Setari Cookie-uri

si dak sunt gravida ce sa fak???sa avortez???

Am fost cu cnv timp de 6 luni,totul frumos...ma rog nu mai conteaza acest lucru...ideea e k mam despartit de el si kred k sunt insarcinata in 2 luni.nush ce sa fac sa avortez???cred k este cel mai bn asha,adik nu cel mai bun lucru dar este singura optiune,nu vreau sa afle parintii,poate mar sprijinii findka din fericire ma intelg destul de bn c ei,insa nu vreau sa afle,nu vreau sa ii dezamagesc asha de rau...imi este frik de urmarile unui avort dar este singura cale sa ies din incurkatura in care am intrat singura...voi ce parere aveti???...am uitat sa specific faptul k nus sigura k sunt gravida...e incurkata treaba...am fct testul de sarcina si mia iesit negativ,mia venit si ciclul dar nush de la o vreme ma simt nasol se cred k sunt gravida,o sa repet testul,insa am inteles de al multe persoane k poate sa vina ciclul s peste sarcina oare sunt sanse sa fiu gravida s testul sami arate contrariul??...ajutati-ma...
yokoscumpika
Postat pe 3 Mai 2009 18:31
De la: yokoscumpika, la data 2009-05-03 18:31:57Am fost cu cnv timp de 6 luni,totul frumos...ma rog nu mai conteaza acest lucru...ideea e k mam despartit de el si kred k sunt insarcinata in 2 luni.nush ce sa fac sa avortez???cred k este cel mai bn asha,adik nu cel mai bun lucru dar este singura optiune,nu vreau sa afle parintii,poate mar sprijinii findka din fericire ma intelg destul de bn c ei,insa nu vreau sa afle,nu vreau sa ii dezamagesc asha de rau...imi este frik de urmarile unui avort dar este singura cale sa ies din incurkatura in care am intrat singura...voi ce parere aveti???...


Ai 19 ani si scrii ca la 14. Avorteaza!
Kathara
Postat pe 3 Mai 2009 18:34
nu esti gravida...
camelusha83
Postat pe 3 Mai 2009 18:43
De la: camelusha83, la data 2009-05-03 18:43:35nu esti gravida...



asa cred si eu...


si orikm,n ai auzit de prezervativ??? unele din voi sunteti tare inconstiente...
SweetHappyButterfly
Postat pe 3 Mai 2009 18:46
Lasa ca vine Lourdess si te lamureste
andreea1976
Postat pe 3 Mai 2009 19:41



pup andreea
Diavolyta_
Postat pe 3 Mai 2009 19:42
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-03 19:42:55


pup andreea


pup dracusor
andreea1976
Postat pe 3 Mai 2009 19:44
SAL
florian2010
Postat pe 3 Mai 2009 19:46
De la: florian2010, la data 2009-05-03 19:46:23SAL


BUNA
Diavolyta_
Postat pe 3 Mai 2009 19:48
De la: andreea1976, la data 2009-05-03 19:41:40Lasa ca vine Lourdess si te lamureste


Kathara
Postat pe 3 Mai 2009 19:52
skumpiko pan' la urma ce'ai mai facut???
Diavolyta_
Postat pe 4 Mai 2009 20:33
Nu inteleg cum va puteti juca in halul asta cu vorbe mari!!!!
E ,totusi,vorba de un sufletel, chiar dc in cazul asta nu cred sa fie vb de asa ceva!
Cand va bagati in pat cu cineva nu va ganditi ca exista posibilitatea sa apara o alta fiinta????
Iar ciclul nu trebuie confundat cu menstruatia!
Menstruatia este sangerarea! Iar cea de peste sarcina nu este o menstruatie normala! Dureaza mai putin si nu este abundenta precum cea normala!!!!
kudikaroxi
Postat pe 5 Mai 2009 10:55
kudikaroxi esti cumva avocatu' poporului?? ce tot te bagi mereu in seama ca chilotii in c.u.r.??
alta treaba mai buna nu ai de facut?
Diavolyta_
Postat pe 9 Mai 2009 01:16
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-09 01:16:06kudikaroxi esti cumva avocatu' poporului?? ce tot te bagi mereu in seama ca chilotii in c.u.r.??
alta treaba mai buna nu ai de facut?


te'ai mai facut un prieten
scorpyoW
Postat pe 9 Mai 2009 01:21
si auzi la ea.... "Iar ciclul nu trebuie confundat cu menstruatia! Menstruatia este sangerarea!"

ma doare capu'
Diavolyta_
Postat pe 9 Mai 2009 01:23
De la: scorpyow10, la data 2009-05-09 01:21:06
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-09 01:16:06kudikaroxi esti cumva avocatu' poporului?? ce tot te bagi mereu in seama ca chilotii in c.u.r.??
alta treaba mai buna nu ai de facut?


te'ai mai facut un prieten


da... ii fac far' numar.. far' numar ...

