Setari Cookie-uri

mi-e frica sa ma despart de el si mult timp m-am obisnuit cu ideea dar acum..a mai intervenit altcineva..ce sa fac?

Problema mea nu e prea usoara..am o relatie de 4 ani jumatate cu cineva, dar care de un an nu prea mai merge in schimb nu ma pot desparti de el pentru ca ma santajeaza. m-a inselat, am trecut peste si nu doar o data..de multe ori traiam cu gandul ca se va schimba si va redeveni cel dinainte. din 7 zile mai bine de 6 ne certam, este ingrozitor de gelos, nu pot iesi nici macar cu surorile mele fara ca el sa nu comenteze de asta prefer sa raman in casa, imi controleaza tot, de la mail la telefon si de astea... ai mei nu sunt de acord cu relatia , banuiesc k in mare parte isi dau seama ca m-am schimbat mult din cauza lui.
De ceva timp vorbesc cu un baiat care ma face sa redevin ce eram..e singurul care reuseste sa ma inveseleasca, imi place modul lui de a se comporta cu mine, ma intelege si ma incurajeaza in tot ce fac..dar mi-e frica k dak ii spun k eu inca nu m-am despartit de el si din ce motive mai stau inca cu el nu ma va intelege...pentru ca nu imi pot da seama cum ar reactiona...
Ai mei nu banuiesc macar motivele pentru care inca mai stau cu el, iar din cauza relatiei astea am ramas si fara prieteni si nu prea am cui sa cer sfaturi..am incercat de zeci de ori sa scriu despre problema mea dar m-am oprit intotdeauna.. am nevoie de un sfat..stiu ca am gresit prin increderea pe care i-am acordat-o si ca nu am oprit totul inainte sa fie prea tarziu..dar cum as putea sa procedez? va rog, am nevoie de un sfat
tinkerallecsandra
Postat pe 30 August 2010 16:19
De la: and_reyutza, la data 2010-08-30 16:19:51Problema mea nu e prea usoara..am o relatie de 4 ani jumatate cu cineva, dar care de un an nu prea mai merge in schimb nu ma pot desparti de el pentru ca ma santajeaza. m-a inselat, am trecut peste si nu doar o data..de multe ori traiam cu gandul ca se va schimba si va redeveni cel dinainte. din 7 zile mai bine de 6 ne certam, este ingrozitor de gelos, nu pot iesi nici macar cu surorile mele fara ca el sa nu comenteze de asta prefer sa raman in casa, imi controleaza tot, de la mail la telefon si de astea... ai mei nu sunt de acord cu relatia , banuiesc k in mare parte isi dau seama ca m-am schimbat mult din cauza lui.
De ceva timp vorbesc cu un baiat care ma face sa redevin ce eram..e singurul care reuseste sa ma inveseleasca, imi place modul lui de a se comporta cu mine, ma intelege si ma incurajeaza in tot ce fac..dar mi-e frica k dak ii spun k eu inca nu m-am despartit de el si din ce motive mai stau inca cu el nu ma va intelege...pentru ca nu imi pot da seama cum ar reactiona...
Ai mei nu banuiesc macar motivele pentru care inca mai stau cu el, iar din cauza relatiei astea am ramas si fara prieteni si nu prea am cui sa cer sfaturi..am incercat de zeci de ori sa scriu despre problema mea dar m-am oprit intotdeauna.. am nevoie de un sfat..stiu ca am gresit prin increderea pe care i-am acordat-o si ca nu am oprit totul inainte sa fie prea tarziu..dar cum as putea sa procedez? va rog, am nevoie de un sfat


Asculti de ai tai, ca-s mai multi....parinti, surori...si o sa-ti fie bine.

