se intoarce roata

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent se intoarce roata: (5 din 4 voturi)

Pagini: 1 2 >> Sari la pagina:
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

voi ce parere aveti se intoarce roata in dragoste sau e doar o simpla zicala....
Raporteaza abuz de limbaj

1 mesaj

sa stii k e adev vb asta mie mi s-a intors roata si chiar a fost dezamagitor!!!eu am trait experienta asa k e true!!

1 mesaj

sa-ti dau un exemplu!!!am stat k unu 3 ani, si asta fusese cu una inainte s afiu k el pe care nu o suportam iar el i-a dat k flit pt mn atunci, iar akum s-a despartit d mn pt ea!!ma rog sta mai mult k ea sa ma oftice!!si orikum se poate intoarce roata din nou.........
uitarea_aducerii_aminte Avatarul lui uitarea_aducerii_aminte

1052 mesaje

roata morii se.... roteste.. taca-paca-taca-paca...
normal ca da... doar e rotunda...
uneori.. noi singuri ne-o facem cu manutza nostra... shi zicem.. nah, k s-a intors roata shi la mine...sau suferit shi in durerea noastra blestemam: d-ar Domnu sa se intoarca roata shi la tine! shi dc afli k ea/el s-a despartit la putin timp zici: nah, k s-a intors roata si la el...
dar in realitate, cred ca e ceva normal sa suferi... sa razi... sa te bucuri... shi iar sa suferi... asta e viatza...
Cea mai infidela amanta a omului este speranta.Te inseli zilnic si totusi traiesti cu ea toata viata.
azalis Avatarul lui azalis

413 mesaje
Oras: arad

sigur ca se intoarce roata! altfel nu am mai putea trece peste unele lucruri care ni se intampla, sa zicem mai mult cele sentimentale mai urate, despartiri, certuri, ofticari cu fosta/ul , cu alta/altul. Intr-un cuvant trebuie sa ai incredere ca se va schimba situatia , fii optimista!
nu lasa pe azi ce poti face maine
Petek Avatarul lui Petek

75 mesaje

Absolut , si nu e valabil numai in dragoste ci in general , orice rau se intoarce ! Vorba aia ..what goes around comes around

1052 mesaje

da roata se intoarce! shi exact cand nu te astepti! shi o intoarce exact cine te astepti cel mai putin!!!!! iote exu meu a patit-o de curand!!!!! cel mai bun prieten i-a facut-o pe la spate.... cu iubitzica lui!!!!!! shi exu meu pe vremuri la fel facea! se baga pe felia prietenilor! shi acu a patit-o shi el! asha-i tb dc umbla cu fete dubioase
Cea mai infidela amanta a omului este speranta.Te inseli zilnic si totusi traiesti cu ea toata viata.
DeeaCatalina Avatarul lui DeeaCatalina

638 mesaje

Da, categoric, se intoarce de fiecare data. Am observat si la mine si la altii. De ex eu eram intr o relatie ce nu mergea, m-am indragostit de altul si nu am renuntat la nici unul...nu demult am aflat ca si cel de care eram indragostita si a gasit pe cineva in timp ce intre noi mai era ceva, ne-am facut-o amandoi cum ar veni.
Fosta membra Kudika.ro
De la: bianca101, la data 2009-03-29 19:18:19voi ce parere aveti se intoarce roata in dragoste sau e doar o simpla zicala....

Nu este o regula...In sensul ca nu trebuie sa mergi pe premisa ca o sa se intoarca roata..

Placerea se poate sprijini pe iluzie, fericirea insa se intemeiaza pe adevar. (Chamfort )
DeeaCatalina Avatarul lui DeeaCatalina

638 mesaje

De la: ella_c, la data 2009-04-02 07:18:58
De la: bianca101, la data 2009-03-29 19:18:19voi ce parere aveti se intoarce roata in dragoste sau e doar o simpla zicala....

Nu este o regula...In sensul ca nu trebuie sa mergi pe premisa ca o sa se intoarca roata..

nu mergi,dar trebuie sa stii ca orice rau facut se plateste aici, pe Pamant.

1052 mesaje

De la: DeeaCatalina, la data 2009-04-03 17:07:36

nu mergi,dar trebuie sa stii ca orice rau facut se plateste aici, pe Pamant.

ohoooooo... shi se plateste cu varf shi indesat
Fosta membra Kudika.ro
nici o fapta "buna" nu scapa nepedepsita pana la urma
while others march loudly with their boots on,i tread softly barefooted
madalyna182003 Avatarul lui madalyna182003

2 mesaje

alice42 Avatarul lui alice42

4 mesaje
Oras: bucuresti

As vrea sa cred ce spuneti voi: ca se intoarce roata! Din pacate viata mi-a demonstrat ca unii sunt facuti sa piarda iar altii sa castige! Conteaza mult atitudinea pe care o ai in fata esecului. Cei care castiga...fac din fiecare invingere o victorie...cel putin aparent. Nu poti stii cu adevarat cate compromisuri se ascund in spatele victoriei. Cei care castiga...nu arata niciodata ce e cu adevarat in sufletul lor.Orgoliul lor e mai presus de propriul suflet. eu sunt dintre cei care prefera sa piarda...decat sa sie amageasca din vanitate. Am tras de o relatie , la inceput frumoasa...timp de 12 ani...nu am avut puterea sa recunosc, nici fata de mine ca nu duce nicaieri. M-a lasat, dupa ce m-a distrus fizic si psihic...iar acum e cu alta care nu da doi bani pe el...dar pare mai fericit decat a fost vreodata cu mine. Asta-i viata! Unii pierd si altii castiga!
vreausafiuanonima Avatarul lui vreausafiuanonima

