Setari Cookie-uri

as vrea niste sfaturi

sunt cu iubitul meu de 3 ani si ceva, am 22 ani si el 24. am facut greseala sa-l insel cu un coleg de facultate mai mic cu 2 ani decat mine, si s-a aflat. i-am zis totul cu lux de amanunte cum s-a intamplat , el mi-a zis ca se astepta la orice de la mine numai la asta nu ca ii spusesem ca nu voi mai insela niciodata, mai ales pe el , ca-l iubeam fff mult,(eu mai inselasem o data pt ca nu iubeam persoana respctiva si voiam sa-mi gasesc pe altcineva, sau sa-l fac pe el sa ne despartim asfel).am inselat pt ca el avea masina si era mai dragut decat iubitul meu. a fost groaznic cand a aflat a 2 zi de Paste, anul asta. la serviciu a fost rau ca nu a putut face nimic , era distrus psihic, eu la fel, si nu stiam cde sa fac sa-l impac sa fim din nou impreuna, m-am dus la el fara sa-i zic nimic la telefon si cand m-a vazut nu ma pupa , nu mia- facut nimic, s-a asezat in pat, am inceput sa discutam , sa-i spun totul dar nu putea intelege de ce i-am facut asta. pana la urma aseara mi-a spus multe , si ca-l deranjeaza o persoana care ma tot suna (aceasta ma iubeste e fratele celui inselat, dar eu nu-l vreau decat amic), i-am zis ca voi rezolva lucrul acesta.am vrut sa-l sarut , dar nu m-a lasat, in genul ca nu a participat. pana la urma de atata plans a inceput sa-i fie rau, l-a intepat inima, eu intrasem in panica si ii cereram sa se linisteasca, imi spunea ca nu poate , pana la urma l-am convin si a luat un calmant, apoi am facut eu o criza de nervi si ma apucat tremuratul de nu ma puteam controla, dar tot ce ma interesa era sa nu-i fie lui rau, sa fie bn si de mn nu-mi mai pasa si i-am zis.m-am linistit destul de tarziu dupa ce am luat si eu un paracetamol, pana la urma l-am intrebat daca vrea sa ne iubim si a acceptat, dar m-a intrebat de ce mi-a luat atata timp sa fac lucrul asta si i-am zis ca imi era frica sa nu ma refuze iar, asa ne-am impacat, conditia a fost sa nu-l mai insel niciodata ca ar muri, eu i-am zis ca nu voi mai face asta ca nu vreau sa-l pierd pt ca-l iubesc ff mult cu toate ca pt el am facut de multe ori crize de nervi (in genul ca plangeam si apoi tremuram sau nu mai puteam respira).
stau si ma gandesc ca am facut pt ca acela avea situatie (masina proprie, parinti instariti, facultate) pt ca iubitul meu are serviu bun, dar nu are masina, apartamentul lui (pt ca locuieste decat cu mama lui,divortata, care nu se poate intretine singura permanent), si eu mi-as dori astea, dar cu el si i-am zis; a zis ca acum nu poate ci mai tarziu cand o sa fim impreuna si o sa am si eu serviciu sa putem face rate, eu i-am spus ca vreau acum cat suntem tineri ca atunci cand vom avea copii nu mai puteam face multe.
pe cel cu care l-am inselat(Claudiu) nu stie ca am prieten si ma tot suna, nu stiu cum sa fac sa-i spun ca nu vreau sa mai continuam, nu-l iubesc daca ma veti intreba.
vreau sa fac tot posibilul sa fie ca inainte, cu iubitul meu ,George, sa ne iubim, sa capete iar incredere in mine, sa obtinem ceea ce vrem. si sa-l fac sa mearga la facultate dupa ce termina la anul seralul. ai mei nu-l vor ca nu are situatie, le-am spus ca asta putem s-a facem si noi, si a zis ca nu regret mai tarziu.
il iubesc pe George ca a fost alaturi de mine in multe momente si mi-a oferit multe financiar si enorm sentimental (sprijin),si mai mult ca a fost primul cu care am avut relatii intime si nu m-a presat sa fac ceea ce eu nu voiam.
da-ti-mi un sfat! va rog, ajutati-ma sa imi refac relatia, chiar importiva multora.
Flory_403
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:01
eu cred ca baiatu ala e prea bun pentru tine, nu inseli pe cineva ca n-are masina
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:08
apropo, ce fel de masina are!!?

