Setari Cookie-uri

ajutati-ma

Buna, va scriu voua ca nu am cu cine vb. sunt singura nu mai am pe nimeni ,sunt casatorita de 2 ani cu un barbat mai mare k mine cu vreo cativa ani si de-asta nu mai am pe nimeni ,ca nu a fost si nu sunt deacord nici familia nici prieteni cu relatia noastra.El a avut o aventura cu o cu..a ca nu o pot numi femeie cand faci copil din interes sa te mariti sau sa il mananci de bani.stiam de copilul asta de la inceput dar nu am avut probleme pana acum 2 saptamani cand idioata la dat in judecata pt ca nu poate creste un copil cu 200 ron pensia alimentara care o primeste pe luna .problemele au inceput sa apara una dupa alta si minciuni in acelasi timp.I-am zis sa merga la avocat si sa duca adeverinta de la servici ca lui in ultima luna iau mai luat 200 ron din salariu din cauza crizei,tipa de fiecare data cand ii marea salariul il dadea in judecata pt marire, si eu i-am zis ca il crede prost ca deasta face asa .Acum nu inteleg cand a facut capilul nu stia ca nu poate sa-l creasca doar cu pensia ?sa revenim la ale noastre .A doua zii ma sunat sotul sa-mi zica ca a vb cu avocata si ia sp ca ca trebuie sa-i dea 50% din salariu ca asa este legea ,eu cand am auzit una ca asta iam zis dak ii da 50% sa se mute la ea sa-si creasca copilul inpreuna si sa ma lase dracului in pace,dupa am vb eu cu alt avocat care mi-a zis ca nu poate sa-i ia mai mult de 33% din salariu pt pensie .L-am sunat si iam zis si i-am mai sp sa il angajeze pe avocatul cu care vb eu ca este un avocat bun ,atunci a inceput sa tipe la mine ca de ce ma bag eu in treburile lui sa-mi vad de serviciul meu ca se descurca si fara sfaturile mele.El nu a reactionat niciodata asa ba chiar defiecare data cxand facea ceva ma suna si imi cerea parerea si dintro data nu mai are nevoie de parerile mele ,ciudat nu?asa ,revine el cu un tel la vreo 30 de m sa-mi zica ca a gresit avocata ca asa este 33% poate sa-i dea dar eu nu cred ca a gresit desii ma indoiesc ca exista avocata respectiva de care vb.Luni mi-am bagat masina in service sa-mi faca distributia si nu a fost gata masina pana seara l-am intrebat dak vine sa ma ia ,a venit si cand am ajuns in fata blocului a inceput sa-mi strige ca el ma aduce acasa cu masina si eu nu vreau sa-i dea bani copilului .nustiu ce se intampla cu el ca niciodata nu a mai facut asa ceva si plus de atat era prima data cand venea sa ma ia de la servici el.de 2 sap el cand ajunge de la servici nu mai urca sus ci pleaca la un prieten care pana acum nu a existat eu cred ca are amanta sau sa impacat cu nemernica aia voi ce ziceti va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa facsi nici ce sa cred
PUYUT_85
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:18
deci acum are pensia alimentara in valuare de 200 ron
PUYUT_85
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:19
Data: 2009-04-01 15:19:57
deci acum are pensia alimentara in valuare de 200 ron
imi cer scuse pt ultimul mesaj ,dak mai aveti intrebarii sunt aici sa va raspund
PUYUT_85
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:43
Hmm... deci... Eu nu stiu nimic despre cum e ea, dar...
Daca tu ai avea un copil cu el si v-ati desparti... Ar fi ok pentru tine sa iti dea 200 de ron pentru cresterea copilului tau?

Pentru ca tu nu ai cum sa stii CUM a fost relatia lui cu ea, si CE i-a spus el la momentul respectiv, de a determinat-o sa faca copilul ala... De unde stii ca nu s-au iubit si au vrut un copil impreuna AMANDOI?

