Setari Cookie-uri

as vrea sa-l uit ori sa-l recastig!

este asa de greu sa incep. poate ca pt multe dintre voi asta pare ciudat, dar eu mereu mi-am dorit sa am un singur barbat in viata mea sexuala, si chiar am ajuns la 23 de ani virgina, dar acum cateva luni am "calcat stramb" si m-am culcat cu el inca de la a 3-a intalnire. mi-a luat mintile! am facut-o de 2 ori, iar cand ar fi trebuit sa fie a 3-a oara i-am spus ca nu mai vreau si sa ma caute cand o sa vrea ceva serios de la mn. am facut asta pentru ca am simtit ca el doar pt sex ma cauta. cand ne-am despartit m-a sarutat si mi-a spus ca el tine la mn si isi doreste sa fiu bn, dar el nu vrea sa se simta legat inca. a trecut juma de an de atunci, dar eu nu l-am uitat, ne vedem zilnic, si asta ingreuneaza situaia. i-am dat de inteles de mai multe ori, si in moduri chiar evidente ca as vrea sa reincep o relatie cu el, dar el se limiteaza doar la a fi dragutz si dulce cu mn, nu pot sa-mi dau seama daca "dulcegaria" asta a lui este doar un joc sau nu. tocmai pt ca sunt f indragostita de el nu pot sa realizez asta si mereu ii caut scuze. cand esti indragostit privesti cu alti ochi. :) nici nu ma vrea dar nici nu ma lasa, iar daca un alt baiat este in preajma mea intr-un mod mai apropiat, el devine gelos si agitat. m-am decis sa plec pt 2 luni departe de el, poate asta ma va ajuta. vreau sa-l uit sau sa-l recastig(dar nu cred ca mai e posibil asta).
keesha
Postat pe 24 Aprilie 2009 00:31
da.. asa'i nici tu nu stii ce vrei de fapt de la viata
Diavolyta_
Postat pe 24 Aprilie 2009 00:34
daca dupa jumatate de an nu a venit la tine
e spun sa treci pagina si sa accepti k in viata mai bine te multumesti cu o iubire care ti se ofera nu una care trebuie sa lupti pt ea
bestiutza_relouded
Postat pe 24 Aprilie 2009 00:35
concluzia... pleaca si uita'l
Diavolyta_
Postat pe 24 Aprilie 2009 00:37
Buna ,

E clar ca tu il iubesti , si el stie acest lucru . El a mai trecut prin chestia cu ' culcatul " si cu alte femei asa ca e de preferat sa-l uiti . Chiar daca vei ramane cu el , tu vei face tot posibilul ca relatia sa mearga . Dar daca el nu te iubeste , nu-ti arata sentimentele ai sa obosesti in van intr-o relatia care este sortita esecului . mai bine renunta la el .Asta este .Noroc intr-o alta alta relatie .

Postat pe 24 Aprilie 2009 10:21
De la: keesha, la data 2009-04-24 00:31:29este asa de greu sa incep. poate ca pt multe dintre voi asta pare ciudat, dar eu mereu mi-am dorit sa am un singur barbat in viata mea sexuala, si chiar am ajuns la 23 de ani virgina, dar acum cateva luni am "calcat stramb" si m-am culcat cu el inca de la a 3-a intalnire. mi-a luat mintile! am facut-o de 2 ori, iar cand ar fi trebuit sa fie a 3-a oara i-am spus ca nu mai vreau si sa ma caute cand o sa vrea ceva serios de la mn


Offf... in ce s-a bagat sarmanul baiat. Si cand te gandesti fa femeile sunt cele care se plang ca se simt folosite.

