Setari Cookie-uri

L-am inselat si acum imi pare rau

De aproape 4 ani am o relatie cu un baiat G pe care il iubesc enorm.Niciodata nu mi-am imaginat ca relatia noastra va dura atat si cu atat mai putin nu am crezut ca as putea iubi vreodata asa.
Dupa un an de relatie, D, un fost iubit a inceput sa ma tot caute, am inceput sa ma intalnesc cu el si in cele din urma imi petreceam fiecare weekend cu fostul, iar pe G il minteam ca sunt la parinti in provincie.In nici un moment insa nu m-am gandit sa ma despart de G.Probabil dorinta mea de atunci era sa mai experimentez ceva in domeniul sexului, G fiind primul si singurul.Asa ca cea mai buna optiune era un fost iubit(care avea si el o relatie stabila cu o fata de vreo 2 ani).Era asa o evadare pt amandoi.Nu a durat mult, poate o luna si a aflat iubita lui, motiv pentru care am terminat cu aceste intalniri.Iubitul meu nu a aflat nimic, relatia noastra a mers inainte, mi-am jurat ca nu o sa mai fac asa ceva, a mai trecut un an....si... D a inceput iar sa ma caute si din nou am cedat....nu pot sa-mi explic de ce, nu am sentimente pt acest baiat, nu-l iubesc, nici macar nu pot sa zic ca exista o mare atractie intre noi...in fine de data asta ne-am intalnit doar o data...intr-o seara ...am mers la el si am facut sex.Prietena lui aflat iar...mi-a dat cateva telefoane....m-a facut cu ou si cu otet si pe buna dreptate ...o meritam.Am aflat de la D ca a incercat sa faca rost de numarul de telefon al lui G..dar nu s-a intamplat nimic, viata a continuat.Acum dupa 4 ani de relatie, cand totul este f serios mi-e frica sa nu afle, cu toate ca au trecut mai bine de 2 ani de atunci, traiesc cu frica in san.Si mi-e teama ca ar putea afla si mai tarziu...poate o sa fim deja casatoriti...ar fi ingrozitor si stiu k nu m-ar ierta niciodata.Ma mai gandesc ca poate daca o sa-i marturisesc eu ar fi altceva sa afle de la mine....nush...mi-e frica tare sa nu-l pierd si regret enorm ce am facut

Postat pe 1 Aprilie 2009 12:06
De la: iubescviata, la data 2009-04-01 12:06:32De aproape 4 ani am o relatie cu un baiat G pe care il iubesc enorm.Niciodata nu mi-am imaginat ca relatia noastra va dura atat si cu atat mai putin nu am crezut ca as putea iubi vreodata asa.
Dupa un an de relatie, D, un fost iubit a inceput sa ma tot caute, am inceput sa ma intalnesc cu el si in cele din urma imi petreceam fiecare weekend cu fostul, iar pe G il minteam ca sunt la parinti in provincie.In nici un moment insa nu m-am gandit sa ma despart de G.Probabil dorinta mea de atunci era sa mai experimentez ceva in domeniul sexului, G fiind primul si singurul.Asa ca cea mai buna optiune era un fost iubit(care avea si el o relatie stabila cu o fata de vreo 2 ani).Era asa o evadare pt amandoi.Nu a durat mult, poate o luna si a aflat iubita lui, motiv pentru care am terminat cu aceste intalniri.Iubitul meu nu a aflat nimic, relatia noastra a mers inainte, mi-am jurat ca nu o sa mai fac asa ceva, a mai trecut un an....si... D a inceput iar sa ma caute si din nou am cedat....nu pot sa-mi explic de ce, nu am sentimente pt acest baiat, nu-l iubesc, nici macar nu pot sa zic ca exista o mare atractie intre noi...in fine de data asta ne-am intalnit doar o data...intr-o seara ...am mers la el si am facut sex.Prietena lui aflat iar...mi-a dat cateva telefoane....m-a facut cu ou si cu otet si pe buna dreptate ...o meritam.Am aflat de la D ca a incercat sa faca rost de numarul de telefon al lui G..dar nu s-a intamplat nimic, viata a continuat.Acum dupa 4 ani de relatie, cand totul este f serios mi-e frica sa nu afle, cu toate ca au trecut mai bine de 2 ani de atunci, traiesc cu frica in san.Si mi-e teama ca ar putea afla si mai tarziu...poate o sa fim deja casatoriti...ar fi ingrozitor si stiu k nu m-ar ierta niciodata.Ma mai gandesc ca poate daca o sa-i marturisesc eu ar fi altceva sa afle de la mine....nush...mi-e frica tare sa nu-l pierd si regret enorm ce am facut



Asa...si? Ce vina avem noi? Si marmota.....
bl_de
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:09
Cum dracu poti sa regreti cand si a doua oara ai cedat la insistentele lu' D?Sau pote iti place tie sa te tai cu lama pe bratz ca punkistii...?
VisareInVant
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:13
De la: VisareInVant, la data 2009-04-01 12:13:21Cum dracu poti sa regreti cand si a doua oara ai cedat la insistentele lu' D?Sau pote iti place tie sa te tai cu lama pe bratz ca punkistii...?