Bine-nteles, 50% din salariu e cam mult, insa...
Dor_a
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:50
33 la suta din salar atat prevede legea pt un sg copil.dak lui i-a marit salarul sau i l-a scazut se rectifica valoarea.cat despre cealalta problema e posibil sa fi reluat legatura dak se comporta asa cu tine.da mai multe detalii de cat timp santeti casatoriti ,cat a durat fosta relatie...
lacrasar
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:54
De la: lacrasar, la data 2009-04-01 15:54:2233 la suta din salar atat prevede legea pt un sg copil.dak lui i-a marit salarul sau i l-a scazut se rectifica valoarea.cat despre cealalta problema e posibil sa fi reluat legatura dak se comporta asa cu tine.da mai multe detalii de cat timp santeti casatoriti ,cat a durat fosta relatie...

si inka ceva, e copilul lui nu cred k e favorabil pt relatia voastra sa te impui impotriva copilului k indiferent dak a fost facut din dragoste sau nu e tot copilul lui.
lacrasar
Postat pe 1 Aprilie 2009 15:56
De la: Dor_a, la data 2009-04-01 15:50:42Hmm... deci... Eu nu stiu nimic despre cum e ea, dar...
Daca tu ai avea un copil cu el si v-ati desparti... Ar fi ok pentru tine sa iti dea 200 de ron pentru cresterea copilului tau?

Pentru ca tu nu ai cum sa stii CUM a fost relatia lui cu ea, si CE i-a spus el la momentul respectiv, de a determinat-o sa faca copilul ala... De unde stii ca nu s-au iubit si au vrut un copil impreuna AMANDOI?

Bine-nteles, 50% din salariu e cam mult, insa...
El ia sp cand a ramas insarcinata sa faca avort dar nu a vrut de frica ca nu mai ramane insarcinata ca avea 32 de ani chestia asta mi-a confirmato chiar ea
PUYUT_85
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:13
sunt casatorita cu el de 2 ani.Ea a mai incercat sa bage minciuni intre noi ba chiar o si credeam pana cand mi-a aratat el ca minte cand am intrebato de ce face asta ,mi-a raspuns cu zambetul pe buze ca nu vrea ca eu sa fiiu urmatoare victima.nu mar deranja dak ar folosii bani pentru copil dar ea isi cumpara bijutrii nu cheltuie un ban cu copilul ala pe care il creste mama ei a si sa va mai zic ca am vb personal cu maicasa si mi-a zis femeia so las in pace si sa no bag inseama ca este o nenorocita decan a facut capilul nu ia cumparat o paine
PUYUT_85
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:19
Aha! Inteleg... Deci ei amandoi nu s-au protejat dar ea trebuia sa faca avort... Nu mi-o lua in nume de rau, eu nu sunt dintre cele care bat apa in piua cu "crima" de a face un avort... dar cred in decizia femeii de a alege.
Ce aiurea ca in tot jegul asta copilul ala nevinovat tre' sa traga ponoasele...
Oricum, eu stau si ma gandesc... Daca tot stiai de dinainte de copil... de ce nu incerci sa il si accepti... Eu sunt convinsa ca - daca ar exista o acceptare REALA a copilului din partea ta - lucrurile s-ar rezolva mai simplu... si nici nu ar trebui sa dea jumatate din salariu copilului... Stiu ca nu e usor, gelozia nu e un lucru care poate fi dominat usor... Totusi... e copilul lui... si el e barbatul tau... Cat o sa o tii asa, intr-un razboi? Pana la urma, asta invenineaza pe toata lumea si nici relatiei tale cu el nu are cum sa-i faca bine...
Dor_a
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:21
De la: PUYUT_85, la data 2009-04-01 16:19:59sunt casatorita cu el de 2 ani.Ea a mai incercat sa bage minciuni intre noi ba chiar o si credeam pana cand mi-a aratat el ca minte cand am intrebato de ce face asta ,mi-a raspuns cu zambetul pe buze ca nu vrea ca eu sa fiiu urmatoare victima.nu mar deranja dak ar folosii bani pentru copil dar ea isi cumpara bijutrii nu cheltuie un ban cu copilul ala pe care il creste mama ei a si sa va mai zic ca am vb personal cu maicasa si mi-a zis femeia so las in pace si sa no bag inseama ca este o nenorocita decan a facut capilul nu ia cumparat o paine


