Setari Cookie-uri

dati-mi un sfat cum pot sa procedez cu iubitul meu

Avem o relatie de 3 ani ,el este mai mereu plecat in tara lui ,vine la romania la 2-3 luni distanta cind vine sintem impreuna ,pina acum ne-am inteles de minune pina intr-o zi cind el a vazut ca eu am o alta adresa de email si s-a suparat foarte tare ca acolo era o persoana cu care conversam si era un barbat el a facut crize de gelozie si asa face mereu de cind ne-am cunoscut dar de cind cu asta nu ne mai intelegem asa de bine ,are moment in care imi vorbeste foarte urit el inainte nu imi vorbea asa ,..adica de genul am terminat ,sau ca eu sint o....,sau ca nu ma iubeste ,,ca isi cauta alta femeie sa il iubesca sa fie cu ea ,,.noi vorbim in fiecare zi pe mess,,si are pretentia sa ma vada in fiecare zi ,pe web dar totusi uneori ne certam foarte urit si dupa aceea revine ca si cum nimic nu s-ar fi intimplat ,,asa am observat e caracterul lui ,,dar totusi inaint enu era asa ,,face crize de gelozie si motiv de cearta din orice ....m-a inselat si l-am iertat daca a facuto odata poate sa o mai faca din nou e am fost foarte afectata dar l-am iertat....m-a cerut in casatorie dar inca nu am facuto,a zis ca se mai gindeste el e musulman si eu il iubesc din tot sufletul dar cind ne-am cunoscut m-a mintit ca e divortat ,,iar dupa 2 ani am aflat ca de fapt el inca e casatorit si am acceptat asta si faptul ca el mai poate tine inca o sotie ..dar ma doare sufletul cind ma gindesc eu am o fetita de 5 ani si vreau sa ii fac viitor tata pentru copil si barbat pentru mine ,,,el nu mai e decis in nici un fel iar eu nu stiu cum sa mai procedez eu nu imi vad viata decit alaturi de el,..fetelor dati-mi un sfat ,...el crede ca il insel dar nu e asa i-am spus gideste-te ca eu nu te am decit pe tine dar tu mai ai si sotie ,,el sustine ca ma iubeste dar in schimb nu se hotaraste cu nimic zice mereu sa ma pastrez pentru el si atit nu are nici un gind ..nu mai stiu ce vreau de la viata are momente cind fac ecrize de gelozie si imi spune ca totul eterminat dar de fapt a doua zi vine si imi vorbeste ca si cum nu mi-a zis nimic ,,..intelege-ti soi voi ce situatie sufletesca am ,,,CU MULTUMIRI DATI-MI UN SFAT ''ce pot sa mai fac in acesta relatie el sustine ca ma iubeste si ca o sa avem un viitor alaturi de el nu stiu ce sa mai cred ....nu mai stiu cum sa mai procedez cu el acum e nervos vorbeste urit acum imi spune cuvinte de gelozie si dupa dulci...??////sint in dilema ajutati-ma.
gabriana2086
Postat pe 28 Martie 2009 11:13
vrei un sfat? oare nu e evident?
ce te tine langa el? incearca sa iti inchipui viata alaturi de el. sunt 2 variante:
1. o tineti asa in continuare. vine - pleaca, iti mai face cate o scena de gelozie,iti spune cateva vorbe urate si apoi isi cere scuze si promite ca nu o mai face.
2 te casatoresti cu el si pleci in tara lui. ce te asteapta acolo? esti a doua sotie, deci sclava si la el si la prima. acolo se va purta si mai urat pt ca totul e de partea lui.
alege ce varianta vrei. dar gandestete si la fetita ta. ea nu are nici o vina ca tu te-ai indragostit de cine nu trebuie. crezi ca o va iubi vreodata? ce viata ar avea ea acolo? lasa draga ca mai sunt barbati, nu e ultimul.
mika_ela
Postat pe 29 Martie 2009 11:32
next
cristi_nne
Postat pe 29 Martie 2009 11:38
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-03-29 11:38:52 next


'Neatza, Crisa!

