Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa ii mai fac...!!!

...Deci...nu stiu cu ce sa incep...eu...am o sora...si este cu un baiat de aproape un an...bineinteles...este obsedata de el...k asta nu o pot numi iubire si sa va spun de ce...el...umbla cu altele...si ea stie lucrul asta...dar nu vrea sa spuna nimic pt ca ii este frica sa nu il piarda...si nu inteleg de ce...baiatul...arata bine fizic...este destul de inteligent...ea este o papusa...frumoasa foc..
Ea ii ofera lui absolut orice...TOT...sentimental si material...lui nu ii lipseste nimic...nici benzina pt masina lui...nici mancare (de cand vine la ea acasa...si mananca si doarme s-a ingrasat!!)..abuzeaza pur si simplu de ea...si in acelasi timp de toata familia...eu la inceput nu l-am suportat..dar am acceptat situatia doar pt ea...pt k este sora mea si o iubesc asa cum este!...dar...deja s-au intrecut limitele...si nu mai pot suporta...nu tiu ce sa fac ca ea sa isi deschida ochii sa sa-l vada cum este in realitate...sa-l vada k nu ii ofera nimic...nici macar sentimental...si i-a si spus k el o poate parasii fara nici o problema...si tot degeaba...nu stiu ce sa ii mai fac...el tot timpul este langa ea...doar cand e la munca nu...pt ca nunceste...dar cred ca degeaba...pt k bani tot ea ii da...m-am saturat eu de cate ori mi-a cerut mie...ca sa ii dea lui...a avut nesimtirea sa ii ceara si mamei mele bani...a trecut cam o luna de atunci...si tot nu i-a dat inapoi...eu nu pot sa stau de vorba cu ea...pt ca este tot timpul scai dupa ea...daca nu e...vorbeste la telefon si tot aia e...deci...nu stiu ce sa ii fac ca sa vada ca nu e bine ce face...si din cauza lui...isi pierde toti prietenii...
...spuneti-mi parerile...va rog sa ma ajutati!!
yubytzyk_05
Postat pe 9 Iunie 2009 00:06
Din pacate si sora mea este implicata intr=o relatie care se desfasoara cam la fel....dar la ea lucrurile sunt un pic mai evoluate,asteapta un copil ,pentru care munceste si acum intr-un stadiu avansat al sarcinii pentru ca el nu se zbate in nici un fel pentru a asigura un suport material pentru copilul ce va veni pe lume.Si familia lui este la fel de oportunista,mama in special care a imprumutat de la soramea o suma mare de bani iar acum spune ca n=are.,...Practic ceea ce munceste el se duce pe distractii cu prietenii,iesiri si mese in oras in timp ce ea munceste tura dubla de cele mai multe ori ....Sincera sa fiu de foarte multe ori i=am dat sfaturi surorii mele,sau am incercat sa=i spun ca merita mai mult,i=am spus sa se iubeasca intai pe ea ,sa nu se mai lase de prisos,sa=si cumpere ei in primul rand ce=i trebuie si apoi sa=i faca lui placeri *i]a luat masina,lunar isi cumpara 2=3adidasi,jeans,playstation,schimba mobilul...etc) in timp ce ea e decat dezamagita de indiferenta lui,de noptile care pleaca si isi inchide tel,de faptul ca nu o ajuta cu nimik in casa,ca trebuie dupa 12 ore de munca sa curete dupa chefurile care le face el in lipsa ei,de faptul ca intrece masura cu bautura si chefurile....cel mai rau imi pare de faptul ca copilul va veni intr=o astfel de atmosfera...si de faptul ca ea inca mai munceste ...practic pt a=i asigura sotului toate prostiile....
Atata timp cat sora ta nu vrea sa se trezeasca n=o va trezi nimeni...sora mea nu e la prima relatie care face astfel de greseli,si se lasa manipulata,poate e treaba si de destin....repetam aceleasi greseli pana cand ne invatam lectia,daca o invtam....e trist ca se intampla asa si ca foarte multi dintre oameni sunt paraziti ,nesinceri si manipulanti...este un cerc vicios si au de suferit familii,frati,copii,parinti....





