Setari Cookie-uri

"Flacara pasiunii"

Cine credeti ca trebuie sa depuna mai mult interes intr-o relatie, pt. a nu o lasa sa "moara"?Femeia sau barbatul?Suntem noi cele care trebuie sa avem mereu grija sa le facem pe plac barbatilor, ca sa nu se plictiseasca, sau credeti ca daca exista iubire de ambele parti, lucrurile vin de la sine intr-o relatie?
cckitty
Postat pe 12 Aprilie 2009 20:12
cred k este nevoie d iubire...in primul rand...dar depinde si de caracterul fiecaruia
Sheyla19
Postat pe 12 Aprilie 2009 20:14
de cele mai multe ori cel mai mult interes este depus de cel care vrea cu adv ca o rel sa mearga nu cont....ca e femeie sau barbat..asta in cazul in care nu ambii parteneri iubesc....

sunt de parere ca amn2 trebuie sa faca mici lucruri...surprize placute unu altuia ca flacara pasiunii sa nu se stinga.in cazul in care numai unu din ei se lupta pt asta si celalat nu face nimic...consider ca rel e ca si rupta..
no_name27
Postat pe 12 Aprilie 2009 20:18
cred ca amandoi trebuie sa faca ca "flacara iubiri"sa nu se stinga...pai doar cum sa lupte doar unul din ei? ..dar mai sunt de parere ca daca se iubesc enorm si tin unul la celalat lucrurile vin de la sine
asta e doar o parere te pup
anya016
Postat pe 13 Aprilie 2009 14:49
De la: cckitty, la data 2009-04-12 20:12:08Cine credeti ca trebuie sa depuna mai mult interes intr-o relatie, pt. a nu o lasa sa "moara"?Femeia sau barbatul?Suntem noi cele care trebuie sa avem mereu grija sa le facem pe plac barbatilor, ca sa nu se plictiseasca, sau credeti ca daca exista iubire de ambele parti, lucrurile vin de la sine intr-o relatie?

amandoi ar trebui, nu doar unul din ei
ETE_EU
Postat pe 13 Aprilie 2009 14:53
De la: cckitty, la data 2009-04-12 20:12:08Cine credeti ca trebuie sa depuna mai mult interes intr-o relatie, pt. a nu o lasa sa "moara"?Femeia sau barbatul?Suntem noi cele care trebuie sa avem mereu grija sa le facem pe plac barbatilor, ca sa nu se plictiseasca, sau credeti ca daca exista iubire de ambele parti, lucrurile vin de la sine intr-o relatie?


as subscrie la totzi la intrebarea ta. dar realist, cea care intretzine relatzia e femeia. de ce zic asta? sa luam ex casnicia. atunci apar responsabilitatile, casa, copii, job, etc. nu k tatii nu participa la toate astea, dar tot noi suntem cele care fac mult mai mult. si atunci daca nu mentii ceea ce a fost la inceput atunci magarii o iau pe aratura. dar problema e ca obosim si noi la un moment dat..
cristi_nne
Postat pe 13 Aprilie 2009 14:57
De la: cckitty, la data 2009-04-12 20:12:08Cine credeti ca trebuie sa depuna mai mult interes intr-o relatie, pt. a nu o lasa sa "moara"?Femeia sau barbatul?Suntem noi cele care trebuie sa avem mereu grija sa le facem pe plac barbatilor, ca sa nu se plictiseasca, sau credeti ca daca exista iubire de ambele parti, lucrurile vin de la sine intr-o relatie?


el... ea... eu... el... amandoi...
io cred ca va depune mai mult efort cel mai interesat de cursul relatiei dintre cei 2 parteneri.
shi chiar dc exista iubire de ambele parti... nu cred k lucrurile vin de la sine... shi fac aceasta afirmatie in bza faptului k io mereu am crezut k intr o relatie unul iubeste shi celalalt se lasa iubit
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 13 Aprilie 2009 14:58
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-13 14:58:02
De la: cckitty, la data 2009-04-12 20:12:08Cine credeti ca trebuie sa depuna mai mult interes intr-o relatie, pt. a nu o lasa sa "moara"?Femeia sau barbatul?Suntem noi cele care trebuie sa avem mereu grija sa le facem pe plac barbatilor, ca sa nu se plictiseasca, sau credeti ca daca exista iubire de ambele parti, lucrurile vin de la sine intr-o relatie?


el... ea... eu... el... amandoi...
io cred ca va depune mai mult efort cel mai interesat de cursul relatiei dintre cei 2 parteneri.
shi chiar dc exista iubire de ambele parti... nu cred k lucrurile vin de la sine... shi fac aceasta afirmatie in bza faptului k io mereu am crezut k intr o relatie unul iubeste shi celalalt se lasa iubit

Interesanta afirmatia ta...pot spune ca nu am mai auzit-o pina acum din partea altei persoane..Pai si atunci cel care iubeste, unde-si cauta iubirea daca cel de linga el se lasa iubit numai, fara a o demonstra in vreun fel?
cckitty
Postat pe 19 Aprilie 2009 00:26
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-13 14:58:02 intr o relatie unul iubeste shi celalalt se lasa iubit


Corect. In 90% din cazuri unul din aprteneri vrea mai mult, tine mai mult ca relatia sa mearga, e dispus la mai multe compromisuri.
Kathara
Postat pe 19 Aprilie 2009 00:42
De la: Kathara, la data 2009-04-19 00:42:53
De la: uitarea_aducerii_aminte, la data 2009-04-13 14:58:02 intr o relatie unul iubeste shi celalalt se lasa iubit


Corect. In 90% din cazuri unul din aprteneri vrea mai mult, tine mai mult ca relatia sa mearga, e dispus la mai multe compromisuri.


