Setari Cookie-uri

mint sau nu la bautura barbatii?

ce parere aveti cand un fost iubit cu care tine-ti o prietenie bazata pe comunicare si intelegere vine dupa2 ani si spune k esti femeia vietii lui ,singura care l-a intels k lui i-a fost dor de tine cu toate k el stie ca tu ai pe cineva?asa se umilesc barbati cand sunt beti,sau minte de dragul unei sperante de o o partida?e curajul de a spune adevarul sau bautura le-a luat mintile?pe mine una m-a detutat aceasta afirmatie deoarece l-am iubit cu toate k nu am avut decat o prietenie cu niste saruturi furate si atat.
evelyn50
Postat pe 26 Martie 2009 16:59
In vin e adevarul, asta e clar!

Si da-i dai o partida, ce pierzi?

Postat pe 26 Martie 2009 18:24
eu am avut o experienta similara cu primul meu prieten. dupa 4 ani l-am parasit pentru ca ajunsesem la concluzia ca nu avem un viitor. nu intru in detalii k nu are rost si la ora actuala nu mai conteaza. eu mi-am facuty imediat o alta relatie care dupa 6 luni s-a destramat din diverse motive. cu o luna inainte de a ma desparti de al doilea prieten a aparut primul din nou in viatza mea. am ieshit ca amici shi atat. dar cand se imbata rau de tot dupa o noapte de distractie cu baietii ma suna si imi spunea ca eu sunt femeia lui si k nu ii pasa ca sunt cu altul, k el ma iubeste si ca va face orice sa fim impreuna.... am fost si eu la fel de derutata ca si tine. timp de 4 ani de zile nu mi-a declarat niciodata asa ceva nici cand intrecea masura la bautura, dar pentru ca nu ma mai avea... cred ca era disperare.... poate chiar dragoste... mereu jonglam cu cele doua explicatii. intr-un final am inteles ca e dragopste. dar era prea tarziu. eu nu il mai iubeam... asa ca l-am parasit din nou si de data asta definitiv....
eu iti sugerez sa iti analizezi f bine sentimentele pe care le ai pentru acest baiat. eu, una, nu am putut sa stau cu el neiubindu-l... deshi el ma iubea acum pana la dzeu si inapoi...
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 26 Martie 2009 18:33
atunci cand bem, se elimina cenzurile...
asta nu inseamna sa iei mot-a-mot ce a zis el, poate ca isi doreste o relatie in care sa se inteleaga cu partenera asa cum se intelege cu tine; e posibil ca aburii alcoolului sa-l fi facut sa interpreteze gresit si sa numeasca asta iubire (romantica, nu platonica)

daca vrei neaparat sa te lamuresti l-ai putea intreba, daca nu, las-o moarta.
kitty_krieger
Postat pe 26 Martie 2009 19:00
De la: evelyn50, la data 2009-03-26 16:59:59ce parere aveti cand un fost iubit cu care tine-ti o prietenie bazata pe comunicare si intelegere vine dupa2 ani si spune k esti femeia vietii lui ,singura care l-a intels k lui i-a fost dor de tine cu toate k el stie ca tu ai pe cineva?asa se umilesc barbati cand sunt beti,sau minte de dragul unei sperante de o o partida?e curajul de a spune adevarul sau bautura le-a luat mintile?pe mine una m-a detutat aceasta afirmatie deoarece l-am iubit cu toate k nu am avut decat o prietenie cu niste saruturi furate si atat.




Si in aia 2 ani ce s-a facut fara tine ? Era cu alta si se gandea la tine ? Hai fi serioasa, poate ca asta vrei tu sa crezi, ca el chiar te-a iubit ataaat de mult, dar lasa-l, joaca-l tu pe el, nu el pe tine...si joaca-l astfel incat sa nu isi dea seama de acest lucru, asta merita tipii ca el...prabusirea il va afecta foarte tare, crede-ma


Postat pe 26 Martie 2009 20:01
De la: Georgia99, la data 2009-03-26 20:01:11
De la: evelyn50, la data 2009-03-26 16:59:59ce parere aveti cand un fost iubit cu care tine-ti o prietenie bazata pe comunicare si intelegere vine dupa2 ani si spune k esti femeia vietii lui ,singura care l-a intels k lui i-a fost dor de tine cu toate k el stie ca tu ai pe cineva?asa se umilesc barbati cand sunt beti,sau minte de dragul unei sperante de o o partida?e curajul de a spune adevarul sau bautura le-a luat mintile?pe mine una m-a detutat aceasta afirmatie deoarece l-am iubit cu toate k nu am avut decat o prietenie cu niste saruturi furate si atat.