ellenitta
Postat pe 9 Iunie 2009 14:09
doamne ce naspa..is orbite de iubire femeile astea..si nu mai vad nimic altceva..asta e problema... .. din pacate nu prea ai ce sa le faci...
Corina_cori
Postat pe 9 Iunie 2009 14:50
Nu prea poti sa deschizi ochii surorii tale...mai bine iti vezi de treburile tale si o sa vezi ca mai devreme sau mai tarziu o sa realizeze ca greseste...Tu doar trebuie sa ii fii aproape ca sa stie ca orice s-ar intampla tu ii vei fi alaturi.Daca te bagi in relatia lor tot tu ai sa iesi aia "sifonata|"si o sa te indeparteze iar pe urma cand o sa-si dea seama ca greseste o sa-i fie jena sa mai vina la tine.Parerea mea e sa o lasi pe ea singura sa isi da seama ca greseste...
camelusha83
Postat pe 9 Iunie 2009 15:29
dragostea e oarba...nimeni nu`i poate deskide okii pt k ea il vede doar pe el....kam asa e si in kazul meu..ii dadeam tot....in skimb nu ceram decat putina afectiune...j niki aia nu o primeam...isi va da seama mai devreme sau mai tarziu..va deskide okii pt k raul nu poate fi ascuns toata viata.....degeaba inkerci sa`i expliki....ea nu va intelege....probabil e manupulata intr`un fel de el...
iubita_nimanui
Postat pe 9 Iunie 2009 16:02
De la: iubita_nimanui, la data 2009-06-09 16:02:06dragostea e oarba...nimeni nu`i poate deskide okii pt k ea il vede doar pe el....kam asa e si in kazul meu..ii dadeam tot....in skimb nu ceram decat putina afectiune...j niki aia nu o primeam...isi va da seama mai devreme sau mai tarziu..va deskide okii pt k raul nu poate fi ascuns toata viata.....degeaba inkerci sa`i expliki....ea nu va intelege....probabil e manupulata intr`un fel de el...

Frumos gandit . poate deschizi si tu ochii
valivieru96
Postat pe 9 Iunie 2009 18:00
...Toata treaba e ca ea este constienta de greselile pe care le face de cand e cu el...dar nu inteleg de ce nu renunta daca stie k nu e bine?
yubytzyk_05
Postat pe 10 Iunie 2009 19:38
Fetelor va compatimesc, pe amindoua!
Nu aveti ce face in momentul de fata ca -Dragostea este oarba!.
Va sugerez sa mergeti la o manastire si sa platiti la un calugar in virsta sa citeasca slujbe de 6 saptamini pentru luminarea mintii surorilor voastre si sa tineti post negru pentru ele ,miercuri si vineri.
Lor nu le spuneti nimic.
Sa va dea calugarul agheazma cu care sa stropiti si tamiie pe care sa o aprindeti in camera
surorilor voastre.
Eu asa am facut in cazul surorii mele.
Dupa expirarea termenului de sase saptamini de slujbe s-a intimplat minunea.
Sora mea a renuntat la nemernic de buna voia cind noi credeam ca nu mai scapa de el toata viata.
A spus ca nu stie ce a fost cu ea ,parca i s-a luat un val de fum din cap si acum vede, adevaratul lui caracter.
Minunile le face numai bunul D-zeu(suntem ortodoxi)
Succes.