Postat pe 22 Aprilie 2009 11:14
o roaba electrica............................


geo..............
just_heaven
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:17
pai a prima iubire ea nu se uita niciodata......dar daca l-ai inselat care a fost motivul faptul ca el are masina si apartament.....firar sa fie...nu cred cred ca motivul a fost altul......dar tu sti mai bine.....;poate ca ai vrut sa vezi cum e sa mai fi cu altcineva....nu stiu....zic....esti sigura ca nu altul a fost motivul pt care l-ai inselat pentru ca dupa cate spui tu.......nu prea conteaza daca are masina sau nu .......; ciudat
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:18
interesant e ca si fratele aluia ar vrea sa-ti dea o buba pretinzand ca te iubeste
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:21
De la: just_heaven, la data 2009-04-22 11:17:28o roaba electrica............................


geo..............



cu telecomanda si sistem antifurt!!

Postat pe 22 Aprilie 2009 11:21
De la: priest, la data 2009-04-22 11:21:52interesant e ca si fratele aluia ar vrea sa-ti dea o buba pretinzand ca te iubeste



cred ca-mi cumpar si io masina!
vad ca are efect!!

Postat pe 22 Aprilie 2009 11:22
De la: geo_sh, la data 2009-04-22 11:22:38
De la: priest, la data 2009-04-22 11:21:52interesant e ca si fratele aluia ar vrea sa-ti dea o buba pretinzand ca te iubeste



cred ca-mi cumpar si io masina!
vad ca are efect!!
si yo o sa imi iau una da cine o sa conduca
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:26
Cred ca vina iti apartine in totalitate si totusi este bine ca ti-ai dat seama la timp. Banii nu iti aduc fercirea. Degeaba are masina, bani, casa. Daca nu ai iubirea aceea care iti umple sufletul si linistea aceea langa jumatatea ta e inutil. Greseala pe care ai facut-o a fost enorma si sincer trebuie sa ii multumesti lui Dumnezeu ca a avut puterea sa te ierte si sa treaca mai departe. Nici iubitul meu nu are facultate si pe deasupra acum este si bolnav (are tbc cu care se chinuie de cateva luni si in scurt timp va iesii din spital), si noi ne confruntam cu respingerea din partea parintilor mei care cred ca o sa ma chinui toata viata pt el si ca sunt inconstienta dar cu ceea ce simti ce ar trebui sa faci? Nu poti sa spui azi te iubesc si maine te urasc, n-ai cum sa uiti. Nici iubitul meu nu are facultate si sincer chiar nu ma interseaza, are 2 maini si 2 picioare, poate sa munceasca.Asta e o prostie cu facultatea. Daca nu ai facut-o la timpul ei crezi ca va conta ca faci o fac privata, gen Spiru! In ziua de azi nici nu se mai uita la tne daca le spui ca ai absolvit Spiru Haret. Sincer!
In legatura cu relatia voastra eu iti spun sa "belesti bine ochii" ca altfel... s-ar putea sa ramai si cu inima sifonata si cu o reputatie proasta. Gandeste-te ca ai sters pe jos cu mandria ta si pe el l-ai pus intr-o postura extraordinar de proasta. Sfatul meu este sa pretuiesti ce ai langa tine si sa tii cu dintii de aceasta relatie, asculta-ti inima si nu pe ceilalti de langa tine ca la o adica nu ei iti dau sa mananci si nu ei te tin in viata ci el, "fraierul si prostul ala" care te iubeste si este dispus sa faca orice pt tine. Orice obstacol vei infrunta gandeste-te prin tot ce ati trecut impreuna si nu te lasa doborata de comentariile si intrigile venite din exterior, mai ales de la parinti. Daca destinul iti este sa fii saraca dar iubita si fericita atunci asa o sa fie.
Da-i iubitului tau increderea de care are nevoie si la fiecare pas arata-i ca el este cel mai important om pt tine. Doar asa lucrurile vor ajunge ca inainte.
Multa bafta!
iubyta_D
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:26
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 11:26:15
De la: geo_sh, la data 2009-04-22 11:22:38
De la: priest, la data 2009-04-22 11:21:52interesant e ca si fratele aluia ar vrea sa-ti dea o buba pretinzand ca te iubeste



