Setari Cookie-uri

se va schimba vreodata ???

suntem impreuna de ap 2 ani ne iubim mult reciproc dar cu toate astea au mai existat si certuri ca in orce relatie din diferite motive...nu ajungeam mai niciodata la un comun acord .eu nu suport firea lui este km gelos pe tema asta ne certam mai mult vroiam mai multa intelegere din partea lui .de fiecare data cand ne certam el devenea mai agresiv imi vorbea urat ...imi reprosa tot felul de lucruri etc.. era agresiv si fizik mi-a dat cateva palme in 2 ani..se inerveaza prea repede si atunci nu prea mai este constient ce face .apoi ai pare rau ..promite k numai face ..k incerca ... . eu ai ziceam k vreau sa ma despart de el pt k numai suport comportamnetul lui ... vroiam mai mult sa-l sperii sa se schimbe dar nu imi doream sa ne desp ....e prima mea iubire si nu imi e atat de usor sa renunt la relatia asta .l-am iertat de multe ori de fiecare data imi spunea k nu vrea sa ma piarda k ma iubeste ..k nu vd viata fara mine etc ... adevaru asta e k ma iubeste mult .o luam de la capat incercand amindoi sa facem relatia mai frumoasa dar dadeam gres mai mereu ba eu ba el .iar ajungeam la discutiile alea iar era agresiv ...iar reprosuri si tot asa .Pana cand mi-am dat seama k nu aveam nici un viitor impreuna in rituml asta ...akm chiar imi doream sa ne desparim pt k in final nu sa schimbat mai deloc.iar a inceput sa-mi ceara iertare ... k ai pare rau ...k se schimba k akm chiar a inteles kat a gresit fata de mine k nu mi-a aratat cat de mult ma iubeste .simteam k ai pare rau pt ce se intampla dar numai aveam incredere k se va schimba. tot am cedat si de data asta dupa lungi discutii am zis sa nu fiu eu aia rea sa-i mai dau ultima sansa ...i-am dato ...si bineinteles la prima cearta iar ma injurat .aici sa terminat tot ...mi-am pierdut orce incredere in el ...in schimbarea lui numai am nevoie de nimk de nicio promisiune .sunt hotarata sa ma despart de el cu toate k imi este foarte greu dar nu se mai poate . chiar dk ne iubim o relatie fara intelegere ..fara respect nu merge .ca de fiecare data ai pare rau ...doamne dar nu stiu dk nu poate sa se schimbe pt k simt k incerka asi doreste dar nu reuseste deloc nu st dk .de data asta nu vreau sa-l mai iert . mi-a zis k nu ai vine sa creada k ma poate pierde ..k nu se poate ..sai mai dau o sansa de proba si dk nu merge sa ma desp de el pt k numai vrea sa imi faca rau .e foarte trist ce sa ales din relatia noastra .e multa iubire intre noi dar nu am stiut sa aveam grija de ea .se va schimba vreodata???? sa-i mai dau o sansa ???rasp pls .pup .sper k nu v-am plictisit
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 7 Noiembrie 2009 18:51
subiectul inca o sansa ?se va schimba vreodata ?tot eu la deschis dar eram prea obosita si nu stiu ce sa intamplat k a aparut poze altei persoane la subiect scz
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 7 Noiembrie 2009 18:55
hmmm..... ceea ce povestesti tu seamana foarte mult cu ciclul violentei si nu m-as mira sa aud ca peste ani ajunge sa loveasca o femeie de sa o bage in spital!

Ar fi trebuit sa-i dai papucii la primele palme!