kudika005082
Postat pe 17 Iunie 2009 08:02
Buna iubytzic 05,

Ti-a dat cineva un sfat cu slujbele pe la manastiri... si eu zic ca este bine ... macar incerci caci si sufletul cere
Daca nu incearca sa vezi de ce nu se casatoresc , poate el e smecher si pune bani la banca ca sa-i faca suprpriza candva... Mai stii, poate te duci la cineva mai in varsta din familie si reuseste sa o faca sa vorbeasca cu ea , sau sa o pacaliti si sa-i faceti cunostinta cu un medic - acum medici ipshiatrici si philogi sunt foarte priceputi, poti chiar citi sfaturi si cazuri rezolvate in ziare si reviste de sanatate ... in clipe grele asa am procedat..
ElainaD
Postat pe 14 Iulie 2009 20:16
De la: yubytzyk_05, la data 2009-06-09 00:06:55...Deci...nu stiu cu ce sa incep...eu...am o sora...si este cu un baiat de aproape un an...bineinteles...este obsedata de el...k asta nu o pot numi iubire si sa va spun de ce...el...umbla cu altele...si ea stie lucrul asta...dar nu vrea sa spuna nimic pt ca ii este frica sa nu il piarda...si nu inteleg de ce...baiatul...arata bine fizic...este destul de inteligent...ea este o papusa...frumoasa foc..
Ea ii ofera lui absolut orice...TOT...sentimental si material...lui nu ii lipseste nimic...nici benzina pt masina lui...nici mancare (de cand vine la ea acasa...si mananca si doarme s-a ingrasat!!)..abuzeaza pur si simplu de ea...si in acelasi timp de toata familia...eu la inceput nu l-am suportat..dar am acceptat situatia doar pt ea...pt k este sora mea si o iubesc asa cum este!...dar...deja s-au intrecut limitele...si nu mai pot suporta...nu tiu ce sa fac ca ea sa isi deschida ochii sa sa-l vada cum este in realitate...sa-l vada k nu ii ofera nimic...nici macar sentimental...si i-a si spus k el o poate parasii fara nici o problema...si tot degeaba...nu stiu ce sa ii mai fac...el tot timpul este langa ea...doar cand e la munca nu...pt ca nunceste...dar cred ca degeaba...pt k bani tot ea ii da...m-am saturat eu de cate ori mi-a cerut mie...ca sa ii dea lui...a avut nesimtirea sa ii ceara si mamei mele bani...a trecut cam o luna de atunci...si tot nu i-a dat inapoi...eu nu pot sa stau de vorba cu ea...pt ca este tot timpul scai dupa ea...daca nu e...vorbeste la telefon si tot aia e...deci...nu stiu ce sa ii fac ca sa vada ca nu e bine ce face...si din cauza lui...isi pierde toti prietenii...
...spuneti-mi parerile...va rog sa ma ajutati!!




MAI MAMI DIN ACATE NAI CE SAI AFCI, POATE IA AFCUT FARMECE MAI STI?
NU RADETI CA TOT CE E POSIBIL...

O SA RENUNTE EA LA EL INTR O BUNA ZI CAND SE VA PPURTA DINCE INCE MAI DUR MAI RECE SI OSA SE DISTANTEZE SI EA VA SIMNTI ASTA SI VA CONSTIENTIZA..
DACA AR PUTEA CUNAOSTE PE ALTCINEVA DAR ZICI CA PREA INEBUNITA DUPA EL....

OSA RENUNTE SI EL CA AVAND DE TOATE SE PLICTISESTE, UN ASTFELDE BAIAT TE RUINEAZA SI TE DEMORALIZEAZA PSIHIC...O DATA CE CONSTINTIZEZI GRAVITATEA SITUATIE SI CUM VA AJUNGE PERSOANA CARE ESTE IN AACEASTA SPETA.... :( DIN PACATE EA...

DACA VB CU PARINTI TAI AIR NU I BINE CA VA FACE CEVA NE CHIBZIUT DACA SE IAU DE EA ....LASA TIMPUL SA REZOLVE SITUATIA VB CU PARINTIS AN UI MAI DEA BANI , TU NU I MAI DA BANII . SI EL OSA SIMNTA LIPSA SI O SA SE LIPSEASCA DE EA PT CA NU MAI OBTINE CEEA CE SI DORESTE....
DUMNEZEU SAI DESCHIDA OCHII..
POP
baiatfinut
Postat pe 15 Iulie 2009 03:20
De la: ElainaD, la data 2009-07-14 20:16:31 Buna iubytzic 05,

Ti-a dat cineva un sfat cu slujbele pe la manastiri... si eu zic ca este bine ... macar incerci caci si sufletul cere
Daca nu incearca sa vezi de ce nu se casatoresc , poate el e smecher si pune bani la banca ca sa-i faca suprpriza candva... Mai stii, poate te duci la cineva mai in varsta din familie si reuseste sa o faca sa vorbeasca cu ea , sau sa o pacaliti si sa-i faceti cunostinta cu un medic - acum medici ipshiatrici si philogi sunt foarte priceputi, poti chiar citi sfaturi si cazuri rezolvate in ziare si reviste de sanatate ... in clipe grele asa am procedat..



