Setari Cookie-uri

Un suflet trist! Plss help me :(

offfffffff, inima mea!
sunt in asentiment cu titlul topicului!
kiss_my_ass
Postat pe 5 Octombrie 2011 14:58
Se pare ca a disparut prima postare. Despre ce era vorba Kiss ? Sau doar titlul si atat ...
luchianramona
Postat pe 5 Octombrie 2011 15:01
De la: luchianramona, la data 2011-10-05 15:01:44Se pare ca a disparut prima postare. Despre ce era vorba Kiss ? Sau doar titlul si atat ...


habar n-am!
kiss_my_ass
Postat pe 5 Octombrie 2011 15:04
ei na . parca numai unul....
unde trimit interventia ?
PRALEA_
Postat pe 5 Octombrie 2011 15:20
the_same_contesina
Postat pe 5 Octombrie 2011 19:06
mdea! toti avem suflete triste uneori
dar cand ne fata vaca!? avem suflete vesele!
PICCKARD
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:02
De la: PICCKARD, la data 2011-10-05 21:02:46 mdea! toti avem suflete triste uneori
dar cand ne fata vaca!? avem suflete vesele!


coldwind
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:06
Tristete,da,tristetea este preludiul fericirii.....
cristinxxx
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:12
Toate sufletele triste sa apeleze,am eu o solutie!
broscoiu
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:13
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-05 14:58:18 offfffffff, inima mea!
sunt in asentiment cu titlul topicului!
Dee ce plangi kiss my ass?ce probleme ai?nu gasesti rezolvare la ele?te putem ajuta cumva sa nu mai plangi?...un poate te ajuta ,dar nu in ...your ass
callybra
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:14
De la: callybra, la data 2011-10-05 21:14:20
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-05 14:58:18 offfffffff, inima mea!
sunt in asentiment cu titlul topicului!
Dee ce plangi kiss my ass?ce probleme ai?nu gasesti rezolvare la ele?te putem ajuta cumva sa nu mai plangi?...un poate te ajuta ,dar nu in ...your ass

vezi ca fata asta are doua inimi...vaz ca acu' posta cu aia rosie
buna seara cally
miss_darine
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:23
De la: miss_darine, la data 2011-10-05 21:23:55
De la: callybra, la data 2011-10-05 21:14:20
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-05 14:58:18 offfffffff, inima mea!
sunt in asentiment cu titlul topicului!
Dee ce plangi kiss my ass?ce probleme ai?nu gasesti rezolvare la ele?te putem ajuta cumva sa nu mai plangi?...un poate te ajuta ,dar nu in ...your ass

vezi ca fata asta are doua inimi...vaz ca acu' posta cu aia rosie
buna seara cally
BUNA DARINE
callybra
Postat pe 5 Octombrie 2011 21:25
De la: kiss_my_ass, la data 2011-10-05 14:58:18 offfffffff, inima mea!
sunt in asentiment cu titlul topicului!

fata draga nu fi trista
steffy91
Postat pe 6 Octombrie 2011 22:17
Si eu la fel.
Eva32
Postat pe 6 Octombrie 2011 23:17

aici e ca la priveghi....
PRALEA_
Postat pe 7 Octombrie 2011 09:17
De la: PRALEA_, la data 2011-10-07 09:17:30
aici e ca la priveghi....


...se da pomana ? Unde ?!! Unde ?!!
GHEISA_ALBA
Postat pe 7 Octombrie 2011 09:24
sunt atat de trista incat rad cu lacrimi! nu eu am deschis topicul!
kiss_my_ass
Postat pe 7 Octombrie 2011 09:25
De la: GHEISA_ALBA, la data 2011-10-07 09:24:21
De la: PRALEA_, la data 2011-10-07 09:17:30
aici e ca la priveghi....