Auzi pretentii... cand a cautat-o pentru a treia oara ea i-a zis ca vrea ceva mai serios..... sa tragem concluzia ca femeile in ziua de azi vor doar de 4 ori pe noapte in sus?
OrizonturiDeschise
Postat pe 24 Aprilie 2009 12:55
poate ar trebui sa recitesti. nu sunt genul de femeie care se culca asa usor cu un barbat. iar dc am facut-o am facut-o si cu sufletul, nu doar cu trupul. aici este vb de sentimente nu de sex. se vede in ce sens percepi tu o "relatie"!
keesha
Postat pe 24 Aprilie 2009 14:54
asa este, ink nu stiu ce vreau, dar o sa gasesc raspunsul. asta poate pt ca ma ajutati si voi.
keesha
Postat pe 24 Aprilie 2009 14:55
De la: keesha, la data 2009-04-24 14:55:53asa este, ink nu stiu ce vreau, dar o sa gasesc raspunsul. asta poate pt ca ma ajutati si voi.


ce n'ai inteles?? nu vezi ca el te vrea doar pentru sex?? vezi'ti de viata ta si uita'l... asa e cel mai bine pentru tine... ai zis ca vrei sa pleci undeva departe de el.. pleaca si nu mai sta pe ganduri
Diavolyta_
Postat pe 25 Aprilie 2009 00:34
De la: keesha, la data 2009-04-24 14:55:53asa este, ink nu stiu ce vreau, dar o sa gasesc raspunsul. asta poate pt ca ma ajutati si voi.

nu noi suntem cei care te putem sa te ajutam ci prieteni tai cei de langa tine care te cunosc si pe tine si pe el
yumy
Postat pe 25 Aprilie 2009 09:13
De la: keesha, la data 2009-04-24 14:55:53asa este, ink nu stiu ce vreau, dar o sa gasesc raspunsul. asta poate pt ca ma ajutati si voi.

nu noi suntem cei care te putem sa te ajutam ci prieteni tai cei de langa tine care te cunosc si pe tine si pe el
yumy
Postat pe 25 Aprilie 2009 09:13
plec, plec, cat mai departe!!!! si abea astept!!! si el si-a luat bilet de avion pt aceeasi destinatie si in aceeasi perioada, cica "intamplator". dar oricum mi-am schimbat destinatia, cred ca o sa fie o buna surpriza pt el, dar un mai bun relax pt mine si o ocazie de a cunoaste persoane noi.
viata merge inainte si cu el si fara el!!!
keesha
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:12
plec, plec, cat mai departe!!!! si abea astept!!! si el si-a luat bilet de avion pt aceeasi destinatie si in aceeasi perioada, cica "intamplator". dar oricum mi-am schimbat destinatia, cred ca o sa fie o buna surpriza pt el, dar un mai bun relax pt mine si o ocazie de a cunoaste persoane noi.
viata merge inainte si cu el si fara el!!!
keesha
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:12
eu sunt noua aici in oras, nu prea am prieteni aici. prietenii mei adevarati sunt departe de mine. prietenii lui devenisera si prietenii mei...dar acum imi fac avansuri, iar el este f incantat cand eu ii refuz.
cred ca am nimerit intr-o satra de idioti
keesha
Postat pe 25 Aprilie 2009 15:16
De la: keesha, la data 2009-04-24 00:31:29este asa de greu sa incep. poate ca pt multe dintre voi asta pare ciudat, dar eu mereu mi-am dorit sa am un singur barbat in viata mea sexuala, si chiar am ajuns la 23 de ani virgina, dar acum cateva luni am "calcat stramb" si m-am culcat cu el inca de la a 3-a intalnire. mi-a luat mintile! am facut-o de 2 ori, iar cand ar fi trebuit sa fie a 3-a oara i-am spus ca nu mai vreau si sa ma caute cand o sa vrea ceva serios de la mn. am facut asta pentru ca am simtit ca el doar pt sex ma cauta. cand ne-am despartit m-a sarutat si mi-a spus ca el tine la mn si isi doreste sa fiu bn, dar el nu vrea sa se simta legat inca. a trecut juma de an de atunci, dar eu nu l-am uitat, ne vedem zilnic, si asta ingreuneaza situaia. i-am dat de inteles de mai multe ori, si in moduri chiar evidente ca as vrea sa reincep o relatie cu el, dar el se limiteaza doar la a fi dragutz si dulce cu mn, nu pot sa-mi dau seama daca "dulcegaria" asta a lui este doar un joc sau nu. tocmai pt ca sunt f indragostita de el nu pot sa realizez asta si mereu ii caut scuze. cand esti indragostit privesti cu alti ochi. :) nici nu ma vrea dar nici nu ma lasa, iar daca un alt baiat este in preajma mea intr-un mod mai apropiat, el devine gelos si agitat. m-am decis sa plec pt 2 luni departe de el, poate asta ma va ajuta. vreau sa-l uit sau sa-l recastig(dar nu cred ca mai e posibil asta).


