Setari Cookie-uri

Minciuna cel mai mare pacat

spre mirarea mea am gasit un mesaj pe unul din forumuri care ma implica in mod direct deoarece eu sunt barbatul despre care toata lumea face comentarii fara sa cunoasca adevarul dar nu am sa fac mare scandal ci am sa scriu ceeace simt eu fara a lasa vreo urma de mister.

Sway_swan .......... fosta mea logodnica a uitat sa specifice varsta mea "adevarata" adica 24 ani si nu 39 , a uitat sa specifica ca lafel cum a investit bani am investit si eu ,iar relatia a durat aproape 4 ani daca ea nu punea o ZGARDA la gatul meu , nu pot sa spun ca eu nu am nici o vina ,dar partea mea de vine este un mizilic comparativ cu ce a facut ea si comparativ cu ce face ea la momentul actual ar trebui sa se gadeasca de 2 sau 3 ori in bratele cui se arunca si daca are vreo insemnatate respectul de sine si respectul care l-am avut fata de ea .
In 3 ani am incercat sa o invat ce inseamna respect ,maturitate .
Ca sa inteleaga toata lumea , daca o relatie incepe in minciuna relatia nu poate fi cladita sau consolidata . Pacat de timpul pierdut urmand cai gresite si luand decizii pripite sau pline de incapatanare.
Pot sa spun ca ma consider destul de matur ca sa spun ca am luat o decizie bine gandita si pt prima oara egoista .
Fericirea este singurul lucru pt care merita sa traiesti asa ca Sway_Swan ,nu mai cauta fericire in intuneric si nu te mai astepta sa iti aprinda altcineva lumina ,termina cu minciuna ,termina cu prefacatoria , si daca ai ceva de adaugat sau de spus pe aceasta cale ,sau comentarii la adresa mea te rog sa folosesti acest blog nu cauta sa faci mai muklt rau decat ai facut pana acuma .
Niciodata nu m-am gandit sa iti fac rau sau sa te fac sa te simti rau .
Sentimentele mele daca in 3 ani nu ti-ai dat seama cat sunt de intense poate ai sa iti dai seama acuma . si inainte sa faci ceva gandeste-te bine , nu te mai hazarda in a lua hotarari pripite , sfaturi am sa iti dau toata viata , poate acuma ai sa le intelegi si ai sa le urmaresti .

Mulumesc

Postat pe 19 Aprilie 2009 14:02
wow ! dap esti curajos !
BusuMary
Postat pe 19 Aprilie 2009 14:06
Daca nu te-ai fi simtit vinovat, nu ai fi postat un asemenea mesaj aici. So... Lasa-neeeeeeee, lasa-neeeeeee!!!! Da' apropo, cine e Sway_swan?
Lucia1971
Postat pe 19 Aprilie 2009 14:28
Mai, baiatul asta ce o fi fumat?
Care "toata lumea" vorbeste despre el? Lume, care vorbiti despre individ??
Ce zgarda, ce matur, care Sway_swan?? Ce nu-i scrii dom'le, un mail, daca ai sa-i spui ceva?
Si - vorba Katharei - cui dracu' ii pasa?
Dor_a
Postat pe 19 Aprilie 2009 15:57
A, si titlul! "Minciuna, cel mai mare pacat" ... Beton!
Mde! Cap ai, minte cine-ti cere?
Dor_a
Postat pe 19 Aprilie 2009 15:59
Adica eu sunt barbatul perfect,ea a fost nemernica si daca printre voi as gasi o gagicuta e numai bine!Cum au spus si fetele mai sus:LASA-NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
deea_20
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:01
Si ce daca a scris varianta ei?Ce treaba ai tu?Nu-ti convine nu intra pe forum...Spalati-va rufele intre voi..Inteleg ca esti dezamagit dar chiar trebuie sa deschizi un subiect pe aceasta tema?Ai numai 24 de ani asa ca vezi-ti de viata ta...Poate fata a zis ca ai 39 tocmai ca sa nu te desconspire...Fiecare aveti amintirile voastre si fiecare e liber sa gandeasca relatia in felul sau...Mult succes in continuare...
camelusha83
Postat pe 28 Aprilie 2009 15:44
De la: Raoul7, la data 2009-04-19 14:02:14spre mirarea mea am gasit un mesaj pe unul din forumuri care ma implica in mod direct deoarece eu sunt barbatul despre care toata lumea face comentarii fara sa cunoasca adevarul dar nu am sa fac mare scandal ci am sa scriu ceeace simt eu fara a lasa vreo urma de mister.

