Setari Cookie-uri

despartire din cauza tigarilor

Am citit o multime de povrsti de dragoste care se termina din cauza unor neintelegeri...acum 3 ani am suferit enorm pt un baiat caruia eram in stare sa`i dau totul...am trecut foarte greu peste acea despartire, imi propusesem sa nu mai iubesc niciodata si sa`mi bat joc de fiecare baiat care apare in viata mea...insa dupa 3 ani am cunoscut un barbat cu 13 ani mai mare decat mine (eu am 20)...e vecin cu mine, iar parintii erau impotriva acestei relatii de la inceput...eu am ajuns sa`l iubesc enorm si el deasemenea ma iubeste...dar nu poate sa`mi ierte un lucru: i`am dat cuvantul ca ma las de fumat, dupa ce am decis amandoi ca ne lasam de fumat, dar din cauza unei certuri mai aprinse m`a prins cu tigara si s`a enervat mai tare...a decis sa ne despartim:( mie nu`mi vine sa cred ca iar o sa trec printr`o despartire care ma sfasie incet...
Vreau sa`l readuc in viata mea, dar nu stiu cum...am incercat o multime de posibilitati...el spune ca nu`si poate permite sa`si piarda timpul cu prostii din cauza varstei si ca eu am toata viata inainte sa trec peste tot...cum sa fac sa inteleaga ca el a inceput sa faca parte din mine?nu pot concepe aceasta despartire...am foarte mare nevoie de un sfat si am nevoie de el.Sunt hotarata sa`l las in pace numai sa fie fericit chiar daca asta ar insemna sa fiu nefericita.Mi`am spus ca daca o sa ne despartim vreodata eu nu mai vreau pe altcineva in viata mea si o sa ma refugiez intr`o manastire...oare fac bine?oare mai pot sa`l readuc in viata mea?:(
justmedeya
Postat pe 13 Aprilie 2010 07:45
deci o tigara aprinsa poate fi cauza unei despartiri fi fata desteapta si realizeaza ca asta a fost doar un pretext
apropo e chiar interesanta varianta cu manastirea
miss_darine
Postat pe 13 Aprilie 2010 08:49
nu cred ca-i o varianta tocmai buna s-ar putea sa te dea afara si de la manastire daca te prin cu "luleaua" in gura!!!
Dontyyy
Postat pe 13 Aprilie 2010 08:52


fata ,cum spunea si darine ,asta e pretext ......cand cunosti o persoana si o vrei ,oaccepti asa cum e ... ,nu pui conditii !daca vrea sa se lase el,ok,tu cand vrei sa te lasi ,singurica .....din propria initiativa ......
bullshit !
blaa
Postat pe 13 Aprilie 2010 12:29
tu esti si vei ramane un copil in ochii lui; de aceea nu puteti fi impreuna, nu ca fumezi!

Si nu mai dramatiza atata, daca-i stii de cate ori am spus si eu ca nu-mi mai trebuie barbati.....! pana la urmatorul
kitty_krieger
Postat pe 13 Aprilie 2010 12:30
Am pus-o...o sa imi iau si eo cat de curand papuceii..?k si eo fumez un pachet pe zi.
Fetelor va rog ...un sfat ceva..?ce a fac....recomandati-mi si me o manastire care sa aiba muuulta bere in crama si un chiosc la poarta de unde sa imi cumpar tigari...se poate?
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 13 Aprilie 2010 12:50
yo cred ca de cand nu isi mai afuma creierul ... a inceput sa vada lucrurile cu alti ochi!
one_size
Postat pe 13 Aprilie 2010 12:59
Auzi despartire de la tigari.... un pretext de doi lei. Bre, daca mai fumati, in curand n-o sa mai aveti voie sa mergeti nici pe strada!
darksukkubus69
Postat pe 17 Aprilie 2010 13:17
mi se pare cel mai prostesc motiv.....si daca te iubea cum spui tu....putea sa treaca cu vederea si sa iti mai dea o sansa (in caz ca asta l-a deranjat atat de tare).......si atunci cand iubesti cu adevarat pe cineva il accepti si cu bune si cu rele.......iar fumatul desi nu e bun....nu putem spune ca e cel mai nasol lucru....putea sa fie ceva mult mai grav decat atat....
aur_viu
Postat pe 20 Aprilie 2010 15:43
Of, of! Pai nu ziceai si dupa prima iubire (pe care tot enorm ai iubit-o) ca nu-ti mai trebuie indragosteala cat vei trai? Acum iar... Data viitoare la fel.
Te intrebi daca-l mai poti readuce in viata ta? Nu. Pentru ca el nu te vrea. Asta-i de cand lumea si pamantul. Cand spunem "NU", atunci asa este. Ti-a zis ca esti micuta si ca nu are timp pentru tine, nu? Doar ca ti-a zis asta dupa povestea cu tigarile ca sa nu le incurci. Si uite ca n-ai facut-o! Ai inghitit galusca cu fumatul si, in loc sa-l trimit acolo unde-i e locul, acum suferi ca o martira.

Oricum, din ce vad eu, dupa doua experinte, n-ai invatat mare lucru. Invata ca nu trebuie "sa dai totul" intr-o relatie. A-ti vinde sufletul si constiinta de sine nu inseamna ca iubesti. Si mai invata ca de te-ar iubi cineva, schiop si orb daca esti... merge langa tine pana la moarte.
rashela
Postat pe 20 Aprilie 2010 16:40
nu iti pierde timpul cu o persoana care nu e dispusa sa isi piarda timpul cu tine....incearca sa deschizi ochii si sa vezi si partea frumoasa din viata ta ...despartirea nu e un motiv de a te inchide in casa sau de a te duce la manastire dupa o dezamagire trebuie sa devii mai tare ..... fiecare are jumatatea lui...tu esti tanara si ai timp sa o gasesti.....o persoana te iubeste atunci cand te accepta asa cum esti iar daca e sa te schimbi te schimbi tu dar in nici un caz el.
aur_viu
Postat pe 20 Aprilie 2010 16:41
mergi la manastire, alege sa fii mireasa Domnului
freakbabe
Postat pe 20 Aprilie 2010 17:05
Daaaa... si o sa fumam cu totii la "nunta"!
darksukkubus69
Postat pe 20 Aprilie 2010 21:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa lucrez impreuna cu fosta mea prietena? 8 De la: kudika_31341 18 Aprilie 2013 12:20
despartire versus singuratate 23 De la: alabastra 19 Martie 2009 10:46
cum pot sa recapat increderea iubitului meu? 29 De la: kudika_14388 11 Septembrie 2012 11:43
Maritata si indragostita de un barbat casatorit 16 De la: 14 Septembrie 2012 10:09
oare de ce s-a intamplat asa? 12 De la: kudika_14034 11 August 2012 18:08