1 mesaj

Doamnee cum se intoarce roata asta :)) mi s-a intors mereu mereu !! si nu doar in favoarea mea .. :| am simtit roata cum s-a intors pe propria piele :| dar e mai bine asa.. :|
ferero Avatarul lui ferero

113 mesaje
Oras: constanta

mai e o vorba ...."cu mana cu care dai ,cu aia o primesti"....cu siguranta se intoarce roata..........am o prietena cu care chiar asta am vb si noi la momentul respectiv..... EA a avut o relatie cu un tip insurat.... pe nevasta o chema LOREDANA......dupa 2 ani ea sa hotarat sa rupa relatia cu el ...a cunoscut pe cineva si au hotarat sa se casatoreasca ...insa chiar inainte de nunta el a renuntat la casatorie.......SOARTA a facut ca la 1 an el sa insurat cu una LOREDANA.....ASA CA ROATA SE INTOARCE.
ferera
DDANYDANUTZA Avatarul lui DDANYDANUTZA

1 mesaj

mah fetelor sa va zic si eu ce am patit!!!M-am indragostit de cine nu trebuia!!! eu cand iubesc sunt in stare sa dau totul... relatia noastra nu a durat mult,eu fiind plecata din tara si a batut joc de mine i am trimis f multi banii lui in romania si surpriza cand am ajuns nici dragoste si nici bani...teapa curata dar ROATA SE INTOARCEEE!!!
___LL___ Avatarul lui ___LL___

552 mesaje

Wai, daca e vorba pe asa ...cate roti nu tre' sa mi intoarca viata ...de-abia astept ..sa i vad pe toti/toate cum se pravalesc de-a dura si parca ma vad ca le sar in ajutor ...eh, dar de ce sa faci rau cand poti face bine ? ..Cine face rau sa fie la ei akolo !
Linie punct linie punct ....
Fosta membra Kudika.ro
roata se intoarce in orice, nu doar in dragoste.
how the f.u.c.k. did you get to be borned so stupid!!!!
Fosta membra Kudika.ro
zicala e foarte buna....mereu se intoarce roata...
UN PESIMIST VEDE DIFICULTATEA IN FIECARE PROVOCARE..UN OPTIMIST VEDE OPORTUNITATEA IN FIECARE PROVOCARE
Fosta membra Kudika.ro
De la: l_diana_c, la data 2009-06-03 06:52:39roata se intoarce in orice, nu doar in dragoste.

boooringggggggggggggggg pacat ca la tine roata are coltzuri
Sa fii prost, egoist si sa ai o sanatate buna sunt trei cerinte pentru a fi fericit, desi daca prostia lipseste celelalte nu mai conteaza.
Fosta membra Kudika.ro
da,eu sunt convinsa ca se intoarce :) si nu se intoarce doar in dragoste,ci in orice.
blue_moonbutterfly Avatarul lui blue_moonbutterfly

137 mesaje

what goes around comes around ...ASA CA AVETI GRIJA CE FACETI!!
ancaaurora_busu Avatarul lui ancaaurora_busu

16 mesaje

nu pot spune ca se intoarce roata dar cu siguranta unii castiga pe un plan si pierd pe altul
conteaza f mult si ce vrei de la viata
diana3289 Avatarul lui diana3289

210 mesaje
Oras: constanta

o da...........
sunt cel mai bun exemplu.
DeeAmY2010 Avatarul lui DeeAmY2010

15 mesaje

Fie roata si patrata tot se-ntoarce cate-odata!!!
Ancuuu Avatarul lui Ancuuu

32 mesaje

Chiar se intoarce La mine mereu sa intors si cu bune si cu rele
Fosta membra Kudika.ro
intodeauna roata se intoarce si cind facem bine si cind facem rau
UN PESIMIST VEDE DIFICULTATEA IN FIECARE PROVOCARE..UN OPTIMIST VEDE OPORTUNITATEA IN FIECARE PROVOCARE
babyrowena1988 Avatarul lui babyrowena1988

1 mesaj
Oras: timisoara

Sincer poate par rautcioasa dar chiar mi-as dori sa fie asa.
greierash_is_back Avatarul lui greierash_is_back

5092 mesaje
Oras: focsani

pute a naftalina!
We'd be so less fragile/ If we're made from metal/ And our hearts from iron/ And our minds from steel/ And if we built an army/ Full of tender bodies/ Could we love each other/ Would we stop to feel/// And you want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You say you want to know her like a lover/ And undo her damage, she'll be new again/ Soon you'll find that if you try to save her/ It will lose her anger/ You will never win/// And you want three wishes:/ You want never bitter/ And all delicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// You want three wishes:/ One to fly the heavens/ One to swim like fishes/ You want never bitter/ And all delicious/ And a clean conscience/ And all it's blisses/ You want one true lover with a thousand kisses/ You want soft and gentle and never vicious/ And then one you're saving for a rainy day/ If your lover ever takes her love away/// Three wishes- The pierces
Pagini: 1 2 >> Sari la pagina: