Setari Cookie-uri

mint sau nu la bautura barbatii?

la bautura iese adevarul la iveala... atunci numai e constient de ce zice si da totul din el
_dulcik_
Postat pe 30 Aprilie 2009 21:59
De la: geo_sh, la data 2009-04-04 23:19:05
De la: Primolina89, la data 2009-04-04 23:14:36hihi si eu mai am situatii de genu dar draq nu stiu ce sa mai cred:))))... dar consider ca unii chiar zic adevaru cand sunt bauti ,,,nu stiu cred ca au mai multa indrazneala si mai da la o parte din orgoliu dar depinde si de baiat ...altii ti-o pot zice si cand nu sunt bauti



hac!
hac!
baby, dupa cishpe beri..............hac.......esti mai frumoasa


:)):)) Hac..buna tare!
scorpia_S
Postat pe 2 Mai 2009 09:54
trag la pompa trag la pompa hac:"fa mi s-a spart mingea du-te de cumpara-mi alta"
yumy
Postat pe 2 Mai 2009 13:34
mint si la bautura........
matracucu
Postat pe 2 Mai 2009 14:49
la bautura al meu iubit zice numa adevaru si e cu totul altfel se poarta de parca ar avea 3 ani si se alinta vai doamne norocu meu e ca nu bea des
_dulcik_
Postat pe 3 Mai 2009 01:03
Depinde de caracterul lui iubita:) poate spune adevaru cand e treaza si minte beat si posibil sa fie si invers
bruneta21
Postat pe 3 Mai 2009 01:06
treaz*
bruneta21
Postat pe 3 Mai 2009 01:06
nu zic ca sunt barbat ...dar eu cand ma ametzesc ... ametzeam bine, ca n-am mai facut-o demult:D ....IUBEAM PE TOATA LUMEA:)) IN JURUL MEU era numai iubire:d
morticia_adams
Postat pe 3 Mai 2009 22:48
De la: evelyn50, la data 2009-03-26 16:59:59ce parere aveti cand un fost iubit cu care tine-ti o prietenie bazata pe comunicare si intelegere vine dupa2 ani si spune k esti femeia vietii lui ,singura care l-a intels k lui i-a fost dor de tine cu toate k el stie ca tu ai pe cineva?asa se umilesc barbati cand sunt beti,sau minte de dragul unei sperante de o o partida?e curajul de a spune adevarul sau bautura le-a luat mintile?pe mine una m-a detutat aceasta afirmatie deoarece l-am iubit cu toate k nu am avut decat o prietenie cu niste saruturi furate si atat.

Stii maxima aceea care e veche de peste 2000 de ani "In vino veritas"? si mai este una maghiara, in traducere "omul beat si copilul mic nu mint niciodata"...atunci se dezleaga limbile si se spune cam ce se gandeste pe bune, pentru ca scade autocontrolul...
ocs
Postat pe 4 Mai 2009 11:01
Gura betivului adevar graieste!!!al meu "scapa"tot la bautura.
o_inima_pustie
Postat pe 12 Iunie 2009 23:22
da dar partida trebuia sa fie atunci cat era beat ca daca se trezea nu mai vroia..
fiammetta
Postat pe 15 Iunie 2009 16:49
De la: __LL__, la data 2009-03-26 21:46:32De ce ne mai intrebi, stii singura raspunsul ?!

da..asa este..barbatii incerca....cu vrajeli..cu minciuni....si na.....vezi u c fc....dar dak a astat 2 ani fara u....nu cred k e iubire
missyandreea18
Postat pe 6 Septembrie 2009 17:49
...mi/e frica ca nu prea mint la bautura barbatzii
kudika066423
Postat pe 6 Septembrie 2009 23:41
am citi sau auzit undeva o zicala: copii mici si oamenii beti nu mint niciodata.

dupa mine, niciodata e prea mult spus, dar asa e zicala.

e posibil sa spuna adevarul..cine stie...
dar nu ne intreba pe noi ce sa faci, intreaba-te pe tine ce simti, si vei stii apoi ce e de facut.
baiat_anonim
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:51
cred ca toata lumea sa imbatat cel putin odata....... sau de mai multe zeci de ori :) ... tata: cand se imbata incepe si vorbeste gura fara el si ce nu trebuie ... si spune adevarul asta este prost.. :), eu: cand ma imbat imi vine sa ma duc la somn.. tin minte ce am vorbit atunci cand am fost beat... m-am imbatat si am vorbit unele lucruri care sunt adevarate si nu ar fi trebuit sa le vorbesc privind persoana mea si fosta.. ma rog acum fiecare cu ale lui.. cert este ca in majoritatea cazurilor barbatii spun adevarul atunci cand se imbata.
barabass
Postat pe 11 Septembrie 2009 00:53
de obicei sunt glumeti stiu eu ;))) altii violenti.. depinde :D
i0nutza
Postat pe 11 Septembrie 2009 00:57
pe mine ma iubeste cel mai tare cand e baut... pacat ca nu prea poate sa imi faca nimic, ei na, riscurile meseriei.
Insa totusi, inclin sa cred ca spune adevarul...
pisicuta_trista
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:30
mie una mi-e frica de barbatii beti....am o oroare.....
monaq
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:34
De la: monaram, la data 2009-09-11 22:34:40mie una mi-e frica de barbatii beti....am o oroare.....