Sway_swan .......... fosta mea logodnica a uitat sa specifice varsta mea "adevarata" adica 24 ani si nu 39 , a uitat sa specifica ca lafel cum a investit bani am investit si eu ,iar relatia a durat aproape 4 ani daca ea nu punea o ZGARDA la gatul meu , nu pot sa spun ca eu nu am nici o vina ,dar partea mea de vine este un mizilic comparativ cu ce a facut ea si comparativ cu ce face ea la momentul actual ar trebui sa se gadeasca de 2 sau 3 ori in bratele cui se arunca si daca are vreo insemnatate respectul de sine si respectul care l-am avut fata de ea .
In 3 ani am incercat sa o invat ce inseamna respect ,maturitate .
Ca sa inteleaga toata lumea , daca o relatie incepe in minciuna relatia nu poate fi cladita sau consolidata . Pacat de timpul pierdut urmand cai gresite si luand decizii pripite sau pline de incapatanare.
Pot sa spun ca ma consider destul de matur ca sa spun ca am luat o decizie bine gandita si pt prima oara egoista .
Fericirea este singurul lucru pt care merita sa traiesti asa ca Sway_Swan ,nu mai cauta fericire in intuneric si nu te mai astepta sa iti aprinda altcineva lumina ,termina cu minciuna ,termina cu prefacatoria , si daca ai ceva de adaugat sau de spus pe aceasta cale ,sau comentarii la adresa mea te rog sa folosesti acest blog nu cauta sa faci mai muklt rau decat ai facut pana acuma .
Niciodata nu m-am gandit sa iti fac rau sau sa te fac sa te simti rau .
Sentimentele mele daca in 3 ani nu ti-ai dat seama cat sunt de intense poate ai sa iti dai seama acuma . si inainte sa faci ceva gandeste-te bine , nu te mai hazarda in a lua hotarari pripite , sfaturi am sa iti dau toata viata , poate acuma ai sa le intelegi si ai sa le urmaresti .

Mulumesc

Duduia* enumerata are un cont [daco o fi aceea despre care scrii ], dar nu a scris nimic pe forum... Deci e clar cine minte si pacatuieste.....
Daca a scris duduia in alt forum inseamna ca incurci lucrurile...

* http://www.kudika.ro/comunitate/sway_swan
[sway_swan nu are nici o inscriere pe blog/0 posturi]


Iar despre titlul beton...Lasam mai bine exegetii sa-si umple timpul in cautarea adevarului absolut ...

Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Aprilie 2009 23:05
Amora
Postat pe 7 Mai 2009 16:13
on topic...dar off-discutii.............minciuna este cel mai urat lucru de pe pamant !!!........si are si picioare scurte......si dauneaza la toate..........si cel mai rau dauneaza COMUNICARII !!!........si de regula este foarte greu sau deloc iertata !!!.........deci este un pacat greu de tot !!!.........pentru cine crede ca exista pacate !!!!!!!!!........... ...........eu nu pot sa mint !!!!.........si mi-am dovedit-o chiar zilele astea !!.........si ce bine e cand te simti ca pasarea in zbor !!!...........
etta
Postat pe 7 Mai 2009 18:09
Nevinovatule ! ai fost victima unei..... uf ca nici nu stiu cum sa-i zic....
Ai educat-o, ai sfatuit-o de bine inteleg, 3,4 ani ; pai ce i-ai fost frate iubit ,tata sau frate?
haideeeeee ! Lasa-ne su duuuuuuuuu-te .
nocturnalia
Postat pe 3 Iunie 2009 12:27
apropo, cine-i raoul!!!? si 7!
geo_x
Postat pe 3 Iunie 2009 12:37
De la: geo_x, la data 2009-06-03 12:37:24apropo, cine-i raoul!!!? si 7!

Raoul -un nume frantuzit si demodat, iar 7 e IQ lui.
Si sa fie on topic. Minciuna face parte dintre cele 10 porunci, dar nu este cel mai mare pacat...Spontan imi vin alte exemple de pacate mai mari ca o minciuna...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 3 Iunie 2009 14:38
Nu e bine sa mintzi..sh intotdeauna o minciuna trage dup ea altele pentru a acoperi una singura..trebuie mereu sa zicem adevarul pentru ca sa nie fie noua in primul rind mai usor sh sa fim k constiinta impakata..caci avind adevarul d partea noastra putem zdrobi orice zid..sh sa nu uitam vorba::''Minciuna are picioare scurte''...sh orikit nu am mintzi orikum adevarul va iesi la iveala sh va triumfa ..cine minte pe cineva se minte de fapt p sine insasi.
aleera
Postat pe 8 Iunie 2009 02:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE SA FAC? 7 De la: bestiutza_relouded 11 Aprilie 2009 11:36
Va rog, vorbiti cu mine 37 De la: Rafinata 3 Iunie 2009 14:52
Un sfat, va rog! 40 De la: Gabriela_Maria25 11 Martie 2011 10:04
nu stiu ce sa mai fac 6 De la: kudika_948873 12 Ianuarie 2014 19:35
diferenta dintre iubire si obsesie 45 De la: Micael 25 Octombrie 2010 11:35