Vrei sa ai un singur barbat in viata ta sexuala dar totusi te culci cu el dupa 3 zile iar apoi ii dai cu piciorul spunandu-i ca tu vrei ceva serios...Si cum vrei sa fie ceva serios dupa cateva zile?!O relatie de durata se construieste in timp si nu de la inceput...Si ceea ce nu inteleg eu e ca zici ca e imposibil sa-l recuceresti...dar tu nu-ti dai seama ca l-ai speriat(ii ceri relatie serioasa dupa cateva zile de relatie )...Si intrebarea mea e:tu ce ai facut ca sa-l recuceresti?Poate mai poti sa faci ceva daca il iubesti...Toata lumea spune sa-l uiti...dar tu de fapt ce simti?Nu crezi ca ar trebui sa faci ceea ce simti?Parerea mea e sa-i spui si lui ce ne-ai spus noua aici si pe urma sa iei o decizie...Te-ai gandit vreodata ca poate el nu stie ceea ce simti tu pentru el si poate il intereseaza dar nu stie cum sa-ti spuna?Poate e timid...Fa intotdeauna ceea ce simti...
camelusha83
Postat pe 27 Aprilie 2009 14:51
ne-am cunoscut cam cu 2-3 luni inainte, era a 3-a noastra intalnire mai "oficiala". am facut destul in lunile astea ca sa-l recastig, acum nu mai am forta sa lupt. am obosit sa ma simt umilita si neconsiderata! si pana la urma sa fim seriosi, el nu a avut nici macar o relatie serioasa si are 27 de ani, iar cine te vrea te cauta! oricum o pauza o sa fie buna si pt mine si pt el, poate ca el o sa se simta mai "liber" iar eu mai linistita.
keesha
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:20
Ca sa pui in practica ceva trebuie mai intai sa stii ce vrei!
Amora
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:32
De la: keesha, la data 2009-04-27 19:20:06ne-am cunoscut cam cu 2-3 luni inainte, era a 3-a noastra intalnire mai "oficiala". am facut destul in lunile astea ca sa-l recastig, acum nu mai am forta sa lupt. am obosit sa ma simt umilita si neconsiderata! si pana la urma sa fim seriosi, el nu a avut nici macar o relatie serioasa si are 27 de ani, iar cine te vrea te cauta! oricum o pauza o sa fie buna si pt mine si pt el, poate ca el o sa se simta mai "liber" iar eu mai linistita.


sa sti ca esti cam dura cu el , uite cum privesc eu lucrurile , dupa o scurta relatie cu el , i-ai impus ca vrei o relatie serioasa , este cam greu sa sari dintr-o data la asa ceva , asta vine natural nu fortat , daca o fortezi se rupe , si binentele ca nu a vrut ...
bun acuma precis te place si ar vrea sa se mai culce cu tine , dar si tine la tine, poate chiar mult mai mult .... ,
si-a dat seama ca il vrei dar nu e sigur ca se poate implica intr-o relatie serioasa , si nu vrea sa te faca sa suferi , deci tine la tine.... ,
i-ar fi foarte usor sa minta si sa se culce cu tine ducandu-te cu zaharelul , dar totusi nu o face ...,
acuma nu stiu unde o sa gasesti pe cineva care o sa vrea o relatie serioaa imediat ..., este posibil dar mai rar sunt sitoatile astea ....
eu ti-as zice sa ai o conversatie cu el , si sa ii zici ca ai vrea o relatie cu el , nu neaparat serioasa de la inceput , vedeti cum merge treaba si pe parcurs sa va dati seama ...
o alta posibilitatea ar fi sa il strangi cu usa , sa il pui in fata unei situati in care nu te mai vede..... , ca vrei sa incepi o " relatie " cu cineva cu care sa pleci undeva departe, si alte vrajeli din astea .... si daca te iubeste atunci o sa faca ce vrei tu , dar nu este recomandata varianta asta .....
SweetDadyD
Postat pe 27 Aprilie 2009 21:44
nu plec cu cineva, plec singura. nu am incercat niciodata sa-l fac gelos, chiar se simte mult prea sigur de mine. de atunci alti 2 baieti au incercat o "relatie" cu mn, dar eu i-am de refuzat, iar el stie asta. pur si simplu nu m-am simtit sa ma arunc intr-o relatie "pansament". plec doar pt 2 luni, este o perioada buna in care sa realizam amandoi ceea ce simtim. daca ii lipsesc ma cauta, are internet si telefon la dispozitie.
ms demesaj, m-a placut f mult!
keesha
Postat pe 28 Aprilie 2009 20:08
De la: SweetDadyD, la data 2009-04-27 21:44:06
De la: keesha, la data 2009-04-27 19:20:06ne-am cunoscut cam cu 2-3 luni inainte, era a 3-a noastra intalnire mai "oficiala". am facut destul in lunile astea ca sa-l recastig, acum nu mai am forta sa lupt. am obosit sa ma simt umilita si neconsiderata! si pana la urma sa fim seriosi, el nu a avut nici macar o relatie serioasa si are 27 de ani, iar cine te vrea te cauta! oricum o pauza o sa fie buna si pt mine si pt el, poate ca el o sa se simta mai "liber" iar eu mai linistita.