sczti greseala.......
monaq
Postat pe 11 Septembrie 2009 22:35
Dar nu crezi ca ia luat cam mult 2 ani ca sa isi dea seama k tu esti "viata lui" ? Eu una sunt perfect lucida cand beau si de multe ori am profitat de chestia asta...adica de faptul ca dk am baut inseamna ca spun exact ceea ce simt... da' de unde...o faceam intentionat k prietenul meu sa ma ierte pt "micile" tampenii pe care le faceam il dadeam imediat peste cap si'mi credea toate minciunile...adica eram atat de credibila incat incepeam sa cred si eu ce spun si apoi isi mai cerea si scuze k s-a indoit de dragostea mea
Stanciu_Maria
Postat pe 5 Octombrie 2009 16:57
De la: Stanciu_Maria, la data 2009-10-05 16:57:43Dar nu crezi ca ia luat cam mult 2 ani ca sa isi dea seama k tu esti "viata lui" ? Eu una sunt perfect lucida cand beau si de multe ori am profitat de chestia asta...adica de faptul ca dk am baut inseamna ca spun exact ceea ce simt... da' de unde...o faceam intentionat k prietenul meu sa ma ierte pt "micile" tampenii pe care le faceam il dadeam imediat peste cap si'mi credea toate minciunile...adica eram atat de credibila incat incepeam sa cred si eu ce spun si apoi isi mai cerea si scuze k s-a indoit de dragostea mea


superb!!!!!
greierash_is_back
Postat pe 5 Octombrie 2009 17:06
mmda....eu cred k e putin dezamagit de relatia actuala(dak are,dak nu de faptul k e sg),si cu scuza betiei a avut o refulare a neajunsurilor actuale....stii k se spune k femeile nu uita niciodata barbatii pe care i-au avut iar barbatii nu pot uita femeile pe care nu le-au putut avea.S-ar putea sa aiba niste frustrari vis-a-vis de tine( nu te-a avut)....e posibil...oricum,asteapta sa-ti spuna acelasi lucru si cand e treaz,sau provoaca-l la o discutie si intreaba-l pe el ce ne intrebi pe noi...ar fi calea mai simpla
pusha2
Postat pe 5 Octombrie 2009 17:10

Minciuni pe care le spun barbatii

Sinceritatea este obligatorie, insa nici un barbat nu se abtinue in a "modifica" putin realitatea pentru a-si face viata cu iubita mai usoara. Nu este vorba inselare. In multe cazuri, cei care spun aceste "minciunele" o fac pentru a-si face fericite partenerele.

"Cea mai buna prietena a ta e grozava!"
In general, iubitul tau este de aceeasi parere cu tine - ca cea mai buna pretena a ta este grozava. Este posibil insa sa aveti definitii diferite ale termenului "grozava". Poate ca el o suporta pe prietena ta doar ca sa-ti faca tie placere.

"Imi pare rau"
Cand un barbat spune asta, sunt sanse mari ca el sa fie mai degraba confuz. "Mi-am cerut scuze fata de o multime de femei, insa in nici un caz nu-mi era limpede cu ce am gresit", spune un barbat. "Cu toate acestea, imi dadeam limpede seama ca ea astepta de la mine sa-mi cer scuze", continua el. Data viitoare cand iti spune ca-i pare rau, intreaba-l pentru ce. Daca raspunsul lui este vag ("pentru toate lucrurile care te supara"), inseamna ca habar n-are cu ce te-a enervat.

"Baietii vor sa vorbeasca cu mine"
Barbatii in general nu simt nevoia sa vorbeasca. Asa ca atunci cand iubitul tau iti spune ca trebuie sa se vada in oras cu prietenul lui, pentru ca el vrea sa vorbeasca cu el, inseamna ca se pregateste pentru o seara la bar, cu bautura si meci.

"Imi place pisica ta"
Barbatilor nu le prea place competitia, nici macar atunci cand e sub forma unei necuvantatoare care primeste mai multa atentie decat ei, insa stiu ca trebuie sa se impace bine cu animalutul tau de companie daca vor sa primeasca si ei cateva semne de afectiune.

"E asa de bine impreuna, dar hai sa luam o pauza"
Te-ai trezit, vreodata, in mijlocul unei partide de sex, ca el vrea deodata o pauza "de baie"? Probabil ca pentru el partida tocmai s-a terminat, insa este prea jenat sa marturiseasca asta, asa ca pretinde ca are o nevoie urgenta sa mearga la toaleta.

"Glumeam"
Asta este cea mai des folosita tactica atunci cand un barbat doreste sa iasa dintr-o incurcatura. Dupa ce spune ceva ce are un sambure de adevar (despre familia ta sau despre tine), si vede ca te-a suparat, imediat vine cu aceasta replica, sa mai "dreaga busuiocul"...romanialibera.ro
Aphrodite
Postat pe 5 Octombrie 2009 18:01
Eu nu cred ca exista vreun barbat care la betie sa nu dea celebrul telefon fostei..."te urasc din tot sufletul dar daca mai exista o sansa as vrea sa fim impreuna"...:)))..daca vrei sa va treaca de chestia asta e o singura solutie...zuga-zuga impreuna...sau..poate nu..poate se complica...bleah...nici nu inteleg de ce m-am bagat in vorba..e cam tarziu....nu ma bagati in seama
Iradiatu_
Postat pe 6 Octombrie 2009 00:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mutatul impreuna 7 De la: alizee_elis 7 August 2009 14:45
Cat de greu e sa fii sincer ? 159 De la: cornelia_leia 1 Iunie 2011 12:12
Mutatul impreuna 36 De la: kudika413356 17 Iulie 2011 00:31
ritual 6 De la: Barbie30_ 23 Ianuarie 2011 03:31
l-am sufocat cu iubirea mea? 15 De la: deyutza92 7 Martie 2012 18:38