Te santajeaza? doar nu ai facut o crima?!
Draga mea, si cu santajul ii merge 3 zile ( e ca aia cu mortul) dupa care se satura toti de el, fii pe pace!
stem_29
Postat pe 30 August 2010 16:27
Cu ce ar putea sa te santajeze o persoana de care esti satula pana peste cap?!
Daca te ameninta ca se sinucide, ceea ce este tipic pt astfel de "caricaturi", strange ambele familii, a ta si a lui, si pune cartile pe masa. Asta este singura cale, dupa parerea mea, care sa aiba un deznodamant mai putin neplacut pt. amandoi.
Gandeste-te ca orice om de pe lumea asta are dreptul de a alege pt. el insusi. Bafta.
i_andra
Postat pe 30 August 2010 17:10
i wish..in primul rand...le-am spus alor mei de multe ori ca ma despart de el,ei si-au pierdut increderea considerabil in mine...
si in afara de asta..nuj dak ati trecut in momentul in care sa faci ceva fara sa gandesti..si sa iti para enorm de mult rau dupa aceea..i did it..am baut putin la o petrecere si eu nu beau de felul meu..si am acceptat propunerea de a lasa garda jos ..si m-am lasat la mana lui cu anumite poze..care desi a spus k le face si pe urma le sterge..s-au dovedit a fi subiect de santa de un an incoace...si ai lui cunosc situatia dar nu ii intereseaza...alor mei nici prin kp nu le trece..si daca ar afla cred ca as incheia multe cu ei pentru ca le-am facut numai probleme in 4 ani de cand e relatia asta..si i-am facut mult sa sufere
tinkerallecsandra
Postat pe 30 August 2010 17:25
Bun... pana la urma parintii raman parinti. Ar trebui sa le spui cum stau lucrurile, conteaza foarte mult sa ii ai de partea ta. Iar apoi, restul lumii nu mai incape in discutie. Oricat rau ar putea sa-ti faca, la un moment dat o sa rasufle povestea. Mai exact pune in balanta cat ai de pierdut si cat ai de castigat. Chiar nu merita sa pierzi ani din viata suferind langa un nimeni. Cu siguranta tot raul va fi spre bine, numai tu sa ai curaj. Ia-ti inima in dinti si recapata-ti demnitatea, chiar daca va fi dificil.
i_andra
Postat pe 30 August 2010 17:42
uuufff...
tinkerallecsandra
Postat pe 30 August 2010 20:23
De la: tinkerallecsandra, la data 2010-08-30 20:23:37uuufff...


cu ce te santajeaza?
aa, stai ca acu' am vazut.
ai si tu pozele?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 30 August 2010 20:26
Poti sa procedezi si tu la fel,il pui sa bea bine si dupa ii faci niste poze si il santajezi si tu!
Barbie30
Postat pe 30 August 2010 20:27
hai mai alecsandra ca ai 23 de ani...esti majora si vaccinata...ia taurul de coarne si scapa de imbecil...spune-le parintilor si gata
miss_darine
Postat pe 30 August 2010 20:29
De la: miss_darine, la data 2010-08-30 20:29:28hai mai alecsandra ca ai 23 de ani...esti majora si vaccinata...ia taurul de coarne si scapa de imbecil...spune-le parintilor si gata

Trebuie sa le arate si aia e mai nasol!
Barbie30
Postat pe 30 August 2010 20:30
De la: tinkerallecsandra, la data 2010-08-30 17:25:27i wish..in primul rand...le-am spus alor mei de multe ori ca ma despart de el,ei si-au pierdut increderea considerabil in mine...
si in afara de asta..nuj dak ati trecut in momentul in care sa faci ceva fara sa gandesti..si sa iti para enorm de mult rau dupa aceea..i did it..am baut putin la o petrecere si eu nu beau de felul meu..si am acceptat propunerea de a lasa garda jos ..si m-am lasat la mana lui cu anumite poze..care desi a spus k le face si pe urma le sterge..s-au dovedit a fi subiect de santa de un an incoace...si ai lui cunosc situatia dar nu ii intereseaza...alor mei nici prin kp nu le trece..si daca ar afla cred ca as incheia multe cu ei pentru ca le-am facut numai probleme in 4 ani de cand e relatia asta..si i-am facut mult sa sufere


