Setari Cookie-uri

depresie...

fetelor nush ce sa ma fac.am avut o relatie de 5 ani care acum s-a terminat.va da-ti seama cum pot sa ma simt dupa o relatie minunata....problema este ca vine bacul iar eu stau si plang intr-una nu am chef de invatat...ajutati-ma cu un sfat
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 17:36
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 17:36:26fetelor nush ce sa ma fac.am avut o relatie de 5 ani care acum s-a terminat.va da-ti seama cum pot sa ma simt dupa o relatie minunata....problema este ca vine bacul iar eu stau si plang intr-una nu am chef de invatat...ajutati-ma cu un sfat

Pai sfatul meu e sa-ti vezi inainte de viata ta, sa pui mina sa inveti pt. bac, doar nu se termina viata odata cu relatia , nu-i asa?
Daca la virsta ta renunti atit de usor ....No comment.
cckitty
Postat pe 19 Aprilie 2009 17:40
trebuie sa mergi inainte fara regrete,am patito si eu asa dar pin in cele din urma am reusit sa trec peste toate, incearca sa gindest mai mult rational decit cu inima, stiu ca la prima vedere ti se va parea ireal cele spuse dar........asta e. Sper sa gasesti lumina de la capatul tunelului
spinosa
Postat pe 19 Aprilie 2009 17:46
da ai dreptate...dar cred k nu se poate sa treci asa peste o relatie intr-o zi sa uiti tot.iar timpul pentru mine este pretios..
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 17:50
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 17:50:43da ai dreptate...dar cred k nu se poate sa treci asa peste o relatie intr-o zi sa uiti tot.iar timpul pentru mine este pretios..

Intr-adevar, nu se poate sa uiti intr-o zi ce a fost timp de citiva ani, dar poti macar sa nu te gindesti atit de mult la ce a fost, ci la ce urmeaza sa fie...sa-ti traiest viata in prezent,gindindu-te la viitor, nu in trecut.
cckitty
Postat pe 19 Aprilie 2009 17:54
da stiu k tre sa ma gandesc la viitorul meu...ideea este k eu nu am prieteni,am o familie care imi face mai mult rau decat bine,si nu prea am cum sa trec asa peste toate.nu este neaparat vb doar de relatia care s-a dus....nu pot fi asa de tare
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 17:57
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 17:36:26fetelor nush ce sa ma fac.am avut o relatie de 5 ani care acum s-a terminat.va da-ti seama cum pot sa ma simt dupa o relatie minunata....problema este ca vine bacul iar eu stau si plang intr-una nu am chef de invatat...ajutati-ma cu un sfat



.... eu am dat BAC-ul acum 2 ani... imi aduc aminte ce aiurea a fost si pt mine... e si stressul... si relatia... mai ales ca nu e nimeni care sa te incurajeze, sa te astepte dupa probe si sa te intrebe "cum a fost?"

DAR!!! pe ultima suta de metri m'am adunat, cu o sapt inainte nu am mai stiut ce inseamna somn ... m'am afundat in toate cartile din casa, m-am rupt de lume si de NET!!! si am capatat punctajul final de 9,68, care m'a ajutat sa intru la o facultate de stat shi pe deasupra la buget.

in fine.. tu mai ai ceva pana la examen... sfatul meu e sa te descarci acum, cat mai ai timp... dar gandeste-te ca e vb de viitorul tau... nu cred ca vrei sa ratezi examenul sau sa fii codasha clasei...


Mai multa ambitie!!! Gandeste'te la tine. Mai bine plangi acum, decat dupa BAC, nu crezi?

Asa ca trage tare pe ultima suta de metri shi incearca sa te detashezi de FACTORII EXTERNI :D

Multa bafta la bac ... Iti ti pumnii
Gianna_on_Kudika
Postat pe 19 Aprilie 2009 17:57
multumesc mult pentru incurajari si sfaturi...asa o sa fac!
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:00
ceea ce nu te omoara te face mai puternic!!!!!
spinosa
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:08
demonstreaza-ti atat tie cat si celor din jur k esti mai puternica decat orice
si in viata nu poti sa le ai pe toate
asa k concentreazate pe cariera k asta e singura pe care te poti baza in viata
baietii vin si se duc
bestiutza_relouded
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:12
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 17:57:27da stiu k tre sa ma gandesc la viitorul meu...ideea este k eu nu am prieteni,am o familie care imi face mai mult rau decat bine,si nu prea am cum sa trec asa peste toate.nu este neaparat vb doar de relatia care s-a dus....nu pot fi asa de tare

