Setari Cookie-uri

depresie...

De la: lorrycik, la data 2009-04-19 19:02:40
De la: Lucia1971, la data 2009-04-19 18:59:51Hai mai ca stiu ce vorbesc. Si eu am dat un bac, dupa care am terminat doua facultati. Si nu-ti imagina ca invatam in timpul semestrelor.... Asa, cand ma ardea tare la degete, trageam tare cateva zile si ieseam bine la mal. Bine, nu-ti zic mediile cu care am gatat ca se cheama lauda, dar... Iti spun eu ca nu trebuie sa disperi. Deocamdata aduna-ti fortele si sufletul si pe urma poti sa te stresezi pentru scoala. Altfel, nici nu inveti, nici gandurile nu-ti stau la invatat.


si eu am mediile ff mari...nu sunt o proasta...insa in momentul in kre ai pb poti sa fi super destept,dar fara chef nu faci nik

Aici sunt foarte de acord cu tine. Si asta pentru ca am avut si eu parte de deceptii in dragoste. Mai ales ca sufar de prea mult orgoliu si nu am suportat niciodata sa fiu parasita fara un motiv clar. Dar tot orgoliul m-a ajutat sa ma ridic si sa merg mai departe.
Lucia1971
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:05
De la: Gianna_on_Kudika, la data 2009-04-19 19:03:24
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 18:55:39sa stau atata timp doamne...stii kt este de invatat???pai nici daca m-as apuk acum nu mi-ar ajunge.bine eu mi-am mai invatat destul de mult,bacul este in iunie...mai am si atestatul de susutinut in mai...deci tre sa ma refac repede chiar fff repede



ce atestat dai? in ce domeniu?

de fapt, m-ai fcut curioasa. ce probe dai?


dau atestaul la info...am mai multe probe.una practik in kre trebuie sa imi fac o pag web,apoi o problema cu baze de date,o aplicatie in word,windows si ink o pb in c++.imi voi lua o diploma de utilizator calculator.
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:05
Hai ca nu-i asa de greu, faci un site in cateva zile sau mai putin.
Kathara
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:06
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 19:05:53
De la: Gianna_on_Kudika, la data 2009-04-19 19:03:24
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 18:55:39sa stau atata timp doamne...stii kt este de invatat???pai nici daca m-as apuk acum nu mi-ar ajunge.bine eu mi-am mai invatat destul de mult,bacul este in iunie...mai am si atestatul de susutinut in mai...deci tre sa ma refac repede chiar fff repede



ce atestat dai? in ce domeniu?

de fapt, m-ai fcut curioasa. ce probe dai?


dau atestaul la info...am mai multe probe.una practik in kre trebuie sa imi fac o pag web,apoi o problema cu baze de date,o aplicatie in word,windows si ink o pb in c++.imi voi lua o diploma de utilizator calculator.

Interesant, iti dai seama ca daca urmezi o facultate in acelasi domeniu, o sa ai un super viitor in cariera Gindeste-te ca e mare, mare pacat sa dai cu piciorul la tot.
cckitty
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:08
De la: Kathara, la data 2009-04-19 19:06:54Hai ca nu-i asa de greu, faci un site in cateva zile sau mai putin.


situ este gata demult timp.tre doar sa mai ma uit pe pb si sa ma mai perfectionez in word
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:08
De la: cckitty, la data 2009-04-19 19:08:12
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 19:05:53
De la: Gianna_on_Kudika, la data 2009-04-19 19:03:24
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 18:55:39sa stau atata timp doamne...stii kt este de invatat???pai nici daca m-as apuk acum nu mi-ar ajunge.bine eu mi-am mai invatat destul de mult,bacul este in iunie...mai am si atestatul de susutinut in mai...deci tre sa ma refac repede chiar fff repede



ce atestat dai? in ce domeniu?

de fapt, m-ai fcut curioasa. ce probe dai?


dau atestaul la info...am mai multe probe.una practik in kre trebuie sa imi fac o pag web,apoi o problema cu baze de date,o aplicatie in word,windows si ink o pb in c++.imi voi lua o diploma de utilizator calculator.

Interesant, iti dai seama ca daca urmezi o facultate in acelasi domeniu, o sa ai un super viitor in cariera Gindeste-te ca e mare, mare pacat sa dai cu piciorul la tot.


daps asa este.vreau sa fac facultatea de finante si contabilitate
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:09
Eu zic ca-i mai simplu sa lucrezi in word decat sa faci o pagina web..
Lucia1971
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:10
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 19:09:52
De la: cckitty, la data 2009-04-19 19:08:12
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 19:05:53
De la: Gianna_on_Kudika, la data 2009-04-19 19:03:24
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 18:55:39sa stau atata timp doamne...stii kt este de invatat???pai nici daca m-as apuk acum nu mi-ar ajunge.bine eu mi-am mai invatat destul de mult,bacul este in iunie...mai am si atestatul de susutinut in mai...deci tre sa ma refac repede chiar fff repede



ce atestat dai? in ce domeniu?

de fapt, m-ai fcut curioasa. ce probe dai?


dau atestaul la info...am mai multe probe.una practik in kre trebuie sa imi fac o pag web,apoi o problema cu baze de date,o aplicatie in word,windows si ink o pb in c++.imi voi lua o diploma de utilizator calculator.