sa sti ca esti cam dura cu el , uite cum privesc eu lucrurile , dupa o scurta relatie cu el , i-ai impus ca vrei o relatie serioasa , este cam greu sa sari dintr-o data la asa ceva , asta vine natural nu fortat , daca o fortezi se rupe , si binentele ca nu a vrut ...
bun acuma precis te place si ar vrea sa se mai culce cu tine , dar si tine la tine, poate chiar mult mai mult .... ,
si-a dat seama ca il vrei dar nu e sigur ca se poate implica intr-o relatie serioasa , si nu vrea sa te faca sa suferi , deci tine la tine.... ,
i-ar fi foarte usor sa minta si sa se culce cu tine ducandu-te cu zaharelul , dar totusi nu o face ...,
acuma nu stiu unde o sa gasesti pe cineva care o sa vrea o relatie serioaa imediat ..., este posibil dar mai rar sunt sitoatile astea ....
eu ti-as zice sa ai o conversatie cu el , si sa ii zici ca ai vrea o relatie cu el , nu neaparat serioasa de la inceput , vedeti cum merge treaba si pe parcurs sa va dati seama ...
o alta posibilitatea ar fi sa il strangi cu usa , sa il pui in fata unei situati in care nu te mai vede..... , ca vrei sa incepi o " relatie " cu cineva cu care sa pleci undeva departe, si alte vrajeli din astea .... si daca te iubeste atunci o sa faca ce vrei tu , dar nu este recomandata varianta asta .....


Si eu cred ca l ai speriat cand i ai spus ca vrei ceva serios dupa 3 "nopti". Mai exact i ai fortat mana. Adica: Gata, ori e serios, ori nu e nimic! A fost mult prea repede. Eu zic ca daca tu ai fost ce a care a pus capat relatiei ( pt ca asta ai facut, poate fara sa vrei ), sa faci tu primul pas. Sa nu crezi ca daca te vrea te cauta. Barbatii au nevoie uneori sa fie "trasi de maneca". Discret bineinteles. In locul tau nu mi as fi schimbat biletul. Mai bine te intalneai cu el si "reinviati" amintirea primelor nopti impreuna Si lasa i putina libertate, nu l tot forta sa ia decizii. Daca e sa se intample ceva mai mult intre voi, o sa fie natural. Bafta
inamina
Postat pe 8 Iunie 2009 10:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BANCURI DE SPUS 125 De la: kudikaroxi 26 Mai 2009 18:04
Mi-e teama sa ma indragostesc!!! 76 De la: pamela_1 26 Iunie 2009 09:43
Iubitul meu a avut o relatie cu alt barbat. 36 De la: kudika_934107 26 Septembrie 2013 19:57
urgent..idei de cadou 2 De la: cecilia91 13 Aprilie 2015 16:55
telefonul in viata de cuplu 77 De la: kudika029282 12 Ianuarie 2011 12:09