On topic: trebuie sa fi cel putin lovita cu maciuca fix in crestet sa te mariti cu un musulman care mai are o nevasta acasa, sa te duci in tara lui in care nu intelegi boaba din ce se vorbeste, deci - dupa ce ca nu ai voie sa iesi pe strada - nici daca iesi pana la coltz, nu ai pe cine/nu poti intreba daca sa o iei la stanga sau la dreapta.
Pe deasupra s-o mai duci si pe fiica-ta, sa ti-o imbrobodeasca (ca presupun ca stii ca nu exista alta cale decat sa te musulmanesti si tu)...
Tot ce am spus mai sus e ipotetic, evident, pentru ca el n-o sa se casatoreasca cu tine oricum.
Ce nu inteleg eu e cum draq puteti fi voi de acord chiar si cu ipoteza, oricat de... ipotetica ar fi... de a va duce in tari straine dupa barbati care au deja femei (si copii), in care sunteti fix ca orice animalutz vagabond (sau domestic, na!), care nu se poate exprima, care nu poate intreba, care nu poate riposta
Nene, cat de disperat sa fii sa-ti arunci asa, viata la gunoi pentru o p***?
(si viata ta, si a copilului, care nu are decat vina de a avea o mama... ma abtin de la adjectiv, puneti-l voi pe cel care credeti ca se potriveste)
Dor_a
Postat pe 29 Martie 2009 11:52
De la: gabriana2086, la data 2009-03-28 11:13:38Avem o relatie de 3 ani ,el este mai mereu plecat in tara lui ,vine la romania la 2-3 luni distanta cind vine sintem impreuna ,pina acum ne-am inteles de minune pina intr-o zi cind el a vazut ca eu am o alta adresa de email si s-a suparat foarte tare ca acolo era o persoana cu care conversam si era un barbat el a facut crize de gelozie si asa face mereu de cind ne-am cunoscut dar de cind cu asta nu ne mai intelegem asa de bine ,are moment in care imi vorbeste foarte urit el inainte nu imi vorbea asa ,..adica de genul am terminat ,sau ca eu sint o....,sau ca nu ma iubeste ,,ca isi cauta alta femeie sa il iubesca sa fie cu ea ,,.noi vorbim in fiecare zi pe mess,,si are pretentia sa ma vada in fiecare zi ,pe web dar totusi uneori ne certam foarte urit si dupa aceea revine ca si cum nimic nu s-ar fi intimplat ,,asa am observat e caracterul lui ,,dar totusi inaint enu era asa ,,face crize de gelozie si motiv de cearta din orice ....m-a inselat si l-am iertat daca a facuto odata poate sa o mai faca din nou e am fost foarte afectata dar l-am iertat....m-a cerut in casatorie dar inca nu am facuto,a zis ca se mai gindeste el e musulman si eu il iubesc din tot sufletul dar cind ne-am cunoscut m-a mintit ca e divortat ,,iar dupa 2 ani am aflat ca de fapt el inca e casatorit si am acceptat asta si faptul ca el mai poate tine inca o sotie ..dar ma doare sufletul cind ma gindesc eu am o fetita de 5 ani si vreau sa ii fac viitor tata pentru copil si barbat pentru mine ,,,el nu mai e decis in nici un fel iar eu nu stiu cum sa mai procedez eu nu imi vad viata decit alaturi de el,..fetelor dati-mi un sfat ,...el crede ca il insel dar nu e asa i-am spus gideste-te ca eu nu te am decit pe tine dar tu mai ai si sotie ,,el sustine ca ma iubeste dar in schimb nu se hotaraste cu nimic zice mereu sa ma pastrez pentru el si atit nu are nici un gind ..nu mai stiu ce vreau de la viata are momente cind fac ecrize de gelozie si imi spune ca totul eterminat dar de fapt a doua zi vine si imi vorbeste ca si cum nu mi-a zis nimic ,,..intelege-ti soi voi ce situatie sufletesca am ,,,CU MULTUMIRI DATI-MI UN SFAT ''ce pot sa mai fac in acesta relatie el sustine ca ma iubeste si ca o sa avem un viitor alaturi de el nu stiu ce sa mai cred ....nu mai stiu cum sa mai procedez cu el acum e nervos vorbeste urit acum imi spune cuvinte de gelozie si dupa dulci...??////sint in dilema ajutati-ma.
ellagordin
Postat pe 19 Mai 2009 16:35
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 14:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt confuza.. 7 De la: Anna_Maria_26 24 Iulie 2015 09:06
oare de ce s-a intamplat asa? 12 De la: kudika_14034 11 August 2012 18:08
e posibil sa revina la mine ? 24 De la: joana_rise 2 Decembrie 2009 17:27
NURORILE CONTRA SOACRELOR))))))) 106 De la: voguelilas 7 Ianuarie 2010 11:40
Un sfat m-ar ajuta f mult!!!! 19 De la: kudika_nikole 25 Ianuarie 2012 16:12