Setari Cookie-uri

Relatii part time, secretul iubirii moderne

Mergem la birou 4, 6 sau 8 ore. Cerem si oferim mai putin, reusind in acest fel sa castigam mai mult timp pentru noi. Pe scurt, cariera noastra e una part time. Sistemul e perfect! Si atunci de ce nu l-am transpune si in relatiile amoroase ce spune ti:)
truelife
Postat pe 14 Aprilie 2009 11:53
Eu as indrazni sa continui ideea ta si sa propun relatiile de week end. Ar putea fi avantajoase si din punct de vedere financiar, pentru ca nu ai fi tentat "sa risipesti" banii in fiecare zi, ci i-ai condensa in cateva ore de pasiune. Sa nu mai zic de imbracaminte. Stii cum e sa fii imbracat in aceleasi haine sub pretextul ca ai mai multe randuri, asa 4 week enduri, doar 2 randuri, bazandu-ne pe proprietatea extraordinara a creierului de a uita cu ce a fost imbracat(a) acum doua saptamani.
Din acelasi ciclu, mai pot exista relatii de alegeri (deoarece avem foarte multe anul asta), relatii de concedii medicale (cele mai avantajoase deoarece totul este invelit cu un strat difuz de suferinta, asa ca nu-ti vei da seama cand relatia s-a terminat). Cred ca ar mai putea fi multe altele insa nu as vrea sa epuizez un subiect asa de vast.
jenesaispas
Postat pe 16 Aprilie 2009 21:20
Eu constat ca voi deja traiti, simtiti si ganditi part-time. Jumatate moarte. A murit femeia din voi. A ramas doar maimuta. Doar halca de carne.
Cu respect!
Urati-ma in liniste.
UnYang
Postat pe 16 Aprilie 2009 21:34
De la: UnYang, la data 2009-04-16 21:34:22Eu constat ca voi deja traiti, simtiti si ganditi part-time. Jumatate moarte. A murit femeia din voi. A ramas doar maimuta. Doar halca de carne.
Cu respect!
Urati-ma in liniste.

Cred ca generalizezi
cckitty
Postat pe 16 Aprilie 2009 21:36
De la: cckitty, la data 2009-04-16 21:36:12
De la: UnYang, la data 2009-04-16 21:34:22Eu constat ca voi deja traiti, simtiti si ganditi part-time. Jumatate moarte. A murit femeia din voi. A ramas doar maimuta. Doar halca de carne.
Cu respect!
Urati-ma in liniste.

Cred ca generalizezi

Nu mai tot sariti ca arse. Tu nu erai in schema de mai sus, pentru ca pur si simplu nu-ti aparea nickul. M-am adresat celor doua, dinaintea ta. Stiu ca ai tendinta de a face coeziune si adeziune la curentul feminist, crezand ca apartii armatei femeilor aflate in lupta dintre sexe. Dar, te asigur, e o falsa lupta. E doar in capul tau. Da, e un forum de femei, loc in care voi ati simtit ca v-ati retras si ca va puteti exprima liber si lipsite de constrangeri. Si probabil ca orice barbat pare un intrus, iar voi faceti front comun si-l "mancati" p-ala care nu va canta in struna si nu va ridica statui, indiferent daca sunteti sau nu direct vizate in discutia aia.
Totusi, altceva ar trebui sa te racaie pe lumea asta, nu eu....
UnYang
Postat pe 16 Aprilie 2009 21:44
De la: UnYang, la data 2009-04-16 21:34:22Eu constat ca voi deja traiti, simtiti si ganditi part-time. Jumatate moarte. A murit femeia din voi. A ramas doar maimuta. Doar halca de carne.
Cu respect!
Urati-ma in liniste.