cred ca-mi cumpar si io masina!
vad ca are efect!!
si yo o sa imi iau una da cine o sa conduca
pai banuiesc ca ea nu ?
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:26
FLORIK ia zi cum e cu schimbatoru stii cum s`apuca ?
priest
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:27
De la: priest, la data 2009-04-22 11:27:20FLORIK ia zi cum e cu schimbatoru stii cum s`apuca ?


poate ca asta o atrage, ideea ca poate controla schimbarile masinii!!
interiorul de piele si capu' schimbatorului intregesc imaginea unei excitatii profunde!

Postat pe 22 Aprilie 2009 11:30
De la: priest, la data 2009-04-22 11:26:55
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 11:26:15
De la: geo_sh, la data 2009-04-22 11:22:38
De la: priest, la data 2009-04-22 11:21:52interesant e ca si fratele aluia ar vrea sa-ti dea o buba pretinzand ca te iubeste



cred ca-mi cumpar si io masina!
vad ca are efect!!
si yo o sa imi iau una da cine o sa conduca
pai banuiesc ca ea nu ?
bine banuiesti nu cred ca mias da viata pentru ea
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:30
Doamne nu se mai termina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! maiculita sinteti reale??????????, voi toate fetele astea??????? ce educatie aveti muica????? cind ma gindesc ca am un baiat .......si sper sa nu gaseasca una ca tine ca o arunc in apa Ronului!
FRANNNCE
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:42
Mai bine i-ati da un sfat decat sa o judecati...Cred ca se simte destul de prost si ea. Nu neg faptul ca este un exemplu gen " Asa ceva nu se face" dar daca toti incepem si aruncam cu pietre nu va intelege nimic. Stim f bine ca nu numai femeile inseala si ca sunt unii "barbati" care umbla pe mai multe cai pana raman pe dinafara. Asa ca degeaba sunteti sarcastici si ironici ca daca ati manca in fiecare zi ciorba la un moment dat v-ati satura si ati avea pofta si de o friptura.
iubyta_D
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:54
De la: iubyta_D, la data 2009-04-22 11:54:08Mai bine i-ati da un sfat decat sa o judecati...Cred ca se simte destul de prost si ea. Nu neg faptul ca este un exemplu gen " Asa ceva nu se face" dar daca toti incepem si aruncam cu pietre nu va intelege nimic. Stim f bine ca nu numai femeile inseala si ca sunt unii "barbati" care umbla pe mai multe cai pana raman pe dinafara. Asa ca degeaba sunteti sarcastici si ironici ca daca ati manca in fiecare zi ciorba la un moment dat v-ati satura si ati avea pofta si de o friptura.



ce program ai deseara?

Postat pe 22 Aprilie 2009 12:01
De la: geo_sh, la data 2009-04-22 12:01:03
De la: iubyta_D, la data 2009-04-22 11:54:08Mai bine i-ati da un sfat decat sa o judecati...Cred ca se simte destul de prost si ea. Nu neg faptul ca este un exemplu gen " Asa ceva nu se face" dar daca toti incepem si aruncam cu pietre nu va intelege nimic. Stim f bine ca nu numai femeile inseala si ca sunt unii "barbati" care umbla pe mai multe cai pana raman pe dinafara. Asa ca degeaba sunteti sarcastici si ironici ca daca ati manca in fiecare zi ciorba la un moment dat v-ati satura si ati avea pofta si de o friptura.



ce program ai deseara?