Doamne, si eu care credeam ca ascunzi o crima!
Lasa-l fata in plata lui, si ce daca ti-a facut poze?
Ai tai si asa stiu ca ai stat cu el, de restul, pa si pusi, mare lucru!
stem_29
Postat pe 30 August 2010 20:37
omul asta nu merita sa mai stai cu el nici macar o clipa , si daca ai probleme cu parintii tai din cauza lui sunt sigura ca te vor ierta daca vei intelege ca trebuie sa inchei relatia pana la urma, asta este ceea ce ei isi doresc probabil sa realizezi ca ai gresit si ca vrei sa ti indrepti greseala , pana la urma sangele apa nu se face , si fiecare om merita o noua sansa
bombonik_babardik
Postat pe 30 August 2010 20:38
De la: tinkerallecsandra, la data 2010-08-30 17:25:27i wish..in primul rand...le-am spus alor mei de multe ori ca ma despart de el,ei si-au pierdut increderea considerabil in mine...
si in afara de asta..nuj dak ati trecut in momentul in care sa faci ceva fara sa gandesti..si sa iti para enorm de mult rau dupa aceea..i did it..am baut putin la o petrecere si eu nu beau de felul meu..si am acceptat propunerea de a lasa garda jos ..si m-am lasat la mana lui cu anumite poze..care desi a spus k le face si pe urma le sterge..s-au dovedit a fi subiect de santa de un an incoace...si ai lui cunosc situatia dar nu ii intereseaza...alor mei nici prin kp nu le trece..si daca ar afla cred ca as incheia multe cu ei pentru ca le-am facut numai probleme in 4 ani de cand e relatia asta..si i-am facut mult sa sufere





... mama ... da giste sinteti ... tu faci poze deocheate ''iubitului'', alta ii raspunde la intrebari prin sms despre cite orgasme are cu el, alta se filmeaza cind se ''iubeste'' cu iubitul, alta ... ... si apoi va mirati ca va rup gura santajul ... bine ca nu te-a dus la produs ca pe altele la fel de ''iubaretze'' si credule ... nu exagerez deloc ...

... nu prea mai ai ce face ... asumati rusinea pe care ti-o va crea si baga-l de unde a iesit ... si cu asta basta ... sa iti fie invatatura de minte ...


marco918
Postat pe 30 August 2010 20:52
nu le am si nici nu reusesc sa dau de ele..is la loc prea sigur..nu pot sa realizez..k m-am saturat sa le caut de fiecare data knd adoarme si chestii d genu..uff..si eu ajunsesem la concluzia k tb sa iau taurul de coarne si restu dar..nu e vb numai de asta ci si de domeniul in care lucrez..in care mi-ar fi imposibil sa mai activez pe urma ..pt ca in scurt timp as ramane si fara serviciu si nu numai..de ar fi fost totul atat de usor..ar fi fost gata demult...don't know...am..putinele pers cu care mai vorbesc care imi spun ca "cu o bataie se rezolva totul"..si nuj..m-am saturat de sfaturi puerile..sper sa pot face ceva..
tinkerallecsandra
Postat pe 30 August 2010 21:05
De la: Barbie30, la data 2010-08-30 20:27:19Poti sa procedezi si tu la fel,il pui sa bea bine si dupa ii faci niste poze si il santajezi si tu!

referitor la asta...nuj dak i-ar pasa...pozele cu baieti nu "ridica" mari teme de discutie... si ...iti dai si tu seama vechea mentalitate a romanului..k ce a facut aia, c a dres..fata dak mai are unul e c.... , baiatul e smecher..etc...
tinkerallecsandra
Postat pe 30 August 2010 21:11
dar tu esti sigura ca mai are pozele alea cu tine? sau il crezi pt ca asa spune el? pt k spui k nu le gasesti. eu ma gandesc.... dak ai stat cu el un an pt ca te-a santajat cu pozele , cat ai de gand sa mai stai? 10/20 de ani? O VIATA AI!!! e pacat, traieste acum si bucurate de viata, nu poate fi asa rau cum crezi tu. AI INCREDERE , O SA FIE BINE
valutza_healthy
Postat pe 12 Septembrie 2010 00:57
De la: marco918, la data 2010-08-30 20:52:06
De la: tinkerallecsandra, la data 2010-08-30 17:25:27i wish..in primul rand...le-am spus alor mei de multe ori ca ma despart de el,ei si-au pierdut increderea considerabil in mine...
si in afara de asta..nuj dak ati trecut in momentul in care sa faci ceva fara sa gandesti..si sa iti para enorm de mult rau dupa aceea..i did it..am baut putin la o petrecere si eu nu beau de felul meu..si am acceptat propunerea de a lasa garda jos ..si m-am lasat la mana lui cu anumite poze..care desi a spus k le face si pe urma le sterge..s-au dovedit a fi subiect de santa de un an incoace...si ai lui cunosc situatia dar nu ii intereseaza...alor mei nici prin kp nu le trece..si daca ar afla cred ca as incheia multe cu ei pentru ca le-am facut numai probleme in 4 ani de cand e relatia asta..si i-am facut mult sa sufere





