Setari Cookie-uri

Dupa cat timp ne mutam impreuna?

Cat timp a trecut pana cand ati luat decizia de a va muta impreuna cu pretenul/prietena? Care sunt avantajele si dezavantajele?
EmperorNerva
Postat pe 27 August 2009 10:54
De la: EmperorNerva, la data 2009-08-27 10:54:55Cat timp a trecut pana cand ati luat decizia de a va muta impreuna cu pretenul/prietena? Care sunt avantajele si dezavantajele?


avantaj pentru tine daca cauti bine s-au mai tratat subiecte de genul asta

dezavantaj pentru unii ca se tot deschid in continuare subiecte care se tot repeta

BBFluturas
Postat pe 27 August 2009 10:57
eu una nu mam mutat inca cu pr...vine seara la mn doarme si a doua zi pleca la servici,se mai duce si la el ,consider ca e mai bn asa ;) dar o sa vina si omentul ala!!! scz BUNA !:D
kudika060793
Postat pe 27 August 2009 11:02
De la: EmperorNerva, la data 2009-08-27 10:54:55Cat timp a trecut pana cand ati luat decizia de a va muta impreuna cu pretenul/prietena? Care sunt avantajele si dezavantajele?


Cu primul m-am mutat dupa 2 ani si am fost impreuna 7 ani in total. Cu al doilea nu ma mut. Suntem impreuna de un an jumate dar nu e cazul sa ma gandesc la asa ceva.

Avantaje sunt doar atunci cand esti sigura ca iti doresti sa fii mereu cu persoana respectiva. Dezavantaje nu exista in cazul asta, indiferent ce s-ar intampla, nu poate fi considerat dezavantaj. In cazul in care nu esti sigura ca iti doresti sa locuiesti si sa traiesti cu persoana respectiva, TOTUL poate deveni un dezavantaj.
liliana2005
Postat pe 27 August 2009 11:10
Cu prietenul m-am mutat dupa 6 luni de relatie...e bine sa te muti impreuna cu prietenul doar daca va iubiti cu adevarat, avantajul fiind ca va vedeti zilnic..dormiti impreuna..aaa..si sa nu uitam: mai mult sex dezavantaje pana acum eu n-am avut
simonycik
Postat pe 27 August 2009 15:38
De la: simonycik, la data 2009-08-27 15:38:05Cu prietenul m-am mutat dupa 6 luni de relatie...e bine sa te muti impreuna cu prietenul doar daca va iubiti cu adevarat, avantajul fiind ca va vedeti zilnic..dormiti impreuna..aaa..si sa nu uitam: mai mult sex dezavantaje pana acum eu n-am avut


bafta sa aveti in continuare :D si pe cand nunta
ralukutzza
Postat pe 27 August 2009 15:41
De la: Ralukutzza, la data 2009-08-27 15:41:52
De la: simonycik, la data 2009-08-27 15:38:05Cu prietenul m-am mutat dupa 6 luni de relatie...e bine sa te muti impreuna cu prietenul doar daca va iubiti cu adevarat, avantajul fiind ca va vedeti zilnic..dormiti impreuna..aaa..si sa nu uitam: mai mult sex dezavantaje pana acum eu n-am avut


bafta sa aveti in continuare :D si pe cand nunta

multumesc nunta..mai incolo
simonycik
Postat pe 27 August 2009 19:12
De la: EmperorNerva, la data 2009-08-27 10:54:55Cat timp a trecut pana cand ati luat decizia de a va muta impreuna cu pretenul/prietena? Care sunt avantajele si dezavantajele?

...aa putin..cateva zile...si asta e in 2 cazuri...si in nici unul dintre ele nu a mers bine...cred eu exact din cauza asta...certurile au inceput la scurt timp...ma gandesc ca daca nu ne/am fi mutat asa de repede impreuna...si am fi apucat sa ne cunoastem mai bine..stand fiecare separat...probabil ca nu ne/am mai fi mutat impreuna...nu stiu...dar cum nu se poate da timpul inapoi ca sa se schimbe ceva...regretele/s tardive....asta cu mutatul impreuna e o treaba riscanta...si daca se intampla prea devreme atunci e si mai riscanta.
kudika066423
Postat pe 16 Septembrie 2009 19:58
De la: EmperorNerva, la data 2009-08-27 10:54:55Cat timp a trecut pana cand ati luat decizia de a va muta impreuna cu pretenul/prietena? Care sunt avantajele si dezavantajele?


M-am mutat impreuna cu prietenul meu dupa 2 luni din...greseala...
Trebuia sa stea la mine cateva zile, si nu l-am mai lasat sa plece ...si nu a ripostat...
NumaiTu
Postat pe 19 Septembrie 2009 01:22
salut,eu m-am mutat cu prietenul dupa 8 luni,suntem impreuna de 2 ani si ne intelegem bine,dezavantajul este ca trebuie sa inveti sa gandesti in 2,pentru ca inainte,desi eram impreuna,ieseam din casa fara sa stau sa-l sun sa-i spun.acum ca stam impreuna,trebuie sa-i spun sa nu se ingrijoreze,dar atunci cand aveam febra,el mi-a facut mancare,se trezea noaptea si-mi dadea medicamentele,s-a purtat fantastic.daca va iubiti si sunteti constienti ca trebuie rabdare si eforturi k relatia sa mearga,e foarte placuta mutarea impreuna.
camelcutza
Postat pe 25 Septembrie 2009 16:25
Momentul potrivit e cand il simtiti voi. Puteati sa incepeti de ieri E normal ca vor aparea si divergente. Apar mereu. Pentru ca tu nu poti dormi cu televizotul aprins si el vrea sa vada meciul, pentru ca tu esti obosita si n-ai chef sa mai faci de mancare, pentru ca nu-l lasi sa-si arunce camasile pe unde are chef...Sunt o gramada de mici motive pentru care te enerva si tu il vei enerva pe el, Dar e asa de frumos, atat de intim... Asta e farmecul. Ca-l vei putea iubi, si el te va putea iubi asa cum esti. In halat si papuci. Iar seara cand va veti intoarce acasao sa va dati sema ca sunteti doar voi doi. Unul pentru altul
Aphrodite
Postat pe 25 Septembrie 2009 21:29
Buna! Momentul potrivit e cand incepeti sa tot dormiti unul pe la altul si intr-o dimineata va treziti ca nu v-ati luat hainele potrivite de seara pt a merge la birou/ servici
Daca simti ca-ti lipseste dimineata cand deschizi ochii si iei telefonul sa-i spui "Buna dimineata dragul meu" cu siguranta e momentul potrivit pt a te muta cu el!
andra_ale
Postat pe 26 Septembrie 2009 08:48
Cumnata mea ,dupa o saptamana de cand si-a cunoscut iubitul s-au matat impreuna,dupa 2 -3ani de relatie s-au casatorit,acum au un baietel si totul este minunat.Te muti cu el cand simti.
cami_goanga10
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mult prea mofturos si nu pun suflet intr-o relatie ... ce pot sa fac in cazul asta? 18 De la: kudika_28474 25 Martie 2013 21:57
Cat timp trebuie sa treaca de cand va cunoasteti prietenul pana incepeti o relatie intima cu el? 28 De la: roz5blue6lila7 12 Februarie 2010 18:14
psiholog 4 De la: pisicuta_razboinica 13 Martie 2009 20:53
cum pot sami dau seama daca prietena ma mai iubeste sau nu 11 De la: Giorgio_Giorgio_1 5 Aprilie 2013 14:07
cadou de ziua indragostitilor 28 De la: playboy 2 Februarie 2013 11:01