Man,las-o in pace aca acum e la al treilea act,nu poate sa-ti raspunda.Peste cateva minute dupa ce termina tigara se apuca de scris.
bl_de
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:15
pai si daca mai revine D ce te face sa crezi ca nu o sa cazi iar in experimentari sexuale...
oricum te minti singurica ca il iubesti pe G...asa ca....
coffeeta
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:19
eu zic sa iti deschizi sufletul fatza de iubitul tau....nu potzi trai cu aceasta frica toata viatza.
fiecare mai facem greseli,insa sa le repetam....asta deja suna a altceva.......
matracucu
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:21
De la: iubescviata, la data 2009-04-01 12:06:32De aproape 4 ani am o relatie cu un baiat G pe care il iubesc enorm.Niciodata nu mi-am imaginat ca relatia noastra va dura atat si cu atat mai putin nu am crezut ca as putea iubi vreodata asa.
Dupa un an de relatie, D, un fost iubit a inceput sa ma tot caute, am inceput sa ma intalnesc cu el si in cele din urma imi petreceam fiecare weekend cu fostul, iar pe G il minteam ca sunt la parinti in provincie.In nici un moment insa nu m-am gandit sa ma despart de G.Probabil dorinta mea de atunci era sa mai experimentez ceva in domeniul sexului, G fiind primul si singurul.Asa ca cea mai buna optiune era un fost iubit(care avea si el o relatie stabila cu o fata de vreo 2 ani).Era asa o evadare pt amandoi.Nu a durat mult, poate o luna si a aflat iubita lui, motiv pentru care am terminat cu aceste intalniri.Iubitul meu nu a aflat nimic, relatia noastra a mers inainte, mi-am jurat ca nu o sa mai fac asa ceva, a mai trecut un an....si... D a inceput iar sa ma caute si din nou am cedat....nu pot sa-mi explic de ce, nu am sentimente pt acest baiat, nu-l iubesc, nici macar nu pot sa zic ca exista o mare atractie intre noi...in fine de data asta ne-am intalnit doar o data...intr-o seara ...am mers la el si am facut sex.Prietena lui aflat iar...mi-a dat cateva telefoane....m-a facut cu ou si cu otet si pe buna dreptate ...o meritam.Am aflat de la D ca a incercat sa faca rost de numarul de telefon al lui G..dar nu s-a intamplat nimic, viata a continuat.Acum dupa 4 ani de relatie, cand totul este f serios mi-e frica sa nu afle, cu toate ca au trecut mai bine de 2 ani de atunci, traiesc cu frica in san.Si mi-e teama ca ar putea afla si mai tarziu...poate o sa fim deja casatoriti...ar fi ingrozitor si stiu k nu m-ar ierta niciodata.Ma mai gandesc ca poate daca o sa-i marturisesc eu ar fi altceva sa afle de la mine....nush...mi-e frica tare sa nu-l pierd si regret enorm ce am facut


daca intr-adevar iubesti viata, ar trebui sa tii si la viata ta, asadar daca ti-e teama sa nu afle ,mai bine spune-i tu dinainte. Insa mai este ceva, tu ai terminat cu fostul sau cand vine la usa ta o sa sari pe el?
poate nu stii inca ce vrei, dar eu spun ca dc vb cu actualul si stabiliti incotro se indreapta relatia voastar atunci incercati sa va aceptati si trecutul, cu greseli cu tot. bafta!
azalis
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:21
De la: coffeeta, la data 2009-04-01 12:19:44pai si daca mai revine D ce te face sa crezi ca nu o sa cazi iar in experimentari sexuale...
oricum te minti singurica ca il iubesti pe G...asa ca....


Perfect adevarat....Pe G il confunda cu ideea de siguranta....nimic mai mult
VisareInVant
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:22
De la: just_laura, la data 2009-04-01 12:21:10eu zic sa iti deschizi sufletul fatza de iubitul tau....nu potzi trai cu aceasta frica toata viatza.
fiecare mai facem greseli,insa sa le repetam....asta deja suna a altceva.......