Diavolyta_
Postat pe 9 Mai 2009 15:54
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-05 10:55:35Nu inteleg cum va puteti juca in halul asta cu vorbe mari!!!!
E ,totusi,vorba de un sufletel, chiar dc in cazul asta nu cred sa fie vb de asa ceva!
Cand va bagati in pat cu cineva nu va ganditi ca exista posibilitatea sa apara o alta fiinta????
Iar ciclul nu trebuie confundat cu menstruatia!
Menstruatia este sangerarea! Iar cea de peste sarcina nu este o menstruatie normala! Dureaza mai putin si nu este abundenta precum cea normala!!!!


catre avocatul kudicii si implicit al poporului
1.a da un sfat nu inseamna a o forta pe individa sa si execute
2.iete ca la varste de genul ei nu prea gandesc..si viseaza numa sex...sex...sex..ca sa sunt si ele coole
3.semnificatia fiziologica a ciclului este acelasi lucru cu menstruatia
poate voiai sa zici ciclu menstrual nu este acelasi lucru cu mensturatia...care reprezinta perioada dintre menstre.....
cat despre menstruatie ar trebui sa te mai documentezi matalutza .... si nu te sfii foloseste cu incredere dexul..pe cuvant nu musca
coffeeta
Postat pe 9 Mai 2009 21:02
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-09 01:23:13si auzi la ea.... "Iar ciclul nu trebuie confundat cu menstruatia! Menstruatia este sangerarea!"

ma doare capu'

hai ca am ras la faza asta si cand o fi gravida ce ar zice ca nu e gravida ,e insarcinata
ralu_zar
Postat pe 9 Mai 2009 21:42
De la: ralu_zar, la data 2009-05-09 21:42:30
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-09 01:23:13si auzi la ea.... "Iar ciclul nu trebuie confundat cu menstruatia! Menstruatia este sangerarea!"

ma doare capu'

hai ca am ras la faza asta si cand o fi gravida ce ar zice ca nu e gravida ,e insarcinata


ba nu... atunci o sa spuna ca e cu burta la gura
Diavolyta_
Postat pe 10 Mai 2009 01:55
ralu_zar
Postat pe 10 Mai 2009 02:00
baaahhh da' ce ma enerveaza ceasu' ala de la Cola...

puppp scumpica mika
Diavolyta_
Postat pe 10 Mai 2009 02:01
De la: Kathara, la data 2009-05-03 18:34:20
De la: yokoscumpika, la data 2009-05-03 18:31:57Am fost cu cnv timp de 6 luni,totul frumos...ma rog nu mai conteaza acest lucru...ideea e k mam despartit de el si kred k sunt insarcinata in 2 luni.nush ce sa fac sa avortez???cred k este cel mai bn asha,adik nu cel mai bun lucru dar este singura optiune,nu vreau sa afle parintii,poate mar sprijinii findka din fericire ma intelg destul de bn c ei,insa nu vreau sa afle,nu vreau sa ii dezamagesc asha de rau...imi este frik de urmarile unui avort dar este singura cale sa ies din incurkatura in care am intrat singura...voi ce parere aveti???...


Ai 19 ani si scrii ca la 14. Avorteaza!


...:) si tu dupa cum gandesti, mai mult de 14 nu ai "Kathara"........a zis ca se intelege bine cu parintii, pai poate sa discute cu ei sa ii dea un sfat ceva...si ea nici nu e sigura ca este insarcinata si tu ii spui sa avorteze.....in fine..:)....NU AVORTA!...na...

ioanaeu20
Postat pe 14 Mai 2009 12:57
ma scumpiko eu chiar nu te inteleg....in primul rand de ce mama draq nu te-ai protejat?? si in al 2-lea rand tu chiar te-ai lua dupa ce spunem noi? nu ai o prietena cu care sa te sfatuiesti sau cu maicata de care zici k esti apropiata....oricum cred k decizia ai luat-o deja si sper sa fie cea care te multumeste pe tine cel mai bine si nu pe altii
bruneagra25
Postat pe 14 Mai 2009 13:04
nu stiu ce ce comentati asa aiurea daca nu stiti macar sa-i dati fetei un raspuns din care sa inteleaga ceva si nu inteleg de ce va dati cu parearea daca nu stiti un raspuns corect.Draga mea nu cred ca esti gravida dim moment ce ai ciclu si testul de sarcina a iesit negativ.E posibil ca acele stari ciudate despre care vb sa fie doar in subconstientul tau la gandul ca ar putea fi vb despre o sarcina.Totusi mai fa un test sa fii sigura dar nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji
Anonima_007
Postat pe 25 Mai 2009 14:21
De la: kudikaroxi, la data 2009-05-05 10:55:35Nu inteleg cum va puteti juca in halul asta cu vorbe mari!!!!
E ,totusi,vorba de un sufletel, chiar dc in cazul asta nu cred sa fie vb de asa ceva!
Cand va bagati in pat cu cineva nu va ganditi ca exista posibilitatea sa apara o alta fiinta????
Iar ciclul nu trebuie confundat cu menstruatia!
Menstruatia este sangerarea! Iar cea de peste sarcina nu este o menstruatie normala! Dureaza mai putin si nu este abundenta precum cea normala!!!!