...se da pomana ? Unde ?!! Unde ?!!

crecaaaaa...pa din dos...pa undeva...
PRALEA_
Postat pe 7 Octombrie 2011 10:06
Buna,
Ma numesc Andreea.Eu am deschis topicul, din dorinta de a primi cateva sfaturi de la oameni maturi.
Am 29 de ani sunt din Ploiesti si "Sufletul meu este trist" din cauza unui barbat care ma chinuie in fiecare zi. :(
Sunt casatorita de 3 ani (acum o sa ma criticati probabil dar uneori si criticile ajuta) suntem impreuna de mai multi ani, dar de o perioada de timp relatia tinde sa se piarda. Barbatul de care spuneam ca ma chinuie este coleg cu mine la job, din pacate m-am indragostit ca o nebuna de el fara sa stiu (cand...cum...) pur si simplu mi-am dat seama ca asta simt pentru el. Problema este ca el se poarta foarte frumos cu mine (priviri, zambete, complimente..etc.) dar nu imi spune daca si el simte ceva pentru mine.
Cum pot sa inteleg un asemenea comportament?
Cum se poarta un barbat cu o femeie pe care o place?
Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ce am scris si sper sa fiti ingaduitori cu mine. :)
deea_criss
Postat pe 7 Octombrie 2011 10:16
De la: deea_criss, la data 2011-10-07 10:16:48Buna,
Ma numesc Andreea.Eu am deschis topicul, din dorinta de a primi cateva sfaturi de la oameni maturi.
Am 29 de ani sunt din Ploiesti si "Sufletul meu este trist" din cauza unui barbat care ma chinuie in fiecare zi. :(
Sunt casatorita de 3 ani (acum o sa ma criticati probabil dar uneori si criticile ajuta) suntem impreuna de mai multi ani, dar de o perioada de timp relatia tinde sa se piarda. Barbatul de care spuneam ca ma chinuie este coleg cu mine la job, din pacate m-am indragostit ca o nebuna de el fara sa stiu (cand...cum...) pur si simplu mi-am dat seama ca asta simt pentru el. Problema este ca el se poarta foarte frumos cu mine (priviri, zambete, complimente..etc.) dar nu imi spune daca si el simte ceva pentru mine.
Cum pot sa inteleg un asemenea comportament?
Cum se poarta un barbat cu o femeie pe care o place?
Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ce am scris si sper sa fiti ingaduitori cu mine. :)


Trebuie sa faci diferenta intre un comportament colegial bine determinat si sentimentul de iubire care se instaleaza in tine.
Omul poate n-a facut altceva decat sa fie amabil si sa arate ca are o predispozitie pentru tine.
Nu incurca borcanele.
anageo25
Postat pe 7 Octombrie 2011 10:19
De la: anageo25, la data 2011-10-07 10:19:07
De la: deea_criss, la data 2011-10-07 10:16:48Buna,
Ma numesc Andreea.Eu am deschis topicul, din dorinta de a primi cateva sfaturi de la oameni maturi.
Am 29 de ani sunt din Ploiesti si "Sufletul meu este trist" din cauza unui barbat care ma chinuie in fiecare zi. :(
Sunt casatorita de 3 ani (acum o sa ma criticati probabil dar uneori si criticile ajuta) suntem impreuna de mai multi ani, dar de o perioada de timp relatia tinde sa se piarda. Barbatul de care spuneam ca ma chinuie este coleg cu mine la job, din pacate m-am indragostit ca o nebuna de el fara sa stiu (cand...cum...) pur si simplu mi-am dat seama ca asta simt pentru el. Problema este ca el se poarta foarte frumos cu mine (priviri, zambete, complimente..etc.) dar nu imi spune daca si el simte ceva pentru mine.
Cum pot sa inteleg un asemenea comportament?
Cum se poarta un barbat cu o femeie pe care o place?
Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ce am scris si sper sa fiti ingaduitori cu mine. :)


Trebuie sa faci diferenta intre un comportament colegial bine determinat si sentimentul de iubire care se instaleaza in tine.
Omul poate n-a facut altceva decat sa fie amabil si sa arate ca are o predispozitie pentru tine.
Nu incurca borcanele.