Mai bine sa-si inchida picioarele in fata fostilor si sa isi deschida sufletul in fata iubitului!!!Dar,daca ii place calareala....
bl_de
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:24
De la: bl_de, la data 2009-04-01 12:24:15
De la: just_laura, la data 2009-04-01 12:21:10eu zic sa iti deschizi sufletul fatza de iubitul tau....nu potzi trai cu aceasta frica toata viatza.
fiecare mai facem greseli,insa sa le repetam....asta deja suna a altceva.......


Mai bine sa-si inchida picioarele in fata fostilor si sa isi deschida sufletul in fata iubitului!!!Dar,daca ii place calareala....


Lasa ca nu-i nimic rau sa iti placa calareala....pe criza asta numai asa ajungi sa te mai detasezi....cine stie poate ne strangem toti odata si inventam un nou tip de ordine sociala...oricum se cere..capitalismul a esuat lamentabil... :))
VisareInVant
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:29
De la: coffeeta, la data 2009-04-01 12:19:44pai si daca mai revine D ce te face sa crezi ca nu o sa cazi iar in experimentari sexuale...
oricum te minti singurica ca il iubesti pe G...asa ca....


Il iubesc cu adevarat pe G si D ma suna regulat, asa a facut mereu, dar de 2 ani de zile nu i-am mai "cedat",si NU mi-e frica k as repeta greseala asta, acum m-am maturizat, mie mi-e frica ca daca ii marturisesc nu ma va intelege si nu ma va ierta, asa cum vad ca nu ma intelege nimeni de aici....si nu zic ca nu aveti dreptate...poate si eu as face la fel

Postat pe 1 Aprilie 2009 12:35
De la: VisareInVant, la data 2009-04-01 12:29:09
De la: bl_de, la data 2009-04-01 12:24:15
De la: just_laura, la data 2009-04-01 12:21:10eu zic sa iti deschizi sufletul fatza de iubitul tau....nu potzi trai cu aceasta frica toata viatza.
fiecare mai facem greseli,insa sa le repetam....asta deja suna a altceva.......


Mai bine sa-si inchida picioarele in fata fostilor si sa isi deschida sufletul in fata iubitului!!!Dar,daca ii place calareala....


Lasa ca nu-i nimic rau sa iti placa calareala....pe criza asta numai asa ajungi sa te mai detasezi....cine stie poate ne strangem toti odata si inventam un nou tip de ordine sociala...oricum se cere..capitalismul a esuat lamentabil... :))


Sunt convins ca stii la ce am vrut sa ma refer.Nu e nimic rau sa iti placa calareala,atata timp cat nu ti-o tragi cu tot satu'
bl_de
Postat pe 1 Aprilie 2009 12:35
eu zic ca nu ar trebui sa-i spui nimic iubitului tau...stiu k nu-i frumos....dar nu te va ierta, mai ales ca s-a repetat si nimic nu-l va face sa creada ca nu se va mai repeta....chiar daca tu declari tare si raspicat ca nu mai faci...asta este...si daca afla nu recunosti...acuma io cred ca dupa 4 ani are incredere in tine si nu ar crede o necunoscuta.....ideea este ca trebuie sa inveti din greseli si daca il iubesti cu adevarat nu mai fa prostii din astea ashea fara motive...experimenteaza in ale sexului cu iubitul. Apropo ca acum sunt curioasa : ai invatat ceva nou cu D, a fost mai bine?
Si voi nu mai fiti ashea rautaciosi...toti gresim.. o data ...i de 2 ori...chiar si de 3 ori...suntem oameni...din greseli invatam (chiar si repetate )
generash
Postat pe 1 Aprilie 2009 14:56
si eu mi-am inselat fostul iubit din razbunare, desi apoi mi-a parut rau. nu prea am avut remuscari atunci, dar pot spune ca nu as mai face asta niciodata ... dar parerea mea este ca atunci cand inseli sau te gandesti sa inseli , ceva nu mai merge in relatie, deci daca i-ai spune nu ai face decat sa te desparti putin mai repede decat te-ai desparti in mod normal..
deya_22
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:41
sunt curios....cum de a aflat prietena lui si prima oara si a 2 oara?asta ca sa mi dau si eu cu parerea
cata_bebe
Postat pe 3 Aprilie 2009 18:05
niciodata nu am inteles persoanele care inseala..de ce isi inseala partenerul ???.mai ales cand spune ca "il iubesc dar totusi l-am insealat"eu sincer nu as face asta...
ligiuta21
Postat pe 6 Aprilie 2009 21:10
e l-ai inselat si ce astepti sa te ierte, o sa ramai cu regretele acum ti-o spun sincer ar fi un prost daca te-ar ierta eu nu as face asta pentru ca acela care inseala inseamna ca nu iubeste sau nu stie sa aprecieze persoana pe care o are langa el
yumy
Postat pe 7 Aprilie 2009 06:03
cand ti ai infipt o cu ala nu ti a parut rau??? se pare ca nu....
Sa ti zic ceva??? PROST AR FI SA TE IERTE un baiat nu accepta si nu trece peste chestiile astea niciodata... pur si simplu eu cred k fidelitatea tine de respectul pe care il ai pentru celalalt...
Iar daca ex ul era asa de bun,nu mai era EX,era actual,si nu mai era nevoie tu sa ti o pui cu el si sa l inseli pe actualu actual si sa se mai deschida un topik d asta of of mai mai la care sa raspund eu rautacios la ora asta,cautandu mi ochii pe masa stii tu,ce si face omu cu mana lui se numeste lucru manual
SweetHappyButterfly
Postat pe 7 Aprilie 2009 06:42
Aolo,stai putin k acum mi am gasit ochii si am citit mai bine!!!!! prietenul tau te a iertat

