Setari Cookie-uri

cum sa il uit? ajutati`ma va rog

nici nu stiu cum sa incep..in primavara anului 2007 am cunoscut un baiat..am avut o relatie pur si simplu deosebita.a fost prima mea mare dragostea si cred ca si eu pt el am insemnat acelasi lucru.cam prin toamna a plecat in spania..am continuat sa vorbim zilnic pe mess si de craciun am mers la el.acolo neam certat din cauza ca era foarte gelos si am venit acasa.pe urma am aflat ca el are o iubita acolo din cand in cand mai vorbeam cu el pe mess si ma mai suna dar nu vroia sa ne impacam.in 2008 de pasti a venit acasa si ma cautat..au fost 2 saptamani absolut superbe..dar dupa ce a plecat nu am mai prea tinut legatura.ma mai sunat el de cateva ori.acum de o luna a fost din nou acasa si ma cautat.neam intalnit de cateva ori. eu simt ca inca il iubesc.e ceva care habar nu am cum sa explic..pur si simplu il vreau inapoi cu toate ca eu am alta relatie de cateva luni iar el..are o relatie de un an:( nu stiu ce simte el pt mine..sau de fapt daca mai simte ceva sau nu.pur si simplu nu pot sa nu ma intalnesc cu el.si acum imi dau lacrimile cand privesc fotografiile noastre..miam revenit foarte greu dupa despartirea de el.nu stiu ce sa mai fac..cum sa nu ma maio doara .va rog ajutati`ma cu un sfat.
bia_miha
Postat pe 21 Aprilie 2009 16:51
apoi draga nu inteleg,cum iera gelos daca avea alta iubita,si cum poti zice cal iubesti daca si tu teai bagat in alta relatie,luativa in miini amindoi si dativa cite o palma unul la altul,,,,,sus in ddeal e o casa ear acolo e mindra mea!!!!!!!!!!!!!!
nikhifor78
Postat pe 21 Aprilie 2009 16:56
pai dupa ce ne`am despartit noi am aflat ca el sa incurcat cu o tipa..el mi`a spus ca era doar asa cu ea k sa ma uite pe mine,apoi a devenit ceva serios pt k ea era langa el si eu pot spune ca inca il iubesc pt ca oricand m`as impaca cu el ,dar daca am vazut ca asa e situatia nu mai suportam sa fiu singura . e ok acum,am un baiat minunat langa mine dar nu sunt nici pe departe atat de fericita cum as fi cu celalalt :(
bia_miha
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:40
aiurea tare situatia... cel mai bine ar fi sa'l uiti... si sa'ti vezi de ralatia ta cu celalalt.. da'i o sansa...
Diavolyta_
Postat pe 22 Aprilie 2009 17:45
este fffffff greu sa uiti pe cineva,....o spun din proprie experienta cel mai bn e sa ne vdm de treaba noastra sa ne concentram pe ale noastre si cu timpul se uita...sper:((
cristina19922009
Postat pe 22 Aprilie 2009 21:51
Cel mai bine este sa termini ce ai inceput. Adica sa mergi frumusel, sa deschizi frigiderul si termini sticla de vodka, martini, vinul de acu' ceva vreme, palinca de la tata, cutia cu diazepam, aspirinele, antinevralgicul si mai apoi sigur il vei uita. Trust me!
jenesaispas
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:06
De la: jenesaispas, la data 2009-04-23 17:06:27Cel mai bine este sa termini ce ai inceput. Adica sa mergi frumusel, sa deschizi frigiderul si termini sticla de vodka, martini, vinul de acu' ceva vreme, palinca de la tata, cutia cu diazepam, aspirinele, antinevralgicul si mai apoi sigur il vei uita. Trust me!

de acord, da' sa cheme SMURD-ul mai intai...
Lucia1971
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:07
Daca o cheama Georgiana sau ceva derivat de la Gheorghe eventual, sa faca chef cu totii, caci altfel nu vin. Stiu eu sigur.
Fata are nevoie de ajutor sincer si noi...shame on me.
jenesaispas
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:11
De cacord, sa-mi fie si mie rusine. Da' nu ma pot abtine cand nu e prima care apreciaza ceea ce avea de-abia dupa ce l-a pierdut.... Sorry...
Lucia1971
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:13

paiiii.....ori te mutzi la el
ori il uitzi....ca altfel nu cred ca se poate
bine, faza cu uitatul se intinde in timp, nu ai ce face
dar incearca sa-i dai celui de langa tine o sansa
daca te vei gandi numai la cel din spania, asta de aici nu prea are sanse
cand esti cu asta de aici nu te mai gandi genu " dar parca era mai bine cu ala"
mai rau te enervezi asa

sper sa fi inteles ce am vrut sa spun
_fantoma_
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:15
da..poate l`am apreciat prea tarziu si il pierdusem deja cat despre tipul de aici..ma simt bine cu el si imi face placere prezenta lui dar am momente cand pur si simplu as vrea din tot sufletul sa exist doar eu si cel din spania.. credca pana la urma trebuie sa ma obisnuiesc fara el desi a trecut un an jumate de la despartire inca mi`e tot greu :(
bia_miha
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:42
De la: nikhifor78, la data 2009-04-21 16:56:05apoi draga nu inteleg,cum iera gelos daca avea alta iubita,si cum poti zice cal iubesti daca si tu teai bagat in alta relatie,luativa in miini amindoi si dativa cite o palma unul la altul,,,,,sus in ddeal e o casa ear acolo e mindra mea!!!!!!!!!!!!!!
Sunt barbati care vor o 100 de femei ,dar ele sa fie doar cu el...Gelozia este vrajeala.
Si sa raspund si celei ce intreaba :acum este bine sa nu te mai intalnesti cu el.Daca are pe cineva acolo si el traieste efectiv zi de zi alaturi de ea (sau mai aproape de ea decat de tine ) ,tu ce rost mai ai in toata ecuatia.Nu o spun cu rautate ,ci o spun ca sa nu iti mai fie tie greu.
Data viitoare inainte de a incepe o relatie ,termin-o pe prima!!!!!
ionia
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:54
eu am inteles ca tu te-ai despartit de el pt ca te insela sau era cu alta in spania ti-ai facut o alta relatie ca tot omul care vrea sa uite relatia anterioara.Dar greasala ta in aceasta situatie este ca el cand vine acasa vine la tine sa petreceti zile de neuitat cum zici u dupaia pleaca si iara vine acasa dupa6 luni de exemplu ,si tot la tine trage .Nu crezi ca el se foloseste de tine cand e in tara ca sa nu fie singur ?
in felul asta nu o sa poti sa il uiti niciodata ,risti sa te afle si cel cu care esti acum si il pierzi si pe el
.Eu zic sa renunti la intalnirile cu tipul din spania si sa te gandesti la relatia care o ai si sa vrei sa il uiti pe ala care se foloseste de tine numai cand are el chef.Eu nu as suporta sa isi bata cineva joc asa de mine
Ai grija si gandeste-te la tine nu la el si gandeste cu creieru ,nu cu inima si iti va fii mai bine


P.S:si onca ceva tu chear vrei si iti doresti sa il uiti sau nu
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 27 Mai 2009 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casatorii intre doi frati cu doua surori 59 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:34
Iubesc? 51 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:38
Nu stiu cum sa reactionez!!!!! 9 De la: kudika_7784 19 Mai 2012 15:18
dragoste intre femei 31 De la: yumy 30 Mai 2011 13:05
iubesc barbati prea maturi 77 De la: luminita_dy 12 Aprilie 2009 14:14