Setari Cookie-uri

ce sa fac

buna! va rog ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi. Vorbesc cu un baiat de un an si jumate si acum mia spus k vrea sa stea o perioada singur. Imi este frik dak dupa perioada asta o sa se termine totul.eu il iubesc f mult si nu pot sa stau fara el. s-au intamplat multe intre noi si nu asi vrea sa il pierd.el mi-a spus k se va intoarce dar nu stie cand.imi este greu sal uit pt k sta langa blocul meu si avem prieteni comuni.de la un timp se comporta cam rece,dar cand suntem singuri ma ia in brate ,ma saruta si imi spune tot felul de vb dulci.e bun bazat k eu am sa-l astept. NU stiu c sa fac ajutati-ma datimi un sfat sal astept sau sa incerc sal uit?

kudika016124
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:19
Cati ani ai? Eu zic maxim 15...
Nu am inteles niciodata faza cu "separatul" pentru un timp ! Nu poate sa-ti zica pe sleau ca vrea sa va despartiti?
ella_c
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:26

" sta langa blocul meu si avem prieteni comuni.de la un timp se comporta cam rece,dar cand suntem singuri ma ia in brate ,ma saruta si imi spune tot felul de vb dulci "

are pe alta
poti sa-i spui adio : sorry
_fantoma_
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:31
un timp-adica lasa-ma si s anu iti spun in fata k mie mai bine fara tine
bestiutza_relouded
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:49
un timp?! sau pentru totdeauna?! stii..am patit si eu asta o data el cica ..hai sa ne despartim un timp si s-a dus la alta..apoi s-a despartit de aia si tot la mine a venit..normal l-am acceptat eram fff indragostita de el...si cand a incercat sa se desparta de mine pentru a 2 oara i-am zis ..vrei sa ai pe alta?! hai sa ne despartim si gata ce crezi? ca-s carpa ta de sters pe jos sau ce? ei bine nu ori cu ea ori cu mine ..si el a ales-o pe ea.. si-acu knd imi amintesc innebunesc dar macar acum nu se mai foloseste de mine
nebuna94
Postat pe 24 Aprilie 2009 21:58
offf cati ani am? am 19 ani
kudika016124
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:16
De la: kudika016124, la data 2009-04-25 16:16:42offf cati ani am? am 19 ani

multi inainte!
raspunsul e acelas! Ori place pe cineva si are nevoie de "spatiu" ca sa o poata curta linistit ori vrea sa se desparta de tine si o face in acest mod...
ella_c
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:19
asi da orice sa-l pot uita sau sa stiu una si buna dak ne vom impak sau nu, nu sa ma ia cu abureala.
kudika016124
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:20
multumesc la fel.
el mereu imi spune k eu il tin din scurt k sunt geloasa, k vrea mai multa libertate.
kudika016124
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:24
Draga mea, iti spun din experienta proprie, ca baiatul stie ca pe tine te poate avea sigur... asa ca intre timp te-a trecut pe rezerva, iar el mai incerca si alte variante. Ce poti tu sa faci, este sa nu il mai lasi sa stie sigur ca te poate avea oricand si ca esti acolo pt el oricand are el chef sa se intoarca. fii si tu mai rece si mai rezervata si nu te mai arata asa disponibila. Fa-te nevazuta o perioada si o sa vezi ca o sa-l pui pe jar. Crede-ma, e putin greu la inceput, dar functioneaza. Garantat! Barbatii isi doresc itotdeauna ce nu pot avea sau ce pot cuceri mai greu... si cum ei sunt niste cuceritori, lasa-l pe el sa umble dupa tine, si nu uita.... tine-l pe jar... fa-te nevazuta, nu-l lasa sa stie la orice ora din zi si din noapte unde esti si ce faci.