Interesant, iti dai seama ca daca urmezi o facultate in acelasi domeniu, o sa ai un super viitor in cariera Gindeste-te ca e mare, mare pacat sa dai cu piciorul la tot.


daps asa este.vreau sa fac facultatea de finante si contabilitate

Si ca un extra-sfat, ca sa zic asa..incearca sa-ti gasesti un job in domeniu inca din timpul facultatii, conteaza foarte, foarte mult.
Deci vezi, pina la urma trebuie sa te gindesti numai la tine si la toate lucrurile frumoase care te asteapta..doar ca pina acolo, mai ai de facut un singur pas, sa dai BAC-ul, si pt. asta trebuie sa-ti indrepti atentia numai catre asta.Si fiind concentrata pe lucrul asta, toate necazurile vor fi date uitarii
cckitty
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:14
De la: Lucia1971, la data 2009-04-19 19:10:10Eu zic ca-i mai simplu sa lucrezi in word decat sa faci o pagina web..


pai sa nu te gandesti k in word ne da sa scriem mai mare sau mai stiu eu ce...ne da chestii mai complexe...gen cum faci un tabel cu colturi rotunde si lista poate continua.
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:15
De la: cckitty, la data 2009-04-19 19:14:58
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 19:09:52
De la: cckitty, la data 2009-04-19 19:08:12
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 19:05:53
De la: Gianna_on_Kudika, la data 2009-04-19 19:03:24
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 18:55:39sa stau atata timp doamne...stii kt este de invatat???pai nici daca m-as apuk acum nu mi-ar ajunge.bine eu mi-am mai invatat destul de mult,bacul este in iunie...mai am si atestatul de susutinut in mai...deci tre sa ma refac repede chiar fff repede



ce atestat dai? in ce domeniu?

de fapt, m-ai fcut curioasa. ce probe dai?


dau atestaul la info...am mai multe probe.una practik in kre trebuie sa imi fac o pag web,apoi o problema cu baze de date,o aplicatie in word,windows si ink o pb in c++.imi voi lua o diploma de utilizator calculator.

Interesant, iti dai seama ca daca urmezi o facultate in acelasi domeniu, o sa ai un super viitor in cariera Gindeste-te ca e mare, mare pacat sa dai cu piciorul la tot.


daps asa este.vreau sa fac facultatea de finante si contabilitate

Si ca un extra-sfat, ca sa zic asa..incearca sa-ti gasesti un job in domeniu inca din timpul facultatii, conteaza foarte, foarte mult.
Deci vezi, pina la urma trebuie sa te gindesti numai la tine si la toate lucrurile frumoase care te asteapta..doar ca pina acolo, mai ai de facut un singur pas, sa dai BAC-ul, si pt. asta trebuie sa-ti indrepti atentia numai catre asta.Si fiind concentrata pe lucrul asta, toate necazurile vor fi date uitarii


daps asa este.sa speram k trec cu bine peste toate astea.
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:16
Eu iti urez tot binele din lume,si sa iei in seama ce te-au sfatuit fetele de aici, poate ca unele din ele ti-au vorbit din suflet
cckitty
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:19
De la: cckitty, la data 2009-04-19 19:19:29Eu iti urez tot binele din lume,si sa iei in seama ce te-au sfatuit fetele de aici, poate ca unele din ele ti-au vorbit din suflet


daps iti multumesc si tie si fetelor kre m-au sfatuit.:*
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:22
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 19:05:53
De la: Gianna_on_Kudika, la data 2009-04-19 19:03:24
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 18:55:39sa stau atata timp doamne...stii kt este de invatat???pai nici daca m-as apuk acum nu mi-ar ajunge.bine eu mi-am mai invatat destul de mult,bacul este in iunie...mai am si atestatul de susutinut in mai...deci tre sa ma refac repede chiar fff repede



ce atestat dai? in ce domeniu?

de fapt, m-ai fcut curioasa. ce probe dai?


dau atestaul la info...am mai multe probe.una practik in kre trebuie sa imi fac o pag web,apoi o problema cu baze de date,o aplicatie in word,windows si ink o pb in c++.imi voi lua o diploma de utilizator calculator.