Hmm... Trist!
Dor_a
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:22
De la: PUYUT_85, la data 2009-04-01 16:19:59sunt casatorita cu el de 2 ani.Ea a mai incercat sa bage minciuni intre noi ba chiar o si credeam pana cand mi-a aratat el ca minte cand am intrebato de ce face asta ,mi-a raspuns cu zambetul pe buze ca nu vrea ca eu sa fiiu urmatoare victima.nu mar deranja dak ar folosii bani pentru copil dar ea isi cumpara bijutrii nu cheltuie un ban cu copilul ala pe care il creste mama ei a si sa va mai zic ca am vb personal cu maicasa si mi-a zis femeia so las in pace si sa no bag inseama ca este o nenorocita decan a facut capilul nu ia cumparat o paine

poate asa e ,poate vrea bani pt ea atunci e de condamnat.dar n-ai spus a avut o relatie cu sotul tau de cit timp,o aventura,... cand s-a intamplat...totusi e destul de prezenta in viata voastra.
lacrasar
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:24
De la: Dor_a, la data 2009-04-01 16:21:27Aha! Inteleg... Deci ei amandoi nu s-au protejat dar ea trebuia sa faca avort... Nu mi-o lua in nume de rau, eu nu sunt dintre cele care bat apa in piua cu "crima" de a face un avort... dar cred in decizia femeii de a alege.
Ce aiurea ca in tot jegul asta copilul ala nevinovat tre' sa traga ponoasele...
Oricum, eu stau si ma gandesc... Daca tot stiai de dinainte de copil... de ce nu incerci sa il si accepti... Eu sunt convinsa ca - daca ar exista o acceptare REALA a copilului din partea ta - lucrurile s-ar rezolva mai simplu... si nici nu ar trebui sa dea jumatate din salariu copilului... Stiu ca nu e usor, gelozia nu e un lucru care poate fi dominat usor... Totusi... e copilul lui... si el e barbatul tau... Cat o sa o tii asa, intr-un razboi? Pana la urma, asta invenineaza pe toata lumea si nici relatiei tale cu el nu are cum sa-i faca bine...
nu am nimic in potriva sa luam noi copilul ca eu nu pot face copii am vb chestia asta si cu ea si cu sotul dar nu a fost ea deacord ,mi-a zis ca pe copilul ei nu-l creste decat ea si neamurile ei .Iubesc foarte mult copii dar din nefericire eu nu pot avea copii
PUYUT_85
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:26
a avut o relatie cu sotul in urma cu 4 ani copilul are 5 anisorii
PUYUT_85
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:27
De la: PUYUT_85, la data 2009-04-01 16:27:51a avut o relatie cu sotul in urma cu 4 ani copilul are 5 anisorii


Saracutzul...

Oricum, inteleg ca sotul tau ti-a dat dreptate, pana la urma... Eu zic ca ar trebui sa ii dati aleia doar ATAT cat mentioneaza legea si in rest - daca tu simti ca ai resurse emotionale - sa incerci sa te apropii de copil... Pana la urma, nu e vorba doar de bani, sufletelul ala are nevoie si de o vorba buna si sa se simta si iubit... Evident, si asta trebuie facuta cu masura, pentru ca - daca vede Ghionoaia ca s-a atasat prea mult copilul de tine - s-ar putea sa nu va mai lase sa-l vedeti...
Usor nu e, sunt convinsa...
Dor_a
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:32
De la: Dor_a, la data 2009-04-01 16:32:44
De la: PUYUT_85, la data 2009-04-01 16:27:51a avut o relatie cu sotul in urma cu 4 ani copilul are 5 anisorii


Saracutzul...