Eu sper doar ca fetele sa vina si sa spuna ca au glumit pentru ca altfel ma vad nevoita sa fiu de acord cu tine .
iris_4_ever
Postat pe 16 Aprilie 2009 21:46
De la: UnYang, la data 2009-04-16 21:44:28
De la: cckitty, la data 2009-04-16 21:36:12
De la: UnYang, la data 2009-04-16 21:34:22Eu constat ca voi deja traiti, simtiti si ganditi part-time. Jumatate moarte. A murit femeia din voi. A ramas doar maimuta. Doar halca de carne.
Cu respect!
Urati-ma in liniste.

Cred ca generalizezi

Nu mai tot sariti ca arse. Tu nu erai in schema de mai sus, pentru ca pur si simplu nu-ti aparea nickul. M-am adresat celor doua, dinaintea ta. Stiu ca ai tendinta de a face coeziune si adeziune la curentul feminist, crezand ca apartii armatei femeilor aflate in lupta dintre sexe. Dar, te asigur, e o falsa lupta. E doar in capul tau. Da, e un forum de femei, loc in care voi ati simtit ca v-ati retras si ca va puteti exprima liber si lipsite de constrangeri. Si probabil ca orice barbat pare un intrus, iar voi faceti front comun si-l "mancati" p-ala care nu va canta in struna si nu va ridica statui, indiferent daca sunteti sau nu direct vizate in discutia aia.
Totusi, altceva ar trebui sa te racaie pe lumea asta, nu eu....

Nu am sarit deloc , si nu vin aici sa iau apararea taberei femeilor din aceasta"lupta" de care spui tu.Si sa stii ca nu asteapta nimeni sa-i fie ridicata statuie, dar nici nu ne place sa fim jignite.
Poate ca topicul a fost deschis ca o simpla gluma
cckitty
Postat pe 16 Aprilie 2009 21:51
De la: cckitty, la data 2009-04-16 21:51:54Nu am sarit deloc , si nu vin aici sa iau apararea taberei femeilor din aceasta"lupta" de care spui tu.Si sa stii ca nu asteapta nimeni sa-i fie ridicata statuie, dar nici nu ne place sa fim jignite.
Poate ca topicul a fost deschis ca o simpla gluma


Retine doar acel "sa fim jignitE".
Si mai reflecteaza la el.
UnYang
Postat pe 16 Aprilie 2009 21:55
De la: UnYang, la data 2009-04-16 21:55:22
De la: cckitty, la data 2009-04-16 21:51:54Nu am sarit deloc , si nu vin aici sa iau apararea taberei femeilor din aceasta"lupta" de care spui tu.Si sa stii ca nu asteapta nimeni sa-i fie ridicata statuie, dar nici nu ne place sa fim jignite.
Poate ca topicul a fost deschis ca o simpla gluma


Retine doar acel "sa fim jignitE".
Si mai reflecteaza la el.

Esti prea ostil ca sa se poata discuta cu tine
cckitty
Postat pe 16 Aprilie 2009 21:57
sunt de principiul ...." totul sau nimic"...........jumatatile de masura sunt pt mediocri
ninushk
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:04
De la: cckitty, la data 2009-04-16 21:57:06Esti prea ostil ca sa se poata discuta cu tine

Asta pentru ca-s treaz si lucid.
Sunt ostil pentru ca nu-s de acord. De parca se atenteaza la insusi core-ul fiintei voastre...

De la: ninushk, la data 2009-04-16 22:04:40sunt de principiul ...." totul sau nimic"...........jumatatile de masura sunt pt mediocri

Deci, nu-ti place iubirea moderna part-time, a la McDonalds, nu? Junk feelings, la fel ca si junk food, nu?
UnYang
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:08
De la: UnYang, la data 2009-04-16 22:08:07
De la: cckitty, la data 2009-04-16 21:57:06Esti prea ostil ca sa se poata discuta cu tine

Asta pentru ca-s treaz si lucid.
Sunt ostil pentru ca nu-s de acord. De parca se atenteaza la insusi core-ul fiintei voastre...

Pai nici eu nu-s de acord cu ce zice topicul aici deschis, dar l-am luat ca pe-o gluma.
Cred ca esti prea incordat, de parca ai vrea sa desfiintezi femeile
cckitty
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:13
hmmm... am observat ca majoritatea isi doresc relatii in care sa fie cat mai liberi,dar impreuna...
sunt de acord cu asta pentru inceput,pana se mai leaga relatia... nimeni nu spune de prima data "de azi avem o relatie serioasa" pentru ca nu se stie cum decurg lucrurile...totul e sa incerci...
deci as fi de acord cu o relatie part time
SweetHappyButterfly
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:14
De la: UnYang, la data 2009-04-16 21:34:22Eu constat ca voi deja traiti, simtiti si ganditi part-time. Jumatate moarte. A murit femeia din voi. A ramas doar maimuta. Doar halca de carne.
Cu respect!
Urati-ma in liniste.


Decipentru tine, corpul unei femei = mainuta. Interesant.
Kathara
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:16
De la: cckitty, la data 2009-04-16 22:13:36
Cred ca esti prea incordat, de parca ai vrea sa desfiintezi femeile

Si eu care ma gandeam ca vreau doar sa le fac sa fiinteze, nu sa le desfiintez.

De la: Kathara, la data 2009-04-16 22:16:24
De la: UnYang, la data 2009-04-16 21:34:22Eu constat ca voi deja traiti, simtiti si ganditi part-time. Jumatate moarte. A murit femeia din voi. A ramas doar maimuta. Doar halca de carne.
Cu respect!
Urati-ma in liniste.


Decipentru tine, corpul unei femei = mainuta. Interesant.

Deci, pentru tine postul meu de mai sus nu este suficient de relevant, desi e clar ca apa chioara.
Nu pot desena aici, dar am sa mai fac un mic efort explicativ: vezi bine ca am spus "a murit femeia din voi". Asadar, daca femeia din tine a murit, nu ramane decat maimuta.
Cred ca am fost mult prea alambicat pentru tine. Ia fraza ca pe un pamflet. Intr-un sens mai plasticizat, mai metaforic.
Scuzele mele.
UnYang
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:18
De la: UnYang, la data 2009-04-16 22:18:30
De la: cckitty, la data 2009-04-16 22:13:36
Cred ca esti prea incordat, de parca ai vrea sa desfiintezi femeile

Si eu care ma gandeam ca vreau doar sa le fac sa fiinteze, nu sa le desfiintez.

Si cam cum ai vedea tu femeia ideala, integra, sau cum vrei tu sa-i spui?
cckitty
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:20
De la: cckitty, la data 2009-04-16 22:20:50
De la: UnYang, la data 2009-04-16 22:18:30
De la: cckitty, la data 2009-04-16 22:13:36
Cred ca esti prea incordat, de parca ai vrea sa desfiintezi femeile

Si eu care ma gandeam ca vreau doar sa le fac sa fiinteze, nu sa le desfiintez.

Si cam cum ai vedea tu femeia ideala, integra, sau cum vrei tu sa-i spui?

Se nu emane sexualitate prin toti portii. Ca nu face altceva decat sa-si mascheze, sa-si flancheze, sa-si eclipseze omul din ea. Si tot ce ramane de observat e doar sexualitatea. Devine un obiect, iar esenta ei scapa privitorilor ametiti in mirajul gratiilor. Prea multa spoiala, prea multa cosmetizare si prea apriga lupta pentru aparente. Nu stiu daca-i complexata sau nu, daca e narcisista sau nu, ori daca e vorba pur si simplu doar de incapacitatea de a privi viata prin alta gaura decat vaginul.
Daca cineva poate sa conteste argumentat faptul ca lumea de azi nu se invarte decat in jurul sexului si a banilor, inseamna ca eu sunt un cretin patentat.
UnYang
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:27
De la: UnYang, la data 2009-04-16 21:44:28
De la: cckitty, la data 2009-04-16 21:36:12
De la: UnYang, la data 2009-04-16 21:34:22Eu constat ca voi deja traiti, simtiti si ganditi part-time. Jumatate moarte. A murit femeia din voi. A ramas doar maimuta. Doar halca de carne.
Cu respect!
Urati-ma in liniste.

Cred ca generalizezi

Nu mai tot sariti ca arse. Tu nu erai in schema de mai sus, pentru ca pur si simplu nu-ti aparea nickul. M-am adresat celor doua, dinaintea ta. Stiu ca ai tendinta de a face coeziune si adeziune la curentul feminist, crezand ca apartii armatei femeilor aflate in lupta dintre sexe. Dar, te asigur, e o falsa lupta. E doar in capul tau. Da, e un forum de femei, loc in care voi ati simtit ca v-ati retras si ca va puteti exprima liber si lipsite de constrangeri. Si probabil ca orice barbat pare un intrus, iar voi faceti front comun si-l "mancati" p-ala care nu va canta in struna si nu va ridica statui, indiferent daca sunteti sau nu direct vizate in discutia aia.
Totusi, altceva ar trebui sa te racaie pe lumea asta, nu eu....

tu ai o problema
ok, am inteles esti misogin
dar esti si paranoic rau....
ce-ar fi sa-ti analizezi cuvintele inainte sa sari ca ars ca de ce se orpilieaza femeile de ceea ce zici tu
daca fetele cele doua vor relatii "part-time" ce te f...te pe tine grija? poate ele nu-si doresc nimic serios... Ce, daca-s femeie automat trebuie sa imi doresc sa-mi iau de barbat pe oricine imi e iubit la un moment dat???
kitty_krieger
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:29
De la: UnYang, la data 2009-04-16 22:18:30Asadar, daca femeia din tine a murit, nu ramane decat maimuta.

pacat ca tu nu stii ce-i aia femeie
kitty_krieger
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:31
De la: UnYang, la data 2009-04-16 22:27:50
De la: cckitty, la data 2009-04-16 22:20:50
De la: UnYang, la data 2009-04-16 22:18:30
De la: cckitty, la data 2009-04-16 22:13:36
Cred ca esti prea incordat, de parca ai vrea sa desfiintezi femeile

Si eu care ma gandeam ca vreau doar sa le fac sa fiinteze, nu sa le desfiintez.

Si cam cum ai vedea tu femeia ideala, integra, sau cum vrei tu sa-i spui?

Se nu emane sexualitate prin toti portii. Ca nu face altceva decat sa-si mascheze, sa-si flancheze, sa-si eclipseze omul din ea. Si tot ce ramane de observat e doar sexualitatea. Devine un obiect, iar esenta ei scapa privitorilor ametiti in mirajul gratiilor. Prea multa spoiala, prea multa cosmetizare si prea apriga lupta pentru aparente. Nu stiu daca-i complexata sau nu, daca e narcisista sau nu, ori daca e vorba pur si simplu doar de incapacitatea de a privi viata prin alta gaura decat vaginul.
Daca cineva poate sa conteste argumentat faptul ca lumea de azi nu se invarte decat in jurul sexului si a banilor, inseamna ca eu sunt un cretin patentat.


Tu ar trebui sa fii poet la cit de bine impleticesti cuvintele Sint de acord cu tine ca lumea din ziua de azi se invirte in jurul sexului si al banilor, dar nu cred ca avem noi puterea sa o schimbam in vreun fel.
cckitty
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:33
ma tu te auzi cum vorbesti? pardon scrii
toate cuvintele din tine emana un dispret profund si asta fata de persoane pe care nici nu le cunosti.
tu tot nu te-ai prins inca de ce iti raspund mereu? de ce ma contrazic cu tine? nu ca esyi barbat, nu ca "imi bazaie musca", ci ca nu sunt de acord cu tine. simplu!
ce-ar fi scapi de ideile alea fixe, de presupunerile fara temei si de prejudecati si sa devii mai adaptabil
kitty_krieger
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:39
De la: UnYang, la data 2009-04-16 22:27:50
De la: cckitty, la data 2009-04-16 22:20:50
De la: UnYang, la data 2009-04-16 22:18:30
De la: cckitty, la data 2009-04-16 22:13:36
Cred ca esti prea incordat, de parca ai vrea sa desfiintezi femeile