Raspuns: s-ar putea schimba insa NUMAI cu terapie si NUMAI daca vrea si el sa se schimbe (crede-ma ca acum nu vrea sa se schimbe, e doar un tertip sa te faca sa te intorci; spune asta, probabil o si crede, dar cand se va vedea cu sacii in caruta, se va relaxa si se va gandi ca daca te-ai intors o data, te vei intoarce si a doua oara)
kitty_krieger
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:11
asa e ai dreptate .posibil sa devina mai violent cu toate k el zice k mai mult de o palma nu imi va da .si el e constient km face dar nu poate impiedica asta .dk nu avea si el defectele astea era fff bine .asta e .ms pt rasp
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:20
Se poate schimba insa...destul de greu ! Nu este gresit sa vrei sa schimbi oamenii in bine, insa nu vei reusi de fiecare data, nu toti isi doresc suficient sa se schimbe. Nu conteaza ca el este prima ta iubire, nu cred ca ai vrea sa iti petreci viata alaturi de cineva care sa te trateze cum ai enumerat mai sus, ori sa regreti ca ai ramas cu el peste cativa ani si sa fii marcata de aceasta relatie.
Summer_
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:21
Cred ca voi femeile aveti un fix, acela al schimbarii.Dupa ce schimbati omul, va despartiti de el, pentru ca nu mai seamana cu cel dinainte.
kudika023770
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:25
De la: kudika023770, la data 2009-11-07 19:25:05Cred ca voi femeile aveti un fix, acela al schimbarii.Dupa ce schimbati omul, va despartiti de el, pentru ca nu mai seamana cu cel dinainte.
ee nu chiar asa .eu vreau sa-l schimb in bine ...pt k dk nu avea defectele astea nu imi mai lipsea nimik
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:30
De la: Summer_, la data 2009-11-07 19:21:57Se poate schimba insa...destul de greu ! Nu este gresit sa vrei sa schimbi oamenii in bine, insa nu vei reusi de fiecare data, nu toti isi doresc suficient sa se schimbe. Nu conteaza ca el este prima ta iubire, nu cred ca ai vrea sa iti petreci viata alaturi de cineva care sa te trateze cum ai enumerat mai sus, ori sa regreti ca ai ramas cu el peste cativa ani si sa fii marcata de aceasta relatie.
. orkm deja am inceput sa nu mai suport ce face si bineinteles k nu m-as marita cu el in felul asta .tot am sperat k se va schimba akm dumnezeu stie ce se va mai intampla
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:33
De regula barbatii nu vor sa se schimbe.Singura schimbare pe care totusi o accepta este sa gaseasca o alta femeie, dupa ce i-a ghicit intentiile canibale ale sotiei, bine inteles.
kudika023770
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:36
De la: kudika023770, la data 2009-11-07 19:36:10De regula barbatii nu vor sa se schimbe.Singura schimbare pe care totusi o accepta este sa gaseasca o alta femeie, dupa ce i-a ghicit intentiile canibale ale sotiei, bine inteles.


Hai mai ca nu suntem asa de rele, suntem intelese gresit, atata tot ! :P
Summer_
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:38
el a zis k nu vrea alta femeie in viata lui pe mine ma vrea .dar i-am zis odata la nervi k dk o sa fie asa mereu o sa ramana la masa akasa poate sa gaseasca una prea proasta sa-l accepte asa km e sa nu vrea sa-l schimbe
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 7 Noiembrie 2009 19:42
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-07 19:30:28
De la: kudika023770, la data 2009-11-07 19:25:05Cred ca voi femeile aveti un fix, acela al schimbarii.Dupa ce schimbati omul, va despartiti de el, pentru ca nu mai seamana cu cel dinainte.
ee nu chiar asa .eu vreau sa-l schimb in bine ...pt k dk nu avea defectele astea nu imi mai lipsea nimik


nu. tu vrei sa-l schimbi cum vrei tu, nu in bine!!
geo_xx
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:08
Alexa, tu i-ai luat temperatura cand a spus asta?Poate ca era racit si halucina.Sau poate vorbea singur.Data viitosare sa-i bagi termometru, dupa ce-l pui sa stea cu spatele in sus.Aia e temperatura normala.
kudika023770
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:14
nu se va schimba, evident!!! trebuia sa il incalti inca de la primele palme.... acuma asta este, l-ai iertat si ati mers mai departe...... inteleg sa dai o sansa, dar deja cand se ingroasa rau de tot sansa asta..... las-o balta mai bine.... decat casatorita, cu 2-3 copii dupa tine si batuta, mai bine singura acum, suferi un pic si mai incolo vei stii ce sa alegi si vei fi fericita.....
Sper sa optezi pentru a 2-a imagine din "tabloul meu " ..... poop si numai bine!!
Lacra___
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:14
De la: geo_xx, la data 2009-11-07 23:08:07
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-07 19:30:28
De la: kudika023770, la data 2009-11-07 19:25:05Cred ca voi femeile aveti un fix, acela al schimbarii.Dupa ce schimbati omul, va despartiti de el, pentru ca nu mai seamana cu cel dinainte.
ee nu chiar asa .eu vreau sa-l schimb in bine ...pt k dk nu avea defectele astea nu imi mai lipsea nimik


nu. tu vrei sa-l schimbi cum vrei tu, nu in bine!!


off topic. am clatite geo!! te schimbi si vii>? :))
beyoance
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:22
daca iei si o cutie de finetti........
geo_xx
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:24
am, am , am!!:
beyoance
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:26
De la: joana_rise, la data 2009-11-07 23:22:08
De la: geo_xx, la data 2009-11-07 23:08:07
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-07 19:30:28
De la: kudika023770, la data 2009-11-07 19:25:05Cred ca voi femeile aveti un fix, acela al schimbarii.Dupa ce schimbati omul, va despartiti de el, pentru ca nu mai seamana cu cel dinainte.
ee nu chiar asa .eu vreau sa-l schimb in bine ...pt k dk nu avea defectele astea nu imi mai lipsea nimik


nu. tu vrei sa-l schimbi cum vrei tu, nu in bine!!