MAI MAMI DIN PACATE N AI CE S AI FACI, POATE IA FACUT FARMECE MAI STI?
NU RADETI CA TOT CE E POSIBIL...

O SA RENUNTE EA LA EL INTR O BUNA ZI CAND SE VA PURTA DIN CE IN CE MAI DUR MAI RECE SI O SA SE DISTANTEZE SI EA ,...VA SIMNTI ASTA SI VA CONSTIENTIZA..
DACA AR PUTEA CUNOA STE PE ALTCINEVA DAR ZICI CAE PREA INEBUNITA DUPA EL....

VA RENUNTA SI EL...DEOARECE AVAND DE TOATE SE PLICTISESTE, UN ASTFEL DE BAIAT TE RUINEAZA SI TE DEMORALIZEAZA PSIHIC...O DATA CE CONSTINTIZEZI GRAVITATEA SITUATIE SI CUM VA AJUNGE PERSOANA CARE ESTE IN ACEASTA SPETA.... :( DIN PACATE EA...

DACA VB CU PARINTI TAI IAR NU I BINE CA VA FACE CEVA NECHIBZIUT DACA SE IAU DE EA ....LASA TIMPUL SA REZOLVE SITUATIA VB CU PARINTII SA N UI MAI DEA BANI , NU I MAI DA NICI U BANII . SI EL O SA SIMNTA LIPSA SI O SA SE LIPSEASCA DE EA PT CA NU MAI OBTINE CEEA CE SI DORESTE....
DUMNEZEU SAI DESCHIDA OCHII..
POP
baiatfinut
Postat pe 15 Iulie 2009 03:24
De la: yubytzyk_05, la data 2009-06-09 00:06:55...Deci...nu stiu cu ce sa incep...eu...am o sora...si este cu un baiat de aproape un an...bineinteles...este obsedata de el...k asta nu o pot numi iubire si sa va spun de ce...el...umbla cu altele...si ea stie lucrul asta...dar nu vrea sa spuna nimic pt ca ii este frica sa nu il piarda...si nu inteleg de ce...baiatul...arata bine fizic...este destul de inteligent...ea este o papusa...frumoasa foc..
Ea ii ofera lui absolut orice...TOT...sentimental si material...lui nu ii lipseste nimic...nici benzina pt masina lui...nici mancare (de cand vine la ea acasa...si mananca si doarme s-a ingrasat!!)..abuzeaza pur si simplu de ea...si in acelasi timp de toata familia...eu la inceput nu l-am suportat..dar am acceptat situatia doar pt ea...pt k este sora mea si o iubesc asa cum este!...dar...deja s-au intrecut limitele...si nu mai pot suporta...nu tiu ce sa fac ca ea sa isi deschida ochii sa sa-l vada cum este in realitate...sa-l vada k nu ii ofera nimic...nici macar sentimental...si i-a si spus k el o poate parasii fara nici o problema...si tot degeaba...nu stiu ce sa ii mai fac...el tot timpul este langa ea...doar cand e la munca nu...pt ca nunceste...dar cred ca degeaba...pt k bani tot ea ii da...m-am saturat eu de cate ori mi-a cerut mie...ca sa ii dea lui...a avut nesimtirea sa ii ceara si mamei mele bani...a trecut cam o luna de atunci...si tot nu i-a dat inapoi...eu nu pot sa stau de vorba cu ea...pt ca este tot timpul scai dupa ea...daca nu e...vorbeste la telefon si tot aia e...deci...nu stiu ce sa ii fac ca sa vada ca nu e bine ce face...si din cauza lui...isi pierde toti prietenii...
...spuneti-mi parerile...va rog sa ma ajutati!!