Am meditatii cu o pustoaica la franceza
iubyta_D
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:02
De la: iubyta_D, la data 2009-04-22 11:54:08Mai bine i-ati da un sfat decat sa o judecati...Cred ca se simte destul de prost si ea. Nu neg faptul ca este un exemplu gen " Asa ceva nu se face" dar daca toti incepem si aruncam cu pietre nu va intelege nimic. Stim f bine ca nu numai femeile inseala si ca sunt unii "barbati" care umbla pe mai multe cai pana raman pe dinafara. Asa ca degeaba sunteti sarcastici si ironici ca daca ati manca in fiecare zi ciorba la un moment dat v-ati satura si ati avea pofta si de o friptura.
ai putin drepate in ceea ce spui dar eu cred ca nu se intampla nimic daca ea nu vroia sa se intample nu crezi
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:04
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 12:04:31
De la: iubyta_D, la data 2009-04-22 11:54:08Mai bine i-ati da un sfat decat sa o judecati...Cred ca se simte destul de prost si ea. Nu neg faptul ca este un exemplu gen " Asa ceva nu se face" dar daca toti incepem si aruncam cu pietre nu va intelege nimic. Stim f bine ca nu numai femeile inseala si ca sunt unii "barbati" care umbla pe mai multe cai pana raman pe dinafara. Asa ca degeaba sunteti sarcastici si ironici ca daca ati manca in fiecare zi ciorba la un moment dat v-ati satura si ati avea pofta si de o friptura.
ai putin drepate in ceea ce spui dar eu cred ca nu se intampla nimic daca ea nu vroia sa se intample nu crezi


Intr-adevar. Dar cand e sa vina ispita...vineee...si daca esti mai slaba de inger, pici...
iubyta_D
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:05
De la: iubyta_D, la data 2009-04-22 12:05:57
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 12:04:31
De la: iubyta_D, la data 2009-04-22 11:54:08Mai bine i-ati da un sfat decat sa o judecati...Cred ca se simte destul de prost si ea. Nu neg faptul ca este un exemplu gen " Asa ceva nu se face" dar daca toti incepem si aruncam cu pietre nu va intelege nimic. Stim f bine ca nu numai femeile inseala si ca sunt unii "barbati" care umbla pe mai multe cai pana raman pe dinafara. Asa ca degeaba sunteti sarcastici si ironici ca daca ati manca in fiecare zi ciorba la un moment dat v-ati satura si ati avea pofta si de o friptura.
ai putin drepate in ceea ce spui dar eu cred ca nu se intampla nimic daca ea nu vroia sa se intample nu crezi


Intr-adevar. Dar cand e sa vina ispita...vineee...si daca esti mai slaba de inger, pici...
NOI PUTEM SA DEZBATEM AICI MULT SI BINE SI DEFAPT CUM SI TU AI SPUS PE SARACA FATA TOT NU O AJUTAM DAR SUNT DE PARERE CA NU CONTEAZA DACA ESTI SLABA DE INGER CI CA DEFAPT A FOST CEVA PT CARE A FACUT ASTA DA NU STIU CE
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:11
Eu iti spuneam calm, suav si delicat sa le spui amantilor ca, esti singurica acum si nu mai aveti de ce sa va faceti probleme.

Este ceva de genul:
Ea :Stii..m-am gandit si... vreau sa ne despartim...
El : Esti sigura?
Ea : Da.....pai......
El : Bine, pa.

