Setari Cookie-uri

vreau un sfat si sa ma descarc... ma aflu cred eu in o situatie unica..si totusi nu pot uita

Ma inscriu si eu in stereotipul femeilor care au avut o relatie sa i ziceam de maturizare cu un tip ... pe care nu cred ca l voi uita vreodata ... eu aveam 18 ani pe atunci ... am stat 3 ani si jumatate inmpreuna .. am locuit impreuna aproape 3 eram fericita din cale afara me a mers bine atata timp cat am stat singuri sub acelas acoperis... desi a trecut un an si ceva de cand ne am despartit nu il pot uita ...stiu k poate sunt egoista acum sunt cu altcineva nu il iubesc iar acel altcineva ma iubeste din tot sufletul dar eu tot la celalalt ma gandesc si nu mi l pot scoate din inima, eu am mai fost cu diferiti baieti de atunci dar el a stat pana acum singur .... acum cand am aflat ca si a gasit pe cineva ma doare sufletul abia poate acum constientizez ca nu mai am sanse la el...ca numai am sanse la fericire ... stiu si simt ca numai alaturi de el pot fi fericita... am tot vazut pe aici topicuri de genul un barbat si o femeie pot fi prieteni fara sa se ajunga la altceva.??? la mine e invers... dupa despartirea de el si inevitabil timpul de vindecare am devenit foarte buni prieteni vb despre orice pt ca ne cunoastem mai bine decat o poate face altcineva vreodata... ne ajutam reciproc oricand vorbim ore in sir la telefon foarte des ... suntem cei mai buni prieteni de pe pamant si avem incredere unul in altul... un singur topic e forbidden intre noi.... ceea ce a fost ...iubirea noastra. Nu mai suport nu vreau sa ingros randul femeilor care eventual se casatoresc pt ca trebuie cu cine se minereste avand mereu un secret adanc in suflet si un zambet doar de aparente m am saturat sa traiesc in minciuna si nu vreau sub nici o forma sa ii marturisesc ceva sa stric prietenia frumoasa dintre noi... da totusi simt ca fara el viata mea nu are semns si traiesc zilele doar in speranta unei minuni , in speranta ca poate candva isi va da seama de iubirea ce io port ink ..ca poate i se va face dor de mine in sensul de iubita ... acum mai mult ca niciodata am nevoie de un sfat ..poate cineva vreodata a fost in aceasta postura si imi poate da un sfat... simt ca imi suna ceasul si imi irosesc cei mai frumosi ani din viata desi am decat 22 el are 30... mi e frica ca relatia lui sa nu ajunga f departe si sa fie prea tarziu si totusi mi e frica sa ii spun ceva ....
jade_floretta_voicu
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:53
Sfat : pune mana pe telefon ACUM si spune-i ce simti !!!!
iris_4_ever
Postat pe 27 Noiembrie 2008 23:22
lasa frik deoparte....i-ati inima in dinti si spunei acum ce simti...