Si in aia 2 ani ce s-a facut fara tine ? Era cu alta si se gandea la tine ? Hai fi serioasa, poate ca asta vrei tu sa crezi, ca el chiar te-a iubit ataaat de mult, dar lasa-l, joaca-l tu pe el, nu el pe tine...si joaca-l astfel incat sa nu isi dea seama de acest lucru, asta merita tipii ca el...prabusirea il va afecta foarte tare, crede-ma



dar de ce trebuie sa se razbune? k joaca asta este de fapt o razbunare. cel mai bn e sa nu ii dea apa la moara... e treaba lui ce a facut 2 ani... faza derutanta pt ea e k s a intors inflacarat la ea dupa 2 ani....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 26 Martie 2009 20:20
S-a intors pe naiba :)) Era beat si vroia si el sa f..a ceva ! Daca o vroia, o vroia si acum 2 ani...sunt f convinsa de ceea ce spun, am multi amici care procedeaza asa, si multe fraiere ,,pun botul''...scuzati expresiile folosite

Postat pe 26 Martie 2009 20:24
De ce ne mai intrebi, stii singura raspunsul ?!
__LL__
Postat pe 26 Martie 2009 21:46
Cred ca tu nu stii prea multe despre barbati...ei mint in general, nu doar cand sunt beti
BogdanPaul
Postat pe 27 Martie 2009 05:35
am preferat sa cred k probabil a sperat la o partida ,cu toate ca el nu mi-a fost indiferent.ne-am vazut si nu a mai fost asa vorbaret in cea se simte el fata de mine.la comportament era la fel .am continuat in a vorbi la tel si in al lasa pe el sa faca toate miscarile ,doar stau si observ k un spectator actiunile lui..ma suna si imi povesteste ce viata grea are el ,tragand concluzia ca eu sunt pt,o amica .IN FOND PRIETENIA E MAI PRETIOASA...
evelyn50
Postat pe 27 Martie 2009 09:56
dar e greu sa fi amica cu cineva care ar dori sa te joaca dupa bunul lui plac...cred ca isi incearca sarmul lui pe mine!cine stie ce e in capul lui!in loc a-mi bate capul in a intelege ce gandeste mai bine imi ocup timpul cu altceva.
evelyn50
Postat pe 27 Martie 2009 10:10
De la: Georgia99, la data 2009-03-26 20:24:46S-a intors pe naiba :)) Era beat si vroia si el sa f..a ceva ! Daca o vroia, o vroia si acum 2 ani...sunt f convinsa de ceea ce spun, am multi amici care procedeaza asa, si multe fraiere ,,pun botul''...scuzati expresiile folosite


nu zic k nu e adevarat, dar sunt si exceptii, nu?
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 27 Martie 2009 10:34
eu stiam ca la bautura zici adevarul.. nu mintii... dar na acum
_dulcik_
Postat pe 27 Martie 2009 13:31
Hmmm...poate totusi nu minte...dar parerea mea este ca nu se merita riscul doar pentru vorbe spuse la betie...desi ele sunt adevarate de cele mai multe ori...insa ar trebui sa iti spuna asta si intr-un moment in care este treaz...atunci poate vei stii sigur care este adevarul
maricica12
Postat pe 29 Martie 2009 11:09
hihi si eu mai am situatii de genu dar draq nu stiu ce sa mai cred:))))... dar consider ca unii chiar zic adevaru cand sunt bauti ,,,nu stiu cred ca au mai multa indrazneala si mai da la o parte din orgoliu dar depinde si de baiat ...altii ti-o pot zice si cand nu sunt bauti
lady_gaga_01
Postat pe 4 Aprilie 2009 23:14
De la: Primolina89, la data 2009-04-04 23:14:36hihi si eu mai am situatii de genu dar draq nu stiu ce sa mai cred:))))... dar consider ca unii chiar zic adevaru cand sunt bauti ,,,nu stiu cred ca au mai multa indrazneala si mai da la o parte din orgoliu dar depinde si de baiat ...altii ti-o pot zice si cand nu sunt bauti



