Setari Cookie-uri

jurnalul unei despartiri...

Mai intai,buna seara,tuturor.Ciudat ca m-am apucat sa scriu acum aici,dupa 6 luni de citit febril rubrica despartiri,pentru ca tocmai am trecut si trec printr-una.De ce scriu acum?Pentru ca remarc cate persoane sunt in situatia mea ,care cauta cu disperare o solutie,un sfat si-mi amintesc cate zile am petrecut pe aici si eu cautind leacul,stiam ca nu exista ,dar am realizat ca traim intr-o orgie generala.Dur nu?Nu,real.De ce orgie?Pai subalterna cu seful,relatii in trei ca in doi oricum nu suntem in stare sa mentinem,etc.S-a dus epoca parintilor mei cand incercau sa depaseasca problemele aparute intr-o casatorie.Acum pare atat de simplu...ne despartim.De ce?Pentru ca nu mai merge.Ce nu mai merge,nimeni nu stie.Asa mi s-a spus si mie intr-o seara de catre omul cu care am trait in casa 6 ani,nu casatorie cu acte ,dar mai conteaza...M-a iubit dar se pare ca nu-si traise viata ,vroia de-acum sa se distreze ,in fine,motive neclare ca ale majoritatii barbatilor care au dorit despartirea din ce am mai citit pe aici.Am trait zile de cosmar pana sa plec de acolo,am asistat la schimbari radicale ale lui,am plans mult,eu care pana la 30 de ani nu cred ca am plans mai mult de 6 ori,in fine,era clar ,nu mai era nimic de facut.Citind pe site povesti asemanatoare cautam cu disperare un sfat concret ,toata lumea insa sfatuia "lasa-l,gasesti altul mai bun,are balta peste,etc",nimeni nu spunea,lupta pt.el ,mai incearca si asa"desi stiu din propria-mi experienta ca unui barbat cand i se pune "pata"greu il mai intorci chiar de stie ca e gresit ce face;numai ca prefer sa stiu ca am incercat tot ce se putea(in limita moralitatii) decat sa regret apoi.Oricum concluzia este ca rata despartirilor e mare si acum inteleg si eu ce inseamna disperarea si cu urmatoarea ocazie am sa incerc sa povestesc cum m-am automotivat eu dupa despartire in speranta ca experienta mea va folosi cat de cat cuiva.
kudika016178
Postat pe 24 Aprilie 2009 23:26
Nu prea imi dau seama ce vrei sa spui, nici nu citesc prea amanuntit, insa trag o concluzie, si anume: daca ai deschis acest topic, inseamna ca nu ai reusit, si vrei si tu sa te afunzi in aceasta "orgie" cum ai numit-o, de pe aceste forumuri. Sfatul meu este sa inchizi calculatorul si sa uiti ca exista acest loc.
Cat despre despartire, condoleante, shits happens...
jenesaispas
Postat pe 25 Aprilie 2009 00:02
si unde e acea automotivatie?
bestiutza_relouded
Postat pe 25 Aprilie 2009 00:38
mi se face rau cand citesc postari din astea iar si iar. Ziceti ca va fac una si alta , ca plangeti de nu mai stiti de voi , ca va umilesc barbatii si tot voi vreti sa va dati peste cap sa ii aduceti inapoi. Unde va e orgoliu mai fetelor? nu va ganditi ca poate de asta va fac tot ce va fac , ca poate au vazut ca inchideti ochii la toate vrutele si nevrutele
Petek
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:30
Draga, eu nu inteleg acum... tu mai esti cu el sau nu? Mai vrei sa lupti pt el sau vrei sa o lasi balta? Ca sa stim si noi cum te putem ajuta....
pisicuta_trista
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie frumoasa terminata din cauza mea? 12 De la: lavidora 29 Aprilie 2009 17:58
ce sa fac sa ma impac cu ea??? ajutati-ma va rog sun disperat! 18 De la: kudika_9803 2 Iulie 2012 11:22
Roata se intoarce pt ca e rotunda 9 De la: iris_4_ever 26 Decembrie 2009 07:30
Dragostea ce te inalta vs Dragostea ce te afunda 2 De la: anastasia_m 10 Aprilie 2010 11:03
Nu suntem toti puternici, nu toti avem stofa de invingatori 6 De la: gina37 7 Octombrie 2009 09:31