Setari Cookie-uri

Zodiile si culorile

kudika106094
Postat pe 18 Ianuarie 2010 16:30
De la: mika_i, la data 2009-06-04 01:22:13mi-a placut de tine coffeeta !!

eu sunt fecioara si culorile preferate sunt verde ,turcoaz ,galben , portocaliu .fiecare culoare ma ajuta sa am o anumita stare.de ex cand sunt obosita,fara energie ma imbrac in rosu si parca ma insufleteste.cand sunt mai nelinistita imbrac verde.m-am observat in timp,le alegeam inconstient.






bravo yumalai in sfarsit un raspuns rational !!!
cred ca unele persoane se simt cel mai bine cand se cearta..si nu inteleg de unde atitudinea asta colerica ...
ina_valentina
Postat pe 18 Ianuarie 2010 22:28
DA. SINT DE ACORD CU ZODIA MEA........IMI PLAC CULORILE MENTIONATE IN ZODIA MEA...
kudika106094
Postat pe 3 Martie 2010 05:20
De la: kudika106094, la data 2010-01-18 16:30:15
kudika106094
Postat pe 3 Martie 2010 05:23
Si eu sunt o micuta scorpie , iar culorile rosu si negru nu s tocmai favoritele mele ,rosu mi se pare sexy iar negru elegant .E in functie de fiecare persoana ,de exemplu eu ador rozul,maro ,gri alb ba chiar si negru ca sa par mai serioasa cica ... iar rosu depinde f mult de lucru ,agreez lenjeria rosie dar nu ceva care sa iasa fff repede in evidenta pentru ca nu s genul
Cum ziceam culoarea nu are legatura cu zodia :)

gabytssu
Postat pe 3 Martie 2010 20:41
De la: Amora, la data 2009-04-27 15:21:27

ZODIA BERBECULUI are ca ºi culoare corespondentã culoarea roºu aprins, o culoare a focului, a marilor pasiuni, a luptei, a curajului ºi a actiunii. Ea este o culoare ce indicã setea de viaþã ºi voinþa de a obþine victoria în toate situaþiile. Despre aceastã culoare se spune cã întãreºte puterea voinþei ºi mãreºte curajul.

ZODIA TAURULUI are ca ºi culoare corespondentã culoarea verde, în nuanþa specificã primãverii, o culoare a mulþumirii, a concilierii ºi a acceptãrii. Aceastã culoare aduce liniºtea, relaxeazã ºi faciliteazã deconectarea nervoasã.

ZODIA GEMENILOR are ca ºi culoare corespondentã culoarea bleu, o culoare a creativitãþii, a deschiderii mentale ºi a spontaneitãþii. În cromoterapie aceastã culoare este folositã pentru a amplifica inspiraþiile artistice ºi mentale benefice ºi armonioase.

ZODIA RACULUI are ca ºi culoare corespondentã culoarea argintiu sau culoarea albã, ambele indicând receptivitatea, sensibilitatea ºi rafinamentul care apar, de altfel, ca elemente definitorii pentru nativii rac. Culoarea alb indicã aspiraþia spre puritate.

ZODIA LEULUI are ca ºi culoare corespondentã culoarea galben aprins sau chiar auriul, în corespondenþã cu Soarele, care este patronul acestei zodii. Culoarea galben este o culoare a aspiraþiilor înalte, a umorului rafinat, a tendinþelor de autorealizare ºi autodepãºire constantã. Aceastã culoare mãreºte bucuria ºi puterea de concentrare.

ZODIA FECIOAREI are ca ºi culoare corespondentã culoarea albastru închis, care indicã fidelitatea, echilibrul, stabilitatea. De asemenea, aceastã culoare indicã profunzimea în concentrare ºi analiza.

ZODIA BALANÞEI are ca ºi culori corespondente culoarea albastru deschis ºi culoarea roz. Rozul este o culoare a optimismului ºi a bucuriei de a trãi, indicând sociabilitate ºi putere de adaptare.

ZODIA SCORPIONULUI are ca ºi culori corespondente culoarea roºie ºi culoarea neagrã. Ambele culori caracterizeazã foarte bine natura zodiei, indicând erosul ºi moartea. Totuºi, culoarea roºie ce apare în zodia scorpionului este roºu viºiniu, iar nuanþa purã a roºului viºiniu indicã puterea de transformare rapidã ºi forþa de transfigurare.

ZODIA SÃGETÃTORULUI are ca ºi culori corespondente culoarea purpuriu ºi culoarea turcoaz. Culoarea turcoaz este euforicã ºi liniºtitoare, iar culoarea purpurie este o culoare ce contribuie la depãºirea complexelor de inferioritate.

ZODIA CAPRICORNULUI are ca ºi culoare corespondentã culoarea verde închis. Aceastã culoare indicã stabilitatea, individualismul, liniºtea, tendinþa spre singurãtate.

ZODIA VÃRSÃTORULUI are ca ºi culoare corespondentã culoarea indigo, o culoare a intuiþiilor superioare, a dragostei de adevãr ºi a inteligenþei practice. Preferinþa spontanã pentru culoarea indigo aratã revolta împotriva banalitãþii ºi a obiºnuitului.

Pentru ZODIA PEªTILOR culoarea corespondentã este violet, o culoare a detaºãrii, a intuiþiilor spirituale, a inocenþei. De asemenea, aceastã culoare indicã tendinþa cãtre înglobare ºi expansiune.


Sunt nascuta in zodia pesti si , da , imi place violetul . Dar mult mai mult imi plac rosu (berbec si scorpion) , roz (balanta) , argintiu , alb (rac) si negru (scorpion) . Ce se intampla oare ??? E grav ?
mahy33
Postat pe 3 Martie 2010 21:26
pupa
Postat pe 5 Martie 2010 11:11
preferabil roz'ul sagetator
pupa
Postat pe 5 Martie 2010 11:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu taur,el balanta 3 De la: kudika098923 27 Iulie 2010 02:38
eu berbec. .el balanta .. 4 De la: l_diana_c 25 Mai 2009 17:23
Unde trebuie sa dau ca sa vad horoscopul de ieri? 8 De la: kudika093264 13 Februarie 2012 10:42
compatibilitate 7 De la: mahy33 14 Ianuarie 2010 22:18
de ce nu pot fi din nou eu? 16 De la: 592777 7 Iulie 2009 19:49