nu stiu daca sa l fac idiot sau nu!!!! pana la urma e alegerea lui

asa vi se intampla voua, care aveti totu pe tava,si va iubeste unu de va sar ochii, nu va multumiti cu binele care il aveti,si gasiti o modalitate sa va bagati ..... in ea de treaba!!!!

foarte dragutz,iar despre prietenul tau pot sa zic k e o mamaliga pe care il invarti cum vrei,deci,din punctul meu de vedere,un astfel de om nu este un barbat!!!!!!!!!!!!

iar bineinteles ca tu nu te superi,k i ai prins punctul slab,si profiti de asta pentru ca stii k te iarta,iar si iar si iar... ca sa imi fac o idee mai larga despre el pot sa spun k nu are atitudine... cum am mai zis,un barbat nu trece peste astfel de chestii... dar poate al tau nu e barbat
SweetHappyButterfly
Postat pe 7 Aprilie 2009 06:48
Sa admiti ca ai gresit pe un forum ca asta e ca si cum ti-ai semna singur condamnarea la moarte,incep toti frustratii care nu au viata personala sa arunce cu pietre si sa zica poate ca esti intruchiparea diavolului.Eu cred ca ar trebui sa treci peste episodul asta mai ales ca iubitul tau nu a aflat si prin urmare nimeni nu a avut de suferit.Apoi chiar tu ai spus ai vrut sa cunosti si un alt barbat si din moment ce te-ai intors la el pe el il iubesti.

Postat pe 8 Aprilie 2009 23:18
De la: xwx, la data 2009-04-08 23:18:09Sa admiti ca ai gresit pe un forum ca asta e ca si cum ti-ai semna singur condamnarea la moarte,incep toti frustratii care nu au viata personala sa arunce cu pietre si sa zica poate ca esti intruchiparea diavolului.Eu cred ca ar trebui sa treci peste episodul asta mai ales ca iubitul tau nu a aflat si prin urmare nimeni nu a avut de suferit.Apoi chiar tu ai spus ai vrut sa cunosti si un alt barbat si din moment ce te-ai intors la el pe el il iubesti.


nu se arunca pietre , draga mea, ca-s mici si nevinovate.
se prefera pietrele de moara sau stabilopozi!

Postat pe 8 Aprilie 2009 23:20
De la: iubescviata, la data 2009-04-01 12:06:32Acum dupa 4 ani de relatie, cand totul este f serios mi-e frica sa nu afle, cu toate ca au trecut mai bine de 2 ani de atunci, traiesc cu frica in san.Si mi-e teama ca ar putea afla si mai tarziu...poate o sa fim deja casatoriti...ar fi ingrozitor si stiu k nu m-ar ierta niciodata.Ma mai gandesc ca poate daca o sa-i marturisesc eu ar fi altceva sa afle de la mine....nush...mi-e frica tare sa nu-l pierd si regret enorm ce am facut