Oricum, inteleg ca sotul tau ti-a dat dreptate, pana la urma... Eu zic ca ar trebui sa ii dati aleia doar ATAT cat mentioneaza legea si in rest - daca tu simti ca ai resurse emotionale - sa incerci sa te apropii de copil... Pana la urma, nu e vorba doar de bani, sufletelul ala are nevoie si de o vorba buna si sa se simta si iubit... Evident, si asta trebuie facuta cu masura, pentru ca - daca vede Ghionoaia ca s-a atasat prea mult copilul de tine - s-ar putea sa nu va mai lase sa-l vedeti...
Usor nu e, sunt convinsa...

intrutotul de acord,apropie-te de copil
lacrasar
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:41
nu l-am vazut decat de 2 orii si atunci a inceput sa injure sa ne jigneasca .femeia asta este bolnava mintal altceva nu pot sp. Cand a aflat ca m-am maritat cu barbatul cu care are ea copilul a inceput sa ma ameninte ca-mi rupe picioarele ca -mi mai face nustiu ce dak nu ma despart de el.asa cand avazut ca nu bag inseama toate prostiile ei a inceput sa-mi urmareasca sotul sii facea poze pe care mi le trimitea pe email .mi-a aflat adresa de hi5 si mi-a luat pozele deaculo si lae atasat la ea in adresa si scria in dreptul pozei mele ca sunt urmatoare victima iar la el ca este calau ,sa-mi sp. si mie cineva dak i se pare ceva normal di toate astea .Da chiar nu ma intereseaza bani din partea mea poate sasi dea tot salariul lui la copil ca am destul de mare salariul incat sa ma intreytin pe mine si pe el.Va multumesc ca mi-ati raspuns
PUYUT_85
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:43
De la: PUYUT_85, la data 2009-04-01 16:43:25nu l-am vazut decat de 2 orii si atunci a inceput sa injure sa ne jigneasca .femeia asta este bolnava mintal altceva nu pot sp. Cand a aflat ca m-am maritat cu barbatul cu care are ea copilul a inceput sa ma ameninte ca-mi rupe picioarele ca -mi mai face nustiu ce dak nu ma despart de el.asa cand avazut ca nu bag inseama toate prostiile ei a inceput sa-mi urmareasca sotul sii facea poze pe care mi le trimitea pe email .mi-a aflat adresa de hi5 si mi-a luat pozele deaculo si lae atasat la ea in adresa si scria in dreptul pozei mele ca sunt urmatoare victima iar la el ca este calau ,sa-mi sp. si mie cineva dak i se pare ceva normal di toate astea .Da chiar nu ma intereseaza bani din partea mea poate sasi dea tot salariul lui la copil ca am destul de mare salariul incat sa ma intreytin pe mine si pe el.Va multumesc ca mi-ati raspuns