off topic. am clatite geo!! te schimbi si vii>? :))


n-are timp...e consilierul Andei Adam
mitura
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:27
pentru clatite cu finetti, fac ceva pe anda
geo_xx
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:28
beyoance
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:29
De la: geo_xx, la data 2009-11-07 23:28:36pentru clatite cu finetti, fac ceva pe anda


si daca uita sa se epileze?
mitura
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:31
De la: joana_rise, la data 2009-11-07 23:29:17



ticaloasa mica,repede ai mai cedat
mitura
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:32
o sa o strig : citaaaa!
geo_xx
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:32
Striga tu Cita, si poate te trezesti cu vreo gorila care se bate cu pumnii in piept.
kudika023770
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:36
De la: kudika023770, la data 2009-11-07 23:36:56Striga tu Cita, si poate te trezesti cu vreo gorila care se bate cu pumnii in piept.


o sa ia exemplu de la nikiiii!!
geo_xx
Postat pe 7 Noiembrie 2009 23:39
violenta fizica a unui barbat asupra unei femei denota lasitate a barbatului...pt nimik in lume nu trebuie sa accepti asta.
insa stiu ca oricum cuvintele noaastre nu te vor alunga de el...asa ca macar ai grija :oricand se poate ajunge mai grav
ionelaela
Postat pe 8 Noiembrie 2009 01:11
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-07 19:20:41asa e ai dreptate .posibil sa devina mai violent cu toate k el zice k mai mult de o palma nu imi va da .si el e constient km face dar nu poate impiedica asta .dk nu avea si el defectele astea era fff bine .asta e .ms pt rasp


Cum adica? Iti promite "solemn" ca mai mult de-o palma n-o sa-ti dea? Si asta, bineinteles la fiecare cearta!!!!
Fetito fugi cat mai repede si mai departe, asta daca nu esti vreo masochista, c-atunci poate vrei si catuse si bici.
Parerea mea este sa-l lasi mamica, ca baietul are probleme grave la mansarda.
gina37
Postat pe 8 Noiembrie 2009 08:11
De la: gina37, la data 2009-11-08 08:11:47
De la: aleexa29_yahoo_com, la data 2009-11-07 19:20:41asa e ai dreptate .posibil sa devina mai violent cu toate k el zice k mai mult de o palma nu imi va da .si el e constient km face dar nu poate impiedica asta .dk nu avea si el defectele astea era fff bine .asta e .ms pt rasp


Cum adica? Iti promite "solemn" ca mai mult de-o palma n-o sa-ti dea? Si asta, bineinteles la fiecare cearta!!!!
Fetito fugi cat mai repede si mai departe, asta daca nu esti vreo masochista, c-atunci poate vrei si catuse si bici.
Parerea mea este sa-l lasi mamica, ca baietul are probleme grave la mansarda.
nu mi-a dat cate o palma la fiecare cearta ar fii culmea sa-mi dea asa cate una cand are motive sau cand se inerveaza el pe mine fara motiv .dar a zis k mai mult de o plama nu mi-ar da cat de grav ar fii motivu
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 8 Noiembrie 2009 10:19
si ce motiv ar avea sa-ti inroseasca obrajorii!!?
geo_xx
Postat pe 8 Noiembrie 2009 10:25
De la: geo_xx, la data 2009-11-08 10:25:50si ce motiv ar avea sa-ti inroseasca obrajorii!!?
poi de exemplu odata am bagat id unui fost prieten dar vr sa vb cu el amical nu ca as fi avut ceva cu el .dar el sa suparat k l-am bagat in lista si i-am dat iggnor.k a zis k ce sa vb cu el sa te invinte la suk sau sa va intalniti iar?cam avea drepate k fostu pr imi zicea sa iesim la un suk sa mai vb .dar nu aveam de gand sa ma duk .in fine apoi la-m sters de la me din lista si l-am baga iar pe un alt id al unei prietene nu stiu dk sa mai vb asa cu el ca intre prieteni .si dupaia a aflat pr meu si atunci mi-a dat o palma se inervase rau rau a crezut k am ceva cu ala bn in final a inteles .
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 8 Noiembrie 2009 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Te-am visat in noaptea magica de Craciun 1 De la: danutza0502 25 Decembrie 2015 14:50
Viata bate filmul 15 De la: evrika_17 8 Iulie 2011 22:03
are dreptul asta ???? 276 De la: _iluzie_ 25 Iunie 2009 16:21
3 ani frumosi dar acum vrea sa fie singura 63 De la: alish23 24 Februarie 2011 16:31
e complicat 84 De la: maimai_no1 11 Septembrie 2011 00:18