AM CORECTAT ENUNTUL
SCUZE PT TST ERONAT



Postat pe: 15 Iulie 2009, ora 03:24 Modifica
Citeaza Raspunde


De la: ElainaD, la data 2009-07-14 20:16:31

Buna iubytzic 05,

Ti-a dat cineva un sfat cu slujbele pe la manastiri... si eu zic ca este bine ... macar incerci caci si sufletul cere
Daca nu incearca sa vezi de ce nu se casatoresc , poate el e smecher si pune bani la banca ca sa-i faca suprpriza candva... Mai stii, poate te duci la cineva mai in varsta din familie si reuseste sa o faca sa vorbeasca cu ea , sau sa o pacaliti si sa-i faceti cunostinta cu un medic - acum medici ipshiatrici si philogi sunt foarte priceputi, poti chiar citi sfaturi si cazuri rezolvate in ziare si reviste de sanatate ... in clipe grele asa am procedat..



MAI MAMI DIN PACATE N AI CE S AI FACI, POATE IA FACUT FARMECE MAI STI?
NU RADETI CA TOT CE E POSIBIL...

O SA RENUNTE EA LA EL INTR O BUNA ZI CAND SE VA PURTA DIN CE IN CE MAI DUR MAI RECE SI O SA SE DISTANTEZE SI EA ,...VA SIMNTI ASTA SI VA CONSTIENTIZA..
DACA AR PUTEA CUNOA STE PE ALTCINEVA DAR ZICI CAE PREA INEBUNITA DUPA EL....

VA RENUNTA SI EL...DEOARECE AVAND DE TOATE SE PLICTISESTE, UN ASTFEL DE BAIAT TE RUINEAZA SI TE DEMORALIZEAZA PSIHIC...O DATA CE CONSTINTIZEZI GRAVITATEA SITUATIE SI CUM VA AJUNGE PERSOANA CARE ESTE IN ACEASTA SPETA.... :( DIN PACATE EA...

DACA VB CU PARINTI TAI IAR NU I BINE CA VA FACE CEVA NECHIBZIUT DACA SE IAU DE EA ....LASA TIMPUL SA REZOLVE SITUATIA VB CU PARINTII SA N UI MAI DEA BANI , NU I MAI DA NICI U BANII . SI EL O SA SIMNTA LIPSA SI O SA SE LIPSEASCA DE EA PT CA NU MAI OBTINE CEEA CE SI DORESTE....
DUMNEZEU SAI DESCHIDA OCHII..
POP
baiatfinut
Postat pe 15 Iulie 2009 03:25
De la: iubita_nimanui, la data 2009-06-09 16:02:06dragostea e oarba...nimeni nu`i poate deskide okii pt k ea il vede doar pe el....kam asa e si in kazul meu..ii dadeam tot....in skimb nu ceram decat putina afectiune...j niki aia nu o primeam...isi va da seama mai devreme sau mai tarziu..va deskide okii pt k raul nu poate fi ascuns toata viata.....degeaba inkerci sa`i expliki....ea nu va intelege....probabil e manupulata intr`un fel de el...

APP MI AR PALCE S ATE CUNOSC SAU PE CINEVA ARE CHIAR VREA O RELATIE IN ADEVARATUL SENS AL CUVANTULUI, EU UNUL SUNT EPUIZAT PSIHIC SI F DEMORALIZAT DATORITA FAPTULUI CA NU MI GASESC PE NIMENI,, MA GANDESC CATEODATA CA AS FI BLESTEMAT DE FOSTA:(((
baiatfinut
Postat pe 15 Iulie 2009 03:32
Daca vrei sa ghicesti cine va fi cea epuizata, alege-ma pe mine.Termen de garantie nelimitat.
kudika023770
Postat pe 15 Iulie 2009 15:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
m-a parasit iubita 39 De la: kudika404106 30 Martie 2014 14:40
cat de mult poti lasa de la tine ? 75 De la: rashela 30 Septembrie 2010 10:28
Telenovela 12 De la: _Cryssa_ 11 Ianuarie 2011 09:12
casnicia fara copii 5 De la: rashela 7 Mai 2011 11:48
despartire... impacare? 6 De la: geo_reincarcat_iara 11 August 2010 20:38