Ce rost are sa te complici , iar in cazul tau fata draga ,mereu va exista din partea lui neincredere.
Sfat:
Maturizeaza-te.
G_Bogdan
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:11
De la: G_Bogdan, la data 2009-04-22 12:11:51Eu iti spuneam calm, suav si delicat sa le spui amantilor ca, esti singurica acum si nu mai aveti de ce sa va faceti probleme.

Este ceva de genul:
Ea :Stii..m-am gandit si... vreau sa ne despartim...
El : Esti sigura?
Ea : Da.....pai......
El : Bine, pa.

Ce rost are sa te complici , iar in cazul tau fata draga ,mereu va exista din partea lui neincredere.
Sfat:
Maturizeaza-te.
dontworibehapi
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:15
De la: iubyta_D, la data 2009-04-22 12:02:53
De la: geo_sh, la data 2009-04-22 12:01:03
De la: iubyta_D, la data 2009-04-22 11:54:08Mai bine i-ati da un sfat decat sa o judecati...Cred ca se simte destul de prost si ea. Nu neg faptul ca este un exemplu gen " Asa ceva nu se face" dar daca toti incepem si aruncam cu pietre nu va intelege nimic. Stim f bine ca nu numai femeile inseala si ca sunt unii "barbati" care umbla pe mai multe cai pana raman pe dinafara. Asa ca degeaba sunteti sarcastici si ironici ca daca ati manca in fiecare zi ciorba la un moment dat v-ati satura si ati avea pofta si de o friptura.



ce program ai deseara?


Am meditatii cu o pustoaica la franceza


intersant si oarecum incitant , gandind ca singrua chestie despre franceza , sta in cunostintele despre sarut.
mai vrei un elev?

Postat pe 22 Aprilie 2009 12:18
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 12:11:25
De la: iubyta_D, la data 2009-04-22 12:05:57
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-22 12:04:31
De la: iubyta_D, la data 2009-04-22 11:54:08Mai bine i-ati da un sfat decat sa o judecati...Cred ca se simte destul de prost si ea. Nu neg faptul ca este un exemplu gen " Asa ceva nu se face" dar daca toti incepem si aruncam cu pietre nu va intelege nimic. Stim f bine ca nu numai femeile inseala si ca sunt unii "barbati" care umbla pe mai multe cai pana raman pe dinafara. Asa ca degeaba sunteti sarcastici si ironici ca daca ati manca in fiecare zi ciorba la un moment dat v-ati satura si ati avea pofta si de o friptura.
ai putin drepate in ceea ce spui dar eu cred ca nu se intampla nimic daca ea nu vroia sa se intample nu crezi


Intr-adevar. Dar cand e sa vina ispita...vineee...si daca esti mai slaba de inger, pici...
NOI PUTEM SA DEZBATEM AICI MULT SI BINE SI DEFAPT CUM SI TU AI SPUS PE SARACA FATA TOT NU O AJUTAM DAR SUNT DE PARERE CA NU CONTEAZA DACA ESTI SLABA DE INGER CI CA DEFAPT A FOST CEVA PT CARE A FACUT ASTA DA NU STIU CE


