Setari Cookie-uri

conteaza culoarea?.....

am fost de curand intr-o vacanta in Cipru....si acolo am cunoscut multe romance.....casatorite cu barbati de culoare....cu negrii ...cum spunem noi...
vorbind cu ele am descoperit ca majoritatea au fost casatorite cu barbati romani si acum sunt la a doua casnicie....care ,din spusele lor, mult mai reusita decat prima....
totusi unele se tem de ceea ce se va intampla atunci cand se vor intoarce in tara impreuna cu sotul ....ce vor spune vecinii....rudele....oamenii in general....
voi ce credeti????
vor fi judecate sau nu?
sweetcandy
Postat pe 7 Aprilie 2009 21:16
Nu se poate sa nu stii singura raspunsul la intrebarile astea ...
__LL__
Postat pe 7 Aprilie 2009 21:18
Chiar conteaza ce parere are Tanti Mioara de la 4? Sau postarita? Oameni buni...daca traim gandindu-ne in permanenta la "gura lumii"... vai de noi.
mrskattousa
Postat pe 7 Aprilie 2009 21:35
De la: mrskattousa, la data 2009-04-07 21:35:14Chiar conteaza ce parere are Tanti Mioara de la 4? Sau postarita? Oameni buni...daca traim gandindu-ne in permanenta la "gura lumii"... vai de noi.

sincer....nu conteaza parerea nimanui....
sweetcandy
Postat pe 8 Aprilie 2009 16:35
ce conteaza ce spune lumea...nu are importanta
_dulcik_
Postat pe 25 Aprilie 2009 12:18
din pacate, romanii sunt cam rasisti... nu toti, evident
dar, in strainatate radeau de negri si ii numeau maimute (ma mir cum de n-a fost batut nici unul), si cunosc si un roman negru (mama lui a fost cu un arab sau un african nu mai tin minte exact), iar sotia lui ne povestea ca mereu a avut de suferit din cauza culorii pielii lui. Nu foarte mult, probabil ca a invatat omul sa ignore rautatile; dar nu era acceptat chiar in orice grup, era batjocorit uneori, cu mama lui nu vorbeau deloc vecinii, iar dupa divort nici vorba sa-si gaseasca alt barbat...
Daca invata sa ignore rautatile, n-ar trebui sa o duca prea rau.
kitty_krieger
Postat pe 25 Aprilie 2009 12:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum mentii o relatie? 16 De la: _ngelo_nero_ 28 Mai 2010 15:33
Dragoste vesnica 20 De la: mmar_cella 11 Iulie 2009 20:52
Oare mai putem regasi inocenta din noi? 107 De la: Armain 23 August 2011 21:01
...Nu putem da vina numai pe ei... 12 De la: Eva32 12 Mai 2011 02:05
Iubitului meu ii place o alta fata :| 12 De la: cocancl 1 August 2011 23:48