foarte tare, mai ales ca am inteles ca vrei sa mergi mai departe pe domeniul asta...
eu am dat atestatul in muzica shi acum sunt la litere... deci n-au nicio treaba :))

pai... exact... ar trebui sa fie determinarea shi mai mare in cazul tau...

multa bafta cu atestatul shi sa ne tii la curent, OK?! ;))

P.S: nu uita de camasha alba la examene... e impetuos necesara, kiar daca poate fi considerata prea simplista... ideea e ca nu colegelor ai ceva de demonstrat.. fashion, figuri...


cat despre minunatii tai "prieteni"... fa tot posibilul sa nu vada ca esti afectata... nu te victimiza in fatza lor

cu cat e mai mare indiferentza din partea ta, cu atat le dai mai mult maxim

iar pentru faptul ca esti discutata pe la colturi, foarte bine! inseamna ca existi! era mai grav sa fii o "planta" printre ei, nu?

stii ce e shi mai dragutz? k peste cativa ani ai sa razi de toata faza asta ;)) belive me.

Gianna_on_Kudika
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:24
Are dreptate Giana, e important sa te imbraci sobru la examene, chiar daca nu e tocmai stilul tau
Uite ca tu , Giana, urmezi drumul la care am renuntat eu in ultima clipa..si eu am zis pe toata perioada liceului ca ma inscriu la litere, dar am renuntat in ultimul moment..nici eu nu mai stiu de ce si am facut economia pina la urma..si n-am ajuns sa lucrez in domeniu pina acum, voi vedea de acum inainte ce urmeaza.
cckitty
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:31
De la: cckitty, la data 2009-04-19 19:31:51Are dreptate Giana, e important sa te imbraci sobru la examene, chiar daca nu e tocmai stilul tau
Uite ca tu , Giana, urmezi drumul la care am renuntat eu in ultima clipa..si eu am zis pe toata perioada liceului ca ma inscriu la litere, dar am renuntat in ultimul moment..nici eu nu mai stiu de ce si am facut economia pina la urma..si n-am ajuns sa lucrez in domeniu pina acum, voi vedea de acum inainte ce urmeaza.



hahaha, draga cckitty, ce sa zic... shi eu, la randu-mi, mi-as fi dorit sa fac ASE-ul, dar nici nu am incercat.. am zis ca nu e de mine. Nu am avut niciodata veleitati in domeniul stiintelor fixe...

Eu am facut atat scoala generala, cat liceul, la un Liceu de Arta... sunt mai boema mi-a placut sa studiez muzica si literatura...

Pe de alta parte, sa stii tu, ca astea doua nu tin de foame ... deci... poate ca ai facut mai bine ca ai ales economia

Din pacate, principiul "fa ceea ce-ti place" nu prea mai e valabil in zilele noastre... asha-i?
Cred ca mai degraba ar fi "fa ceea ce trebuie" ... dar ce trebuie sa faci ca sa ai un job asigurat...?

In afara de blaturi pe la Academii de Politzie sau vreo postliceala in domeniul sanitar, ca apoi sa muncesti pe la nush ce spitale din orashe anonime de prin Italia...

Oricum.. e un subiect care ma depaseste... am aproape 21 de ani shi habar n-am incotro o apuc... deshi am toata viatza inainte, totushi, parca as vrea sa nu-mi bat joc de ea...

In fine.. sa revenim la fata asta, k sufera aici!!

Gianna_on_Kudika
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:54
Giana...culmea e ca si eu am mai degraba inclinatii umanistice decit reale, dar pina la urma am scos-o la capat... , iar eu am ceva mai mult de 21 de ani si nu stiu incotro s-o apuc...la mine a fost un haos total, adica liceu cu profil uman, facultate de economie si joburile avute au fost pe domeniu tehnic
Asa ca...never know
cckitty
Postat pe 19 Aprilie 2009 20:00
asa e... never know... sa speram ca "viitorul suna bine"

macar incercam... si aici ma refer la studii....