Exact. Priviri, zambete, complimente pot sa vina de la un simplu coleg, doar ca apreciere profesionala.
Cum se comporta un barbat care place o femeie ? O devoreaza..... si apoi o scoate la un suc .Glumesc!
GHEISA_ALBA
Postat pe 7 Octombrie 2011 10:24
De la: deea_criss, la data 2011-10-07 10:16:48Buna,
Ma numesc Andreea.Eu am deschis topicul, din dorinta de a primi cateva sfaturi de la oameni maturi.
Am 29 de ani sunt din Ploiesti si "Sufletul meu este trist" din cauza unui barbat care ma chinuie in fiecare zi. :(
Sunt casatorita de 3 ani (acum o sa ma criticati probabil dar uneori si criticile ajuta) suntem impreuna de mai multi ani, dar de o perioada de timp relatia tinde sa se piarda. Barbatul de care spuneam ca ma chinuie este coleg cu mine la job, din pacate m-am indragostit ca o nebuna de el fara sa stiu (cand...cum...) pur si simplu mi-am dat seama ca asta simt pentru el. Problema este ca el se poarta foarte frumos cu mine (priviri, zambete, complimente..etc.) dar nu imi spune daca si el simte ceva pentru mine.
Cum pot sa inteleg un asemenea comportament?
Cum se poarta un barbat cu o femeie pe care o place?
Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ce am scris si sper sa fiti ingaduitori cu mine. :)


incerc da nu ma pot abtine sa nu fiu a drea qu! imi poate si mie spune cineva de ce asa incep toate povestile d'amor in trei: sunt maritata si nu ne mai intelegem in schimb m-am indragostit de altu!
cum puii mei sa mai acorzi credit pro stului de langa tine din moment ce tu te-ai aruncat ca disperata in alta pu la? oameni buni cand ceva nu mai merge puneti punct si abea dupa aceea luati-o de la capat! lucrul amestecat intotdeauna pute a rahat!
acum chiar rad, un ras amar!
kiss_my_ass
Postat pe 7 Octombrie 2011 10:36
De la: deea_criss, la data 2011-10-07 10:16:48Buna,
Ma numesc Andreea.Eu am deschis topicul, din dorinta de a primi cateva sfaturi de la oameni maturi.
Am 29 de ani sunt din Ploiesti si "Sufletul meu este trist" din cauza unui barbat care ma chinuie in fiecare zi. :(
Sunt casatorita de 3 ani (acum o sa ma criticati probabil dar uneori si criticile ajuta) suntem impreuna de mai multi ani, dar de o perioada de timp relatia tinde sa se piarda. Barbatul de care spuneam ca ma chinuie este coleg cu mine la job, din pacate m-am indragostit ca o nebuna de el fara sa stiu (cand...cum...) pur si simplu mi-am dat seama ca asta simt pentru el. Problema este ca el se poarta foarte frumos cu mine (priviri, zambete, complimente..etc.) dar nu imi spune daca si el simte ceva pentru mine.
Cum pot sa inteleg un asemenea comportament?
Cum se poarta un barbat cu o femeie pe care o place?
Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ce am scris si sper sa fiti ingaduitori cu mine. :)




