A-ti apela vreodata la TEST DE FIDELITATE? 1 De la: r_girl 13 Mai 2009 10:39
voi ce credeti?inca se mai gandeste la ea? 13 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:02