e clar obsedata de el, sigur foloseste si copilul impotriva sotului tau.nu stiu ce sa-ti spun decat s-o ignori si atat, nu te certa cu sotul tau din cauza ei si fii intu totul de acord cu el cand vine vb de copil.castiga copilul de partea ta,ce el nu are drepturi la vizite?dak plateste pensie poate lua copilul din cand in cand.
lacrasar
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:47
buna ziua tuturor! venii si eu ca musca...............mai iubita si eu primesc de la fostul sot tot doua milioane pe luna in conditiile in care are firma,case inchiriate etc...............banii astia nu ajung nici pentru o pereche de adidasi .............nu conteaza cu ce creste ea copilul ca bietul copil nu poate sa astepte nemincat pina ii da sotul tau pensia s-au mamasa bani! ideea este ca daca sotul tau ar fi dorit ar fi putut sa demonstreze ca ea nu are posilitati de crestere a copilului si atunci dinsul ar fi cistigat legal custodia!dar cheltuielile cu un copil sint de n ori mai mari decit mizeria de pensie! ............sint convinsa ca adevarul este undeva la mijloc ...........si vreau sa stii ca nu poti cistiga batalia cu un copil............copilul si fericirea lui vor prima pentru orice parinte! sa stii ca eu am un barbat de il pui la rana............dar cit de mult il iubesc..... daca ar fi vreodata o discutie despre copil............nu as privii in urma!...................incearca sa ajuti acel copil si comporta-te ca o mama chiar daca nu este al tau si sa vezi cum sotul tau te va privii ca pe soare!felul in care vezi lucrurile il va indeparta de tine si eventual il va arunca in bratele fostei........tu spui iubesti copilul si copiii in general....acu te intreb:cite surprize ai organizat pentru puiul de om din proprie initiativa? cite hainute,dulciurele ai cumparat? cite sfirsituri de saptamina ai petrecut cu el si cu sotul tau?............banuiesc ca nu prea multe ca tu singura spui ca pina acum nu ai avut timp de doi ani bataie de cap!........sper ca nu te deranjeaza faptul ca sint directa dar vad lucrurile din punctul de vedere al unei persoane care are un copil din prima casatorie..........si care nu s-ar fi recasatorit vreodata daca acel barbat nu ar fi iubit copilul din tot sufletul oferindu-i tot ce este mai bun pe lume!
FRANNNCE
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:53
pensia ia platito decand sa nascut copilul dar eu cred ca ei ii este frica ca vezi Doamne moare nemaritata si sa gandit sa puna gheara pe el ca are copilul cu el.
PUYUT_85
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:54
De la: FRANNNCE, la data 2009-04-01 16:53:48buna ziua tuturor! venii si eu ca musca...............mai iubita si eu primesc de la fostul sot tot doua milioane pe luna in conditiile in care are firma,case inchiriate etc...............banii astia nu ajung nici pentru o pereche de adidasi .............nu conteaza cu ce creste ea copilul ca bietul copil nu poate sa astepte nemincat pina ii da sotul tau pensia s-au mamasa bani! ideea este ca daca sotul tau ar fi dorit ar fi putut sa demonstreze ca ea nu are posilitati de crestere a copilului si atunci dinsul ar fi cistigat legal custodia!dar cheltuielile cu un copil sint de n ori mai mari decit mizeria de pensie! ............sint convinsa ca adevarul este undeva la mijloc ...........si vreau sa stii ca nu poti cistiga batalia cu un copil............copilul si fericirea lui vor prima pentru orice parinte! sa stii ca eu am un barbat de il pui la rana............dar cit de mult il iubesc..... daca ar fi vreodata o discutie despre copil............nu as privii in urma!...................incearca sa ajuti acel copil si comporta-te ca o mama chiar daca nu este al tau si sa vezi cum sotul tau te va privii ca pe soare!felul in care vezi lucrurile il va indeparta de tine si eventual il va arunca in bratele fostei........tu spui iubesti copilul si copiii in general....acu te intreb:cite surprize ai organizat pentru puiul de om din proprie initiativa? cite hainute,dulciurele ai cumparat? cite sfirsituri de saptamina ai petrecut cu el si cu sotul tau?............banuiesc ca nu prea multe ca tu singura spui ca pina acum nu ai avut timp de doi ani bataie de cap!........sper ca nu te deranjeaza faptul ca sint directa dar vad lucrurile din punctul de vedere al unei persoane care are un copil din prima casatorie..........si care nu s-ar fi recasatorit vreodata daca acel barbat nu ar fi iubit copilul din tot sufletul oferindu-i tot ce este mai bun pe lume!
sotul meu nu vrea copilul eu da nici tipa nu vrea sa-l luam noi dar ea nu afost casatorita cu el o aventura de 1 luna si a ramas gagica gravida ,nu vreau sa ma despart de sot din cauza nemernicei aleia dar eu v-am intrebat altceva credeti ca ma inseala de se copmporta asa in ultima vreme?
PUYUT_85
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:59
De la: PUYUT_85, la data 2009-04-01 16:54:08pensia ia platito decand sa nascut copilul dar eu cred ca ei ii este frica ca vezi Doamne moare nemaritata si sa gandit sa puna gheara pe el ca are copilul cu el.