Bafta si tine-ne la curent!
pisicuta_trista
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:31
eu i-am spus o data k nu stiu dak am sa-l astept cat vrea el, si el mi-a raspuns k oricum el stie k eu am sa-l astept cat vrea el.
kudika016124
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:48
spuneti-mi si mei cu sa fac sa fiu mai indiferenta cu el, sa nu mai cedez asa repede in fata lui sa fiu mai indiferenta,
kudika016124
Postat pe 25 Aprilie 2009 17:41
eu ca sa il uit stii ce fac defapt ce am facut mam gandit acel om il vreau eu langa mine toata viatza si raspunsul a fost nu deci de ce sa mai plang dupa el
this_is_the_life
Postat pe 26 Aprilie 2009 17:44
am incercat sa nu ma mai agsesc cu el dar nu pot.stau in pat si deodata ma ridic din pat si ma uit p geam si il vad p el. park Dumnezeu ma pune sa ma ridic si sa ma uit p geam. cred k am sa inebunesc, :(:(:(:(:(:(:(
kudika016124
Postat pe 26 Aprilie 2009 21:31
dar nu merita a plina lumea de baieti e greu stiu si eu ca doar trec prin asta dar asta este poate nea fost rezervat ceva mai bun nu de se merita sa ne multumim cu atat de putin
this_is_the_life
Postat pe 27 Aprilie 2009 16:01
multa lume mi-a spus k e plina lume d baieti dar...cand iubesti p cn cu adevarat park acea persoana ti se pare ca e cea mai buna orice tiar face. eu asa zic din punctul meu de vedere
kudika016124
Postat pe 27 Aprilie 2009 21:51
De la: kudika016124, la data 2009-04-27 21:51:12multa lume mi-a spus k e plina lume d baieti dar...cand iubesti p cn cu adevarat park acea persoana ti se pare ca e cea mai buna orice tiar face. eu asa zic din punctul meu de vedere

of la fel mi se spune si mie crede-ma tot ce aud este ca sunt alti si mai buni si etc dar stiu ca atunci cand iubesti parca esti surd cand le auzi sunt in aceasi situatie aproximativ si iti spun sincer daca nu merita nu are rost sa ne legam de ei doar pt ca noi ii iubim si iei ii doare in spate asa ca treci peste stiu suferi asa fac si eu plang ca o magdalena zilnic il vad pe mess si nu pot sa ii zic nimic dar asta este viatza merge inainte asta este sunt o multime de unde sa alegi stiu vei spune nu ca pe el il iubesti asa ziceam si eu ca daca nu mai sunt cu el ma sinucid si rahaturi de genul dar nu este asa acum de las avea in fata usi ias spune ca nu vreau sa mai fiu cu el fi tare numai asa vei putea trece peste daca vrei lasa mi pe privat un id de mess si mai vorbim
this_is_the_life
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:29
De la: kudika016124, la data 2009-04-27 21:51:12multa lume mi-a spus k e plina lume d baieti dar...cand iubesti p cn cu adevarat park acea persoana ti se pare ca e cea mai buna orice tiar face. eu asa zic din punctul meu de vedere


Aoleu! si ce sa faceti pe Mess?
Sa va povestiti incontinuu una alteia despre "fosti"? Mai bine iesitzi, mai fetelor, afara.... Cu alti amici... Va inchideti in casa si va plangetzi de mila? Asta e solutzia voastra? Pai e cea mai proasta, asa.... FYI!
Dor_a
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:54
accepta ca vrea sa iti dea de inteles ca vrea sa puneti capat relatiei..nu il mai cauta, fi indiferenta....si ai sa reusesti sa treci peste.........