Eu nu inteleg de ce trebuie sa ii spui? El nu ar face-o.. Sau, mai sti.. ar fi frumos sa auzim: iubitule, te-am inselat acum 2 ani, acum 3 ani. dar asta a fost tot. Nu-i bai, iubito, eu te-am inselat in fiecare an.. hai sa utam asta.
Chestia cu.. "daca afla?".. e doar un moft. Ei si? Sa zicem ca D sau prietena ii va spune. Si tu ce vei face? Vei ramane blocata, vei intra intr-o stare de soc? Sau vei spune clar: MINTE!!! Va fi cuvantul tau impotriva cuvantului ei / lui. Sunt atatea femei care o fac .. si te privesc cu nonsalanta in ochi si spun: ei na, si tu ai crezut, iubitul meu? Lumea e rea, vrea sa ne desparta!.. Si au o relatie superba in continuare... pana la adanci batraneti.
Exista vorba romaneasca: iubitul sa te stie de la brau in jos, nu de la brau in sus.. Cu alte cuvinte gandurile tale.. pastreaza-le pentru tine.
Nimeni nu-ti garanteaza fericirea dupa marturisire. Dimpotriva, sunt sigura ca incepe "dezastrul". Si atunci.. daca acum ti-e foarte bine.. las-o asa!! Nu se afla astfel de chestii asa usor.
rashela
Postat pe 9 Aprilie 2009 00:08
Este foaret adevarat ce zice Rashela, pastreaza pt tine secretul ... Nu te va ierta G si daca te va ierta va incerca sa-si ia si el revansa sa nu fie doar el ala inselatul. Important este ca iti pare rau si probabil nu se va mai repeta.

Postat pe 9 Aprilie 2009 11:37
De la: iubescviata, la data 2009-04-01 12:35:33
De la: coffeeta, la data 2009-04-01 12:19:44pai si daca mai revine D ce te face sa crezi ca nu o sa cazi iar in experimentari sexuale...
oricum te minti singurica ca il iubesti pe G...asa ca....


Il iubesc cu adevarat pe G si D ma suna regulat, asa a facut mereu, dar de 2 ani de zile nu i-am mai "cedat",si NU mi-e frica k as repeta greseala asta, acum m-am maturizat, mie mi-e frica ca daca ii marturisesc nu ma va intelege si nu ma va ierta, asa cum vad ca nu ma intelege nimeni de aici....si nu zic ca nu aveti dreptate...poate si eu as face la fel

oaau , ce munte de egoism nu numai ca l-ai inselat de nenumerate ori timp de 2 ani , acum ca te mananca constiinta vrei sa ii trantesti lui toata problema , si sa te speli pe maini
ar trebuie sa ii spui ca macar sa stie ce fel persoana esti , si sa te trimita la plimbare , ca eu unul nu ti-as da o a x-a sansa.....
daca ai fi tinut cat de putin la el , nu te-ai fi gandit sa ii spui , stiind cat l-ai face sa sufere
si inteles, fi fara grija ca te-ar intelege, ca la-i inselata , ca la-i imintit , ca e ultmiul care afla, ca precis d a ma zis cuiva daca, nu si prietena lui ...
SweetDadyD
Postat pe 17 Aprilie 2009 11:47
mergi la psiholog!
___LL___
Postat pe 17 Aprilie 2009 11:50
sa-mi dai si mie nr tau de telefon sa te chem la mine sa facem secsi d`ala
priest
Postat pe 17 Aprilie 2009 11:53
De la: priest, la data 2009-04-17 11:53:33sa-mi dai si mie nr tau de telefon sa te chem la mine sa facem secsi d`ala




deci...am...ceva...cu fetele care inseala
nu mai zic nimik k maine e pastele
SweetHappyButterfly
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:21
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-18 12:21:32
De la: priest, la data 2009-04-17 11:53:33sa-mi dai si mie nr tau de telefon sa te chem la mine sa facem secsi d`ala




deci...am...ceva...cu fetele care inseala
nu mai zic nimik k maine e pastele

subscriu
bestiutza_relouded
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:25
macar nu a facut`o cu un necunoscut... ci cu un fost iubit
Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:27
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-18 12:21:32
deci...am...ceva...cu fetele care inseala
nu mai zic nimik k maine e pastele


Te inteleg

Paste fericit
metal
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mi-ai lasat inima cat sa nu mor si o bucatica de suflet cat sa traiesc 33 De la: maimai_no1 20 Octombrie 2011 02:53
Sa fiu sau nu cu el??? 28 De la: yna_cris22 1 Februarie 2009 15:15
Un sfat, O parere, O opinie ceva... Se paote? 34 De la: Barbie30_ 4 Decembrie 2010 11:01
Ce se intampla? 43 De la: Deeliaaaa 18 Septembrie 2011 13:10
Sondaj! 6 De la: cocancl 2 August 2011 00:28