hac!
hac!
baby, dupa cishpe beri..............hac.......esti mai frumoasa

Postat pe 4 Aprilie 2009 23:19
la bautura omul zice multe
yumy
Postat pe 6 Aprilie 2009 18:15
asta e opinia ta...! tu stii cum reactionezi cand esti beat dar eu imi sustin ideea:)))
lady_gaga_01
Postat pe 28 Aprilie 2009 22:32
nu are cum sa spuna adevarul pentru ca nu prea mai face diferenta intre imaginatie si realitate ;)) take it from someone who knows :)) poate lui i se pare adevar atunci dar a doua zi... realitatea e o chestie relativa :))

Postat pe 28 Aprilie 2009 22:36
sigur ca mint:D cum a spus si domnisoara/dna kudika018194 numai ca ei mai mult la betie spun adevarul decat mint sunt sigura ca toate fetele stiti ca la betie fetele urate li se par frumoase dupa cativa litri de bautura...
nebuna94
Postat pe 28 Aprilie 2009 22:42
hai sa punem problema altfel: noi, oamenii, nu ei - barbatii, avem anumite nevoi pe care, in stare lucida, poate suntem in stare sa le controlam sau macar sa ne adresam, in ideea de a le rezolva, persoanelor competente. Asta poate presupune bineinteles manuirea cu talent a unor fraze ambigue, ca sa nu le zicem minciuni - atentie - cu intentie. In stare de ebrietate, aceste nevoi devin stringente si mult amplificate astfel incat dramatizam situatia si cautam o rezolvare rapida dupa principiul - cine e la indemana e bun folosit... nu se spune adevarul la betie... doar se crede ca acela este adevarul - chiar si de catre cel care "minte"

Postat pe 28 Aprilie 2009 22:50
De la: evelyn50, la data 2009-03-26 16:59:59ce parere aveti cand un fost iubit cu care tine-ti o prietenie bazata pe comunicare si intelegere vine dupa2 ani si spune k esti femeia vietii lui ,singura care l-a intels k lui i-a fost dor de tine cu toate k el stie ca tu ai pe cineva?asa se umilesc barbati cand sunt beti,sau minte de dragul unei sperante de o o partida?e curajul de a spune adevarul sau bautura le-a luat mintile?pe mine una m-a detutat aceasta afirmatie deoarece l-am iubit cu toate k nu am avut decat o prietenie cu niste saruturi furate si atat.


In vino veritas.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Aprilie 2009 23:08
mmmmmmmmmmm atunci le lace sa dramatizeze.....si binenteles ca abereaza la fel de mult.Cred ca si femeile fac la fel.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 30 Aprilie 2009 10:27
De la: evelyn50, la data 2009-03-26 16:59:59ce parere aveti cand un fost iubit cu care tine-ti o prietenie bazata pe comunicare si intelegere vine dupa2 ani si spune k esti femeia vietii lui ,singura care l-a intels k lui i-a fost dor de tine cu toate k el stie ca tu ai pe cineva?asa se umilesc barbati cand sunt beti,sau minte de dragul unei sperante de o o partida?e curajul de a spune adevarul sau bautura le-a luat mintile?pe mine una m-a detutat aceasta afirmatie deoarece l-am iubit cu toate k nu am avut decat o prietenie cu niste saruturi furate si atat.
se zice ca noi barbati la bautura recuoastem tot dar sunt tipuri si tipuri de oameni...si atunci cand bem mai avem si chef de un friki friki asa ca ieste amandoua valabile...dar tu il cunosti deci poti sa iti dai seamna daca te minte sau nu...sau daca urmareste doar sa fi pe post de obiect...
dontworibehapi
Postat pe 30 Aprilie 2009 10:29
De la: Georgia99, la data 2009-03-26 20:01:11
De la: evelyn50, la data 2009-03-26 16:59:59ce parere aveti cand un fost iubit cu care tine-ti o prietenie bazata pe comunicare si intelegere vine dupa2 ani si spune k esti femeia vietii lui ,singura care l-a intels k lui i-a fost dor de tine cu toate k el stie ca tu ai pe cineva?asa se umilesc barbati cand sunt beti,sau minte de dragul unei sperante de o o partida?e curajul de a spune adevarul sau bautura le-a luat mintile?pe mine una m-a detutat aceasta afirmatie deoarece l-am iubit cu toate k nu am avut decat o prietenie cu niste saruturi furate si atat.




