Setari Cookie-uri

Relatii part time, secretul iubirii moderne

Si m-as cam duce sa dorm, ca mi-e somn...
Kathhy
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:45
De la: UnYang, la data 2009-04-16 23:39:55
De la: cckitty, la data 2009-04-16 23:37:21
Eu cred ca el iubeste femeile, sau vrea sa le iubeasca, numai ca nu stie pt. ce sa le iubeasca

Oh, ce bine ai grait! Mi-ai adus o revelatie.
Dar o sa fac un mic amendament: stiu pentru ce (ar trebui) sa le iubesc. Problema e ca pe zi ce trece nu prea mai am pentru ce. Sunteti din ce in ce mai putine...
Probabil ca asta ai vrut sa spui si tu, numai ca am vrut sa clarific.

cum era aia cu toate femeile frumoase se vand???
sau cu toate femeile din ziua de azi sunt dezumanizate si decazute sau nu stiu cum spusesei??
sau ca femeia nu trebuie sa emane sexualitate??
sau ca e trist sa fii femeie??

le iubesti din parti, esti super complexat de ele
kitty_krieger
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:46
De la: cckitty, la data 2009-04-16 23:45:48
De la: Kathhy, la data 2009-04-16 23:44:30Noi numim noþiunea de feminin ºi masculin ca fiind pur ºi simplu cele douã sexe. Cuvântul sex însã lasã majoritatea oamenilor încã de la început sã fie puternic induºi în eroare, deoarece involuntar în gândurile multora apare asocierea lui cu procrearea. ªi acest fapt este greºit. Separarea între feminin ºi masculin în acest sens are ceva de spus în concepþia grandioasã a Creaþiei numai în cea mai exteriarã, cea mai densificatã materialitate Densã. Însã nu ºi în întâmplãrile principale.

Ce se înþelege prin sex? La ieºirea sa din Împãrãþia Spiritualã germenele spiritual este lipsit de sex. De asemenea nu are loc nici o bisecþie, aºa cum se presupune de multe ori. În fond un germene spiritual rãmâne întotdeauna o entitate independentã. ...

Aici este determinantã natura activitãþii unui germene spiritual. Adicã, spre ce direcþie aspirã predominant un astfel de germene spiritual în timpul devenirii sale conºtiente ca ºã-ºi dezvolte aptitudinile care odihnesc în el, fie în specie pozitivã, puternic propulsoare, fie în specie negativã, ce menþine în tãcere. Încotro îl propulseazã cerinþa sa principalã. ªi în activitatea care urmeazã acum datoritã lui, chiar dacã aceastã activitate constã la început numai în dorinþe puternice care cresc pânã la impuls, se contureazã forma.

Pozitivul produce forma masculinã, negativul produce forma femininã. Abia aici masculinul ºi femininul se pot recunoaºte în exterior prin forma lor. Ambele sunt în forma lor expresia exactã a naturii activitãþii lor, pe care o aleg sau ºi-o doresc. La început aceste dorinþe sunt în realitate doar expresia constituþiei propriu-zise a germenilor spirituali respectivi, deci negative sau pozitive.

Aºadar feminin ºi masculin nu au nimic de a face cu noþiunea obiºnuitã de sex, ci aratã doar natura activitãþii în Creaþie. Abia în Materialitatea Densã atât de cunoscutã omului, se contureazã din aceastã formã organele genitale pe care le desemnãm ca masculin ºi feminin. Numai corpul material-dens, deci corpul pãmântesc, are nevoie de aceste organe pentru procrearea sa.

Natura activitãþii în Creaþie contureazã deci forma corpului propriu-zis, cea masculinã sau cea femininã, corpul fizic fiind, la rândul lui, iarãºi doar o copie brutã a acesteia.

Cu aceasta ºi activitatea sexualã este pusã pe treapta pe care se cuvine sã stea, deci pe treapta cea mai joasã care existã în Creaþie, treapta material-densã, care este mult depãrtatã de Spiritual.



Un rezumat, se poate?



REZUMATUL L-A FACUT UNYANG, MAI DEVREME, DAR UNORA LE-A PARUT PPREA PUTIN, ASA CA MI-AM BATUT CAPUL SA DEZVOLT PUTIN..
Kathhy
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:47
De la: Dor_a, la data 2009-04-16 23:37:49
De la: UnYang, la data 2009-04-16 21:34:22Eu constat ca voi deja traiti, simtiti si ganditi part-time. Jumatate moarte. A murit femeia din voi. A ramas doar maimuta. Doar halca de carne.
Cu respect!
Urati-ma in liniste.


Aoleo! Ce l-o fi apucat?
Pai daca o cascata vine si face o afirmatie... tampa, ce sa mai! - atunci toate suntem "moarte"...

Cat despre ura... Sa astepte pana m-oi deranja eu sa fac efortu' asta... Hai ca a fost haios la faza asta...

Aveti cu toate dreptate, afirmatia mea a sunat a generalizare. Drept pentru care imi retrag cuvintele si rectific: se leaga de o tendinta deja majoritara. De altfel, am clarificat mai jos, dupa acel post lucrurile astea. In fapt, eu ma adresam celor doua dinaintea mea, dar cu bataie mai lunga.
UnYang
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:47
De la: Kathara, la data 2009-04-16 23:39:09
De la: cckitty, la data 2009-04-16 23:35:38
Pai cred ca filozofam prea mult, ideea principala era ca unele uita ce inseamna sa fie femei, si ajung niste papagali, maimute, sau ce-o fi, acolo, de umplutura


Ideea era ca intelepul forumui nu este capabil sa exprime coerent doua-trei idei. That's one.

Pe de alta parte cine are dreptul de a defini cum o femeie TREBUIE sa fie ca sa se numeasca femeie? Un barbat, se vede treaba. Cat de incredibil de misogin. That's two.

Pai nah, ce sa-i faci, ca barbatii trebuie sa ne iubeasca, deci trebuie sa aiba si ei un cuvint de zis.Si chiar e recomandabil, cine stie ce-o fi in capul lor , in afara de ei, ca eu una nu stiu
cckitty
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:48
De la: cckitty, la data 2009-04-16 23:42:51
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-16 23:38:29
De la: cckitty, la data 2009-04-16 23:35:38
Pai cred ca filozofam prea mult, ideea principala era ca unele uita ce inseamna sa fie femei, si ajung niste papagali, maimute, sau ce-o fi, acolo, de umplutura

nu cred ca o femeie care nu-si doreste o relatie serioasa uita sa fie femeie
suntem definite de mult mai mult in lumea asta

Da, stiu, toate ne dorim sa avem cariera de succes, sa fim mame si sotii perfecte(cliseu binecunoscut).Dar nu cred ca exista femeie pe lumea asta care sa nu-si doreasca o relatie adevarata, asta e apa de ploaie. Unele renunta la ideea de relatie serioasa, pt. ca nu reusesc sa o obtina atunci cind o doresc, dar asta nu inseamna ca nu tinjesc la ea.

sunt momente cand chiar nu-ti doresti nimic serios, ci doar sa-ti eliberezi hormonii... nu vad nimic condamnabil in asta, poate nea mitica sa vada
sunt femei care chiar nu-si doresc un sot sau partener de viata (eu cunosc vreo doua cazuri)
o relatie serioasa trebuie sa vina cand esti tu pregatita pentru ea, nu cand zice societatea, ca altfel e cale sigura spre frustrari
kitty_krieger
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:49
De la: UnYang, la data 2009-04-16 23:47:41
De la: Dor_a, la data 2009-04-16 23:37:49
De la: UnYang, la data 2009-04-16 21:34:22Eu constat ca voi deja traiti, simtiti si ganditi part-time. Jumatate moarte. A murit femeia din voi. A ramas doar maimuta. Doar halca de carne.
Cu respect!
Urati-ma in liniste.


Aoleo! Ce l-o fi apucat?
Pai daca o cascata vine si face o afirmatie... tampa, ce sa mai! - atunci toate suntem "moarte"...

Cat despre ura... Sa astepte pana m-oi deranja eu sa fac efortu' asta... Hai ca a fost haios la faza asta...

Aveti cu toate dreptate, afirmatia mea a sunat a generalizare. Drept pentru care imi retrag cuvintele si rectific: se leaga de o tendinta deja majoritara. De altfel, am clarificat mai jos, dupa acel post lucrurile astea. In fapt, eu ma adresam celor doua dinaintea mea, dar cu bataie mai lunga.

asa faci mereu, vorbesti la modul general, apoi vii si spui "pai, stati un pic, nu ma refeream la voi, nu voiam sa zic toate..."
prima reactie este cea adevarata, dragul meu, ti-am mai zis o data
kitty_krieger
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:52
De la: UnYang, la data 2009-04-16 23:37:44
Nu, draga mea, ci tu ai un complex cum ca eu as avea un complex cristic. Eu nu-s decat unul de pe strada. Care gandeste diferit. Multi ca mine. Slava Domnului!
Stii ce-i mai paradoxal in toata treaba asta: ca tu, tocmai tu, esti cea care-mi spune mie Wake up!
Cu mintea ta europeana. Deci, daca este europeana, carevasazica produce numai si numai lucruri bune. Iti place globalizarea, ah? Lasa, ai toata viata inainte sa te trezesti.




Vad ca in ciuda faptului ca esti cuprind de filosofia orientala, exista un detalie numit proprietarea cuvintelor care iti scapa. Eu nu pot avea un complex, cic el mult o idee fixe. E ok, stiu ca in sferele inalte aerul e mai rarefiat.

O alta incantatoare afirmatie:

Eu nu-s decat unul de pe strada.
Care gandeste diferit.
Multi ca mine.

Buun. In mod logic (sorry, eu nu pot gandi decat asa), deducem urmatoarele:
Exista muti oameni care gandesc ca tine.
Tu gandesti diferit.

Adica:
Multi oameni gandesc diferit.

Problema este ca ideea de multi se opune celei de putini, iar ideea de diferit celei de norme. Norma este, insa, data de cei muti. Altfel spus, nu poti face parte din cei muti si gandi diferit de norma. Altfel spus, gandesti ca toti ceilalti.

Iar mintea mea, fiind ea europeana, traieste in paradigma europeana, altfel spus e putin/sau deloc de ceea ce vine din afara, atata timp cat acel ceva nue ste agresiv si nu imi ataca mie conceptiile.
Kathara
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:54
Pai uite ca ne-a parasit, nu mai vrea sa dezbatem tot felul de filozofii existentiale...
cckitty
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:55
De la: UnYang, la data 2009-04-16 23:37:44
Nu, draga mea, ci tu ai un complex cum ca eu as avea un complex cristic. Eu nu-s decat unul de pe strada. Care gandeste diferit. Multi ca mine. Slava Domnului!
Stii ce-i mai paradoxal in toata treaba asta: ca tu, tocmai tu, esti cea care-mi spune mie Wake up!
Cu mintea ta europeana. Deci, daca este europeana, carevasazica produce numai si numai lucruri bune. Iti place globalizarea, ah? Lasa, ai toata viata inainte sa te trezesti.




Vad ca in ciuda faptului ca esti cuprind de filosofia orientala, exista un detaliu numit proprietarea cuvintelor care iti scapa. Eu nu pot avea un complex, ci cel mult o idee fixe. E ok, stiu ca in sferele inalte aerul e mai rarefiat.

O alta incantatoare afirmatie:

"Eu nu-s decat unul de pe strada.
Care gandeste diferit.
Multi ca mine"

Buun. In mod logic (sorry, eu nu pot gandi decat asa), deducem urmatoarele:
Exista muti oameni care gandesc ca tine.
Tu gandesti diferit.

Adica:
Multi oameni gandesc diferit.

Problema este ca ideea de multi se opune celei de putini, iar ideea de diferit celei de norme. Norma este, insa, data de cei muti. Altfel spus, nu poti face parte din cei muti si gandi diferit de norma. Altfel spus, gandesti ca toti ceilalti.

Iar mintea mea, fiind ea europeana, traieste in paradigma europeana, altfel spus e putin/sau deloc de ceea ce vine din afara, atata timp cat acel ceva nue ste agresiv si nu imi ataca mie conceptiile.


De la: UnYang, la data 2009-04-16 23:40:46
One: un exemplu concret, daca nu cer prea mult. Sau cer?


Vezi mai sus.

De la: UnYang, la data 2009-04-16 23:40:46
Two: te asigur ca daca instantaneu ar disparea toti barbatii de pe Terra, standardele mele despre femeie nu te-ar dezavantaja cu nimic. Dimpotriva.[/quote]

Pentru ca te-ai format deja intr-o lume cu doua sexe.

A propos, cele doua care au postat inaintea ta foloseau un ceva numit simtul umorului. E un semn de inteligenta.
Kathara
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:58
Mai oameni buni, mie toata polemica asta imi aminteste de bancul ala spus de Norocel acu' cateva zile...
Nu-mi amintesc exact... asa ca o sa reproduc ce-mi amintesc ca tare i se potriveste Yangului... Cica femeile sunt de trei feluri... Unu... nu-mi amintesc si nu-i important, doi... c u r v e l e, cele care se culca cu toti, si c u r v e l e d r a c u l u i, cele care se culca cu toti, 'n-afara de tine...
Yangu' zice - pe diferite diapazoane si cu o multime de cuvinte - ca toate femeile sunt c u r v e l e d r a c u l u i....
Mde, are motivele lui... Usor i-o fi sa se tot vada refuzat de toate? C u r v e l e d r a c u l u i!
Dor_a
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:58
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-16 23:46:08
De la: UnYang, la data 2009-04-16 23:39:55
De la: cckitty, la data 2009-04-16 23:37:21
Eu cred ca el iubeste femeile, sau vrea sa le iubeasca, numai ca nu stie pt. ce sa le iubeasca

Oh, ce bine ai grait! Mi-ai adus o revelatie.
Dar o sa fac un mic amendament: stiu pentru ce (ar trebui) sa le iubesc. Problema e ca pe zi ce trece nu prea mai am pentru ce. Sunteti din ce in ce mai putine...
Probabil ca asta ai vrut sa spui si tu, numai ca am vrut sa clarific.

cum era aia cu toate femeile frumoase se vand???
sau cu toate femeile din ziua de azi sunt dezumanizate si decazute sau nu stiu cum spusesei??
sau ca femeia nu trebuie sa emane sexualitate??
sau ca e trist sa fii femeie??

le iubesti din parti, esti super complexat de ele

Take it slow :).
Nu TOATE. Intelege-ma! Nu toate. Si nu, tu nu esti printre ele. Daca chiar asta vrei sa auzi de la mine.
Nu esti.
Modelele promovate azi ma deranjeaza pe mine: pentru ca toate femeile tind sa imprumute cate ceva de acolo. Iar modelele astea sunt promovate chiar si in articolele de aici. De altfel, peste tot in media. E ca o avalansa. Uita-te la fetita care ai fost tu acum X ani, si compara-te cu o fetita de aceeasi varsta cu tine, dar de azi. Barbie, Britney si alte forme de sexualitate subtila le-au inundat mintile. Si uita ce si cum ar trebui sa fie ca sa se simta cu adevarat bine in pielea lor.
Femeile sunt intentionat aduse la complexare. E societate consumerista si ele trebuie sa cumpere si iar sa cumpere. Produse cosmetice cu tona si exagerat de scumpe, pentru ca nu se simt la fel de frumoase ca si modelul din subcosntient, haine pentru ca nu se simt la fel de apreciate etc etc etc. Nu te uiti ca de exemplu, in cazul produselor pentru femei, preturile sunt duble sau triple in raport cu cele pentru barbati? Industria cosmetica si farmaceutica sunt unele dintre cele mai puternice industrii. Unde mai pui si complexul in fata barbatilor....
Este enorm de discutat. Un lucru e totusi bun: ati iesit din cusca misoginilor. Insa, ati sarit din lac in put. V-ati pierdut identitatea undeva pe drum. D-asta exista atatea femei nefericite si neimplinite, nesatisfacute. Pentru ca li s-a injectat de mici in creierase virusul.
UnYang
Postat pe 16 Aprilie 2009 23:58
De la: Kathara, la data 2009-04-16 23:58:03
Vad ca in ciuda faptului ca esti cuprind de filosofia orientala, exista un detalie numit proprietarea cuvintelor care iti scapa. Eu nu pot avea un complex, cic el mult o idee fixe. E ok, stiu ca in sferele inalte aerul e mai rarefiat.

O alta incantatoare afirmatie:

Eu nu-s decat unul de pe strada.
Care gandeste diferit.
Multi ca mine.

Diferit de TINE.
DE TINE. Si eventual de majoritate. Poate ca am fost echivoc.
Cand am spus "unul de pe strada", am vrut sa scot in fata faptul ca n-am veleitati de special. Sunt ca un oarecare. Nu-s mesianic si nici iluminat. Sunt un Gigi.
Sper sa-ti fie clar acum.
UnYang
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:02
Si de unde stii tu cum gandesc eu. Doar ti-au atras atentia ca ai o logica defectuoasa, nu mi-am exprimat inca parerea despre subiect.
Kathara
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:05
De la: UnYang, la data 2009-04-16 23:58:37
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-16 23:46:08
De la: UnYang, la data 2009-04-16 23:39:55
De la: cckitty, la data 2009-04-16 23:37:21
Eu cred ca el iubeste femeile, sau vrea sa le iubeasca, numai ca nu stie pt. ce sa le iubeasca

Oh, ce bine ai grait! Mi-ai adus o revelatie.
Dar o sa fac un mic amendament: stiu pentru ce (ar trebui) sa le iubesc. Problema e ca pe zi ce trece nu prea mai am pentru ce. Sunteti din ce in ce mai putine...
Probabil ca asta ai vrut sa spui si tu, numai ca am vrut sa clarific.

cum era aia cu toate femeile frumoase se vand???
sau cu toate femeile din ziua de azi sunt dezumanizate si decazute sau nu stiu cum spusesei??
sau ca femeia nu trebuie sa emane sexualitate??
sau ca e trist sa fii femeie??

le iubesti din parti, esti super complexat de ele

Take it slow :).
Nu TOATE. Intelege-ma! Nu toate. Si nu, tu nu esti printre ele. Daca chiar asta vrei sa auzi de la mine.
Nu esti.
Modelele promovate azi ma deranjeaza pe mine: pentru ca toate femeile tind sa imprumute cate ceva de acolo. Iar modelele astea sunt promovate chiar si in articolele de aici. De altfel, peste tot in media. E ca o avalansa. Uita-te la fetita care ai fost tu acum X ani, si compara-te cu o fetita de aceeasi varsta cu tine, dar de azi. Barbie, Britney si alte forme de sexualitate subtila le-au inundat mintile. Si uita ce si cum ar trebui sa fie ca sa se simta cu adevarat bine in pielea lor.
Femeile sunt intentionat aduse la complexare. E societate consumerista si ele trebuie sa cumpere si iar sa cumpere. Produse cosmetice cu tona si exagerat de scumpe, pentru ca nu se simt la fel de frumoase ca si modelul din subcosntient, haine pentru ca nu se simt la fel de apreciate etc etc etc. Nu te uiti ca de exemplu, in cazul produselor pentru femei, preturile sunt duble sau triple in raport cu cele pentru barbati? Industria cosmetica si farmaceutica sunt unele dintre cele mai puternice industrii. Unde mai pui si complexul in fata barbatilor....
Este enorm de discutat. Un lucru e totusi bun: ati iesit din cusca misoginilor. Insa, ati sarit din lac in put. V-ati pierdut identitatea undeva pe drum. D-asta exista atatea femei nefericite si neimplinite, nesatisfacute. Pentru ca li s-a injectat de mici in creierase virusul.


Yangule, ai studiat feng shui, mai deci esti de balamuc, imi place despre tine grav ...femeile sunt vulnerabile, da's frumoase mai si bune si iubitoare....cum sa nu le iubesti pe toate ???Si daca se poate in acelasi timp ???Spune-mi tu !

Nu arunca cu palaria, ca e praf pe jos
__LL__
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:05
De la: UnYang, la data 2009-04-16 23:58:37
Take it slow :).
Nu TOATE. Intelege-ma! Nu toate. Si nu, tu nu esti printre ele. Daca chiar asta vrei sa auzi de la mine.

bine ca n-ai zis take it easy
nu, nu vreau sa aud asta de la tine si nu asta era ideaa

cat despre restul, daca studiezi atent moda de-a lungul timpului, o sa vezi ca pe acelasi mecanism s-a impus o anumita moda sau un anumit model pe care femeia sa se plieze... mereu a fost la fel. Doar ca acum e muuuult mai mediatizat si inteleg ca zgarie retina

Totusi, e trist ca reduci femeia la un bun de consum, la un produs al reclamelor si al TVului. POate nu majoritatea, dar slava Domnului, sunt destule femei care au si creier si valori morale dupa care se conduc in viata asta. Si care fac propriile alegeri in cunostinta de cauza. Iar eu cunosc o gramada de astfel de femei, toate prietenele mele sunt una si una (si frumoase si destepte si de valoare... si da, sunt si sexoase atunci cand isi doresc asta).. si peste tot unde m-am preumblat am gasit astfel de femei
Asa ca tu, atunci cand vorbesti de femeie atat de urat, vorbesti si despre ele si despre mine.

Poate o sa intelegi asta intr-o zi si o sa deschizi un pic ochii sa vezi femeile de valoare din jurul tau. Si mai am o vorba: ce cauti te cauta!!!

adik, daca tu crezi cu ardoare ca toate femeile nu sunt bune de nimic, atunci peste astfel de femei o sa dai. Schimbarea lumii incepe cu schimbarea atitudinii noastre
kitty_krieger
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:10
Este enorm de discutat. Un lucru e totusi bun: ati iesit din cusca misoginilor. Insa, ati sarit din lac in put. V-ati pierdut identitatea undeva pe drum. D-asta exista atatea femei nefericite si neimplinite, nesatisfacute. Pentru ca li s-a injectat de mici in creierase virusul.[/quote]
Uite aici trebuie sa te contrazic...exista femei nefericite pentru ca isi dau seama ca nu vor gasi niciodata ceea ce cauta, adica sa fie acceptate si iubite asa cum sint,fara a trebui sa se ridice la nu stiu ce standarde si asteptari, nu prin comparatie cu modelele de care vorbesti tu, deci cei care considera ca suntem complexate si ca avem sentimentul de inferioritate sunteti tot voi, barbatii, noi ne iubim asa cum suntem, voi refuzati sa ne iubiti
cckitty
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:10
De la: UnYang, la data 2009-04-17 00:02:43Nu-s mesianic si nici iluminat. Sunt un Gigi.

contradictie in termeni

esti un Gigi? Basescu e de vina
kitty_krieger
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:12
De la: Kathara, la data 2009-04-17 00:05:27Si de unde stii tu cum gandesc eu. Doar ti-au atras atentia ca ai o logica defectuoasa, nu mi-am exprimat inca parerea despre subiect.

Esti in eroare in ce priveste situatia logicii mele, deoarece m-ai citat in alte sensuri decat cele scrise de mine. Am cautat sa fac lumina ori de cate ori s-a putut, caci a fost si vina mea deoarece nu m-am exprimat mereu fara echivoc.
Daca nici postul de mai sus n-a facut lumina, atunci nu stiu care dintre noi are logica defectuasa.
Pe mine nu ma interesa acum discutia de fond ci cea de forma, caci vad ca te-ai legat de o forma de exprimare. Mai exact treaba cu "diferit".
Daca gandesc diferit de majoritate nu inseamna ca am un complex mesianic. Nu inseamna ca ma cred special si nici ca as fi genial. O fi asta o conditie necesara, dar nu e si suficienta, deci nu implica logic concluzia ta.
Ai gresit in "logica" despre corpul femeii = maimuta, caci ai redus conotatiile lingvistice si metaforice la simple operatii aritmetice. Mai exact, ai incalcat noncontradictia si tertul exclus. Apoi ai facut o inferenta similara cu:
Ion este fericit.
Ion este om
Rezulta: toti oamenii sunt fericiti
Ti-am dat un reply in acest sens si nu ai comentat nimic despre el. Apoi ai vrut sa-mi arati ca ma exprim fara logica in ce priveste omul "diferit". Ti-am dat si acolo un reply, insa n-ai comentat nimic despre el. Cu toate astea, tot tu este aceea care-mi reprosezi logica defectuasa.
Sper ca te-am lamurit.
UnYang
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:17
De la: UnYang, la data 2009-04-17 00:17:50
De la: Kathara, la data 2009-04-17 00:05:27Si de unde stii tu cum gandesc eu. Doar ti-au atras atentia ca ai o logica defectuoasa, nu mi-am exprimat inca parerea despre subiect.

Esti in eroare in ce priveste situatia logicii mele, deoarece m-ai citat in alte sensuri decat cele scrise de mine. Am cautat sa fac lumina ori de cate ori s-a putut, caci a fost si vina mea deoarece nu m-am exprimat mereu fara echivoc.
Daca nici postul de mai sus n-a facut lumina, atunci nu stiu care dintre noi are logica defectuasa.
Pe mine nu ma interesa acum discutia de fond ci cea de forma, caci vad ca te-ai legat de o forma de exprimare. Mai exact treaba cu "diferit".
Daca gandesc diferit de majoritate nu inseamna ca am un complex mesianic. Nu inseamna ca ma cred special si nici ca as fi genial. O fi asta o conditie necesara, dar nu e si suficienta, deci nu implica logic concluzia ta.
Ai gresit in "logica" despre corpul femeii = maimuta, caci ai redus conotatiile lingvistice si metaforice la simple operatii aritmetice. Mai exact, ai incalcat noncontradictia si tertul exclus. Apoi ai facut o inferenta similara cu:
Ion este fericit.
Ion este om
Rezulta: toti oamenii sunt fericiti
Ti-am dat un reply in acest sens si nu ai comentat nimic despre el. Apoi ai vrut sa-mi arati ca ma exprim fara logica in ce priveste omul "diferit". Ti-am dat si acolo un reply, insa n-ai comentat nimic despre el. Cu toate astea, tot tu este aceea care-mi reprosezi logica defectuasa.
Sper ca te-am lamurit.

Deja ma depaseste discutia....haideti sa ne invirtim in jurul cozii pina miine dimineata
cckitty
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:19
De la: cckitty, la data 2009-04-17 00:10:23
Uite aici trebuie sa te contrazic...exista femei nefericite pentru ca isi dau seama ca nu vor gasi niciodata ceea ce cauta, adica sa fie acceptate si iubite asa cum sint,fara a trebui sa se ridice la nu stiu ce standarde si asteptari, nu prin comparatie cu modelele de care vorbesti tu, deci cei care considera ca suntem complexate si ca avem sentimentul de inferioritate sunteti tot voi, barbatii, noi ne iubim asa cum suntem, voi refuzati sa ne iubiti

Mi-ai dat tema de gandire.
Intr-adevar, barbatii au cu totul alta imagine despre femeia ideala. Si nu e nevoie sa dezvolt. Stiti cu toate de ce. Si se leaga tot de societatea in care traim si de influenta massmediei. Acum 100 de ani, cand un barbat vedea un umar dezgolit, intra in calduri. Acum, il doare-n cwur. Este efectul bombardarii cu sexualitate din toate partile. Au devenit insensibili la femeia normala, nespoita si naturala.[/quote]
UnYang
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:21
De la: UnYang, la data 2009-04-17 00:21:37
De la: cckitty, la data 2009-04-17 00:10:23
Uite aici trebuie sa te contrazic...exista femei nefericite pentru ca isi dau seama ca nu vor gasi niciodata ceea ce cauta, adica sa fie acceptate si iubite asa cum sint,fara a trebui sa se ridice la nu stiu ce standarde si asteptari, nu prin comparatie cu modelele de care vorbesti tu, deci cei care considera ca suntem complexate si ca avem sentimentul de inferioritate sunteti tot voi, barbatii, noi ne iubim asa cum suntem, voi refuzati sa ne iubiti

Mi-ai dat tema de gandire.
Intr-adevar, barbatii au cu totul alta imagine despre femeia ideala. Si nu e nevoie sa dezvolt. Stiti cu toate de ce. Si se leaga tot de societatea in care traim si de influenta massmediei. Acum 100 de ani, cand un barbat vedea un umar dezgolit, intra in calduri. Acum, il doare-n cwur. Este efectul bombardarii cu sexualitate din toate partile. Au devenit insensibili la femeia normala, nespoita si naturala.
[/quote]
Deci noi gagicile n-avem nici o vina, voi sinteti aia raii
cckitty
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:23
daca o femeie stie sa-si dezgoleasca umarul asa cum trebuieeee.... mmmmm.... crede-ma ca nu ramane nici un barbat indiferent

sau nu esti de acord ca o femeie e mai sexi cu cat e mai imbracata??? (evident, sa o si puna in valoare haina, nu imbracata intr-un sac)
kitty_krieger
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:24
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-17 00:10:04
adik, daca tu crezi cu ardoare ca toate femeile nu sunt bune de nimic, atunci peste astfel de femei o sa dai. Schimbarea lumii incepe cu schimbarea atitudinii noastre

In nici un caz nu cred asta. Doar ca-s uimit la modul neplacut de tendintele de azi. Am spus-o in zeci de randuri ca apreciez, respect si admir o gramada de femei. Dar tu te faci ca ploua.
UnYang
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:25
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-17 00:24:33daca o femeie stie sa-si dezgoleasca umarul asa cum trebuieeee.... mmmmm.... crede-ma ca nu ramane nici un barbat indiferent

sau nu esti de acord ca o femeie e mai sexi cu cat e mai imbracata??? (evident, sa o si puna in valoare haina, nu imbracata intr-un sac)

Cu cine va insala de obicei barbatii? Cu una mai...sexoasa sau cu una mai lady decat voi?

De la: cckitty, la data 2009-04-17 00:23:38
Deci noi gagicile n-avem nici o vina, voi sinteti aia raii

E atat de intricata treaba, incat e greu de descurcat. Oricum, clar are legatura cu neomodernismul si europenismele....Cu modelele si tendintele de azi.
UnYang
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:26
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-17 00:24:33daca o femeie stie sa-si dezgoleasca umarul asa cum trebuieeee.... mmmmm.... crede-ma ca nu ramane nici un barbat indiferent

sau nu esti de acord ca o femeie e mai sexi cu cat e mai imbracata??? (evident, sa o si puna in valoare haina, nu imbracata intr-un sac)

Da, da, de unde atita...toti se uita dupa fuste de-o palma si decolteu pina la genunchi
cckitty
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:26
De la: UnYang, la data 2009-04-17 00:25:04
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-17 00:10:04
adik, daca tu crezi cu ardoare ca toate femeile nu sunt bune de nimic, atunci peste astfel de femei o sa dai. Schimbarea lumii incepe cu schimbarea atitudinii noastre

In nici un caz nu cred asta. Doar ca-s uimit la modul neplacut de tendintele de azi. Am spus-o in zeci de randuri ca apreciez, respect si admir o gramada de femei. Dar tu te faci ca ploua.

ai ceva cu plouatul
nu am remarcat, probabil de toate acele reprosuri pline de venin la adresa femeii din ziua de azi
UnYang, ai generalizat iar, si iar o dai la intors... incep sa fiu de acord cu kathara ca logica ta lasa mult de dorit
kitty_krieger
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:27
De la: UnYang, la data 2009-04-17 00:26:31
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-17 00:24:33daca o femeie stie sa-si dezgoleasca umarul asa cum trebuieeee.... mmmmm.... crede-ma ca nu ramane nici un barbat indiferent

sau nu esti de acord ca o femeie e mai sexi cu cat e mai imbracata??? (evident, sa o si puna in valoare haina, nu imbracata intr-un sac)

Cu cine va insala de obicei barbatii? Cu una mai...sexoasa sau cu una mai lady decat voi?

Cu una disponibila, de obicei
cckitty
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:27
De la: UnYang, la data 2009-04-17 00:26:31
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-17 00:24:33daca o femeie stie sa-si dezgoleasca umarul asa cum trebuieeee.... mmmmm.... crede-ma ca nu ramane nici un barbat indiferent

sau nu esti de acord ca o femeie e mai sexi cu cat e mai imbracata??? (evident, sa o si puna in valoare haina, nu imbracata intr-un sac)

Cu cine va insala de obicei barbatii? Cu una mai...sexoasa sau cu una mai lady decat voi?

daca tu prin sexoasa intelegi despuiata, ai o problema
aia e vulgara
barbatii inseala cu tot felul de femei, apropo si din tot felul de motive
kitty_krieger
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:28
De la: cckitty, la data 2009-04-17 00:26:37
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-17 00:24:33daca o femeie stie sa-si dezgoleasca umarul asa cum trebuieeee.... mmmmm.... crede-ma ca nu ramane nici un barbat indiferent

sau nu esti de acord ca o femeie e mai sexi cu cat e mai imbracata??? (evident, sa o si puna in valoare haina, nu imbracata intr-un sac)

Da, da, de unde atita...toti se uita dupa fuste de-o palma si decolteu pina la genunchi

inseamna ca n-ai invatat inca ce este sexi
vorbesc din proprie experienta aici
eu pot sa fac un barbat sa-si strambe gatul dupa mine imbracata in blugi tricou si adidasi
kitty_krieger
Postat pe 17 Aprilie 2009 00:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei? 4 De la: valicica101 16 Iulie 2009 23:41
Eu 19 ani ..ea 42 .. 497 De la: Iannis 10 Aprilie 2012 16:38
Se numeste sau nu inselat? 31 De la: cristinxxx 28 Noiembrie 2010 12:05
Gelozie sau amageala de sine. 8 De la: lalina61 11 Iunie 2013 23:54
Nu are incredere in mine pentru ca am iesit la suc cu un baiat....ce e de facut??! 21 De la: valitaxx 23 Octombrie 2009 22:21