Poate a incantat-o faptul ca avea bani si s-o fii gandit ca o data nu se pune...sau poate a vrut sa vada cum e cu altul...Poate tocmai parintii au impins-o sa faca asta, represandu-i ca ar putea sa mai cunoasca si pe altii nu sa se opreasca la unu(mai ales ca a spus ca ai ei nu-s de acord cu relatia lor)- mie asa mi s-a spus - mama mai exact mi-a spus ca nu am nici un viitor langa iubitul meu si ca ce daca a fost primul sau chiar daca n-ar fii fost, barbatii sunt destui - intr-un cuvant insirai mama pe toti ca nu se pune, te-o lua vreun prost care sa puna botu'. Sincer si eu as fii curioasa sa aflu cum e cu altcineva dar nici sa ma omori nu as face-o. Depinde de personalitatea fiecaruia si de modul de gandire.
iubyta_D
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:20
io mai stiu si ceva legat de manichiura.......french....
matracucu
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:21
De la: iubyta_D, la data 2009-04-22 11:54:08Mai bine i-ati da un sfat decat sa o judecati...Cred ca se simte destul de prost si ea. Nu neg faptul ca este un exemplu gen " Asa ceva nu se face" dar daca toti incepem si aruncam cu pietre nu va intelege nimic. Stim f bine ca nu numai femeile inseala si ca sunt unii "barbati" care umbla pe mai multe cai pana raman pe dinafara. Asa ca degeaba sunteti sarcastici si ironici ca daca ati manca in fiecare zi ciorba la un moment dat v-ati satura si ati avea pofta si de o friptura.
nu o judeca nimeni ........fiecare cum isi asterne asa doarme!doar ca atunci cind cineva a inselat relatia nu mai este niciodata ca la inceput!intervine neincrederea care este baza relatiei!..........sint persoane care maninca de o viata ciorba si nu se mai satura .........dar acele persoane sint cele care stiu ce vor in viata,sint cele ce iubesc cu adevarat! cum poti sa spui ca iubesti pe cineva si totodata iti pui poalele in cap la altul?.............sfaturi nu am pentru ca nu am fost niciodata intr-o situatie de genul asta.......deoarece nu as putea vreodata sa ranesc ce iubesc! s-au poate as putea sa o sfatuiesc sa fie sigura pe ea......sa se iubeasca mai mult.........sa se respecte pe ea insasi!
FRANNNCE
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:22
De la: geo_sh, la data 2009-04-22 12:18:19
De la: iubyta_D, la data 2009-04-22 12:02:53
De la: geo_sh, la data 2009-04-22 12:01:03
De la: iubyta_D, la data 2009-04-22 11:54:08Mai bine i-ati da un sfat decat sa o judecati...Cred ca se simte destul de prost si ea. Nu neg faptul ca este un exemplu gen " Asa ceva nu se face" dar daca toti incepem si aruncam cu pietre nu va intelege nimic. Stim f bine ca nu numai femeile inseala si ca sunt unii "barbati" care umbla pe mai multe cai pana raman pe dinafara. Asa ca degeaba sunteti sarcastici si ironici ca daca ati manca in fiecare zi ciorba la un moment dat v-ati satura si ati avea pofta si de o friptura.



ce program ai deseara?


Am meditatii cu o pustoaica la franceza


intersant si oarecum incitant , gandind ca singrua chestie despre franceza , sta in cunostintele despre sarut.
mai vrei un elev?


Nope... nu am timp...cu tipa respectiva fac si engleza si franceza si daca as mai lua pe cineva la meditatii ar insemna sa nu mai am timp pt mine...
iubyta_D
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:23
De la: just_laura, la data 2009-04-22 12:21:23io mai stiu si ceva legat de manichiura.......french....


mai oameni buni fata asta vrea sfaturi iar voi ce facetzi?

geo eu stiu mai multe despre franceza ...................sa vezi ce accent am
donttouch
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:24
De la: donttouch, la data 2009-04-22 12:24:01
De la: just_laura, la data 2009-04-22 12:21:23io mai stiu si ceva legat de manichiura.......french....


mai oameni buni fata asta vrea sfaturi iar voi ce facetzi?

geo eu stiu mai multe despre franceza ...................sa vezi ce accent am


accentul ala tot cu limba il obtzii....asa ca.......
matracucu
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema 2 De la: addicted_95 11 Februarie 2011 16:40
oare ar trebui sa-i zic adevarul? 15 De la: rashela 31 Decembrie 2010 12:46
"CRIZA" financiara determina barbatii sa insele mai mult? 152 De la: ocgiogi 4 Mai 2009 10:42
iubirea imposibila este intotdeauna posibila 141 De la: sirghea 13 Februarie 2010 19:33
20 de ani diferenta!!!! 85 De la: brunette_barbie 2 Ianuarie 2011 21:15