... mama ... da giste sinteti ... tu faci poze deocheate ''iubitului'', alta ii raspunde la intrebari prin sms despre cite orgasme are cu el, alta se filmeaza cind se ''iubeste'' cu iubitul, alta ... ... si apoi va mirati ca va rup gura santajul ... bine ca nu te-a dus la produs ca pe altele la fel de ''iubaretze'' si credule ... nu exagerez deloc ...

... nu prea mai ai ce face ... asumati rusinea pe care ti-o va crea si baga-l de unde a iesit ... si cu asta basta ... sa iti fie invatatura de minte ...




kudika226898
Postat pe 12 Septembrie 2010 09:14
multumesc pentru sfaturi:)..m-ati ajutat mult..mi-am luat inima in dinti, am discutat cu sora mea situatia..l-am inregistrat knd ma ameninta..si am procedat fix k el..faci ceva..ajungi rau..e deja a 4 a zi de knd m-am despartit de el..si vreau sa zic k momentan e bine...nuj pt kt timp..dar e bine...ma mai kuta, incerc pe cat posibil sa nu-i raspund..mi-a sp k se sinucide..i-am zis clar..go ahead...sau mai bine traieste-ti viatza si kuta alta proasta..deci ..va multumesc
tinkerallecsandra
Postat pe 15 Septembrie 2010 22:20
Bine ca ai scapat de el!
Barbie30
Postat pe 15 Septembrie 2010 22:24
mie-mi spui? simt din nou k traiesc ... in afara de lungile intalniri de altadata cu fetele krora le simteam lipsa..am inceput sa ma gandesc la mine mai mult k la oricine..si e biiineee
acelui "cineva " kre a intervenit...cu toate k nu are nicio vina..i-am delimitat clar k ... nu vreau nimic momentan..k mi-e dor sa petrec timp cu "mine", fara alte implicatii sentimentale..dak vrea sa inteleaga, bn, dak nu,nu..si spre surprinderea mea..imi respecta decizia, ne intelegem f bine.. mi-a fost greu initial sa ii sp motivul pt kre mai eram cu fostul..dar acum stie toate motivele, k cik adevarul e cea mai buna minciuna..si ma intelege perfect in tot..si ma ajuta mult sa trec peste..telefoanele enervante...mesajele primite si noaptea tarziu..am gasit un sprijin moral...kre m-a si ambitionat sa fac ceva..si kre nu se gandeste la mine doar k la o "prada", ci k la o prietena kre are nevoie de suport
tinkerallecsandra
Postat pe 16 Septembrie 2010 00:19
ma bucur pt tine
valutza_healthy
Postat pe 16 Septembrie 2010 10:41
De la: Barbie30, la data 2010-09-15 22:24:14 Bine ca ai scapat de el!


sau poate k nu(am scapat de el)...:(..e disperat,exasperant, nu mai am liniste...ma terorozeaza cu tel, ma urmareste knd ies din ksa..face tot posibilul sa il iert, imi jura kte in luna si-n stele...si oricat i-as spune k nu se poate..face totul impotriva spuselor mele, k si cum treburile care i le spun ii intaresc credinta sau dorinta sau cum vreti sa-i spuneti ..
cum sa procedez? k simt k cedez psihic..:(
tinkerallecsandra
Postat pe 19 Septembrie 2010 20:30
De la: tinkerallecsandra, la data 2010-09-19 20:30:56
De la: Barbie30, la data 2010-09-15 22:24:14 Bine ca ai scapat de el!