Pai...stii vorba aia, primul om ( si uneori singurul ) pe care trebuie sa te bazezi esti TU.Sint momente in viata cind ne simtim singuri, dar asta e..mergem inainte
cckitty
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:22
la me nu cred k sunt doar momente...este toata viata mea kre mi-am petrecut-o numai asa din depresie in depresie...
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:25
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 18:25:45la me nu cred k sunt doar momente...este toata viata mea kre mi-am petrecut-o numai asa din depresie in depresie...

Nu cred ca nu exista lucruri care sa te faca fericita, sau macar multumita in viata...trebuie doar sa le cauti, sa le descoperi..din cite vad ai in jur de 18 ani, esti la inceput de drum, urmeaza sa-ti alegi o facultate care sa-ti placa, unde probabil iti vei gasi si prietenii de care ai nevoie, de obicei asa se intimpla.
cckitty
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:31
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 17:36:26fetelor nush ce sa ma fac.am avut o relatie de 5 ani care acum s-a terminat.va da-ti seama cum pot sa ma simt dupa o relatie minunata....problema este ca vine bacul iar eu stau si plang intr-una nu am chef de invatat...ajutati-ma cu un sfat

Eu zic ca un prim pas, de altfel si cel mai mare, l-ai facut deja: ai intrat pe kudika si ti-ai descarcat sufletul. Sa stii ca aici poti gasi prieteni de nadejde care, chiar daca nu te cunosc real, pot sa te ajute cu un sfat bun, o vorba buna si un zambet. Mai mult decat atat, iti vor tine pumnii la bac si vor astepta cu sufletul la gura sa le spui in amanunt cum te-ai descurcat. Eu deocamdata iti spun doar BAFTAAAAAAAA!!! Si sa ai grija de tine, pentru ca daca tu singura nu ai, nimeni altcineva nu te va ajuta sa-ti gasesti linistea.
Lucia1971
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:41
mda ma rog...au fost momente muuulte de kre m-am bucurat in viata dar acestea au fost alaturi de iubitul meu.nush in ce masura imi voi face eu prieteni...
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:41
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 18:41:14mda ma rog...au fost momente muuulte de kre m-am bucurat in viata dar acestea au fost alaturi de iubitul meu.nush in ce masura imi voi face eu prieteni...

Pai de ce ti se pare imposibil sa-ti faci prieteni?
cckitty
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:44
pai am avut parte numai de "prieteni" din interes...si am ajuns sa nu mai cred k exista prieteni adevarati.
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:45
La ce raspunsuri ai primit aici, sunt sigura ca iti poti gasi prieteni. Acuma eu, la varsta mea, pot fi considerata batrana pe langa tine, dar asta nu inseamna ca nu mi-e sufletul tanar. Sunt foarte de acord ca nimic nu doare mai tare decat un suflet ranit. Dar este o vorba: cand Dumnezeu inchide o usa, deschide un geam. Ai sa vezi ca, daca esti constiincioasa de felul tau, te va mustra la un moment dat constiinta atat de tare incat vei pune mana pe carti si vei invata. Si nu va mai conta un EL care n-a stiut sa aprecieze ceea ce a avut.
Lucia1971
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:47
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 18:45:56pai am avut parte numai de "prieteni" din interes...si am ajuns sa nu mai cred k exista prieteni adevarati.