dak vei mai astepta va fi prea tarziu:*:*:*:*
DinicaMirela
Postat pe 28 Noiembrie 2008 11:11
Cum vrei sa-l uiti daca e atat de prezent in viata ta?
Kathara
Postat pe 28 Noiembrie 2008 11:16
da dar daca il sun acum , in primul rand are o relatie care de abia a inceput iar mereu inceputurile sunt frumoase ,dupa C cand cunosteam un tip aveam impresia ca pot sa l uit pe C, numai ca era doar mirajul acela de moment cu atat mai mult nu voi avea succes daca l sun acum ..... mie mi e frica de o singura chestie..... daca ma refuza nu pot risca sa l pierd de prieten ceea ce se va intampla sigur daca eu acum ii marturisesc totul... e logic nu poti fi prieten cu cineva care te iubeste si tu nu il mai iubesti .... iar daca relatia cu acea tipa ii va merge foarte bine nu am ce face ... important e sa fie el fericit doar asta imi va da puterea sa merg mai departe ... dar daca ii va face rau si ceva va merge rau sunt gata ca atunci sa merg pana n panzele albe ... plang cand scriu aceste randuri nici eu nu mai stiu ce sa fac de ce am ghinionul sa iubesc toata viata pe cineva care nu cred ca ma mai iubeste.... am auzit pareri de genul uital..... nu pot si nu voi putea nicodata daca nu l am uitat in 2 ani si iubirea mea e la fel de mare pt el nu il voi putea uita niciodata .... cum sa l uit daca e atat de prezent in viata mea.... fara prezenta lui in viata mea ca si amic cred ca as muri macar asa sa l stiu langa mine sa stiu m ereu ceva de el sa stiu ca ii e bine sa i aud vocea din cand in cand... nu voi putea niciodata sa l dau afara din viata mea iar daca el va vrea vroadata sa ma dea afara din viata lui definitiv... ceea ce nu cred deoarece rel noastra nu sa term urat sau sa faca ceva cineva gresit .... pur si simplu am ajuns intrun impas si nu aveam aceeleasi puncte de vedere in acel moment ... nu mai pot va rog un sfat ... daca a mai trecut cineva prin asa ceva ....
jade_floretta_voicu
Postat pe 6 Decembrie 2008 02:07
f trista povestea ta... si parerea mea e k trebuie sa vorbesti cu el sa i marturisesti ce simti...nu poti trai toata viata cu regretul k nu i ai spus!!makr asa stii exact kre e situatia...si eu crd k dak a fost o iubire atat de mare ceva mai simte si el...unde a fost foc a ramas cenusa!!nu lasa frica sa ti ia si ultima sansa de fericire...ah!si faptul k are o rel noua nu inseamna k nu are sentimente pt tn...asta e sfatul meu..nu renunta!!sper din suflet sa ai curajul sa ti asculti inima...
angel_in_disguise
Postat pe 6 Decembrie 2008 08:03
Nu stiu daca va mai citi cineva acest mesaj, cred ca il scriu mai mult pentru mine, ce feste iti poate juca soarta, cand in sfarsit mi-am facut curaj sa ii spun ce simt am aflat mai intai o bomba tipa respectiva era insarcinata cu el, la o luna dupa ce se cuplasera, va dati seama ca nu i-am mai spus nimic, intre timp el s-a casatorit, eu am plans si am suferit in continuare, am invatat sa traiesc cu asta sa nu las sa ma afecteze atat de mult desi adanc in suflet a ramas iubirea pentru el si numai pentru el, m-am resemnat ca asa mi-a fost scris si am mers mai departe, am avut relatii pasagere pentru ca nu puteam pune suflet desi am incercat. Acum 2 luni am auzit ca divorteaza, mi-a parut rau pentru el sincer , iubirea a ramas adanc in sufletul meu, dar nu mai speram la nimic, si cum lucrurile se intampla cand te astepti mai putin acum doua saptamani m-a sunat sa ne vedem, acum suntem impreuna. Se spune ca forta care impinge lumea inainte e iubirea neimplinita, pe mine m-a transformat, m-a maturizat, m-a facut un om mai bun, m-a facut sa apreciez mai mult lucrurile din jurul meu, pentru ca intr-o zi s-ar putea sa nu le mai am, acum stiu asta pe propria piele. Mabucur de fiecare minut cu el de parca ar fi ultimul, inca mi-e frica sa nu il pierd din nou si sa sufar iar, dar asta va trece in timp. Asa ca fetelor nu va pierdeti speranta niciodata si nici nu va fortati norocul lucrurile se vor rezolva intr-un fel sau altul cand va asteptati mai putin.
jade_floretta_voicu
Postat pe 29 Noiembrie 2009 05:35
Happy ending! ma bucur pt tine, sa fii fericita in continuare
miss_darine
Postat pe 29 Noiembrie 2009 11:27
Am citit multe povesti ca ale mele pe aici prin forum si va doresc la toate sa se termine ca a mea cu happy-end, daca stam sa ne gandim in viata toate trec cu timpul, timpul le rezolva pe toate intr-un fel sau altul, mai greu e cu periada aia de suferinta, ma bucur ca suntem aici unele pentru celelalte macar cu o vorba buna, cu o poveste semanatoare care te face sa crezi ca nu esti singura care trece prin asa ceva, sper ca povestea mea sa poata da macar speranta si altor fete. Va pup fetelor, curaj fiti tari, sa cautam in noi puterea de a merge mai departe.
comisarul_popa
Postat pe 29 Noiembrie 2009 23:55
De la: comisarul_popa, la data 2009-11-29 23:55:33Am citit multe povesti ca ale mele pe aici prin forum si va doresc la toate sa se termine ca a mea cu happy-end, daca stam sa ne gandim in viata toate trec cu timpul, timpul le rezolva pe toate intr-un fel sau altul, mai greu e cu periada aia de suferinta, ma bucur ca suntem aici unele pentru celelalte macar cu o vorba buna, cu o poveste semanatoare care te face sa crezi ca nu esti singura care trece prin asa ceva, sper ca povestea mea sa poata da macar speranta si altor fete. Va pup fetelor, curaj fiti tari, sa cautam in noi puterea de a merge mai departe.