Subscriu! Si ca relatia sa mearga cu adevarat super, barbatul tre'sa faca asta...

PS Kathara, super avatar!

PPS: Hristos a inviat, Kathara!
(aici pastrez o traditie, sunt agnostica, si pe mine Codul Da Vinci m-a convins... Ma rog, vorbesc prea mult)
Dor_a
Postat pe 19 Aprilie 2009 00:59
barbatii mint prea mult si asta nu intretine nici o pasiune...
dana_mv
Postat pe 19 Aprilie 2009 01:11
De la: dana_mv, la data 2009-04-19 01:11:00barbatii mint prea mult si asta nu intretine nici o pasiune...

nu toti barbatii e porci
bestiutza_relouded
Postat pe 19 Aprilie 2009 01:58
De la: Dor_a, la data 2009-04-19 00:59:28
PS Kathara, super avatar!

PPS: Hristos a inviat, Kathara!
(aici pastrez o traditie, sunt agnostica, si pe mine Codul Da Vinci m-a convins... Ma rog, vorbesc prea mult)


Adevarat a-nviat! (Nicio problema, imi place viata riatualica si Pastele sunt o sarbatoare a regenerarii)

Multam - e Leonor Varela, in rolul Cleopatrei.
Kathara
Postat pe 19 Aprilie 2009 12:41
amandoi ... nu doar unul ..ca doar o relatie nu e formata numai dintr-o persoana
_dulcik_
Postat pe 3 Mai 2009 01:13
De la: dana_mv, la data 2009-04-19 01:11:00barbatii mint prea mult si asta nu intretine nici o pasiune...

ah,generalizari.........unde mi-e pistolul.... ...dak as incepe sa inshir aici minciuni grosolane pe care le-am auzit eu personal la viata mea din partea femeilor cred ca nu as termina pana maine de scris!
razz
Postat pe 3 Mai 2009 01:27
De la: cckitty, la data 2009-04-12 20:12:08Cine credeti ca trebuie sa depuna mai mult interes intr-o relatie, pt. a nu o lasa sa "moara"?Femeia sau barbatul?Suntem noi cele care trebuie sa avem mereu grija sa le facem pe plac barbatilor, ca sa nu se plictiseasca, sau credeti ca daca exista iubire de ambele parti, lucrurile vin de la sine intr-o relatie?



parerea mea e ca flacara pasiunii trebuie sa fie la mandoi..si asta numai daca amandoi au grija sa le faca pe plac celuilalt....si la viata de zi cu zi , dar si la sex..

Postat pe 20 Mai 2009 15:20
De la: dana_mv, la data 2009-04-19 01:11:00barbatii mint prea mult si asta nu intretine nici o pasiune...


Barbatii mint "prea mult " deoarece noi femeile ne suparam din aprope orice.....dc a intarziat acasa sau la intalnire, dc nu a dat el primul sarut cand va-ti vazut, dc sa nu stea cu tine la un film, cand el prefera o bere pe terasa, si uite asa mai departe. Eu personal l-am prins pe "baiatul meu" cu 2 minciuni in aceeasi seara, insa a avut noroc ca mi-am dat seama de faptul ca el i-si dorea sa stea cu amicii in acea seara si nu neaparat cu mine, asa ca a crezut ca e mai simplu sa ma minta. Ideea e ca trebuie sa vezi dincolo de fapte si sa nu fim suparacioase ca niste copii.
rox_rbz
Postat pe 1 Iunie 2009 21:28
"barbati nu aleg sa se indragosteasca o fac din greseala"asa ca nu depune nici un efort fi naturala si uibestete pe tine inainte de toate si de toti ,asta e keia succesului intro relatie
NU RENUNTA LA NIMIC PT UN BARBAT SI NU TE LASA UMILITA SI CALCAT IN PICIOARE
scoatei in evidenta toate greselile pe care le face si daca zice ca si tu faci " daca ma vrei asa bine daca nu BARBATI SUNT O MIE "DAR EU NU TO POT ACEPTA ASA asta ridica spiritul de "daca nu te fac eu sa fi in cap dupa mine si dupa o sa te las cu ochi in soare "dar cand se trezesc e prea tirziu
geo_geo822000
Postat pe 12 Iunie 2009 15:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parasita de Craciun... 23 De la: donttouch 6 Februarie 2009 09:14
Doar cu tine...sau... 10 De la: needles_and_pins 19 Aprilie 2009 22:35
Barbatul-Balanta 56 De la: oltytzuk 4 August 2012 15:44
te place sau doar se joaca? 9 De la: pink_lipi 27 Iulie 2009 23:24
12 motive pt care suntem zodia care suntem 103 De la: thadoogback 21 Octombrie 2010 18:11