Setari Cookie-uri

a trecut 1 an...

Buna! sunt noua pe aici,si am citit tot ce se intampla pe aici si m-am gandit sa scriu si eu problemele mele si poate ca am si eu nevoie de sfat:)
Am fost cu un tip aproape 1an si a fost prima iubire,am aflat dupa 8 luni ca ma insala,eu stiam asta de mult,dar nu am vrut sa ma cert cu el ptr ca il iubeam prea mult si tot el a vrut sa ne despartim si bineinteles nu l-am lasat sa se desparta de mine..si am continuat relatia 3luni ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic...si dupa 3 luni ne-am despartit din cauza mea,ptr ca am controbait prin messengerul lui si am luat id-ul unei fete si am vb cu aia fara sa stie el...aia l-a sunat pe el sa-i zica ca eu i-am vb urat,dar nu era adevarat,apoi m-a sunat el si mi-a zis ca nu mai vrea sa mai auda de mine si asa s-a terminat definitiv....il sunam incontinuu,in fiecare zi sa ma impac cu el,nu a mai vrut! Mi-a zis ca vrea sa fie singur,sa mai copilareasca...sa ramanem amici...ptr inceput am acceptat,ca asa poate ne impacam...dar nu am reusit...
Vara trecuta aflasem ca el s-a combinat cu o fata,si eu intrasem in concediu sa fiu singura 2 saptamani...fara sa mai calc in orash.Si cand m-am intors din concediu,aflasem multe lucruri...ca a plecat cu pr lui la mare,ba la munte,ba la botezuri care au fost ei nasi...si am mai aflat mai tarziu care imi facuse si mai rau,ca a alasat-o gravida si a facut avort...dupa 1 sapt mi s-a facut si mai rau si am intrat in spital din cauza lui...suferinta pe care o purtam ptr el,in timp ce am stat in spital...nici macar nu a venit sa ma visiteze in spital,dar a venit sefa lui! Dupa ce am iesit din spital,m-a sunat sa ma invite la un suc sa ma vada daca ma simt bine....si am iesit,am stat de vorba,mi-a zis ca am slabit foarte rau...e normal am stat 1 sapt in spital fara mancare,cu perfuzie! si sa ma pun sa ma ingrash,doctoru a zis ca tre sa tzin regim...sa nu mananc orice.
Nu am facut nimic altceva decat ca se lauda cu fufele lui...A trecut foarte mult timp de cand nu l-am mai vazut,si iese aproape des cu prietena lui...iar eu ca proasta acasa,nu aveam chef de nimic,nici macar o alta relatie nu pot sa am,nu sunt in stare sa am o alta relatie,nu sunt inca pregatita dupa atata suferinta. Am cun un alt tip care ii placea de mine si am zis sa incerc daca pot sa fiu si eu cu cineva si nu a mers,am stat doar o luna si nu am facut absolut nimic(stiti la ce ma refer)si dupa asta,mi-a zis ca ma iubeste,eu inca il iubesc pe fostu!Am fost singura de craciun,de revelion,de ziua indragostitilor si de martisor...In mijlocul luni martie a venit verisoara mea sa ma vada,dar a venit cu un tip si mi-a facut cunostinta cu el....eram foarte timida si el la fel si mai timid,nu vorbea deloc.Am intrat in concediu in martie si am plecat in bucuresti sa-l intalnesc si ne-am intalanit,am dormit la el,dar nu am facut nimic ptr ca nu am vrut noi...a trecut o sapt de concediu,iar am plecat la buc la matusa mea,el m-a sunat sa merg la el ca nu ne-am mai vz de 1 sapt,si am dormit din nou la el este al 2 lea cu care am facutca sa-l uit pe fostu.Desi noi la inceput am discutat sa nu avem nici un fel de relatie serioasa,ptr ca eu nu prea vreau,nici el ! eu deja am inceput sa tzin la el dar nu-i arat asta,inca nu! ce sa fac ca sa simta ceva ptr mine? sa fie ceva intre noi...
Astept sfaturile voastre,multumesc!
Bebelusa22
Postat pe 5 Aprilie 2009 00:34
sfaturi se pot da cu usurinta ideea este ca dupa o relatie care a esuat si in urma careia fostul s a dovedit a fi un...e normal sa ai dubii in privinta actualului..insa nimeni nu poate sa ti spuna reteta perfecta relatia o sa decurga de la sine in viata trebuie sa risti ..nu sunt toti la fel doar ca ne ia ceva timp pina il gasim pe cel potrivit..apropiati va unul de altul si vedeti ce iese pina la urma.Pupici
gia_s
Postat pe 14 Aprilie 2009 05:08
E rau daca nu-ti dai seama cand esti in plus...A vrut sa va despartiti si nu l-ai lasat?Se poate ??
Cu siguranta s-a indragostit de altcineva ,cred ca ai facut o obsesie pentru el !
Dragoste cu sila nu se poate!Lasa omul in pace si traieste-ti si tu viata..

"Desi noi la inceput am discutat sa nu avem nici un fel de relatie serioasa,ptr ca eu nu prea vreau,nici el ! eu deja am inceput sa tzin la el dar nu-i arat asta,inca nu! ce sa fac ca sa simta ceva ptr mine? sa fie ceva intre noi..." ...

Nu inteleg faza asta cu discutatul inainte .. !Ai fost de acord ...Lasa-l sa te placa ptr.ceea ce esti .Nu cred ca trebuie sa faci ceva anume..Si arata-i ca ti la el...de ce nu!?Poate asa vei uita de trecut...

ella_c
Postat pe 14 Aprilie 2009 06:23
da...asa o sa fac,multumesc ptr atentie si ptr faturi care mi-ati dat.Eu chiar nu stiu ce sa fac si sunt foarte timida,dar o sa fac cum mi-ati spus:)
Bebelusa22
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:27
Lasa timpul sa le rezolve pe toate.. daca o fi sa fii cu acel baiat, o sa fii... cat despre timiditate ai sa vezi ca o sa treaca si aia....
Diavolyta_
Postat pe 15 Aprilie 2009 15:46
E timpul sa mergi mai departe...lasa-l pe fostul...Nu toti sunt dobitoci. Incearca sa ai o relatie cu altcineva...fii fericita..cu totii trecem la un moment dat printr-o dezamagire...dar stim sa mergem mai departe...Viata e frumoasa dar trebuie sa stii cum s-o privesti...
camelusha83
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:41
rezumat pls
bestiutza_relouded
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:44
De la: bestiutza_relouded, la data 2009-04-16 13:44:04rezumat pls


a, b, c.... z
Diavolyta_
Postat pe 16 Aprilie 2009 13:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
singuratate... 56 De la: EmperorNerva 24 Aprilie 2009 17:19
cele 10 porunci daca le sti...........???????????? 7 De la: contesina 3 Iulie 2011 16:35
vreau sfaturi.. 7 De la: veryny 30 Aprilie 2010 09:40
Cum sa procedez? 5 De la: kudika_958750 18 Aprilie 2014 17:27
Vreau sa ne impacam... 119 De la: pretty_her 9 Iulie 2013 09:37