Setari Cookie-uri

Un sfat.Va rog!

Buna !
Am o mica problema,insa,pe care nu stiu cum sa o rezolv.
Am cunoscut un baiat cu ceva timp in urma.La inceput nu ne intelegeam,el spunea despre mine ca am figuri,eu spuneam despre el acelasi lucru.O perioada de timp nu am mai vorbit din aceasta cauza,spuneam ca nu am ce sa vorbesc cu perosane care ma iau la misto.Acum aproximativ o saptamana "am luat totul de la inceput" ne-am dat seama ca ne intelegem foarte bine.Imi place caracterul lui,avem gusturi comune si avem o parere farte buna unul despre celalalt.A inceput sa-mi fie drag de el si viceversa.Binenteles ca vrem sa ne intalnim,dar acum incepe mica problema.Inainte sa ma intalnesc cu el as vrea sa le spun parintilor,in special mamei, despre acest lucru,sa le povestesc tot,insa NU stiu cum sa o fac.N-am mai vorbit niciodata cu ei in ceea ce ma priveste baietii,doar la gluma.
Ajutati-ma va rog cu un sfat.Cum sa incep?Am foarte mari emotii,teama ...
M-am gandit sa o iau pe mama intr-o zi,cand e ea bine dispusa,sa ii arat poze cu el si sa o intreb ce parere are,insa nu stiu daca e bine.
Ce parere aveti? Poate gasiti voi alte solutii ...
aly_LaVie
Postat pe 22 Martie 2009 11:14
cel mai bine e sa mai lasi timpul sa treaca, o sa vada ca iesi seara, ca lipsesti cateva ore, ca esti bine dispusa... o sa isi dea seama, iar tu o sa ii confirmi atunci cand o sa te intrebe. am invatat ca nu e f necesar sa le spui alor tai ca ai un prieten atata timp cat nu e ceva f serios.
p.s. timpul le rezolva pe toate.

Postat pe 22 Martie 2009 11:23
nu am inteles....de ce trebuie sa stie ai tai atata vreme cat nu e nimica serios??
lucky_me
Postat pe 23 Martie 2009 18:08
e viata ta personala..nu trebuie sa stie neaaparat si parintii toate detaliile,dekat daka ai tu placerea sa le spui.alegerea iti apartine in intregime.depinde f mult si de cat de buna este relatia ta cu ai tai.eu ma consider norocos pt ca am o relatie f buna cu ai mei.in concluzie nu ne intreba pe noi.fa cum simti tu.
razz
Postat pe 23 Martie 2009 23:05
decat sa deschizi tu subiectul mai bine lasa-i pe ei s-o faca....chiar daca acum te gandesti ca se vor supara...ca vor fi surprinsi...crede-ma sunt si ei constienti...plus ca daca ii lasi pe ei sa-si dea singuri seama, se vor si obisnui treptat cu ideea
gargaritamica
Postat pe 8 Iunie 2009 22:25
ADEVARUL SPUS IN FATA ESTE CEL MAI INDICAT. LASA JENA CA SUNT PARINTII TAI ,FATA DE EI NU TREBUIE SA EXISTE NICI UN FEL DE PIEDICA . EI TE STIU DE CAND AI FACUT OCHI, ITI CUNOSC FIECARE MILIMETRU PATRAT DIN CORP...DECI ...FARA JENA. CHIAR DACA ZICI TU CA POATE NU VOR INTELEGE MACAR VEI FII SINCERA CU EI SI ASTA CONTEAZA FOARTE MULT PT. EI, CA NU II DAI DEOPARTE....sa-ti zic ceva , acum cateva zile baiatul meu de 15 ani mi-a facut un lucru care m-a zdruncinat. l-am sunat intr-o seara la telefon, el era cu prietenii pe afara(printre care si prietena, pe care eu nu o cunosc) . am incercat de vreo 10 ori sa vorbesc cu el dar imi inchidea telefonul. apoi a venit in casa sa vada ce doresc, ca era cu cineva si nu putea raspunde.DECI AM TRECUT PE LOCUL 2!!!nu stiu daca voi tinerii va imaginati cum este sa i se rupa inima in 2 unei mame cand aude ca nu mai e persoana cea mai importanta din viata copiilor ei. E GROAZNIC!!!!nu vreau sa fac din tantar armasar , ca voi tinerii ziceti ca nu e o tragedie.BA DA E ! PE LUMEA ASTA DOAR PARINTII SI DUMNEZEU SUNT CEI MAI APROAPE DE NOI , RESTUL...RAR CONTEAZA! asa ca va rog nu va raniti parintii , fiti sinceri cu ei si nu ne dati deoparte!!!
GABYTA13
Postat pe 30 Septembrie 2009 08:27
Asteapta sa fie ceva serios intre voi si apoi prezinta-l parintilor..daca te chinui sa ii faci pe ai tai sa il accepte si apoi relatia voastra nu merge..
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ma place...nu ma place:)` 14 De la: Nicoleta01 23 August 2010 21:41
ajutati`ma!!! 18 De la: anastasia_m 4 Octombrie 2009 20:04
o iubeste mai mult pe fosta 19 De la: elena_22 3 Februarie 2020 15:51
o problema sau nu? 12 De la: kudika418105 10 August 2011 22:52
ma jucat destul de frumos.... 11 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:17