Mai, eu zic asa: daca el ar fi vrut-o pe ea, s-ar fi insurat cu ea. Dar nu a vrut-o. S-a insurat cu tine... Ce vrea ea, e treaba ei, tu vezi-ti de ale tale, ca "fostii" nu sunt niciodata o amenintare...
Vorba lui Frannce, tu incearca sa te fii mai apropiata de copil, chiar daca nu te lasa nebuna... Opreste-te tu si cumpra-i un tricouash, sau un pantalonash, sau o jucarie, si da-i-le lui barbata-tu sa i le duca. Spune-i sa nu-i spuna ei ca tu le-ai cumparat... Tu nu pe ea vrei sa o impresionezi, ci sa-i arati lui ca ii esti sprijin...
Si nu uita niciodata ca in razboiul dintre nebuna si voi, copilul ala e cel care plateste toate oalele sparte... Si e pacat.
Dor_a
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:01
De la: PUYUT_85, la data 2009-04-01 16:59:02
De la: FRANNNCE, la data 2009-04-01 16:53:48buna ziua tuturor! venii si eu ca musca...............mai iubita si eu primesc de la fostul sot tot doua milioane pe luna in conditiile in care are firma,case inchiriate etc...............banii astia nu ajung nici pentru o pereche de adidasi .............nu conteaza cu ce creste ea copilul ca bietul copil nu poate sa astepte nemincat pina ii da sotul tau pensia s-au mamasa bani! ideea este ca daca sotul tau ar fi dorit ar fi putut sa demonstreze ca ea nu are posilitati de crestere a copilului si atunci dinsul ar fi cistigat legal custodia!dar cheltuielile cu un copil sint de n ori mai mari decit mizeria de pensie! ............sint convinsa ca adevarul este undeva la mijloc ...........si vreau sa stii ca nu poti cistiga batalia cu un copil............copilul si fericirea lui vor prima pentru orice parinte! sa stii ca eu am un barbat de il pui la rana............dar cit de mult il iubesc..... daca ar fi vreodata o discutie despre copil............nu as privii in urma!...................incearca sa ajuti acel copil si comporta-te ca o mama chiar daca nu este al tau si sa vezi cum sotul tau te va privii ca pe soare!felul in care vezi lucrurile il va indeparta de tine si eventual il va arunca in bratele fostei........tu spui iubesti copilul si copiii in general....acu te intreb:cite surprize ai organizat pentru puiul de om din proprie initiativa? cite hainute,dulciurele ai cumparat? cite sfirsituri de saptamina ai petrecut cu el si cu sotul tau?............banuiesc ca nu prea multe ca tu singura spui ca pina acum nu ai avut timp de doi ani bataie de cap!........sper ca nu te deranjeaza faptul ca sint directa dar vad lucrurile din punctul de vedere al unei persoane care are un copil din prima casatorie..........si care nu s-ar fi recasatorit vreodata daca acel barbat nu ar fi iubit copilul din tot sufletul oferindu-i tot ce este mai bun pe lume!
sotul meu nu vrea copilul eu da nici tipa nu vrea sa-l luam noi dar ea nu afost casatorita cu el o aventura de 1 luna si a ramas gagica gravida ,nu vreau sa ma despart de sot din cauza nemernicei aleia dar eu v-am intrebat altceva credeti ca ma inseala de se copmporta asa in ultima vreme?[/quote nu este obligatoriu sa te insele...........poate este stresat si se simte obligat catre copil...........de asta noi batem apa in piua cu,copilul........si te invatam sa te apropii de el.........ca sotul tau sa vada in tine un sprijin real ! discutia cu pensia nici nu trebuia sa o aveti........trebuia sa fie un fapt divers .........tu ce ai facut ........te-ai dus la avocat sa te informezi........si i-ai zis lui...........el clar a interpretat ca nu vrei sa ajuti copilul!..................eu una as fi interpretat si mai rau ........
FRANNNCE
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:11
ca sa-l tii de partea ta pe sot trebuie sa-ti asumi copilul lasand la o parte nebuna.asa cred k nu-ti vei mai pune nici intrebari despre inselat.dak tu refuzi sa cooperezi in privinta copilului o sa-l impingi in bratele ei.sa-ti asumi inseamna sa-i devii a doua mama,mai ales k tu nu poti face copii priveste copilul k fiind doar al lui,bucata din el.
lacrasar
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:17
Da, pai eu ce ti-am spus mai sus?
Ca ea nu e o amenintare. Daca ar fi vrut-o, ar fi luat-o, ce Dumnezeu! Acu' ea e fumata...
El insa are nevoie de sotia lui langa el, nu un (alt) inamic... Ca el e la mijloc acum.... tu spui ca nu poti avea copii... Deci el stie ca ala e SINGURUL lui copil.... Intelegi? Ca deja ma repet... si Frannce pe de alta parte iti zice acelasi lucru, deci eu cred ca ne facem intelese, nu?
Dor_a
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:17
va multumesc ca mia-ti raspuns ma-ti ajutat foarte mult.
PUYUT_85
Postat pe 2 Aprilie 2009 11:11