Gianna_on_Kudika
Postat pe 19 Aprilie 2009 20:18
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 17:36:26fetelor nush ce sa ma fac.am avut o relatie de 5 ani care acum s-a terminat.va da-ti seama cum pot sa ma simt dupa o relatie minunata....problema este ca vine bacul iar eu stau si plang intr-una nu am chef de invatat...ajutati-ma cu un sfat
ce pot sa zic...trb sa incerci sa mergi mai departe,pentru inceput k sa-ti fie mai usor alunga din viata ta tot ce era legat de el..poze,amintiri kre te face sa-ti aduci aminte...iesi cu prietenii mai des,vb mai mult despre ce o sa faci si nu ce-ai facut pt k nu mai au rost regretele...bucura-te pt momentele pe kre le-ai trait cu el nu pe care nu le-ai facut...schimba ceva la tine cum ar fi lookul...deci se poate dak iti impui si iti faci tarie sa uiti cu toate k e greu iti dai seama 5 ani nu o luna 2 dar,VIATA MERGE INAINTE! asta ai auzit-o si o s-o mai auzi...trb sa fim constienti k nu totul dureaza un infinit....ai sa vezi,o sa gasesti pe altcineva si nici n-o sa-ti mai aduci aminte,poate chiar o sa te bufneasca si rasul! Si in ceea ce priveste bacul incearca sa inveti,chiar nu se merita sa pierzi ceva pe viitor pt chestii sentimentale...gandeste-te k o sa fie o amintire neplacuta cand vei stii mai tarziu k nu ai reusit sa realizezi ceva doar pentru k ai trecut printr-o depresie nu? Ok fi tare! toti am trecut prin asa ceva...
Gyana4u
Postat pe 20 Aprilie 2009 00:26
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 17:31
Eu eram inainte de licenta si nu puteam sa ma concentrez din cauza "unuia", dar am avut noroc de prietenele mele cele mai bune care au stat cu gura pe mine si m-au pus pe treaba...iti zic eu k nu se merita asa ceva... e viitorul tau in joc pe care nu vrei sa il gresesti din cauza "unuia"... inteleg perfect cat e de greu dar priveste putin inainte sa vezi ce te asteapta....facultate, prieteni noi, muulte oportunitati si o cariera stralucita in ceea ce iti doresti......asa vei avea forta necesara sa treci peste toate, sa te aduni si sa iti stabilesti prioritatile in viata...si daca nu ai prietene bune care sa stea cu gura pe tine sa inveti atunci de asta suntem noi aici...bafta multa!
magdonek
Postat pe 18 Mai 2009 15:11
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 17:36:26fetelor nush ce sa ma fac.am avut o relatie de 5 ani care acum s-a terminat.va da-ti seama cum pot sa ma simt dupa o relatie minunata....problema este ca vine bacul iar eu stau si plang intr-una nu am chef de invatat...ajutati-ma cu un sfat


Razbuna-te luand bacul cu nota 10!!!
Si toate examenele care le vei mai da in viata!!!
90701
Postat pe 30 August 2009 00:04
De la: dakina, la data 2009-08-30 00:04:47
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 17:36:26fetelor nush ce sa ma fac.am avut o relatie de 5 ani care acum s-a terminat.va da-ti seama cum pot sa ma simt dupa o relatie minunata....problema este ca vine bacul iar eu stau si plang intr-una nu am chef de invatat...ajutati-ma cu un sfat


Razbuna-te luand bacul cu nota 10!!!
Si toate examenele care le vei mai da in viata!!!


cred ca a cam trecut
mitura
Postat pe 30 August 2009 00:06
De la: mitura, la data 2009-08-30 00:06:08
De la: dakina, la data 2009-08-30 00:04:47
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 17:36:26fetelor nush ce sa ma fac.am avut o relatie de 5 ani care acum s-a terminat.va da-ti seama cum pot sa ma simt dupa o relatie minunata....problema este ca vine bacul iar eu stau si plang intr-una nu am chef de invatat...ajutati-ma cu un sfat


Razbuna-te luand bacul cu nota 10!!!
Si toate examenele care le vei mai da in viata!!!


cred ca a cam trecut


Bacul scolar da, desigur.
Dar examenele vietii abia i-au inceput!
Ideile se dau in genere, pe termen lung.
Iar redobandirea demnitatii este in fond un bac al vietii!
90701
Postat pe 30 August 2009 21:36
sh eu am stat cu un tip un an jum,era prima rel serioasa sh prima iubire adevarata,acum o sapt ne-am certat sh ink mi-e greu pt k il iubesc,dar mai e putin sh incep sc pt k mai am un an d liceu sh poate o sa trec mai rpd peste,c ma doare cel mai mult e k s-a arunkt in bratele primeia kre i-a iesit in kle,sh pt k n i-a pasat d mn sh pt indiferenta cu kre m-a tratat,iar pt asta n am d gand sa il iert,sh nici nmai vreau s ma impac cu el sub nici o forma,desh mi-as dori asta o sa ma gandesc la kt d rau mi-a facut el,sh k el se bucura d suferinta mea,iar pt asta n o sa il iert,dar cum sa fc k sa trec peste kt mai rpd,dar cum sa fc asta?
kudika056203
Postat pe 31 August 2009 23:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
peritol ingrasa 42 De la: nora_iusty 9 Iulie 2012 15:34
vreau sa ma ingras 2 De la: lumimari 16 Iulie 2009 09:17
Cum fac sa ma ingras? 31 De la: alexandra_blonda 20 Decembrie 2016 17:16
Cum sa il recuceresc? 4 De la: Barbie30 8 Septembrie 2010 11:20
cand stii ca ai gasit fericirea? 11 De la: nocturnalia 16 Februarie 2009 14:36