Sorry am postat de pe contul lui fratimiu fara sa-mi dau seama
jade_floretta_voicu
Postat pe 29 Noiembrie 2009 23:57
nu l vei uita niciodata atat timp cat tu tii legatura cu el...pãrerea mea este sa il suni si sa discutati serios(nu la telefon), în sensul de ai spune i fata ceea ce simti....cu riscul de a te respinge...aºa vei fi si tu cu inima impacat ca ai mai facut ceva, pentru ultima data pentru voi si relatia voastra...ai curajul de a l privi in ochi spunandu i ca l iubesti....
catalina69
Postat pe 3 Decembrie 2009 14:25
daca te=ai fi obosit sa citesti mai sus inainte de a raspunde ai fi vazut ca drama mea s-a incheiat cu happy end si scrie si cum.:d
jade_floretta_voicu
Postat pe 7 Decembrie 2009 07:04
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere, s-ar putea sa nu fie intotdeauna ceea ce doriti sa auziti, dar intotdeauna va fi adevarul.

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 4 Ianuarie 2010 05:51
Mult mai bn ar fii daca iai spune tot ce simti..dupa atata timp eu cred ca tot mai exista sentimente si din partea lui..dak nu ii spui dupa vei ramane cu gandul k nu iai spus si te gan k poate era mai bn sai zici..si tot asa..incearca pt ca tre sa stii exact..totul...dak nu! vei suferi mereu doar gandindute ca nu ai incercat macar...stiu cum este sa suferi eu il am langa mn dar nush ce ma chinuie:( te pup si iti doresc din suflet sa fii fericita alaturi de el:*:*:*
ingerul_tau
Postat pe 24 Iunie 2010 13:34
wow interesanta povestea ta, ma bucur pt tine, si deci el pana la urma are un copil cu fosta, nu?
sofia_maria
Postat pe 24 Iunie 2010 19:19
De la: jade_floretta_voicu, la data 2009-11-29 05:35:08Nu stiu daca va mai citi cineva acest mesaj, cred ca il scriu mai mult pentru mine, ce feste iti poate juca soarta, cand in sfarsit mi-am facut curaj sa ii spun ce simt am aflat mai intai o bomba tipa respectiva era insarcinata cu el, la o luna dupa ce se cuplasera, va dati seama ca nu i-am mai spus nimic, intre timp el s-a casatorit, eu am plans si am suferit in continuare, am invatat sa traiesc cu asta sa nu las sa ma afecteze atat de mult desi adanc in suflet a ramas iubirea pentru el si numai pentru el, m-am resemnat ca asa mi-a fost scris si am mers mai departe, am avut relatii pasagere pentru ca nu puteam pune suflet desi am incercat. Acum 2 luni am auzit ca divorteaza, mi-a parut rau pentru el sincer , iubirea a ramas adanc in sufletul meu, dar nu mai speram la nimic, si cum lucrurile se intampla cand te astepti mai putin acum doua saptamani m-a sunat sa ne vedem, acum suntem impreuna. Se spune ca forta care impinge lumea inainte e iubirea neimplinita, pe mine m-a transformat, m-a maturizat, m-a facut un om mai bun, m-a facut sa apreciez mai mult lucrurile din jurul meu, pentru ca intr-o zi s-ar putea sa nu le mai am, acum stiu asta pe propria piele. Mabucur de fiecare minut cu el de parca ar fi ultimul, inca mi-e frica sa nu il pierd din nou si sa sufar iar, dar asta va trece in timp. Asa ca fetelor nu va pierdeti speranta niciodata si nici nu va fortati norocul lucrurile se vor rezolva intr-un fel sau altul cand va asteptati mai putin.



wow..la voi chiar a iesit invingatoare iubirea..numai ca vezi cu teama aceasta ,la mine una s-a intamplat si a 2 a oara...iar acum imi vad de viata mea fara el!!!

sper sa nu fie cazul tau
ionelaela
Postat pe 24 Iunie 2010 20:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Suferinta din dragoste 9 De la: Thais13 27 Decembrie 2011 12:08
am gresit si nu ma iarta 131 De la: kudika_17016 3 Noiembrie 2012 14:53
nu stiu cum sa ma despart de el... 20 De la: damalina2008 30 Iulie 2009 17:52
am vrut sa ne despartim dar acum il vreau inapoi :(( 31 De la: laura5050 1 August 2009 17:53
Sa iubim RATIONAL! 6 De la: vitamina_c 21 Martie 2011 16:10