Postat pe 28 Aprilie 2009 19:55
spune-i ca ai inceput sa te saturi de comportamnetul lui rece si mai bine spunei pa inainte sa fie prea tarziu si sa suferi
yumy
Postat pe 28 Aprilie 2009 21:37
sunt momente in acre zic "gata il sun si ii spun sa se termine o data pt totdeauna" dar nu pot. exemplu azi ma enervat la culmea imi venea sa-l strang d gat.
nu il mai inteleg deloc acum ma ia in brate ma saruta imi spune k ma iubeste dar tot vrea sa mai stea o perioada scurta singur. nu stiu c sa mai inteleg, aseara ma stat si ma vb amandoi, am crezut k o sa ajung eu la un raspuns dar nu a fost asa.ma luat in brate, ma sarutat, imi spunea k ma iubeste si k o sa se rezolve totul.
kudika016124
Postat pe 28 Aprilie 2009 21:46
"el mereu imi spune k eu il tin din scurt k sunt geloasa, k vrea mai multa libertate", cat de satula sunt de aceasta replica, care vrea sa spuna lasa-ma sa imi fac de cap. Este o chestiune de optiune, alegi sa il astepti si te poti astepta ca dupa o perioada sa iti faca aceeasi figura sau treci peste.
sweetpie
Postat pe 28 Aprilie 2009 21:57
azi am facut cea mai mare greseala, m-a enervat el la culme si iam dar o palma peste ochii :( , stiu k nu trebuia dar nu ma putut sa ma stapanesc. dak aveam o putere il strangeam d gat.imi vine sa-i trimit eu sms sau sa-l sun si sa-i spun sa punem capat o data pt totdeauna dar imi este frik dak am sa regret dupaia. el mereu imi spune k ma iubeste si k se intoarce la mn, dar nu stiu knd se va intampla asta. numai el stie c vrea d la viata asta...
kudika016124
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:59
sunt din alexandria
this_is_the_life
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:10
De la: kudika016124, la data 2009-04-29 21:59:25azi am facut cea mai mare greseala, m-a enervat el la culme si iam dar o palma peste ochii :( , stiu k nu trebuia dar nu ma putut sa ma stapanesc. dak aveam o putere il strangeam d gat.imi vine sa-i trimit eu sms sau sa-l sun si sa-i spun sa punem capat o data pt totdeauna dar imi este frik dak am sa regret dupaia. el mereu imi spune k ma iubeste si k se intoarce la mn, dar nu stiu knd se va intampla asta. numai el stie c vrea d la viata asta...

stii ceva eu am aplicat o tactica am devenit cea mai cuminte si mai intelegatoare fata si opus se roaga de mine sa ne impacam dar eu nu mai vreau si acum vb ca amici si tot o da ca ce dor ii este de mine si etc dar degeaba nu mai vreau sa fiu cu el
te sfatuiesc safaci opusul a cea ce tia reprosat eu am facut din razbunare caci asta vreau sa ma razbun dar tu sincer zi ca nu mai vrei sa fi cu el si dupa aratai cum poti fi si veii vedea ca va regreta si te va vrea inapoi mie una nu mia fost asa greu chiar imi place de mine asa
this_is_the_life
Postat pe 30 Aprilie 2009 17:13
imi pare sincer rau k nu am mai scris d mult dar am avut o stare de nervi din cauza lui.
Am fost plecata saptamana trecuta din localitate de joi pana duminica si duminica cand m-am gasit instantaneu cu el am stat putin d vb si la sfarsit a dat sa ma sarute,nu imi vine sa cred m-am "tinut" tare p picioare si nu lam lasat. luni seara m-am gasit cu el si mi-a spus k m-am facut rea cu el. Luni trebuia sa imi de-a un raspuns dar vad k o da din gard in gard. cred k o sa ma apuce p mine nervi o data si am sai spun eu gata k el vad k nu prea stie ce vrea d la viata asta.
kudika016124
Postat pe 6 Mai 2009 16:56
De la: kudika016124, la data 2009-04-25 16:20:18asi da orice sa-l pot uita sau sa stiu una si buna dak ne vom impak sau nu, nu sa ma ia cu abureala.



nu mai bine ii dai u papuci si mergi mai departe??
decat sa suferi mai tarziu,el cu siguranta are pe cineva,daca ii merge bine daca nu vine la tine punct
ai inteles???
scorpyoW
Postat pe 6 Mai 2009 17:05
uneori nu e bn sa suferi pt cine nu merita
yumy
Postat pe 6 Mai 2009 17:18
m-am saturat am ajuns sa ma cert si cu mama. nu stiu c sa mai fac.m-am saturat d toti...
kudika016124
Postat pe 6 Mai 2009 20:57
De la: kudika016124, la data 2009-05-06 20:57:12m-am saturat am ajuns sa ma cert si cu mama. nu stiu c sa mai fac.m-am saturat d toti...

cel mai bn e sa termini cu el decat cu ai tai
yumy
Postat pe 7 Mai 2009 08:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
confuza 100%...un sfat va rog! 45 De la: kudika477796 26 Decembrie 2012 18:22
imi pare rau, iubitul meu... 88 De la: sakura_7777777 3 Aprilie 2010 13:28
pls help me :(( 13 De la: joy_18 27 Septembrie 2010 01:12
curiozitate...:-s 8 De la: alyn27 5 August 2010 23:15
HAIR GROW... 2 De la: uitarea_aducerii_aminte 27 Martie 2009 15:28