sau poate k nu(am scapat de el)...:(..e disperat,exasperant, nu mai am liniste...ma terorozeaza cu tel, ma urmareste knd ies din ksa..face tot posibilul sa il iert, imi jura kte in luna si-n stele...si oricat i-as spune k nu se poate..face totul impotriva spuselor mele, k si cum treburile care i le spun ii intaresc credinta sau dorinta sau cum vreti sa-i spuneti ..
cum sa procedez? k simt k cedez psihic..:(


De ce il mai bagi in seama? Bun,te urmareste,dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii explici de fiecare data.De ce nu iti schimbi numarul de telefon?Sa nu-mi spui ca sta 24 de ore in fata casei tale
Barbie30
Postat pe 19 Septembrie 2010 23:30
De la: Barbie30, la data 2010-09-19 23:30:06
De la: tinkerallecsandra, la data 2010-09-19 20:30:56
De la: Barbie30, la data 2010-09-15 22:24:14 Bine ca ai scapat de el!


sau poate k nu(am scapat de el)...:(..e disperat,exasperant, nu mai am liniste...ma terorozeaza cu tel, ma urmareste knd ies din ksa..face tot posibilul sa il iert, imi jura kte in luna si-n stele...si oricat i-as spune k nu se poate..face totul impotriva spuselor mele, k si cum treburile care i le spun ii intaresc credinta sau dorinta sau cum vreti sa-i spuneti ..
cum sa procedez? k simt k cedez psihic..:(


De ce il mai bagi in seama? Bun,te urmareste,dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii explici de fiecare data.De ce nu iti schimbi numarul de telefon?Sa nu-mi spui ca sta 24 de ore in fata casei tale


mi-am schimbat si numarul..si a facut iar rost de el..si da, k iti vine greu sa crezi...in 2 zile pana nu am iesit sa vb cu el nu a vrut sa plece..l-am lasat sa stea vreo 4h si nimic..si plus k ai mei stiu k m-am desp de el demult..k nu il aveauu la inima si nu mai suportam sa ma cert cu ei..:(
tinkerallecsandra
Postat pe 20 Septembrie 2010 20:47
De la: tinkerallecsandra, la data 2010-09-20 20:47:09
De la: Barbie30, la data 2010-09-19 23:30:06
De la: tinkerallecsandra, la data 2010-09-19 20:30:56
De la: Barbie30, la data 2010-09-15 22:24:14 Bine ca ai scapat de el!


sau poate k nu(am scapat de el)...:(..e disperat,exasperant, nu mai am liniste...ma terorozeaza cu tel, ma urmareste knd ies din ksa..face tot posibilul sa il iert, imi jura kte in luna si-n stele...si oricat i-as spune k nu se poate..face totul impotriva spuselor mele, k si cum treburile care i le spun ii intaresc credinta sau dorinta sau cum vreti sa-i spuneti ..
cum sa procedez? k simt k cedez psihic..:(


De ce il mai bagi in seama? Bun,te urmareste,dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii explici de fiecare data.De ce nu iti schimbi numarul de telefon?Sa nu-mi spui ca sta 24 de ore in fata casei tale


mi-am schimbat si numarul..si a facut iar rost de el..si da, k iti vine greu sa crezi...in 2 zile pana nu am iesit sa vb cu el nu a vrut sa plece..l-am lasat sa stea vreo 4h si nimic..si plus k ai mei stiu k m-am desp de el demult..k nu il aveauu la inima si nu mai suportam sa ma cert cu ei..:(



Iti schimbi iar numarul de telefon si ai mai mare grija cui il dai.Trebuia sa il lasi mai mult de 4 ore si daca tot ii raspunzi la telefon ....e normal sa faca asa.Nu il mai baga in seama,schimba numarul de telefon si daca dai nas in nas cu el in prejma casei tale,ii intorci dosul.
Barbie30
Postat pe 20 Septembrie 2010 20:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat.. 11 De la: kudika_11672 10 Iulie 2012 12:20
Cum sa procedez? 5 De la: kudika_958750 18 Aprilie 2014 17:27
Decolorare? sau doar vopsire? HEELLLPPP 4 De la: Marina_Daniliuc_1 9 Octombrie 2013 18:45
Ma turmenteaza!!! Ce sa fac?! 37 De la: aniusik 9 Noiembrie 2010 17:06
Cum sa scapi de un sot infidel ?? 0 De la: 11 August 2010 07:45