Si eu care ma gandeam ca vreau doar sa le fac sa fiinteze, nu sa le desfiintez.

Si cam cum ai vedea tu femeia ideala, integra, sau cum vrei tu sa-i spui?

Se nu emane sexualitate prin toti portii. Ca nu face altceva decat sa-si mascheze, sa-si flancheze, sa-si eclipseze omul din ea. Si tot ce ramane de observat e doar sexualitatea. Devine un obiect, iar esenta ei scapa privitorilor ametiti in mirajul gratiilor. Prea multa spoiala, prea multa cosmetizare si prea apriga lupta pentru aparente. Nu stiu daca-i complexata sau nu, daca e narcisista sau nu, ori daca e vorba pur si simplu doar de incapacitatea de a privi viata prin alta gaura decat vaginul.
Daca cineva poate sa conteste argumentat faptul ca lumea de azi nu se invarte decat in jurul sexului si a banilor, inseamna ca eu sunt un cretin patentat.



Uite si un barbat pe gustul meu... sunt de aceeasi parere... Faptul ca in ziua de azi, RELATIA Barbat- Femeie, si-a cam pierdut din esenta.. Daca nu se alearga dupa bani, se alearga dupa cel mai dorit tip, cu abdomenul cel mai lucrat, si cu o lista semnificativa de cuceriri... Dar, chiar daca, in prima faza cam asta e in capul oricarei femei, majoritatea doresc sa schimbe masculul feroce intr-un catel care sa se gudure si sa execute comenzi de orice tip... Nu vreau sa cred ca numai femeile gandesc asa, pentru ca si barbatii o fac, insa e tot mai greu sa vezi cupluri care se iubesc pentru ceea ce sunt, ca si oameni... Dam vina pe orice, pe lipsa timpului, pe problemele de zi cu zi, pe programul incarcat de la serviciu... Uitam sa-i spunem omului de langa noi cat il iubim pentru ca ne face sa zambim, pentru ca e pur si simplu acolo cand avem nevoie, ca dincolo de material suntem doua suflete care se completeaza, ca ne place sa ne trezim langa el dimineata si sa lenevim in pat bucurandu-ne unul de celalalt... REPET, nu numai femeile fac greseli de tipul acesta, ci si barbatii, insa eu, expunandu-mi propria opinie, vorbesc asadar din proprie experienta... Si recunosc, regret ca nu pot fi tot timpul asa cum simt, ci uneori ma intorc la stadiul de MAIMUTA..
Kathhy
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:41
De la: UnYang, la data 2009-04-16 21:34:22
Deci, pentru tine postul meu de mai sus nu este suficient de relevant, desi e clar ca apa chioara.
Nu pot desena aici, dar am sa mai fac un mic efort explicativ: vezi bine ca am spus "a murit femeia din voi". Asadar, daca femeia din tine a murit, nu ramane decat maimuta.
Cred ca am fost mult prea alambicat pentru tine. Ia fraza ca pe un pamflet. Intr-un sens mai plasticizat, mai metaforic.
Scuzele mele.


This is gonna be fun. Sa reluam; tu ai spus:

De la: UnYang, la data 2009-04-16 21:34:22Eu constat ca voi deja traiti, simtiti si ganditi part-time. Jumatate moarte. A murit femeia din voi. A ramas doar maimuta. Doar halca de carne.
Cu respect!
Urati-ma in liniste.