Parerea mea este ca viata e prea scurta k cineva sa-si bata joc de tine!
Deschide bine ochii,fa cercetari si cu dovezile in mana punele in fata lui...
O vrea pe mama copilului? lasa-l sa plece...
Vrea amanta....duca-se!
Stiu,usor de vorbit,greu de facut! Mai bine mai devreme decat mai tarziu!
Mult succes! Ai grija de tine!
hanne_marie
Postat pe 3 Aprilie 2009 09:44
eu zic sa porti cu el o discutie cat se poate de serioasa....eu unul,cred ca iti ascunde ceva si iti ramane sa afli ce...bafta.
cata_bebe
Postat pe 3 Aprilie 2009 18:01
ideea e ca acel copil nu are nici o vina ca se gaseste in aceasta situatie...singurii vinovati sunt parintii lui amandoi in aceeasi masura, iar tu...nu stiu ce sa zic...cred ca ar trebui sa te gandesti bine daca vrei sa continui o astfel de casnicie...el area aceasta responsabilitate pe care trebuie sa si-o asume...desigur...mai sunt atatea alte cupluri in situatii de genul asta dar poate rezolva aceste probleme in alte moduri...parerea mea e ca s-ar putea sa se fi impacat cu acea femeie sau e atat de prost incat se lasa dus de nas de catre ea...nu stiu...cred ca ar trebui sa aveti o discutie foarte serioasa si in primul rand matura in ceea ce priveste relatia voastra si apoi sa gandesti la rece decizia pe care o ai de luat...in rest ce sa zic...chiar imi pare rau ca treci prin asa ceva si ca exista asemenea cazuri...
oana27dub
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:59
Daca aveti nevoie nu ezati sa apelati. O zi frumoasa, tuturor!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 13:49
De la: PUYUT_85, la data 2009-04-01 16:19:59sunt casatorita cu el de 2 ani.Ea a mai incercat sa bage minciuni intre noi ba chiar o si credeam pana cand mi-a aratat el ca minte cand am intrebato de ce face asta ,mi-a raspuns cu zambetul pe buze ca nu vrea ca eu sa fiiu urmatoare victima.nu mar deranja dak ar folosii bani pentru copil dar ea isi cumpara bijutrii nu cheltuie un ban cu copilul ala pe care il creste mama ei a si sa va mai zic ca am vb personal cu maicasa si mi-a zis femeia so las in pace si sa no bag inseama ca este o nenorocita decan a facut capilul nu ia cumparat o paine



un copil inseamna multe.nu doar o pensie alimentara de 2 mil.cine considera ca doar cu atat te poti descurca cu un copil se insala.himmm,in povestea ta,simt ca parca si eu sunt aceea femeie netrebnica,pt ca crede-ma si mie mi s-a adus aceelasi acuzatii,ca cu pensia alimentara,imi cumpar eu cine mai stie ce.de parca din 2 mil,sau 1 mil,cat primesc eu nu stiu ce naiba iti poti cumpara.eu zic asa,ori se implica in cresterea lui,ori nu si gata.eu asa i-am spus,pt ca am considerat ca cu o pensie aceea amarata ma jigneste,si atunci prefer lipsa.dar in fine,cine nu are copii,nu stie ce inseamna,si cat treb sa cheltuiesti,sau ce sa faci.
nefertitiafrodita
Postat pe 13 Mai 2009 14:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello 47 De la: pickard 3 Mai 2011 21:44
iubirea a trecut.. 17 De la: mady_puppy 27 Noiembrie 2009 19:12
Sunt in dilema 26 De la: annna_larysssa 14 Decembrie 2009 18:30
Sa iubesti fara speranta 13 De la: Diavolyta_ 1 Septembrie 2009 22:12
buna 3 De la: Barbie30 17 Septembrie 2010 19:57