"dar de o perioada de timp relatia tinde sa se piarda"- Cand ai constat ca relatia voastra nu mai este cea dorita si avuta pana la un moment dat?Cumva s-a deteriorat cand ai inceput sa te indragostesti de colegul de la servici? Draga mea,toti lucram in diferite medii,in colective atat cu femei cat si cu barbati,colegii nostri ,toti au tendinta de a fi amabili,curtenitori,zambitori,cuceritori,cu colegele lor,mai ales daca acelea sunt mai tinere,disponibile si foarte important de spus,compatibile cu ei in ceea ce priveste amabilitatile,dar trebuie sa le percepem ca simple atitudini colegiale si numai atat,mai ales daca respectivii sunt casatoriti!Colegul tau este si el insurat sau este holtei?Si eu lucrez intr-un birou cu mai multi barbati decat femei,toti sunt lapte si miere vis-a-vis de mine si colegele mele,dar niciuna dintre noi nu merge mai departe cu raspunsurile colegiale,limitandu-ne la relatiile stricte de birou!Petrecem mult timp impreuna,cate 12-14 ore de lucru,glumim,dar nu ne permitem mai mult,deci,faptul ca tu te-ai inamorat de colegul tau,tine strict de fondul tau emotional,de structura-ti interioara ,la care se adauga nemultumirea pe care o ai vis-a-vis de mediul familial.
Esti vulnerabila in acest moment si din aceasta cauza te afli in dilema respectiva.Barbatii,chiar si cei casatoriti,au adevarate tehnici de seductie feminina,ei incearca si acolo unde gasesc o posibilitate de a se distra suplimentar,chiar o fac!S-ar putea ca acel coleg sa fir doar extrem de politicos,volubil si amabil,nedorind nimic altceva de la tine,de ce vrei sa traiesti ceva,ce nu este concretizat in nimic viabil?Problemele familiale,de cat timp treneaza?Ele nu pot fi fundatia unei noi legaturi pentru ca ea ar fi fragila,negativa,ar insemna sa te angrenezi in ceva care are in urma elemente negative!Eu cred ca este o ratacire de moment din partea ta si asta din cauza ca nu mai esti multumita de sotul tau!Sfatul meu este acela de a incerca sa iti remediezi situatia familiala,daca exista o speranta in sensul acesta!Nu cred ca acel coleg,dragut in manifestari dealtfel,nutreste alt sentiment fata de tine,decat cel pur colegial!Daca totusi ma insel in aceasta privinta,incearca sa lamuresti lucrurile,intai cu sotul tau,apoi cu colegul tau!Nu te arunca in bratele unui barbat ,care nu iti prezinta nicio veridicitate in ceea ce priveste statutul lui si sentimentele reale in raport cu tine!Aventuri intalnim pe toate drumurile,nu adauga si tu inca una ,sirului de vremelnicii din viata noastra!

RAINBOWLADY
Postat pe 7 Octombrie 2011 12:10
De la: deea_criss, la data 2011-10-07 10:16:48Buna,
Ma numesc Andreea.Eu am deschis topicul, din dorinta de a primi cateva sfaturi de la oameni maturi.
Am 29 de ani sunt din Ploiesti si "Sufletul meu este trist" din cauza unui barbat care ma chinuie in fiecare zi. :(
Sunt casatorita de 3 ani (acum o sa ma criticati probabil dar uneori si criticile ajuta) suntem impreuna de mai multi ani, dar de o perioada de timp relatia tinde sa se piarda. Barbatul de care spuneam ca ma chinuie este coleg cu mine la job, din pacate m-am indragostit ca o nebuna de el fara sa stiu (cand...cum...) pur si simplu mi-am dat seama ca asta simt pentru el. Problema este ca el se poarta foarte frumos cu mine (priviri, zambete, complimente..etc.) dar nu imi spune daca si el simte ceva pentru mine.
Cum pot sa inteleg un asemenea comportament?
Cum se poarta un barbat cu o femeie pe care o place?
Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi ce am scris si sper sa fiti ingaduitori cu mine. :)