Mai precis:
A murit femeia din voi.
A ramas doar maimuta.
Doar halca de carne

Si mai precis:
A ramas doar maimuta.
Doar halca de carne

Intrebare: Ce a ramas dupa ce femeia din noi (lol) a murit?

Raspuns: Doar maimuta, doar halca de carne.

Altfel spus, maimuta=halca de carne.

Halca de carne= femeia "completa" - "femeia "care a murit"

adica:

halca de carne = corpul femeii.

______

Din:
maimuta=halca de carne.
halca de carne = corpul femeii.

Rezulta in mod necesar ca:
maimuta = corpul femeii.

Scuze acceptate.

Kathara
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:41
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-16 22:39:44ma tu te auzi cum vorbesti? pardon scrii
toate cuvintele din tine emana un dispret profund si asta fata de persoane pe care nici nu le cunosti.
tu tot nu te-ai prins inca de ce iti raspund mereu? de ce ma contrazic cu tine? nu ca esyi barbat, nu ca "imi bazaie musca", ci ca nu sunt de acord cu tine. simplu!

Dispretul meu nu e fata de persoane, pentru simplu fapt ca n-ar avea cum sa fie: nu le cunosc, deci acele persoane nu exista in mintea si constiinta mea. D-aia zic ca le iei prea personal. Dispretul meu este fata de niste idei. Niste idei care incep sa devina normalitate (majoritare). Eu ma lupt cu un curent de opinie aici, nu cu oameni. Cei din spatele textelor n-au nici o relevanta pentru mine.

De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-16 22:39:44ce-ar fi scapi de ideile alea fixe, de presupunerile fara temei si de prejudecati si sa devii mai adaptabil

Nu vreau la turma. Nu-mi place. Ma adaptez in masura in care raman apt sa ma recunosc din multime. Asta nu presupune a fi vreun special sau vreun doxat. Ci doar treaz.
Cu anumite lucruri e imposibil sa te adaptezi. Cum ar fi prostia, egoismul, lacomia, superficialitatea. Aaa, sa le suport e una, dar sa le accept e cu totul alta.

UnYang
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:47
vad ca nu stii nici ce inseamna sa fii adaptabil
hai traieste in lumea ta, ca oricum e diferita de a mea (moama, stai sa vezi ce filosofare o sa vina acu')
pacat cu internetul ca le-a facut sa se ciocneasca
kitty_krieger
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:49
De la: UnYang, la data 2009-04-16 22:47:05
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-16 22:39:44ma tu te auzi cum vorbesti? pardon scrii
toate cuvintele din tine emana un dispret profund si asta fata de persoane pe care nici nu le cunosti.
tu tot nu te-ai prins inca de ce iti raspund mereu? de ce ma contrazic cu tine? nu ca esyi barbat, nu ca "imi bazaie musca", ci ca nu sunt de acord cu tine. simplu!

Dispretul meu nu e fata de persoane, pentru simplu fapt ca n-ar avea cum sa fie: nu le cunosc, deci acele persoane nu exista in mintea si constiinta mea. D-aia zic ca le iei prea personal. Dispretul meu este fata de niste idei. Niste idei care incep sa devina normalitate (majoritare). Eu ma lupt cu un curent de opinie aici, nu cu oameni. Cei din spatele textelor n-au nici o relevanta pentru mine.

De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-16 22:39:44ce-ar fi scapi de ideile alea fixe, de presupunerile fara temei si de prejudecati si sa devii mai adaptabil

Nu vreau la turma. Nu-mi place. Ma adaptez in masura in care raman apt sa ma recunosc din multime. Asta nu presupune a fi vreun special sau vreun doxat. Ci doar treaz.
Cu anumite lucruri e imposibil sa te adaptezi. Cum ar fi prostia, egoismul, lacomia, superficialitatea. Aaa, sa le suport e una, dar sa le accept e cu totul alta.