Si in aia 2 ani ce s-a facut fara tine ? Era cu alta si se gandea la tine ? Hai fi serioasa, poate ca asta vrei tu sa crezi, ca el chiar te-a iubit ataaat de mult, dar lasa-l, joaca-l tu pe el, nu el pe tine...si joaca-l astfel incat sa nu isi dea seama de acest lucru, asta merita tipii ca el...prabusirea il va afecta foarte tare, crede-ma

SIDONIA69
Postat pe 30 Aprilie 2009 10:31
De la: BogdanPaul, la data 2009-03-27 05:35:23Cred ca tu nu stii prea multe despre barbati...ei mint in general, nu doar cand sunt beti


Bine mamica !!! Bravo !!!!Te pup pe treaba asta !!!!!!!!!!!!
___LL___
Postat pe 30 Aprilie 2009 10:42
io va spun ceva...de la mine nu scoti nimic(sentimental vorbind), doar daca ma imbeti..
cristi_nne
Postat pe 30 Aprilie 2009 12:51
De la: cristi_nne, la data 2009-04-30 12:51:48io va spun ceva...de la mine nu scoti nimic(sentimental vorbind), doar daca ma imbeti..


fac cinste cu doua beri!!

Postat pe 30 Aprilie 2009 13:02
Sa stiti ca si eu de multe ori m-am intrebat daca omu spune adevarul la bautura. si cum am avut ocazia sa fiu mai aproape de un sigur specimen care ii placea sa bea, nu prea stiu ce sa zic, mie mi se parea ca spune adevarul, desi erau unele adevaruri care as fi preferat sa nu le stiu... desi de multe ori mi-am dat seama ca nu prea am ce lua de la el, ca a doua zi cand se treza habar nu mai avea ce a spus... sau nu ma voia sa recunoasca??? Se poate si asta...

Dar sa va zic una tare: am profitata de o betie de-asta crunta de-a lui si mi-am scos toata parleala pt cat m-a ranit pana la mom respectiv, asa ca baiatul s-a ales cu o cafteala pe cinste (de la mine), si nu a putut nici macar sa reactioneze la cat de manga era. A doua zi s-a plans doar de dureri de spate, coaste, muschi .... dar nici in zi de azi nu mi-a reprosat nimic de acel incident .

Deci concluzia? Nu stiu cat pot sa iei de buna ce zice un om beat, ca poate nici nu mai stie de el, asa cum asta nici macar nu a mai stiut ca l-am caftit de mama focului....

pisicuta_trista
Postat pe 30 Aprilie 2009 13:26
hmmmm.........eu cred ca depinde de la om la om sau mai exact de la ce ii trece prin cap atunci........pe moment.
inclin sa cred ca spun mai usor un lucru pe care nu vor sa-l recunoasca nici fata de ei insisi cand sunt constienti........atunci cand sunt beti crita.....
pe de alta parte cred ca daca vroia sa obtina ceva de la tine.....putea sa-ti spuna toate astea........

eu stiu ca ar trebui sa beau mult alcool ca sa am curajul sa-i spun unui fost de mai demult ca nu l-am uitat defel in tot timpul asta..........treaza n-am nicio sansa, ca-s prea multe orgolii si mandrii la mijloc........asa ca momentan....evit sa-l vad si cand is treaza, sa nu mai zic in cele 2-3 ocazii pe an cand beau 3 pahare de vin.........

poate poate in vara asta o sa-mi iau totusi inima in dinti.......desi nu prea cred....
_diana_
Postat pe 30 Aprilie 2009 18:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
6 pasi pentru o comunicare eficienta 1 De la: catalog_cursuri 24 Octombrie 2010 14:12
cat de cautati sunt un barbat pervers sau o femeie perversa in pat ???? 4 De la: heaven_gate 13 Decembrie 2008 09:53
dati-mi un sfat 4 De la: Max2 20 Noiembrie 2011 10:44
Adevarul MEU! 30 De la: crifeli 9 Ianuarie 2011 19:50
Definitia unui sentiment unic 7 De la: kudika_988778 19 Iulie 2015 15:54