mai,mai avem un doftor printre noi ...cin' tzi-a zis tie ca nu este o menstruatie normala cea peste sarcina? pentru cultura ta generala am avut din belsug, peste sarcina. tzvaiata luni.
eu una daca nu stiu nu vb, asa k mai citeste, documenteaza-te,etc.
cristi_nne
Postat pe 25 Mai 2009 14:26
De la: alexandra_n, la data 2009-05-25 14:21:54nu stiu ce ce comentati asa aiurea daca nu stiti macar sa-i dati fetei un raspuns din care sa inteleaga ceva si nu inteleg de ce va dati cu parearea daca nu stiti un raspuns corect.Draga mea nu cred ca esti gravida dim moment ce ai ciclu si testul de sarcina a iesit negativ.E posibil ca acele stari ciudate despre care vb sa fie doar in subconstientul tau la gandul ca ar putea fi vb despre o sarcina.Totusi mai fa un test sa fii sigura dar nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji


Auzi....da de ciclu peste sarcina ai auzit???
Ca eu am patit asa.....eram insarcinata in luna a 2-a,imi venea ciclul normal si testele de sarcina imi ieseau negativ.
Doar medicul ginecolog mi-a confirmat sarcina.
andreea1976
Postat pe 25 Mai 2009 14:29
dute la ginecolog....vei afla sigur daca esti sau nu...
roz5blue6lila7
Postat pe 25 Mai 2009 14:30
De la: andreea1976, la data 2009-05-25 14:29:34
De la: alexandra_n, la data 2009-05-25 14:21:54nu stiu ce ce comentati asa aiurea daca nu stiti macar sa-i dati fetei un raspuns din care sa inteleaga ceva si nu inteleg de ce va dati cu parearea daca nu stiti un raspuns corect.Draga mea nu cred ca esti gravida dim moment ce ai ciclu si testul de sarcina a iesit negativ.E posibil ca acele stari ciudate despre care vb sa fie doar in subconstientul tau la gandul ca ar putea fi vb despre o sarcina.Totusi mai fa un test sa fii sigura dar nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji


Auzi....da de ciclu peste sarcina ai auzit???
Ca eu am patit asa.....eram insarcinata in luna a 2-a,imi venea ciclul normal si testele de sarcina imi ieseau negativ.
Doar medicul ginecolog mi-a confirmat sarcina.


da de medicul care nu a vazut sarcina, dar testul care a vazut-o ce zici? mie nu mi-a venit sa cred. eu ii spuneam prietenei mele k e insarcinata, ea nu si nu ca a fost la doctor si i-a spus dr ca nu e insarcinata. avea sarcina extrauterina si toata simptomatologia unei gravide
cristi_nne
Postat pe 25 Mai 2009 14:32
De la: cristi_nne, la data 2009-05-25 14:32:00
De la: andreea1976, la data 2009-05-25 14:29:34
De la: alexandra_n, la data 2009-05-25 14:21:54nu stiu ce ce comentati asa aiurea daca nu stiti macar sa-i dati fetei un raspuns din care sa inteleaga ceva si nu inteleg de ce va dati cu parearea daca nu stiti un raspuns corect.Draga mea nu cred ca esti gravida dim moment ce ai ciclu si testul de sarcina a iesit negativ.E posibil ca acele stari ciudate despre care vb sa fie doar in subconstientul tau la gandul ca ar putea fi vb despre o sarcina.Totusi mai fa un test sa fii sigura dar nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji


Auzi....da de ciclu peste sarcina ai auzit???
Ca eu am patit asa.....eram insarcinata in luna a 2-a,imi venea ciclul normal si testele de sarcina imi ieseau negativ.
Doar medicul ginecolog mi-a confirmat sarcina.


da de medicul care nu a vazut sarcina, dar testul care a vazut-o ce zici? mie nu mi-a venit sa cred. eu ii spuneam prietenei mele k e insarcinata, ea nu si nu ca a fost la doctor si i-a spus dr ca nu e insarcinata. avea sarcina extrauterina si toata simptomatologia unei gravide


Eu una, m-am lamurit cu medicii din romania.
Rar gasesti un medic,cu adevarat bun

andreea1976
Postat pe 25 Mai 2009 14:39
mda...pacat, k romanii sunt inteligenti, dar stricatzi,lenesi si sistemul infect.
cristi_nne
Postat pe 25 Mai 2009 14:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Daca femeile n-ar fi facut niciodata copii "din flori", credeti ca ar fi supravietuit specia umana ? 141 De la: Baiat_virgin 13 Mai 2012 15:45
SEXUL PE BANI 113 De la: lookingdownatnumberone 28 Ianuarie 2010 19:07
cine a vazut filmul "he is just not that into you?" 4 De la: cckitty 30 Aprilie 2009 00:04
Relatie strict sexuala... 53 De la: Diavolyta_ 23 Mai 2009 13:04
faceti sex anal pentru fete? 145 De la: mama_omida 10 Noiembrie 2009 11:15