Tu pari o persoana destul de interesanta, asa, dupa felul cum scrii.
Sint totusi foarte curioasa cam citi prieteni ai, la cit de drastic si transant gindesti...cite persoane iti accepta felul de a fi fara sa te critice si sa te dea la o parte...
cckitty
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:50
Da, el e Iisus al forumului.

N-a aflat inca un detaliu, cum ca ideile si conceptiile unui om fac parte din personalitatea lui si ca in momentul cand le ataci, ataci in mod automat si persoana respectiva.
Kathara
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:52
De la: truelife, la data 2009-04-14 11:53:57Cerem si oferim mai putin

Bai, tu ai dreptate !
S-ar putea ca astea sa fie relatiile cele mai stabile in viitorul apropiat.

Ce vorbeste un yang e idealismul cracanat, adica el iubeste, nu...ca toti alilalti....

Postat pe 16 Aprilie 2009 22:53
De la: Kathara, la data 2009-04-16 22:41:47
This is gonna be fun. Sa reluam; tu ai spus:

De la: UnYang, la data 2009-04-16 21:34:22Eu constat ca voi deja traiti, simtiti si ganditi part-time. Jumatate moarte. A murit femeia din voi. A ramas doar maimuta. Doar halca de carne.
Cu respect!
Urati-ma in liniste.


Mai precis:
A murit femeia din voi.
A ramas doar maimuta.
Doar halca de carne

Si mai precis:
A ramas doar maimuta.
Doar halca de carne

Intrebare: Ce a ramas dupa ce femeia din noi (lol) a murit?

Raspuns: Doar maimuta, doar halca de carne.

Altfel spus, maimuta=halca de carne.

Halca de carne= femeia "completa" - "femeia "care a murit"

adica:

halca de carne = corpul femeii.

______

Din:
maimuta=halca de carne.
halca de carne = corpul femeii.

Rezulta in mod necesar ca:
maimuta = corpul femeii.

Scuze acceptate.


Vorba multa, saracia omului.
Matematici sterile si flawed.
Atata vreme cat femeia dispare, acela nu se mai poate numi corpul femeii. Cand femeia apare, maimuta dispare.
De exemplu: ai o camera in care locuieste o femeie (mai metafizic vorbind). Daca femeia iese din camera si intra o maimuta, acea camera nu este camera femeii, ci A FOST camera femeii iar acum este camera maimutei. Cand femeia reapare, maimuta iese si camera isi capata un cu totul alt sens.
Un alt exemplu: ia rochia de pe tine si pune-o pe o maimuta. Cum apreciezi tot ansamblul, format din rochie si maimuta? Ca un cwur, este? Bun. Acum pune aceeasi rochie pe tine. Se schimba optica?
UnYang
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:55
De la: Roco, la data 2009-04-16 22:53:09
De la: truelife, la data 2009-04-14 11:53:57Cerem si oferim mai putin

Bai, tu ai dreptate !
S-ar putea ca astea sa fie relatiile cele mai stabile in viitorul apropiat.

Ce vorbeste un yang e idealismul cracanat, adica el iubeste, nu...ca toti alilalti....

Eu is de acord in mare parte cu ce zice Yang, poate ca nu reusesc sa descriu atit de "epitetic" aceleasi pareri
cckitty
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A-ti apela vreodata la TEST DE FIDELITATE? 33 De la: 2 Septembrie 2014 15:21
Gelozie ce este normal si ce nu?? 114 De la: ana_camyyy 4 Decembrie 2014 18:23
Salut fetelor! Ce faci cand ai o problema? Intrebi ... Asa ca sper sa puteti sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare :D 21 De la: Nicolici85 2 Septembrie 2014 15:17
vreau un sfat va rog 15 De la: kudika_935025 19 Septembrie 2013 15:59
gelozia lui. 10 De la: akira13 22 Februarie 2015 10:36