parerea me e ca doar tu esti indragostita de el...persoana in cauza cred ca nici nu stie de gandurile si visele pe care le ai tu vizavi de persoana sa...
coboara cu picioarele pe pamant.
ai stat macar o data de vorba cu el si sa-i spui ce si cum ?
eu cred ca nu...sunt doar visele tale...
parerea mea.
PRALEA_
Postat pe 7 Octombrie 2011 14:03
Multumesc pentru raspunsuri.
Nu am stat niciodata de vorba cu el deschis despre noi, dar cred ca nu am dat eu suficiente detalii despre comportamentul lui fata de mine.
Daca vreti sa vorbim mai multe si aveti timp o putem face pe id-ul de mess : deeacriss@ymail.com
deea_criss
Postat pe 7 Octombrie 2011 14:14
stii, eu rad mereu cu toata lumea, fac complimente oricarui om care merita, fac glume, dar asta nu inseamna ca le fac avansuri. La fel si cei din jurul meu, la randul lor, rad cu mine, imi fac complimente, glumesc, dar asta nu inseamna nici pe departe ca au ceva pentru mine, sau eu pentru ei.
rox_sb
Postat pe 7 Octombrie 2011 14:46
De la: deea_criss, la data 2011-10-07 14:14:13Multumesc pentru raspunsuri.
Nu am stat niciodata de vorba cu el deschis despre noi, dar cred ca nu am dat eu suficiente detalii despre comportamentul lui fata de mine.
Daca vreti sa vorbim mai multe si aveti timp o putem face pe id-ul de mess : deeacriss@ymail.com



Stai cuminte,fata draga,caci,viata iti va da o lovitura extrem de puternica si nemiloasa,chiar in moalele capului,daca te hazardezi in astfel de inconstiente!De ce nu ne povestesti despre aspectele ,ce au dus la deteriorarea relatiei cu sotul tau?Asta,pentru a putea face o comparatie,o raportare a atitudinii colegulei,la cea a sotului tau?In acest moment,chiar nu pot sa spun mai multe decat am facut-o deja,dar imi pari mult prea expansiva in atitudine si un asfel de comportament il afiseaza femeile carora le place sa triseze in viata de familie,departe de mine gandul de a te ofensa in vreun fel!Poate ma insel!Si daca esti hotarata sa incepi un astfel de drum,macar inchide-l pe cel din care ai parcurs o anumita distanta,caci cele doua drumuri se pot intersecta intr-un nod marinaresc!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Octombrie 2011 14:55
nu esti neaparat indragostita...iti doresti doar atentie, iar colegul de munca ti-o ofera involuntar si, cel mai probabil din politete...sunt sigura ca habar nu ai ce inseamna a iubi
hera_aness
Postat pe 7 Octombrie 2011 15:03
De la: deea_criss, la data 2011-10-07 14:14:13Multumesc pentru raspunsuri.
Nu am stat niciodata de vorba cu el deschis despre noi, dar cred ca nu am dat eu suficiente detalii despre comportamentul lui fata de mine.
Daca vreti sa vorbim mai multe si aveti timp o putem face pe id-ul de mess : deeacriss@ymail.com


Ete na!
Daca tot ai inceput un topic cu problema ta inchipuita, cred ca nu deranjeaza pe nimeni daca se discuta in continuare aici.
anageo25
Postat pe 7 Octombrie 2011 15:06
De la: hera_aness, la data 2011-10-07 15:03:33 nu esti neaparat indragostita...iti doresti doar atentie, iar colegul de munca ti-o ofera involuntar si, cel mai probabil din politete...sunt sigura ca habar nu ai ce inseamna a iubi


Da tu, ai?
doi_ochi_caprui
Postat pe 7 Octombrie 2011 15:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mai sunt fete care stiu ce vor? 4 De la: Stefan_tudorel_Danila_1 8 Noiembrie 2015 15:33
Ce va deranjeaza la barbatii din ziua de azi? 191 De la: leo_ 30 Iulie 2010 08:45
Am nevoie de un sfat 8 De la: kudika_986587 24 Mai 2015 07:30
Tantra Chair 21 De la: Alecsu 18 Aprilie 2009 14:16
Cateva sfaturi de bun simt pe care o femeie ar trebui sa le urmeze ca sa-si pastreze onoarea nepatata 112 De la: mika76 2 Septembrie 2011 11:32