Pai..nah, ce sa zic, oamenii trebuie sa-i iei asa cum sint, sa-i descoperi, si sa nu astepti de la ei mai mult decit pot ei oferi.
Probabil ca exista prieteni adevarati, fie ei si foarte rari, dar daca nu avem parte de ei ne multumim cu ce avem...adica cu persoane cu care sa "socializam".
cckitty
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:49
daps asta asa este.sunt constienta k trebuie sa invat si va dati seama k voi invata dar intr-un moment in kre esti fff trista iti intra pe o ureche si iti iese pe alta.asa k...degeaba voi fi eu constiincioasa
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:50
Tu ai avut o relatie de la 13 ani? Doamne, Dumnezeule, ce s-a intamplat cu Sailor Moon?
Kathara
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:52
Sfatul meu: nu sta in fiecare zi cu stresul ca inca nu te-ai apucat de invatat pentru bac. Ofera-ti 2-3 saptamani, chiar o luna, in care sa faci abstractie de examene si sa te lupti cu tine insati sa iti recuperezi energia si pofta de viata. Si abia cand ai ajuns din nou pe linia de plutire gandeste-te si la bac.
Lucia1971
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:53
sa stau atata timp doamne...stii kt este de invatat???pai nici daca m-as apuk acum nu mi-ar ajunge.bine eu mi-am mai invatat destul de mult,bacul este in iunie...mai am si atestatul de susutinut in mai...deci tre sa ma refac repede chiar fff repede
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:55
De la: Kathara, la data 2009-04-19 18:52:14Tu ai avut o relatie de la 13 ani? Doamne, Dumnezeule, ce s-a intamplat cu Sailor Moon?


consider k este pb mea knd am inceput eu relatia si ce am facut...daca nu vrei sa iei parte la discutie ok...
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:58
Fii linistita, eu sunt mai batrana, ma minunam si eu.

La partea cu bacul n-am cum sa te ajut ca eu mereu am fost o tocilara.
Kathara
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:59
Hai mai ca stiu ce vorbesc. Si eu am dat un bac, dupa care am terminat doua facultati. Si nu-ti imagina ca invatam in timpul semestrelor.... Asa, cand ma ardea tare la degete, trageam tare cateva zile si ieseam bine la mal. Bine, nu-ti zic mediile cu care am gatat ca se cheama lauda, dar... Iti spun eu ca nu trebuie sa disperi. Deocamdata aduna-ti fortele si sufletul si pe urma poti sa te stresezi pentru scoala. Altfel, nici nu inveti, nici gandurile nu-ti stau la invatat.
Lucia1971
Postat pe 19 Aprilie 2009 18:59
De la: Kathara, la data 2009-04-19 18:59:11Fii linistita, eu sunt mai batrana, ma minunam si eu.

La partea cu bacul n-am cum sa te ajut ca eu mereu am fost o tocilara.


atunci minuneaza-te in gand...k eu nu te judec pe u ce ai facut in viata
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:00
De la: Lucia1971, la data 2009-04-19 18:59:51Hai mai ca stiu ce vorbesc. Si eu am dat un bac, dupa care am terminat doua facultati. Si nu-ti imagina ca invatam in timpul semestrelor.... Asa, cand ma ardea tare la degete, trageam tare cateva zile si ieseam bine la mal. Bine, nu-ti zic mediile cu care am gatat ca se cheama lauda, dar... Iti spun eu ca nu trebuie sa disperi. Deocamdata aduna-ti fortele si sufletul si pe urma poti sa te stresezi pentru scoala. Altfel, nici nu inveti, nici gandurile nu-ti stau la invatat.


si eu am mediile ff mari...nu sunt o proasta...insa in momentul in kre ai pb poti sa fi super destept,dar fara chef nu faci nik
lorrycik
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:02
De la: lorrycik, la data 2009-04-19 18:55:39sa stau atata timp doamne...stii kt este de invatat???pai nici daca m-as apuk acum nu mi-ar ajunge.bine eu mi-am mai invatat destul de mult,bacul este in iunie...mai am si atestatul de susutinut in mai...deci tre sa ma refac repede chiar fff repede



ce atestat dai? in ce domeniu?

de fapt, m-ai fcut curioasa. ce probe dai?
Gianna_on_Kudika
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:03
Bun, daca ai mediile mari rezulta ca ai studiat. Deci practic nu trebuie sa inveti nimic, doar sa recitesti ca sa-ti amintesti materia. Eu asa am facut.
Kathara
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cura de ingrare 38 De la: freakbabe 6 Martie 2010 21:12
AM NEVOIE DE UN RASPUNS 24 De la: Ame_ly 30 Iunie 2011 09:15
peritol ingrasa 42 De la: nora_iusty 9 Iulie 2012 15:34
Masaj Thailandez In Strainatate?? 2 De la: Cassey 13 Mai 2009 17:31
vrea sa ma ingras.. 12 De la: ionut_daniel 23 Februarie 2010 19:47